Jump to content

2η Ολυμπιάδα Αστρονομίας και Αστροφυσικής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί nansy? Ξέρουμε για την τρίτη, για να μαθουμε και για την τέταρτη? :-s *

( :D :D :D )

 

Για να δούμε αν την τέταρτη την πάρει η Ελλάδα... :cheesy:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Σε μια τηλεφωνική επικοινωνία που είχα από Ινδονησία,μου είπαν τα τελικά αποτελέσματα της Ολυμπιάδας!

 

Δυστηχώς μετάλλιο δεν είχαμε αλλά είχαμε τρεις επαίνους

 

Τους επαίνους τους πήραν:Μαύρος Στέφανος,Μουλαντζίκος Γεώργιος,Βαλογιάννης Γεώργιος

 

Ελπίζω να μην κάνω κάποιο λάθος...

 

Δεν πειράζει όμως μπορεί να μην ήρθαν πρώτοι στην Ολυμπιάδα,αλλά είναι πρώτοι στην καρδιά μας μόνο και μόνο από την συμμετοχή τους!!!!!!!!!!!!!!

 

Ήταν η καλύτερη ομάδα που μας εκπροσώπησε!!!!!!!

 

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιατί nansy? Ξέρουμε για την τρίτη, για να μαθουμε και για την τέταρτη? :-s *

( :D :D :D )

 

Για να δούμε αν την τέταρτη την πάρει η Ελλάδα... :cheesy:

 

 

 

:-s :-s :-s ε?? Δηλαδή έχει αποφασισθεί που θα γίνει η 3η? Εγώ για αυτό το είπα! Γιατί νομιζα πως έκανες λάθος... νόμιζα πως είπες 4η ενώ ήθελες να πεις 3η... :-s

Το μήκος κύματος της ακτ.υποβ. έφυγε απ’την ορατή περιοχή,όταν το Σύμπαν συμπλήρωνε τα 10 εκ. χρόνια.Η ημέρα η μία τέλειωσε μέσα στην φωτοπλημμύρα του 1ου δειλινού!Κ εγένετο εσπέρα κ έγένετο πρωί,ήμερα η μία.Δεν είχε αυγή!Είχε όμως μεσημβρία και δείλι..
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σε μια τηλεφωνική επικοινωνία που είχα από Ινδονησία,μου είπαν τα τελικά αποτελέσματα της Ολυμπιάδας!

 

Δυστηχώς μετάλλιο δεν είχαμε αλλά είχαμε τρεις επαίνους

 

Τους επαίνους τους πήραν:Μαύρος Στέφανος,Μουλαντζίκος Γεώργιος,Βαλογιάννης Γεώργιος

 

Ελπίζω να μην κάνω κάποιο λάθος...

 

Δεν πειράζει όμως μπορεί να μην ήρθαν πρώτοι στην Ολυμπιάδα,αλλά είναι πρώτοι στην καρδιά μας μόνο και μόνο από την συμμετοχή τους!!!!!!!!!!!!!!

 

Ήταν η καλύτερη ομάδα που μας εκπροσώπησε!!!!!!!

 

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

 

Και σίγουρα ήταν μια πολύ καλή εμπειρία :)

 

Μπράβο στα παιδιά για τους επαίνους, κ' εις ανώτερα.

δS>=0 (c.s.)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιατί nansy? Ξέρουμε για την τρίτη, για να μαθουμε και για την τέταρτη? :-s *

( :D :D :D )

 

Για να δούμε αν την τέταρτη την πάρει η Ελλάδα... :cheesy:

 

 

 

:-s :-s :-s ε?? Δηλαδή έχει αποφασισθεί που θα γίνει η 3η? Εγώ για αυτό το είπα! Γιατί νομιζα πως έκανες λάθος... νόμιζα πως είπες 4η ενώ ήθελες να πεις 3η... :-s

 

Καλά ρε παιδιά, κανένας χριστιανός να μου πει πως η 3η Ολυμπιάδα αποφασίσθηκε να γίνει στο Ιράν?? Αφού τη βλέπεται την άγνοια που με δέρνει... :D :D :D Τυχαία το έμαθα... :)

Το μήκος κύματος της ακτ.υποβ. έφυγε απ’την ορατή περιοχή,όταν το Σύμπαν συμπλήρωνε τα 10 εκ. χρόνια.Η ημέρα η μία τέλειωσε μέσα στην φωτοπλημμύρα του 1ου δειλινού!Κ εγένετο εσπέρα κ έγένετο πρωί,ήμερα η μία.Δεν είχε αυγή!Είχε όμως μεσημβρία και δείλι..
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σήμερα κλείνει και επίσημα η 2η Ολυμπιάδα Αστρονομίας και Αστροφυσικής.

Τα επίσημα αποτελέσματα (όπως αναφέρεται και πιο πάνω στο forum) είναι ότι η χώρα μας κατέκτησε 3 επαίνους με τους (κατά σειρά επιτυχίας):

Βαλογιάννη Γιώργο

Μουλαντζίκο Γιώργο και

Μαύρο Στέφανο

Δεν καταφέραμε να πάρουμε ένα μετάλλιο, αλλά τουλάχιστον στα παιδιά προσπαθήσανε για το καλύτερο.

Δεν θα μπω τώρα σε λεπτομέρειες και αναλύσεις. Δεν είναι, νομίζω, η κατάλληλη ώρα. Ας επιστρέψουμε με το καλό, και θα έχουμε αρκετό καιρό μέχρι την 3η Ολυμπιάδα που θα γίνει 10-20 Οκτωβρίου 2009 στην Τεχεράνη, να κάνουμε όλοι οι συντελεστές της ομάδας μας την αυτοκριτική μας και να δούμε τι μπορούμε να προσφέρουμε στα παιδιά για να γιορτάσουμε ξανά ένα ή περισσότερα μετάλλια.

Ο αρχηγός της αποστολής, ο κ. Σειραδάκης και ο 2ος αρχηγός της αποστολής, ο κ. Ζαχείλας θα θέλανε να ευχαριστήσουν εκ βάθους καρδίας τα 5 παιδιά για τον όμορφο αγώνα που δώσανε, να συγχαρούν ιδιαιτέρως τα 3 αγόρια της ομάδας για τον έπαινο που κατακτήσανε, και να ευχηθούν στους υποψήφιους του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Αστρονομίας να ανεβάσουν ακόμη πιο ψηλά την Ελλάδα μας.

Τέλος η ανταπόκριση από Ινδονησία, νεότερα από την Ελλάδα!!!

Λ. Ζαχείλας

Εταιρεία Αστρονομίας και Διαστήματος Βόλου

http://www.astronomos.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πάρα πολύ όμορφα! Συγχαρητήρια στα παιδιά μας! Και ένα μεγάλο μπράβο στους Γιώργηδες και τον Στέφανο!

 

Προσωπικά αλλά νομίζω και όλους μας είχε φάει η αγωνία. Άντε να επιστρέψουν να μας τα πουν κι από κοντά :D

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

μπραβο σε ολα τα παιδια!!!ειμαι σιγουρη οτι ολοι προσπαθησαν ανεξαρτητα του αποτελεσματος....

καλη επιστροφη!! :D

"Αν οι άνθρωποι σταματήσουν να ονειρεύονται, η ιστορία της φυλής μας θα έχει φτάσει στο τέλος της"Arthur Clarke.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητήρια σε όλους, =D> =D> =D>

και μην στεναχωριέστε για τα μετάλλια, μπορεί αυτοί που τα κέρδισαν να ήταν ντοπαρισμένοι =P~ :lol:

Λέσχη Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Geia sas apo to dubai!molis epistrefoyme!Stin olimpiada distixos den kataferame na paroyme metallio!alla ta themata itan para poli diskola akoma kai gia poli kala diabasmenoys...eginan polla paratragoyda kata tis exetaseis ta opoia theoro aparadekta gia mia olympiada!tha mporoysame na paroyme metallia ean oi exetaseis ginontan ypo kalyteres synthikes!alla ola ayta tha ta poyme otan epistreyo stin ellada!to thema einai oti kaname dyo tria bimata parapano dioti para ta poli dyskola themata mporesame kai diakrithikame oi perissoteroi apo tin omada!tora pame gia tin 3i olympiada to 2009!itan megali moy xara kai timi poy ekprosopisa tin xora paroti poy den efera kati!ebala ta dynata moy!alla kai oloi mas!sas eyxaristimoyme poli!

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κχ κχ,εφτασα χθες στην Ελλαδα απο ινδονησια,υστερα απο ενα μακρυ και εξαντλητικο ταξιδι,κουβαλωντας μαζι μου(εκτος απο πολλα ψωνια:P)και μια απο τις σημαντικοτερες ισως και τη σημαντικοτερη εμπειρια της ζωης μου!!Μπορει να τα ηξερα θεωρητικα,να τα ελεγα συνεχεια αλλα οι εμπειριες απο τετοια ταξιδια δεν περιγραφονται!!Οχι μονο εκπροσωπωντας την ελλαδα ειχα την ευκαιρια να τεσταρω τις γνωσεις μου σε αστρονομια υψηλοτατου επιπεδου,αλλα εκανα αξιολογους φιλους με τους οποιος μοιραζομαι παραπανω απο ενα κοινα ενδιαφεροντα!Η Ινδονησια ειναι μια διαφορετικη,με ξεχωριστη ομορφια χωρα γεγονος που μου εδωσε τη δυνατοτητα να ερθω σε επαφη με τον ανατολικο πολιτισμο!Με τις κοινωνικες ανισοτητες της,με τους ουρανοξυστες της να ξεπηδουν απο τα χαμοσπιτα και με τα ολα της!Το κλιμα τροπικο εντελως διαφορετικο απο αυτο της ελλαδας.Αλλα αυτο που αξιζει να τονισω σε ολυς τους ερασιτεχνες αστρονομους ειναι η θεα του νοτιου ουρανου.Αν και οχι πολυ νοτιος(γεωγραφικο πλατος -8) ηταν αρκετο το σοκ οταν την πρωτη νυχτα ειδα το σκορπιο και τον τοξοτη να ειναι ανεστραμμενοι και στο ζενιθ!!!!!Αληθεια φανταζεστε το βεγα με 10 μοιρες υψος ? :wink:

Η' ακομη αξεχαστο ειναι οταν ταξιδευεις με το αεροπλανο και βλεπεις τον νοτιο ουρανο,καθως περνας τον ισημερινο να βλεπεις μετα απο λιγο βορειο :shock:

Στο εξεταστικο μερος τωρα ηρθαμε,πιο προετοιμασμενοι αυτη τη φορα)αντιμετωποι με απαιτητικα και υψηλοτατου επιπεδου θεματα,που απαιτουσαν γερες γνωσεις φυσικης και Μαθηματικων.Στο θεωρητικο μερος και στην αναλυση αστρονομικων δεδομενων πηγα αρκετα καλα,τοσο που ειμαι πολυ ευτυχισμενος!Στο δε παρατηρισιακο μερος δεν πηγα οπως ηθελα(γεγονος που πιθανοτατα μου στερησε και το χαλκινο μεταλλιο).Στην παρατηρηση με γυμνο ματι ζητουνταν συνορα αστερισμων,αν ειναι δυνατων!Αλλα αυτο τουλαχιστον το ξερεις η δεν το ξερεις.Το μονο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για μενα ηταν οτι στη φωτογραφηση με ccd οι εξαιρετες βασεις vixen,ηταν ευθυγραμμισμενες με πυξιδα και με τη σκια του ηλιου ](*,) ](*,) ,παρ'ολο που η κεντρικη επιτροπη ειπε οτι θα τα ειχε τελεια ευθυγραμμισμενα!Αυτο ειχε ως αποτελεσμα μεσα σε ενα εικοσαλεπτο να μας ζητειτε να φωτογραφισουμε ενα αντικειμενο,στη θεση του οποιου ομως εμφανιζοταν ενα απλο αστρικο πεδιο full στα trails,αφου το go-to system ουτε αυτο λειτουργουσε προς την σωστη ακριβη κατευθυνση.Αυτο συνεπαγοταν σημαντικη απωλεια μοναδων.Παρ'ολα αυτα πηγα αρκετα καλα στα υπολοιπα και αυτο ειχε ως αποτελεσμα να αποσπασω την ευφημη μνεια,στην 50η θεση της γενικης καταταξης και πρωτος απο την υπολοιπη ελληνικη ομαδα γεγονος που δεν περιμενα με τιποτα!!!!!!Υψιστη τιμη για μενα και η συμμετοχη και η ευφημη μνεια!Θελω να ευχαριστησω την εταιρεια αστρονομιας και διαστηματος καθως και τους leaders κ.Σειραδακη και κ.Ζαχειλα που μου εδωσαν αυτη τη δυνατοτητα και θελω να τονισω οτι,οπως ειχα υποσχεθει,ολη η ομαδα απο τους leaders μεχρι τους μαθητες και τους observers εκανα οτι ηταν δυνατο για να εκπροσωπησει αξιοπρεπως την Ελλαδα.Στοχος για μενα επετευχθη!Τα λεμε του χρονου στο Ιραν!!!!!

 

ΥΓ:οσον αφορα το επιπεδο των θεματων αξιζει να τους ριξετε μια ματια,αλλα ενδεικτικο ειναι οτι περυσι ο μεσος ορος των πρωτων ηταν στο 87% ενω φετος στο 66%,η αλλιως ο πρωτος περυσι συγκεντρωσε γυρω στο 90% και φετος 72%.

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Επιτέλους Ελλάδα!!Μετά από πολλές ώρες ταξίδι έφτασα στο σπίτι μου...Η Ολυμπιάδα ήταν μια αξέχαστη εμπειρία!!Δοκίμασα τις γνώσεις μου πάνω στην αστρονομία και κατάλαβα πώς έχω πολλά να μάθω και να κάνω...!Αλλά σημασία έχει πώς έμαθα πολλά κατα την προετοιμασία μου στην Ολυμπιάδα.Πέρασα πολύ καλά με την ομάδα μου!Να πω ακόμα μια φορά συγχαρητήρια στα παιδιά που έφεραν τους επαίνους στη χώρα μας (Γιώργο Β., Στέφανο Μ., Γιώργο Μ.)!Η αλήθεια είναι ότι η διαμονή μας κατά την διάρκεια της Ολυμπιάδας ήταν πολύ καλή εάν εξαιρέσουμε το φαγητό..Δυστηχώς κατά τις εξετάσεις υπήρχαν κάποια παρατράγουδα στην Ολυμπιάδα..Στην εξέταση με γυμνό μάτι, ο εξεταστής δεν είχε φως όταν βγήκαμε στην ύπαιθρο και έτσι δεν μορουσα να δω τον χάρτη..Μόλις έφερε το κινήτο του για να δω από τα 7 λεπτά μου έμειναν μόνο τα 4 με αποτέλεσμα να μην τα πάω πολύ καλά..Πέρα από αυτό, όπως ανέφερε ο Koyote παραπάνω, στην φωτογράφηση με CCD τα τηλεσκόπια δεν ήταν καθόλου ευθιγραμμισμένα με αποτέλεσμα το αντικείμενο παρατήρησης να είναι σχεδόν 10 μοίρες έξω από το πεδίο..Απαράδεκτο για μια ολυμπιάδα...Παρόλα αυτά η Ανάλυση Δεδομένων και το θεωρητικό μέρος είχαν πολύ καλά θέματα και πολύ δύσκολα..Στο θεωρητικό μέρος ήταν τόσα πολλά και δύσκολα που σε 5 ώρες δεν μπορούσες να τα γράψεις όλα!Παρόλα αυτά το πιο καταπληκτικό και τέλειο στην ινδονησία ήταν τα ψώνια!!!!!Τα ξεσηκώσαμε σχεδόν όλα με την κ.Κονταξή!!!!!!Το ευχαριστηθήκαμε η αλήθεια είναι...!!Περάσαμε πολύ καλά!Παρά το αποτέλεσμα ήταν μεγάλη μου χαρά που εκπροσώπησα την χώρα μου παρότι γύρισα με άδεια χέρια.Θα μου μείνει μια πικρία από αυτό...Αλλά το σωστό τώρα είναι να επικεντρωθούμε στην 3η Ολυμπιάδα που θα γίνει στο Ιράν το 2009..!

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια =D>

 

Για ακομη 1 φορα αποδεικνυεται οτι η Αστρονομια ειναι αντρικο αθλημα :mrgreen:

Τα πάντα ειναι Μαθηματικά.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια =D>

 

Για ακομη 1 φορα αποδεικνυεται οτι η Αστρονομια ειναι αντρικο αθλημα :mrgreen:

Τς τς τς, τί ρατσισμός είναι αυτός φίλε Alex? Απλά "έτυχε" τα αγόρια να γράψουν "λιγάκι" καλά και εμείς τα κορίσια ελεεινά και τρισάθλια...!

 

Εννοείται πως κάνω πλάκα! Τα αγόρια άξιζαν και με το παραπάνω τον έπαινο καθώς κόπιασαν αρκετά διαβάζοντας Αστρονομία! :cheesy: Συγχαρητήρια παιδια!!! Είστε τέλειοι!!!! =D> =D> =D> =D>

Λοιπόν, στην Ινδονησία πέρασα καταπληκτικά και γνώρισα πολλά απίθανα άτομα! Το μόνο αρνητικό ήταν οτι κάποια τηλεσκόπια ήταν απευθυγραμμισμένα (π.χ. το δικό μου και του Βαλογιάννη) και ίσως αυτό να στέρησε στην Ελλάδα (και στον Βαλογιάννη φυσικά) το χάλκινο μετάλλιο. Δεν πειράζει όμως, η διάκριση των παιδιών ήταν μια μεγάλη επιτυχία και μας έκανε όλους περίφανους !!!! :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Είμαστε όλοι μας αστρόσκονη και κάποια μέρα θα γυρίσουμε στα άστρα...!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια =D>

 

Για ακομη 1 φορα αποδεικνυεται οτι η Αστρονομια ειναι αντρικο αθλημα :mrgreen:

 

και σε συμπαθουσα....

:roll: :roll:

εγω πιστευω τα κοριτσια θα δειξουν τι αξιζουν τα επομενα χρονια...

:D

και παλι μπραβο στα παιδια που περασαν και πολυ ωραια απο οτι εμαθα...

"Αν οι άνθρωποι σταματήσουν να ονειρεύονται, η ιστορία της φυλής μας θα έχει φτάσει στο τέλος της"Arthur Clarke.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

 

ΥΓ:οσον αφορα το επιπεδο των θεματων αξιζει να τους ριξετε μια ματια,αλλα ενδεικτικο ειναι οτι περυσι ο μεσος ορος των πρωτων ηταν στο 87% ενω φετος στο 66%,η αλλιως ο πρωτος περυσι συγκεντρωσε γυρω στο 90% και φετος 72%.

 

Για δώστε κανά λινκ

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

δS>=0 (c.s.)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φιλε milia η ιστοσελιδα της ολυμπιαδας ειναι

http://www.ioaa2.itb.ac.id/

Ομως δν καταφερα να βρω αν εχουν ανεβασει τα θεματα.Ετσι κι αλλιως ομως θα τα ανεβασουν στην ιστοσελιδα της εταιρειας του βολου

http://www.astronomos.gr/

στις επομενες μερες.

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φιλε milia η ιστοσελιδα της ολυμπιαδας ειναι

http://www.ioaa2.itb.ac.id/

Ομως δν καταφερα να βρω αν εχουν ανεβασει τα θεματα.Ετσι κι αλλιως ομως θα τα ανεβασουν στην ιστοσελιδα της εταιρειας του βολου

http://www.astronomos.gr/

στις επομενες μερες.

 

Cool :cheesy:

δS>=0 (c.s.)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τς τς τς, τί ρατσισμός είναι αυτός φίλε Alex? Απλά "έτυχε" τα αγόρια να γράψουν "λιγάκι" καλά και εμείς τα κορίσια ελεεινά και τρισάθλια...!

 

Μεγάλο πράγμα η αυτογνωσία στον άνθρωπο.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Μπράβο Λαμπρινή... Και αφού είστε όλοι πίσω πια, να πω και εγώ με τη σειρά μου πολλά συγχαρητήρια σε όλους!! (Καλά, στη Λαμπρινή πιο λίγα για να πω την αλήθεια :D) Αυτό που μετράει είναι η συμμετοχή και η προσπάθεια! Μπράβο και στα αγόρια για τους επαίνους! Άντε, και του χρόνου!

Το μήκος κύματος της ακτ.υποβ. έφυγε απ’την ορατή περιοχή,όταν το Σύμπαν συμπλήρωνε τα 10 εκ. χρόνια.Η ημέρα η μία τέλειωσε μέσα στην φωτοπλημμύρα του 1ου δειλινού!Κ εγένετο εσπέρα κ έγένετο πρωί,ήμερα η μία.Δεν είχε αυγή!Είχε όμως μεσημβρία και δείλι..
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τς τς τς, τί ρατσισμός είναι αυτός φίλε Alex? Απλά "έτυχε" τα αγόρια να γράψουν "λιγάκι" καλά και εμείς τα κορίσια ελεεινά και τρισάθλια...!

 

Μεγάλο πράγμα η αυτογνωσία στον άνθρωπο.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Μπράβο Λαμπρινή... Και αφού είστε όλοι πίσω πια, να πω και εγώ με τη σειρά μου πολλά συγχαρητήρια σε όλους!! (Καλά, στη Λαμπρινή πιο λίγα για να πω την αλήθεια :D) Αυτό που μετράει είναι η συμμετοχή και η προσπάθεια! Μπράβο και στα αγόρια για τους επαίνους! Άντε, και του χρόνου!

Τί να σου πω και εσένα τώρα;;;;; :twisted: :twisted: Θα σε κανονίσω απο κοντά σε 1 μήνα στο Βόλο!!! :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Είμαστε όλοι μας αστρόσκονη και κάποια μέρα θα γυρίσουμε στα άστρα...!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαριτήρια στα παιδιά και από εμένα και ιδιαίτερα και στο φίλτατο Γιώργο που έχουμε και την ίδια καταγωγή και έκανε περίφανα τα Τρίκαλα και ιδιαίτερα το σχολείο μας (μιας και φοιτήσα και εγώ στο ίδιο) \:D/.

 

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους, χωρίς διακρίσεις, για την προσπάθεια τους και για τους επαίνους. Λαμπρινή και Μαρία αν και δεν πήρατε κάποιο έπαινο δεν πειράζει. Και μόνο το ότι εκπροσωπίσατε την Ελλάδα είναι μεγάλη επιτυχία και καθένας θα ήθελε να είναι στη θέση σας και να έχει τις γνώσεις σας. =D>

Φιλικά,

Μιχάλης Μπακώσης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης