Jump to content

σετ φακών 4000 PLOSSL+Ηβ+ΟΙΙΙ+βαλιτσάκι Meade - ΕΠΩΛΗΘΗΣΑΝ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πωλούνται 40mm, 32mm, 26mm, 20mm, 15mm, 12.4mm, 9.7mm και 6.4mm προσοφθάλμιοι Plossl σειρά 4000, σε αρίστη κατάσταση, μέσα στο βαλιτσάκι της Meade. Στην τιμή, συμπεριλαμβάνονται: ένα φίλτρο ΟΙΙΙ και ένα φίλτρο Ηβ.

Τα δίνω 300 ευρώ όλα μαζί.

Όποιος ενδιαφέρεται, το κινητό μου είναι 6972451807.

 

Γιάννης

Στο σύμπαν τίποτα δεν υπάρχει τυχαία, και τίποτα από ό,τι υπάρχει δεν είναι τυχαία μοναδικό
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Νέα τιμή: 250 ευρώ. Δεν πέφτει άλλο η τιμή. Είναι σχεδόν τσαμπέ.
Στο σύμπαν τίποτα δεν υπάρχει τυχαία, και τίποτα από ό,τι υπάρχει δεν είναι τυχαία μοναδικό
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για 200 ευρώ, τι λέτε; Με αυτή την τιμή, κυριολεκτικά, οι φακοί χαρίζονται.

Πιο κάτω, δεν υπάρχει περίπτωση να πέσει η τιμή, τελεσίδικη απόφαση.

 

Πωλείται επίσης ένα ΕΤΧ 90 που έχω, το οποίο είναι σε αρίστη κατάσταση, στο κουτί του κανονικότατα, και έχει χρησιμοποιηθεί 4 φορές μετρημένες - 200 ευρώ.

Στο σύμπαν τίποτα δεν υπάρχει τυχαία, και τίποτα από ό,τι υπάρχει δεν είναι τυχαία μοναδικό
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

νομιζω οτι εισαι πανακριβος φιλε μου... σκεψου μονο οτι δινεις 8 προσοφθαλμιους +βαλιτσακι + 2 φιλτρα μονο 200 ευρω, και μου δινεις μονο μα ΜΟΝΟ δυο προσοφθαλμιους στιν μιση τιμη των ολων ???

Ξανασκεψου το.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε Σωτήρη, ίσως έχεις κάποιο δίκιο. Τελική τιμή 50 ευρώ. Άντε 45 στη χειρότερη. Δε νομίζω να είμαι και πάλι ακριβός. Παρεμπιπτόντως, τα δύο φίλτρα έιναι σαν μπόνους - συμπεριλαμβάνονται στα 200 €, δηλαδή μόνο αν κάποιος αγοράσει όλο το σετ, παίρνει σαν "δώρο" και τα φίλτρα. Σε περίπτωση ξεχωριστής αγοράς τους, θα τα δώσω 60 ευρώ.
Στο σύμπαν τίποτα δεν υπάρχει τυχαία, και τίποτα από ό,τι υπάρχει δεν είναι τυχαία μοναδικό
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε Γιάννη μ ενδιαφέρει το ΗΒ.Δεν ξέρω αν το πουλάς χωριστά.Επίσης τι μάρκα κ τι διαμέτρου είναι?
Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παναγιώτη, το Ηβ είναι 1.25'' σε διάμετρο, βιδώνει κανονικότατα σε όλα τα προσοφθάλμια καθώς επίσης και σε ccd - εννοείται -.

Το είχα αγοράσει 100 ευρώ. Το δίνω 60. Τι λες;

Στο σύμπαν τίποτα δεν υπάρχει τυχαία, και τίποτα από ό,τι υπάρχει δεν είναι τυχαία μοναδικό
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παναγιώτη (filiatra), ξέχασα να αναφέρω ότι το Ηβ, είναι της Lumicon.
Στο σύμπαν τίποτα δεν υπάρχει τυχαία, και τίποτα από ό,τι υπάρχει δεν είναι τυχαία μοναδικό
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η τιμη σαν πακετο ειναι οντως πολυ χαμηλη.Ειναι λογικο αν σπασει το πακετο να ανεβει η τιμη καθε ειδους.(μου κανει εντυπωση που δεν εχει πωληθει ακομα το πακετο.Η σειρα 4000 ειναι αρκετα αξιολογη,και σε αυτη την τιμη ειναι χαρισμα,μαζι με τα φιλτρα) :-k :-k :-k
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ναι KOSTAKI, όντως είναι ΠΟΛΥ χαμηλά η τιμή. Ξέρεις κανονικά, πόσο θα έπρεπε να δώσω το σετ με τους φακούς και τα φιλτρα; Τουλάχιστον 400 ευρώ. Σκέψου μόνο πόσο κανει ο κάθε φακός, και πόσο κάνουνε τα φίλτρα.... Αλλά το χαρίζω με 200 ευρώ.
Στο σύμπαν τίποτα δεν υπάρχει τυχαία, και τίποτα από ό,τι υπάρχει δεν είναι τυχαία μοναδικό
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ξέχασα... έχω δύο φακούς επίσης προς πώληση, που τους έχω διπλούς: τον 9.7mm και τον 6.4 mm.

 

δίνω τον 9.7mm 50€ (τιμή αγοράς -> 115€)

δίνω τον 6.4mm 50€ επίσης (τιμή αγοράς -> 120€)

 

Tους δίνω, γιατί τους έχω και στο βαλιτσάκι διπλούς μαζί με τους υπόλοιπους της σειράς Plossl 4000.

 

Όσοι πιστοί προσέλθετε....

Στο σύμπαν τίποτα δεν υπάρχει τυχαία, και τίποτα από ό,τι υπάρχει δεν είναι τυχαία μοναδικό
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Eντάξει Παναγιώτη (filiatra), θα περιμένω απάντησή σου.
Στο σύμπαν τίποτα δεν υπάρχει τυχαία, και τίποτα από ό,τι υπάρχει δεν είναι τυχαία μοναδικό
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

τελικη τιμη 40 για 26 και 12,4.... αν ειναι στειλε μου

 

χλωμό το κόβω να τα παρεις τόσο λίγο... [-X

8" Meade LX90 LNT

5" Celestron Nexstar SE

ZenithStar 66 F/5.9 SD Doublet Apo

9x63 Bresser Binos

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το σετάκι με τους φακούς και τα φίλτρα, πουλήθηκε.

Άκου τι λέει ο άλλος!!! :!: :!: :!: :!: Να δώσω δύο φακούς για 40 ευρώ!!!!! ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) Πρώτον και κύριον: Φίλε, τα θέλεις όλα δικά σου και τσάμπα, σε τιμή ΞΕΦΤΊΛΑ, με ΟΛΗ τη σημασία ης λέξης.

Δεύτερον και κυριότερον, εάν ήταν να σου τους δώσω, και μόνο για την τιμή που είπες, θα τους ανέβαζα στα 70 πάλι, και ΑΝ ΗΘΕΛΕΣ!! Έτσι, για να δω πού θα τους έβρισκες φθηνότερα :!: :!:

Στο σύμπαν τίποτα δεν υπάρχει τυχαία, και τίποτα από ό,τι υπάρχει δεν είναι τυχαία μοναδικό
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το σετάκι με τους φακούς και τα φίλτρα, πουλήθηκε.

Άκου τι λέει ο άλλος!!! :!: :!: :!: :!: Να δώσω δύο φακούς για 40 ευρώ!!!!! ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) Πρώτον και κύριον: Φίλε, τα θέλεις όλα δικά σου και τσάμπα, σε τιμή ΞΕΦΤΊΛΑ, με ΟΛΗ τη σημασία ης λέξης.

Δεύτερον και κυριότερον, εάν ήταν να σου τους δώσω, και μόνο για την τιμή που είπες, θα τους ανέβαζα στα 70 πάλι, και ΑΝ ΗΘΕΛΕΣ!! Έτσι, για να δω πού θα τους έβρισκες φθηνότερα :!: :!:

 

hold your horses! δεν είναι σωστό να ερχεσαι σε τετοια αντιπαράθεση. Εφόσον δεν σου αρεσε η προσφορά του (ουτε εγώ θα τα έδινα τόσο) δεν επρεπε να παρεκτραπείς και απλά με ενα "οχι ευχαριστώ φιλε" τελείωνες. Υποτίθεται οτι διακρινόμαστε για την ευγενιά μας εδω μέσα...

8" Meade LX90 LNT

5" Celestron Nexstar SE

ZenithStar 66 F/5.9 SD Doublet Apo

9x63 Bresser Binos

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σωστός nivam, εντάξει. Γράψε λάθος. Απλά, θέλησα να δώσω στο Σωτήρη να καταλάβει ότι φακοί που έχουνε ιστορία, σαν και αυτούς, δεν είναι δυνατόν να δωθούνε σε τόσο χαμηλή τιμή. Ζητώ συγγνώμη από όλους για το λάθος τρόπο με τον οποίο ξεκαθάρισα τη θέση μου.

 

ΥΓ: Σωτήρη, ελπίζω να μη κρατήσεις μούτρα για τον εσφαλμένο τρόπο με τον οποίο ξηγήθηκα. Απλά, θέλησα να σου δώσω να καταλάβεις ότι ένα προϊόν που το βαραίνει μία ιστορία και θετικές κριτικές, όπως οι φακοί αυτοί, δεν γίνεται να δωθούνε σε τόσο χαμηλή τιμή. Φαντάσου να είχες - παραδείγματος χάριν -, ένα φακό Naggler (οι καλύτεροι που υπάρχουνε και κατά συνέπεια οι ακριβότεροι), και να τον έδινες 150 ευρώ. Θα έπρεπε να τον δώσεις πάνω από 250. Καταλαβαίνεις τι εννοώ;

Απλώς, το διετύπωσα με άκομψο τρόπο, γι'αυτό, συγγνώμη και από εσένα προσωπικά, εάν εθίγης.

Στο σύμπαν τίποτα δεν υπάρχει τυχαία, και τίποτα από ό,τι υπάρχει δεν είναι τυχαία μοναδικό
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μ αρέσει που μπήκα όλο χαρά να σου πω εντάξει για το φίλτρο.Νομίζω πως είχαμε μια εκκρεμότητα.
Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δυστυχώς Παναγιώτη, δεν το πρόλαβες. Άσε που μου το ζήτησε κι ο Ματσόπουλος, στο αστεροσκοπείο της Πεντέλης (είχαμε συνάντηση τα μέλη της Ε.Α.Ε σήμερα) και του "έριξα άκυρο".
Στο σύμπαν τίποτα δεν υπάρχει τυχαία, και τίποτα από ό,τι υπάρχει δεν είναι τυχαία μοναδικό
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

φιλε μου υπαρχουν δυο αγγελιες εδω μεσα που πουλανε τον 26 30 ευρω και μια αλλη αγγελια με 60 ευρω τον 9,7+26

 

Πρωτον = Εαν δεν τους ηθελα να τους βαλω σε ενα δυοφθαλμιο

ειλικρινα δεν θα σου εδινα ουτε εικοσι ευρω !!! Για μενα δεν υπαρχει χειροτερο προσοφθαλμιο (Γουστα ειναι αυτα)

 

Και να θυμασαι κατι .. σου ειπα μια τιμη , δεν την απαιτησα.

Οποτε καλα σου ειπανε να λες απλα ενα Ευχαριστω αλλα οχι και να μην λες πολλα, γιατι απλα ετσι κανουν οι κυριοι.

 

Και μην ξεχνας οτι απο εδω μεσα εχουν φυγει πραγματα ΤΖΑΜΠΑ και οταν λεμε ΤΖΑΜΠΑ εννοουμε ΤΖΑΜΠΑ , ποσο μαλλον η δικια μας η φαση, που αμα γινοτανε θα ηταν απλα μια καλη προσφορα..

Τα λεμε φιλε μου.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν βλέπω να υπάρχει λόγος για συνέχεια της συζήτησης τα πράγματα είναι απλά.

Ο κάθε ένας εκτιμά αυτό που θέλει να δώσει.

Οι υποψήφιοι αγοραστές ή αγοράζουν αν τους συμφέρει ή όχι.

Ο πωλητής θα καταλάβει το λάθος της τιμής του από το ενδιαφέρον των άλλων ή όχι & θα πράξει ανάλογα.

Τα σχόλια στυλ πλειστηριασμού μάλλον οδηγούν σε παρεξηγήσεις.

 

Καλό θα ήταν ο m 51 να διορθώσει το θέμα ότι ΠΟΥΛΗΘΗΚΑΝ Και να ανοίξει νέο αν θέλει να δώσει τους δύο άλλους.

 

Γνώμη μου.

Μέλος Συλλόγων:

Ελληνικής Αστρονομικης Ενωσης

Συλλόγου Ερασιτεχνικής Αστρονομίας.

Όμιλος Γερόντων Αστροπαρατηριτών.

Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ

http://users.otenet.gr/~babgia/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν βλέπω να υπάρχει λόγος για συνέχεια της συζήτησης τα πράγματα είναι απλά.

Ο κάθε ένας εκτιμά αυτό που θέλει να δώσει.

Οι υποψήφιοι αγοραστές ή αγοράζουν αν τους συμφέρει ή όχι.

Ο πωλητής θα καταλάβει το λάθος της τιμής του από το ενδιαφέρον των άλλων ή όχι & θα πράξει ανάλογα.

Τα σχόλια στυλ πλειστηριασμού μάλλον οδηγούν σε παρεξηγήσεις.

 

Καλό θα ήταν ο m 51 να διορθώσει το θέμα ότι ΠΟΥΛΗΘΗΚΑΝ Και να ανοίξει νέο αν θέλει να δώσει τους δύο άλλους.

 

Γνώμη μου.

 

Σωστος αλλωστε εγω εχω εντοπιση και αλλη αγγελια που για μενα ζηταει τα δανεια της αγγλιας αλλα απλα κανεις δεν απαντησε και ετσι ειναι το σωστο δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης, η μας κανει η οχι δεν χρειαζετε να το τραβαμε στα ακρα

 

και οντος για τα αλλα 2 προσοφθαλμια καλυτερα να ανοιξεις νεο θεμα να το βρησκουμε και ευκολοτερα

 

Φιλικα Δημητρης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης