Jump to content

27 αυγουστου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα αγαπητο forum.

θα ηθελα να σας θεσω ενα ερωτημα.Ισχυει οτι στις 27 αυγουστου θα ειναι σαν δευτερο φεγγαρι ο αρης?

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όχι, είναι ένα παραπλανητικό e-mail που κυκλοφορεί από το 2003 παρακαλώ, δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο και ναι, οι παρουσιαστές στα κανάλια είναι τόσο άσχετοι που το είπανε και στις ειδήσεις... ](*,) ](*,) :-({|=
ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

να γιατί όσους μου στέλνουν chain mails τους την λέω κανονικότατα και αν δε συμμορφωθούν μετά από 2-3 παρατηρήσεις (αυξανόμενης αυστηρότητας), τους κάνω block για πάντα :frown: :frown: :frown: :frown: :frown:

 

Από πόσο δε κόσμο το έχω ακούσει αυτό με τον ¨Αρη φέτο δε λέγεται. Και το κλασσικό: "εσύ που ασχολείσαι με αυτά έμαθες ότι στις 27...." :frown: :frown: eleoss

 

Πάντως για όσους θέλουν να δουν τον ¨Αρη, μετά τις 2 τα ξημερώματα στα Ανατολικά (το πιο λαμπερό αστέρι ψιλοκόκκινο; ) και opposition (δηλαδή,αντιδιαμετρικά από τον ήλιο, μέγιστη λαμπρότητα της 2ετίας κλπ) στις 24/12 (φέτος τον φέρνει ο Αη-Βασίλης \:D/ \:D/ )

Σκόρπιες σκέψεις:

 

http://ngc253.blogspot.com/

travel... without movement...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οπως λέει και ο αδερφός μου:

το εντυπωσιακό δεν είναι να έρθει κοντά και να φαίνεται σαν τη σελήνη, αλλα να περάσει μπροστά απο την σελήνη..!!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το μονο θετικο στην ιστορια αυτη ειναι οτι το Βημα,την Κυριακη η το Σαββατο,δεν θυμαμαι ακριβως,μαλλον θα εχει αφιερωμα στον Παρνωνα και την ΕΑΕ. :D
Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οπως λέει και ο αδερφός μου:

το εντυπωσιακό δεν είναι να έρθει κοντά και να φαίνεται σαν τη σελήνη, αλλα να περάσει μπροστά απο την σελήνη..!!

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Δεν το κυκλοφορείς με ένα e-mail και ρίξτο να γίνει χαμός!!!

1600 χρόνια από τη θανάτωση της Υπατίας της Αλεξενδρινής
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το μονο θετικο στην ιστορια αυτη ειναι οτι το Βημα,την Κυριακη η το Σαββατο,δεν θυμαμαι ακριβως,μαλλον θα εχει αφιερωμα στον Παρνωνα και την ΕΑΕ. :D

Λεωνίδα αν θυμηθείς ποια μέρα και πού θα δημοσιευθεί πες το μας εγκαίρως σε παρακαλώ.

Φιλικά

Νίκος Λαμπρίδης

Eppur, si muove

Galileo Galilei (1564-1642)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Επισημασμένο θέμα από καιρό:

 

http://www.astrovox.gr/forum/viewtopic.php?t=3728

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ακούω τις φίλες τις αδερφής μου για το συγκεκριμένο θέμα που έρχονται και μου επιμένουν....

Μου λένε θα δούμε επιτέλους τον Αρη με γυμνό μάτι....

 

Η μόνη απάντηση που παίρνουν είναι ότι τόσα χρόνια ήταν εκει πάνω και φαινόταν.... Τώρα που βγήκαν δυό άσχετοι στις ειδήσεις τώρα τους βγήκε ο διακαής πόθος για να τον δούν....

 

Ξέρετε και πιό είναι το χειρότερο...?

 

¨οτι μου επιμένουν ότι θα φαίνεται σαν το φεγγάρι... δεν δέχονται και άλλη γνώμη... απλή γιατί το λέει η τηλεόραση....

 

Αυτοί είμαστε....

dreamers and not, do not lower the head...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε ως έσχατη λύση σε όποιους δεν ακούν τη λογική και δεν σκέφτονται, είναι να το αφήσεις στα ίδια τους τα μάτια. Ας βγουν έξω στις 27/8 και ας ψάχνουν τον Άρη και αν τον δουν.. Ελπίζω να εμπιστεύονται τουλάχιστον τα ίδια τους τα μάτια περισσότερο από τα ΜΜΕ.

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

¨οτι μου επιμένουν ότι θα φαίνεται σαν το φεγγάρι... δεν δέχονται και άλλη γνώμη... απλή γιατί το λέει η τηλεόραση....

 

Βάλε ενα στοίχημα 100ευρώ με όσους λένε οτι η TV έχει δίκιο, βάλτους να στηθούν και να περιμένουν στις 27 του μήνα, για το κοσμοϊστορικό γεγονός..

 

και μετά, με τα λεφτά, πάρε 18άρι!! \:D/ \:D/ :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πάντως κατάντησε :^o ..... το θέμα.....

 

εμείς κάναμε ότι μπορούσαμε.....

μπορείτε να διαβάσετε τα παρακάτω για περισσότερες πληροφορίες

από ένα άρθρο που στείλαμε στις εφημερίδες πριν από καιρό....

 

ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΣΕΑΘ

http://www.astrothraki.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=714&Itemid=4

 

το στείλαμε στο ΑΠΕ-ΜΠΕ και δημοσιεύθηκε και στο

ΕΘΝΟΣ

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=10987&subid=2&PubID=118533&word=%C1%F3%F4%F1%EF%ED%EF%EC%DF%E1%F2+%C8%F1%DC%EA%E7%F2

 

ΚΟΣΜΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ - ΑΣΤΕΡΟΣΚΟΠΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

http://www.astro.noa.gr/journal/News/journal_newsin_Prasopoulos.htm

 

τουλάχιστον από την πλευρά των συλλόγων δεν υπήρξε αδράνεια από κανέναν. Τώρα θα μου πείς "στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα ..."

Θα το ξαναστείλω στο ΑΠΕ-ΜΠΕ.... μια και πλησιάζουν οι μέρες.

Φιλικά,

 

Δημήτρης Πρασόπουλος

Αλεξανδρούπολη/ Κομοτηνή

http://prasopoulosdimitrios.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

έχει παραγίνει όντως..

σήμερα το πρωϊ στο ραδιόφωνο της ΝΕΤ, έστειλε μια ακροάτρια μύνημα, οτι ο Αρης θα φαίνεται σαν την σελήνη κτλ..

Απάντησα με ενα sms οτι είναι ψέμα, αναφέρθηκε στην εκπομπή, και ειπώθηκε οτι αύριο το πρωϊ θα μιλήσουν με εναν ειδικό για να ξεκαθαρίσει το.. ζήτημα!

 

εκεί φτάσαμε.. να χρειαζόμαστε ειδικό για να μας το επιβεβαιώσει.. :evil: :evil:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πάντως η δύναμη της προπαγάνδας και της διασποράς ψευδών ειδήσεων είναι το κάτι άλλο.... Μέχρι και η αδελφή μου μου το έστειλε το mail οπότε έφαγε ένα καλό κατσάδιασμα!!!!!
Και εγένετω φως....
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης