Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παναγιώτη ανέβαζε με το προσωπικό link της εικόνας και όχι της αρχικής σελίδας, διότι μετά από μία μέρα δεν θα εμφανίζεται αυτό που ήθελες να δείξεις: http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ap070522.html

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εχεισ δικιο Παναγιωτη.

Ρε παιδια ξερει κανεις πως μπορω να το κατεβασω?Προσπαθησα με ενα Add-ons για τον mozila το videodwnloder αλλα

τζιφος.Η μονη λυση που βρηκα ειναι να κανω copy ολη τη σελιδα

Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φοβερό το βιντεάκι!!!!!!!!!! μήπως ξέρει κανείς πώς να το κατεβάσουμε?Δεν βλέπω και εγώ καμία επιλογή για downloading.. :?: :cheesy: =D>

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πολυ ωραιο Παναγιωτη :D

 

Το βιντεο υπαρχει καπου στους προσωρινους φακελους του ιντερνετ.

Το θεμα ειναι πως το βρισκουμε.

Ακολουθουμε τα εξης απλα βηματακια.

 

* Βρισκομαστε στη σελιδα που ειναι το βιντεο και ηδη το εχουμε παιξει.

* Πηγαινουμε : Εργαλεια -> Επιλογες ιντερνετ.

* Στο browsing history πατάμε πανω στο settings.

* Επιλεγουμε το view files και το αναζηταμε (συνηθως κατα τυπο).

Το αρχειο εχει καταληξη .flv.

To συγκεκριμενο αρχειο εμενα μου το αποθηκευσε ως cont.flv .

* Στη συνεχεια κανουμε κοπυ του αρχειου cont.flv στο φακελο που επιθυμουμε.

 

Aυτο ηταν. Τωρα απλα πρεπει να κανουμε κλικ για να το δουμε.

 

Τα αρχεια flv ανοιγουν με πολλα και διαφορα προγραμματα.

Οποιος δεν μπορεσει να το ανοιξει με τα ηδη υπαρχοντα προγραμματα του (vlc, media player clasic etc.), προτεινω το Wimply FLV Player, που ειναι μικρο, ευχρηστο και δωρεαν.

 

http://www.plunder.com/Wimply-FLV-Player-download-1061.htm

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλημερα.

Να σαι καλα Κατερινα για τις οδηγιες και το προγραμματακι.

Παρολο που γνωριζω κατι ψιλοπραγματακια απο υπολογιστες δεν το ειχα υποψην μου.

Το εψαχνα αρκετο καιρο τωρα.

Ευχαριστουμε! :)

Φιλικά

Δημήτρης Κ.

 

Σ.Ε.Α.Α (Συλλογος Eρασιτεχνικής Aστρονομίας Αργολίδας)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σ ευχαριστω πολυ Κατερηνα αλλα δεν γινεται τπτ.Ο Firegox δεν κραταει κανενα αρχειο κ o explorer που τα κραταει δεν μου ανοιγει τη σελιδα ](*,) ](*,) ](*,)
Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σ' ευχαριστώ Κατερίνα!!! :cheesy: :cheesy: Για τις οδηγίες!!! =D> :cheesy: :D :mrgreen:

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα συμφωνήσω απόλυτα με όλους τους παραπάνω!!!Καταπληκτικό!!! =D> =D>

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σ ευχαριστω πολυ Κατερηνα αλλα δεν γινεται τπτ.Ο Firegox δεν κραταει κανενα αρχειο κ o explorer που τα κραταει δεν μου ανοιγει τη σελιδα ](*,) ](*,) ](*,)

 

Παναγιωτη δυστυχως δεν μπορω να ξερω ακριβως, γιατι δε σου ανοιγει με ΙΕ.

Πιθανολογω πως ή εχεις παλιο ΙΕ ή χρειαζεται να κατεβασεις πιο καινουρια εκδοση του adobe flash player απο τη σελιδα της macromedia.

 

Φυσικα και αποθηκευονται στο σκληρο σου οτι ανοιγεις με το firefox, αλλά οχι με την ιδια μορφη.

Το συγκεκριμενο βιντεακι το βρηκα πολυ ευκολα, λογω μεγαλου μεγεθους.

-------------------------------------------------------------------------------------

ΠΩΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΟΥΜΕ, ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ VIDEO ΑΠΟ ΤΟ FIREFOX :

 

  • * Ανοιγεις το εικονιδιο στην επιφανεια εργασιας "ο υπολογιστης μου" ή την Εξερευνηση των Windows (Eναρξη -> Προγραμματα -> Βοηθηματα -> Εξερευνηση των Windows).
     
    * Διπλο κλικ στο σκληρο δισκο C
     
    * Διπλο κλικ στο Documents and settings
     
    * Εκει, εμενα μου εχει 3 φακελους. α) all users b) default user c) katerina.
    Επιλεγεις ν ανοιξεις τον τριτο φακελο, που λογικα θα εχει το ονομα σου (ή μπορει να λεγεται administrator).
     
    *Διπλο κλικ στο local settings
     
    *Διπλο κλικ στο Application Data
     
    *Διπλο κλικ στο Μοzilla
     
    *Διπλο κλικ στο Firefox
     
    *Διπλο κλικ στο Profiles
     
    *Διπλο κλικ στο .default αρχειο. (μπροστα απο το default θα σου εχει νουμερα και γραμματα)
     
    *Διπλο κλικ στο cache
    To αρχειο μου το αποθηκευσε ως : 0D9C5A21d01, με μεγεθος 10,617 KB.
     
    *Τσεκαρεις το αρχειο και το αντιγραφεις στο φακελο της επιθυμιας σου.
     
    *Πηγαινεις στο φακελο που το εχεις αντιγραψει και κανεις μετονομασια προσθετοντας την καταληξη .flv (εγω το ονομασα sun.flv).

 

Το πως θα δεις αρχεια flash video, το εχω γραψει παραπανω.

Aν σκαλωσεις πουθενα, παλι εδω ειμαστε :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΠΩΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΟΥΜΕ, ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ VIDEO ΑΠΟ ΤΟ FIREFOX :

 

Η από εδώ:

 

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2390

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ανδρέα, ο Παναγιώτης όπως γράφει παραπάνω δοκίμασε ήδη με add-ons για το firefox. Σίγουρα τα add-ons σε βοηθούν ν αποθηκεύσεις τα περισσότερα βίντεο (όπως βίντεο απο youtube, google e.t.c), όχι όμως απ όλες τις σελίδες (όπως αυτή με το βίντεο του ήλιου).

Aργά ή γρήγορα θα βρεθεί κάτι και γι αυτές, αλλά ως τότε μόνο μέσα απ αυτό το path θα μπορεί να τα αποθηκεύει.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σ ευχαριστω πολυ Κατερινα.Να εισαι καλα.Αν δεν μου ελεγες κ πωσ σου ονομασε το αρχειο δεν νομιζω να το εβρισκα μεσα στα πολλα.Σε περιπτωση που θελω να το ξανακανω μπορω να σβησω οτι εχει μεσα στο cache κ μετα να το κατεβασω ωστε να το βρω ή πρεπει τα αρχεια να μεινουν οπως ειναι?

 

Κ μια σημειωση για οσους δεν βρισκουν τους φακελους που ειπε η Κατερινα.Αυτοι οι φακελοι ειναι κρυφοι.Για να τους εμφανισουμε παμε στον πινακα ελεγχου-επιλογεσ φακελων-προβολη κ τσεκαρουμε το εμφανιση κρυφων αρχειων κ φακελων

Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σβήστα όλα! Χωρο πιανουν! :mrgreen:

Αφού χρησιμοποιείς κατά βάση firefox, εγώ στη θέση σου θα δημιουργούσα και μια συντόμευση του cache στην επιφάνεια εργασίας για να μην κανω ολη την παραπανω διαδικασια και θα το άδειαζα σε τακτική βάση για να βρίσκω με ευκολία κάποιο βίντεο.

 

Η μπορείς να κάνεις και το άλλο τωρα που το ξανασκεφτομαι. Οταν σ ενδιαφερει να κατεβασεις ενα βιντεο που ειδες, πας τότε και μονο τοτε, να αδειασεις το cache και ξαναπαιζεις το βιντεο για να το φορτωσει.

Οταν ξανανοιξεις το αρχειο cache, το file με το video θα ειναι το μοναδικο που θα εχει τοσο μεγαλο μεγεθος :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η μπορείς να κάνεις και το άλλο τωρα που το ξανασκεφτομαι. Οταν σ ενδιαφερει να κατεβασεις ενα βιντεο που ειδες, πας τότε και μονο τοτε, να αδειασεις το cache και ξαναπαιζεις το βιντεο για να το φορτωσει.

Οταν ξανανοιξεις το αρχειο cache, το file με το video θα ειναι το μοναδικο που θα εχει τοσο μεγαλο μεγεθος :mrgreen:

 

Ναι αυτο εννοουσα Κατερινα.

Απλα σε ρωτησα αν κανει να σβησω ολλα τ αρχεια γιατι δεν ηξερα αν καποιο απ αυτα δεν πρεπει να σβηστει.Δεν ειχα τσεκαρει αν το TuneUp τα σβηνει ολλα.

Κ παλι σ ευχαριστω =D> =D> =D>

Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης