Jump to content

Ανθρωπόμορφη σκιά στον Αρη ( ειδηση; )


Bi2L

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για τον εαυτο του παντα,αλλα δν νομιζω οτι αρεσει στους περισσοτερους να πιστευουν κατι που ικανοποιει απλως την φαντασια τους...

Η ΑΣΤΡΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ !!!!!

astronomy for all

 

http://mechntua.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ρε παιδιά σαφώς και είμαστε ελεύθεροι να έχουμε τις απόψεις μας, να τις διατυπώνουμε ελεύθερα και σαφώς δεν πρέπει να είμαστε απόλυτοι. Αλλά από εκεί μέχει να...

 

O καθενας εχει την αποψη του.

 

Προσωπικα πιστευω οτι υπηρχε καποτε ζωη πανω σε ΑΡΗ και ΣΕΛΗΝΗ. Αν οχι και τωρα. Οπως ολοι τα βλεπετε σκιες καμερων, εγω δεν τα βλεπω ετσι.

 

...είμαστε σίγουροι για τα παραπάνω φίλε ΤΕΟ και μάλιστα άκαμπτα χωρίς την παραμικρή αδιάσειστη απόδειξη, απέχει παρασάγκας...

 

Ας κινηθούμε, αν μου επιτρέπετε βέβαια, σε ένα επίπεδο με πραγματικά επιχειρήματα και γόνιμο διάλογο ώστε να σχηματίσουν όλοι γνώμη και όχι θυμοσοφίες και "έτσι είναι τα πράγματα ό,τι και να μου λέτε".....

 

Φιλικά

 

Βασίλης

 

Υ.Γ. Φίλε ΤΕΟ αν ήσουμ απόψε στο Ευγενίδιο και παρακολουθούσες τους διακεκριμένους Έλληνες επιστήμονες να μιλούν, θα καταλάβαινες αυτό που σου έχω ξαναπεί, "απόψεις με επιχειρήματα και αποδείξεις επιστημονικές".

 

 

 

Δεν προκειται αδερφε να ακουσω κανενα επιστημονα πανω στο θεμα υπαρξης ζωης σε αλλο πλανητη. Λυπαμαι που θα το πω αλλα παντα θα στηριζονται μονο σε νομους της φυσικης αποριπτωντας ολα τα υπολοιπα και θελοντας να περασουν την αποψη τους.

 

Οι ανθρωποι αυτοι ενω θεωρω πως πρεπει να ειναι ανοιχτομυαλοι ειναι επιστημονες με παρωπιδες. Το εχω πει και πιο πριν. Ελευθερα μυαλα στην σημερινη επιστημη δεν υπαρχουν. Ολα ειναι κατευθυνομενα. Ελευθερα μυαλα ειχαν οι ανθρωποι των παλαιοτερων εποχων οι οποιοι διατυπωναν την αποψη τους με καθε τροπο και το πληρωναν πολλες φορες και με τον θανατο τους σαν αιρετικοι. Αυτοι ηταν επιστημονες.

 

Απο τους επιστημονες σημερα ακους τα ιδια και τα ιδια. Ολοι συμφωνουν στις διαλεξεις τους αλλα διαφωνουν στις μεταξυ τους συζητησεις.

 

Ποτε λοιπον δεν προκειται να τους ακουσω στα περι υπαρξης ζωης αλλου.

 

Προτιμω να διαβαζω τις ανακαλυψεις και να κρινω απο μονος μου.

 

Για μενα οι ανακαλυψεις που διαρρεουν ανα χρονικα διαστηματα μου δινουν αυτονομη κριση για τα πεπραγμενα.

 

Οπως λοιπον υπαρχουν ατομα που κατακρινουν φωτογραφιες ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ οπως λενε, εγω κατακρινω αποψεις τυπου σκιων.

 

Δεν θα με πεισουν οι αμερικανοι επιστημονες πχ οτι πηγαν στο φεγγαρι μια συγκεκριμενη στιγμη οταν ολα τα βιντεο τους ειναι πλαστα και εχει αποδειχθει αυτο. Δεν λεω οτι δεν πηγαν αλλα η επιστημη τους οπως και η επιστημη ολων των κρατων βασιζετε σε συμμαχιες και προπαγανδες.

 

Οσο για τους ελληνες επιστημονες θεωρω οτι ειναι πολυ κλειστα μυαλα σε σχεση με τους αρχαιους ελληνες επιστημονες. Δεν εχουν κανει απολυτως κανενα βημα προοδου.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

 

Οπως λοιπον υπαρχουν ατομα που κατακρινουν φωτογραφιες ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ οπως λενε, εγω κατακρινω αποψεις τυπου σκιων.

 

 

http://www.metafysiko.gr/

 

Θυμαμαι μια απο αυτες τις "ανοιχτομυαλες" διαρροες πληροφοριων,σε ενα γνωστο βιντεο που προεβαλλε η δρουζα,οπου η εισοδος ενος διαστημοπλοιου στην ατμοσφαιρα της γης προβαλλοταν ως ουφο.Σε ενα μαλιστα thread του παραπανω forum τα μελη δεν πειθονται οταν τους λενε οτι η αφροδιτη ειναι η αφροδιτη και οχι ufo.Θα ξαναπω βεβαια για να μην παρεξηγηθω οτι ο καθενας εχει το δικαιωμα να πιστευει σε οποια αληθεια θελει.

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

 

Οπως λοιπον υπαρχουν ατομα που κατακρινουν φωτογραφιες ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ οπως λενε, εγω κατακρινω αποψεις τυπου σκιων.

 

 

http://www.metafysiko.gr/

 

Θυμαμαι μια απο αυτες τις "ανοιχτομυαλες" διαρροες πληροφοριων,σε ενα γνωστο βιντεο που προεβαλλε η δρουζα,οπου η εισοδος ενος διαστημοπλοιου στην ατμοσφαιρα της γης προβαλλοταν ως ουφο.Σε ενα μαλιστα thread του παραπανω forum τα μελη δεν πειθονται οταν τους λενε οτι η αφροδιτη ειναι η αφροδιτη και οχι ufo.Θα ξαναπω βεβαια για να μην παρεξηγηθω οτι ο καθενας εχει το δικαιωμα να πιστευει σε οποια αληθεια θελει.

 

 

Eγω δεν μιλαω για UFO. Αυτα ειναι στην κριση του καθενος να τα πιστεψει.

 

Μιλαω ομως για κτισματα σε πλανητες που υπαρχουν και καποιοι με τεχνασματα προσπαθουν να αποκρυψουν για να δειξουν οτι δεν υπηρχε καποτε ζωη εκει.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δηλαδη ποιος απο τους πλανητες εχει ή ειχε καταλληλες συνθηκες για ζωη??(εκτος απο τη γη)

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κανενας πλανητης.

 

Οπως κανεις επιστημονας σημερινος δεν εχει την τεχνογνωσια των αρχαιων ελληνων. ΚΑΝΕΝΑΣ.

 

Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ανακαλυψε τον νομο της σχετικοτητας και ομως απο τοτε μεχρι σημερα εχουμε μεινει στα ιδια.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

τοτε πως υπηρχε ζωη και κτισματα?

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιατι ισως αρχαιοι ελληνες κατοικησαν και στην σεληνη και στον αρη καποτε. Και ισως τωρα να βρισκονται καπου πολυ μακρυτερα απο μας.

 

Ειπαμε σαν επιστημονες ηταν δεκακης φορες ανωτεροι απο μας.

 

Βλεπεις αυτοι καλιεργουσαν τον πνευματικο κοσμο πολυ περισσοτερο απο μας.

 

Οπως επισεις βλεπεις οι αμερικανοι για να κανουν καποια υποτυπωδη τεχνολογικα βηματα επρεπε να κλεψουν καποια ελαχιστα αρχαια ελληνικα συγγραματα που διεσωθησαν για να αποκτησουν γνωση.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και πώς ακριβώς πραγματοποίησαν ταξίδια σε άλλους πλανήτες χωρίς την απαραίτητη τεχνολογική ανάπτυξη; Κι έπειτα, σκέψου, αν είχε όντως συμβεί κάτι τέτοιο δε θα υπήρχαν γραπτές αποδείξεις; Ε, αν μου απαντήσεις και σε αυτό , σε παραδέχομαι! Άποψη μου όμως είναι ότι το καταλληλότερο φόρουμ για τέτοιου είδους συζητήσεις είναι το esoterica και όχι το Astrovox.

 

Φιλικά,

Νατάσα

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγνωμη φιλε TEO, σε σεβομαι σε εκτιμω εισαι ΟΚ ατομο, αλλα μηπως υπερεκτιμαμε λιγο τις ικανοτητες των Αρχαιων Ελληνων;

Μηπως Γενικα υπερβαλεις λιγο; =;

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και πώς ακριβώς πραγματοποίησαν ταξίδια σε άλλους πλανήτες χωρίς την απαραίτητη τεχνολογική ανάπτυξη; Κι έπειτα, σκέψου, αν είχε όντως συμβεί κάτι τέτοιο δε θα υπήρχαν γραπτές αποδείξεις; Ε, αν μου απαντήσεις και σε αυτό , σε παραδέχομαι! Άποψη μου όμως είναι ότι το καταλληλότερο φόρουμ για τέτοιου είδους συζητήσεις είναι το esoterica και όχι το Astrovox.

 

Φιλικά,

Νατάσα

 

 

Το μονο που διεσωθει σε κειμενα ειναι η ΑΡΓΩ η οποια κινουταν με ηλιακη ενεργεια και εκανε παρα πολυ μακρινα ταξιδια σε ελαχιστο χρονο.

 

Αναφερετε σε κειμενα της αρχαιας ελληνικης γραμματειας.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγνωμη φιλε TEO, σε σεβομαι σε εκτιμω εισαι ΟΚ ατομο, αλλα μηπως υπερεκτιμαμε λιγο τις ικανοτητες των Αρχαιων Ελληνων;

Μηπως Γενικα υπερβαλεις λιγο; =;

 

Εγω δεν υπερβαλω καθολου. Το λεω οπως το πιστευω. Πιστευω λοιπον πως οι αρχαιοι ελληνες κατοικησαν σε γειτονικους πλανητες στο παρελθον.

 

Εσεις δεν τα πιστευετε γιατι θελουν καποιοι να μην τα πιστευετε.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ηλιακη ενεργεια...χμμ.Και αφου εκαναν τοσο μακρινα ταξιδια πως απομακρυνοταν απο τον ηλιο?ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να υπηρχε τετοιος κολοσσιαιος τεχνολογικος πολιτισμος και να μην εχουν μεινει καθολου στοιχεια.Και γιατι δηλαδη αμα τα βρηκαν οι επιστημονες να τα αποκρυψαν(οπως σιγουρα θα απαντησεις)αντι να τα χρησιμοποιησουν?

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ηλιακη ενεργεια...χμμ.Και αφου εκαναν τοσο μακρινα ταξιδια πως απομακρυνοταν απο τον ηλιο?ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να υπηρχε τετοιος κολοσσιαιος τεχνολογικος πολιτισμος και να μην εχουν μεινει καθολου στοιχεια.Και γιατι δηλαδη αμα τα βρηκαν οι επιστημονες να τα αποκρυψαν(οπως σιγουρα θα απαντησεις)αντι να τα χρησιμοποιησουν?

 

Στοιχεια εμειναν ελαχιστα και αυτα εχουν κλαπει απο μας εδω και χρονια.

 

Εσυ πως εξηγεις οτι ο ΧΙΤΛΕΡ εξυμνουσε τους αρχαιους ελληνες για την τεχνολογια τους. Που βρηκε στοιχεια για να δημιουργησει υπερηχητικα αεροσκαφη που εκεινη την εποχη ηταν ακατορθωτο. Γνωριζετε οτι βρεθηκαν ολοκληρα αρχεια κατασκευων αλλα και ενα ημιπληρες αεροσκαφος.

 

Πως εξηγεις το γεγονος οτι τα υπεροπλα του ΧΙΤΛΕΡ αρχισαν να οργανονωνται απο τον καιρο της ελληνικης κατοχης.

 

Επισεις πως εξηγεις οτι οι συμμαχοι εκαναν αγωνα δρομο για το ποιος θα μπει πρωτος στο ΒΕΡΟΛΙΝΟ. Στο ΒΕΡΟΛΙΝΟ στο οποιο μπηκαν πρωτοι οι ΡΩΣΟΙ.

 

Γιατι οι αγγλοι ηθελαν οπωσδηποτε αποικια κοντα στην ελλαδα (την εκαναν στην κυπρο).

 

Γιατι οι αμερικανοι πατησαν ποδι στην σουδα.

 

Ολοι θα πειται οτι ηταν στρατηγικο σημειο. Υπηρχαν και καλυτερα στρατηγικα σημεια ομως.

 

Τι εβγαλαν οι αμερικανοι απο την λεγομενη σπηλια του νταβελι με φορτηγα μεσα σε μια νυχτα.

 

Πως οι ελληνες εφτασαν στα περατα της γης και αφησαν τα μνημεια τους.

 

Ποια ηταν το υπεροπλο το οποιο δημιουργουσε τεκτονικους σεισμους σε επιλεγμενες περιοχες στον πολεμο ΕΛΛΗΝΩΝ - ΑΤΛΑΝΤΩΝ και το οποιο βυθισε την ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ αλλα και ολο το ΑΙΓΑΙΟ ΠΕΛΑΓΟΣ το οποιο ηταν καποτε στερια. Μηπως ειναι αυτο το οποιο δουλευετε σε πεδια του AREA 51 και το οποιο δημιουργει απο ανεμοστροβιλους τεχνητους μεχρι σεισμους.

 

Ολα αυτα ηταν τυχαια ετσι. Και οι φωτογραφιες τυχαιες ειναι. Για μενα δεν ηταν τυχαια κυριοι. Ηθελαν να ψαξουν για κατι μεσα απο τα αρχαια ελληνικα συγγραματα πατησαν ποδι στην χωρα μας το βρηκαν και το πηραν χωρις δευτερη κουβεντα.

 

Φυσικα οποιος θελει τα πιστευει αυτα. Οποιος θελει ας πιστευει σε σκιες.

 

Εγω πιστευω οτι η αρχαια ελλαδα ειχε αναπτυξη καποια χρονολογια τεραστια τεχνολογικη δυναμη καποια χρονολογια που το ελληνικο πνευμα ηταν στο αποκορυφωμα του.

 

Φυσικα δεν περιμενω ααπο κανεναν σας να τα πιστεψει αυτα αλλα και κανενας σας δεν εχει τα στοιχεια να με κανει να μην τα πιστεψω εγω.

 

Aς το αφησουμε καλυτερα λοιπον.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και πως ηττηθηκε αυτη η υπερδυναμη απο τους ρωμαιους που ειχαν σπαθια και δορατα?????Καθως και απο τους τουρκους??Δηλαδη ο πυραυλος V-2 που ηταν οντως υπεροπλο πως φτιαχτηκε το 1937??Μηπως μας εκλεψε τιποτα σχεδια και ο werner von braun.Μου λες βεβαια οτι στοιχεια εμειναν ελαχιστα....Αν οι ελληνες ηταν τοσα ετη φωτος μπροστα πως παρηκμασαν μπροστα στους σαφεστατα χειροτερους αντιπαλους τους..???

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτη η τεχνολογια αναπτυχθηκε απο ελληνες. Παρομοια τεχνολογια αλλα μικροτερη ειχαν και οι ατλαντες. Ολα καταστραφηκαν απο τον μεταξυ τους πολεμο.

 

Τι υπαρχει αραγε στην ανταρκτικη στην οποια αυτη την στιγμη εχουμε θερμα επεισοδια μεταξυ ΡΩΣΩΝ - ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ. Τι θελουν να αποκτησουν. Κοιτασματα πετραιλαιου. Χαχαχαχα ας γελασω. Ολα τα στοιχεια μαγκες ειναι βυθισμενα στην θαλλασα μετα τον πολεμο τους. Τον μηχανισμο των κυθηρων ποιος μπορεσε να εξηγηση πως δουλευει μεχρι σημερα. Και να φανταστειτε οτι εχουν χρησιμοποιηση αξονικους τομογραφους τελευταιας τεχνολογιας.

 

Τελος παντων οποιος θελει για περισσοτερα μπορει να ψαξει. Εγω μια φορα το μαθαινω γιατι ειμαι συνδρομητης σε δυο ρωσικες εφημεριδες.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στοιχεια εμειναν ελαχιστα και αυτα εχουν κλαπει απο μας εδω και χρονια.

 

Εσυ πως εξηγεις οτι ο ΧΙΤΛΕΡ εξυμνουσε τους αρχαιους ελληνες για την τεχνολογια τους. Που βρηκε στοιχεια για να δημιουργησει υπερηχητικα αεροσκαφη που εκεινη την εποχη ηταν ακατορθωτο. Γνωριζετε οτι βρεθηκαν ολοκληρα αρχεια κατασκευων αλλα και ενα ημιπληρες αεροσκαφος.

Την δεκαετία του 1950 ξεκίνησε η εποχή των αεροσκαφών τζετ. Πρωτεργάτης στην επανάσταση αυτή η BOAC, που πέταξε το πρώτο επιβατικό αεροσκάφος τζετ, το De Havilland Comet, προς το Γιοχάννεσμπουργκ το 1952, ολοκληρώνοντας το δρομολόγιο στο μισό χρόνο απ' ότι πρωτύτερα. Η γέννηση του μαζικού τουρισμού έφερε αλλαγές στην αεροπορική αγορά. Η ΒΕΑ ανταποκρίθηκε στην συνεχώς αυξανόμενη ζήτηση, με την ίδρυση της ΒΕΑ Airtours, που δημιουργήθηκε το 1970. Η BOAC και η BEA συγχωνεύθηκαν στη νέα British Airways το 1974. Η ΒΑ, σχεδόν ταυτόχρονα με την Air France ξεκίνησε πτήσεις με το πρώτο υπερηχητικό αεροσκάφος, το Concorde, τον Ιανουάριο του 1976.

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγνωμη αλλα προσθαθω να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας.

 

Just re-read

Άποψη μου όμως είναι ότι το καταλληλότερο φόρουμ για τέτοιου είδους συζητήσεις είναι το esoterica και όχι το Astrovox.

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγω παντως παντως σηκωνω τα χερια ψηλα,εσυ πιστευε οτι θες.Πιστευε οτι δεν υπαρχουν πηγες απο αυτον τον καταστροφικο πολεμο μεταξυ των δυο υπερδυναμεων εκεινων,πιστευε οτι το προσωπο στον αρη ειναι κατασκευη των αρχαιων ελληνων,πιστευε οτι στην αλλη πλευρα της σεληνης υπαρχει ολοκληρος πολιτισμος....Παντως σε ολα αυτα τα ερωτηματα που σου εθεσα απαντησες αλλες ερωτησεις του τυπου λιακοπουλου.Γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει απαντηση.Εδω υπαρχουν πηγες για τους περσικους πολεμους,που εγιναν μεταξυ "πρωτογονων",δε θα υπαρχουν αναφορες για το φοβερο πολεμο αυτο απο αλλους λαους??Αστο μη μου απαντησεις γιατι φανταζομαι ποια θα ειναι η απαντηση...

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οι προλαλησαντες με καλυψαν περαιτερω. :wink:

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στοιχεια εμειναν ελαχιστα και αυτα εχουν κλαπει απο μας εδω και χρονια.

 

Εσυ πως εξηγεις οτι ο ΧΙΤΛΕΡ εξυμνουσε τους αρχαιους ελληνες για την τεχνολογια τους. Που βρηκε στοιχεια για να δημιουργησει υπερηχητικα αεροσκαφη που εκεινη την εποχη ηταν ακατορθωτο. Γνωριζετε οτι βρεθηκαν ολοκληρα αρχεια κατασκευων αλλα και ενα ημιπληρες αεροσκαφος.

Την δεκαετία του 1950 ξεκίνησε η εποχή των αεροσκαφών τζετ. Πρωτεργάτης στην επανάσταση αυτή η BOAC, που πέταξε το πρώτο επιβατικό αεροσκάφος τζετ, το De Havilland Comet, προς το Γιοχάννεσμπουργκ το 1952, ολοκληρώνοντας το δρομολόγιο στο μισό χρόνο απ' ότι πρωτύτερα. Η γέννηση του μαζικού τουρισμού έφερε αλλαγές στην αεροπορική αγορά. Η ΒΕΑ ανταποκρίθηκε στην συνεχώς αυξανόμενη ζήτηση, με την ίδρυση της ΒΕΑ Airtours, που δημιουργήθηκε το 1970. Η BOAC και η BEA συγχωνεύθηκαν στη νέα British Airways το 1974. Η ΒΑ, σχεδόν ταυτόχρονα με την Air France ξεκίνησε πτήσεις με το πρώτο υπερηχητικό αεροσκάφος, το Concorde, τον Ιανουάριο του 1976.

 

 

Μπραβο το 1950. Εμ βεβαια 6 χρονια μετα αφου ειχαν βρει το μισοκατασκευασμενο των ΝΑΖΙ.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγω παντως παντως σηκωνω τα χερια ψηλα,εσυ πιστευε οτι θες.Πιστευε οτι δεν υπαρχουν πηγες απο αυτον τον καταστροφικο πολεμο μεταξυ των δυο υπερδυναμεων εκεινων,πιστευε οτι το προσωπο στον αρη ειναι κατασκευη των αρχαιων ελληνων,πιστευε οτι στην αλλη πλευρα της σεληνης υπαρχει ολοκληρος πολιτισμος....Παντως σε ολα αυτα τα ερωτηματα που σου εθεσα απαντησες αλλες ερωτησεις του τυπου λιακοπουλου.Γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει απαντηση.Εδω υπαρχουν πηγες για τους περσικους πολεμους,που εγιναν μεταξυ "πρωτογονων",δε θα υπαρχουν αναφορες για το φοβερο πολεμο αυτο απο αλλους λαους??Αστο μη μου απαντησεις γιατι φανταζομαι ποια θα ειναι η απαντηση...

 

Εδω μιλαμε για εποχη ελληνων ατλαντων και συ μου λες για περσικους πολεμους.

 

Μου ανεβαζετε οτι τα τζετ φτιαχτηκαν την δεκαετια του 50 και μου λετε διαβαστο. Τι να διαβασω.

 

Με επιβεβαιωνετε.

 

Οσο για τον ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟ ειναι πολυ πιο προχωρημενος απο πολλους επιστημονες που ακουτε ορισμενοι.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στοιχεια εμειναν ελαχιστα και αυτα εχουν κλαπει απο μας εδω και χρονια.

 

Εσυ πως εξηγεις οτι ο ΧΙΤΛΕΡ εξυμνουσε τους αρχαιους ελληνες για την τεχνολογια τους. Που βρηκε στοιχεια για να δημιουργησει υπερηχητικα αεροσκαφη που εκεινη την εποχη ηταν ακατορθωτο. Γνωριζετε οτι βρεθηκαν ολοκληρα αρχεια κατασκευων αλλα και ενα ημιπληρες αεροσκαφος.

Την δεκαετία του 1950 ξεκίνησε η εποχή των αεροσκαφών τζετ. Πρωτεργάτης στην επανάσταση αυτή η BOAC, που πέταξε το πρώτο επιβατικό αεροσκάφος τζετ, το De Havilland Comet, προς το Γιοχάννεσμπουργκ το 1952, ολοκληρώνοντας το δρομολόγιο στο μισό χρόνο απ' ότι πρωτύτερα. Η γέννηση του μαζικού τουρισμού έφερε αλλαγές στην αεροπορική αγορά. Η ΒΕΑ ανταποκρίθηκε στην συνεχώς αυξανόμενη ζήτηση, με την ίδρυση της ΒΕΑ Airtours, που δημιουργήθηκε το 1970. Η BOAC και η BEA συγχωνεύθηκαν στη νέα British Airways το 1974. Η ΒΑ, σχεδόν ταυτόχρονα με την Air France ξεκίνησε πτήσεις με το πρώτο υπερηχητικό αεροσκάφος, το Concorde, τον Ιανουάριο του 1976.

 

 

Μπραβο το 1950. Εμ βεβαια 6 χρονια μετα αφου ειχαν βρει το μισοκατασκευασμενο των ΝΑΖΙ.

Κοιτα εφουμε φυγει 100% απο Astrovox.

Οπως διαβαζω παραπανω λεει: Την δεκαετία του 1950 ξεκίνησε η εποχή των αεροσκαφών τζετ. και οχι υπερηχητικό μην τα μπερδευεις, το οτι μπορει να βρηκαν καποιο ημιτελες τζετ το οπιο δεν ειχε πεταξει ποτε (ημιτελες) δεν μπορουμε να το βαφτιζουμε υπερηχητικό ετσι για να καλύψουμε τις αναγκες μας απο μυστικισμο κτλ κτλ. Μην τα διαβαζεις οπως θες, αλλα οπως ειναι!!

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν διαβαζω τιποτα οπως θελω.

 

Εγραψα για υπερηχητικο γιατι υπερηχητικο βρηκαν.

 

Εσεις τι θελατε να σας παρουσιασουν το 1950. Κατευθειαν το υπερηχητικο μετα απο τον πολεμο και την νικη επι της ναζιστικης γερμανιας. Τι αποηχο θα ειχε στον υπολοιπο κοσμο.

 

Σκεφτειτε και λιγακι. Μην λετε μονο για να εχετε να λετε.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λυπάμαι φίλοι μου αλλά αδυνατώ να παρακολουθήσω/συμμετάσχω σε τέτοια συζήτηση...........

 

Astrovox δεν είναι εδώ;;;;;; Λέω μήπως έκανα λάθος και μπήκα στο forum του Alter, του Χαρδαβέλα κλπ κλπ κλπ

 

:-({|= :-({|= :-({|=

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.

 

Arthur C. Clarke

 

 

http://vip-digital-imaging.blogspot.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Guest
Αυτή η συζήτηση είναι κλειστή σε νέες απαντήσεις.

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης