Jump to content

εγκατασταση SPC900NC σε windows vista


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά δεν ξέρω αν μπορείτε να βοηθήσετε αλλά δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση στο λάπτοπ με win vista το λογισμικό της κάμερας. Κάποιο πρόβλημα υπάρχει γιατί στα WIN 2000 XP μιά χαρά πέρασε μόνο που αυτό είναι PC και δεν μπορεί να πάει μακριά. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα είμαι υπόχρεος
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ μια χαρά το πέρασα και στα vista σε ένα laptop. Πρώτα περνάς τους οδηγούς και κάποια στιγμή που δεν προχωράει και περιμένει, συνδέεις την κάμερα και συνεχίζει. Που κολλάς;
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ποιούς οδηγούς φίλε μου να περάσω? Εδώ το παλεύω 24 ώρες , τούχω κάνει δέκα εγκαταστάσεις και απεγκαταστάσεις (αφού δεν δουλεύει) έχω πάει στο site της philips κατέβασα το λογιμικό για τα vista (έχει ειδικό λογισμικό ή συσκευή για τα vista στο συγκεκριμένο προιόν) μιάς και το έγραφε απέξω ό φάκελος του cd rom .

Παρόλα αυτά τίποτα , σε κάποια στιγμη μάλιστα εμφάνισε εικόνα την έβαλα στο τηλεσκόπιο ,εντάξει μούδειχνε (μέρα ήταν) αλλά όταν δοκίμασα να πάρω βίντεο ενώ έδειχνε ότι έπαιρνε , μόλις την σταματούσα αντί να το αποθηκεύει μούβγαζε πινακάκια σφάλματος (ότι τα Win θα τερματίσουν την εργασία ) και με πέταγε έξω από το πρόγραμμα.

Βέβαια δεν ξέρω αν γινόταν κάποιο μπέρδεμα με την ενσωματομένη κάμερα (έχει και τέτοια το λάπτοπ) άλλα και αυτή την είχα απενεργοποιήσει όταν κάτι κατάλαβα.

Μάλλον θα το πάρω παραμάσχαλα και θα πάω σε μάστορα να δούμε άν κάτι μπορεί να γίνει.

Πάντως σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μόλις συνδεθείς στο internet στο windows update θα εμφανιστεί το update για τους drivers και θα περαστούν αυτόματα.

 

Αλλιώς κατέβασε τους από εδώ:

http://www.p4c.philips.com/files/s/spc900nc_00/spc900nc_00_dwv_eng.exe

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης