Jump to content

Ηρθε και σε εμενα ο Αγιος Βασιλη! (και εφερε και τα συννεφα)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηρθε και σε εμενα φετος ο Αγιος Βασιλης, νωριτερα κατα ενα μηνα!

 

και μου εφερε μια QHY2Pro!!

 

 

Η αγορα εγινε απο το νεο Ελληνικο καταστημα NortStarAstronomy !! (www.northstarastronomy.gr)

 

Μεσα σε μια μερα ηταν στο σπιτι μου (Αθηνα) οπως ακριβως μου ειχαν πει!

 

Αυτο που μου κανει εντυπωση και πρεπει να το αναφερω και να πω δημοσια ενα μεγαλο ευχαριστω προς τον κ.Νικο Τσακαλο, ειναι οτι με βοηθησε πολυ στην επιλογη μου, μου εξηγησε πολλα πραγματα αλλα κυριως δεν με "ωθησε" να αγορασω κατι πολυ ακριβοτερο, αλλα κατι το οποιο θα μου ταιριαζε καλυτερα. Ακομα μου προτεινε εκτος της QHY και αλλη καμερα αλλου κατασκευαστη που δεν εμπορευεται ο ιδιος, αλλα αλλο καταστημα στην Ελλαδα!!!!!!!

 

Δεν ενιωσα οτι μιλαω με ενα καταστημα/πωλητη αλλα με εναν φιλο απο εδω μεσα που μου λεει ανοιχτα την γνωμη του χωρις κανενα προσωπικο οικονομικο του οφελος, και νομιζω οτι αυτο μας ελειπε πολυ καιρο.

 

Τωρα οσον αφορα την τιμη της καμερας δεν χρειαζεται να πω πολλα! Η τιμη της, ειναι τιμη εξωτερικου, χωρις τα "προσθετα" :!: (θεμα που εχουμε συζητησει πολλες φορες και το ζουμε καθε φορα που θελουμε να αγορασουμε κατι, ιδιως ακριβο!)

 

 

Αυτα, ανυπομονω να ξεκινησω να πειραματιζομαι, αλλα οπως συμβαινει παντα μετα απο καθε μεγαλη αγορα που κανουμε, συννεφα μαζευονται!!

 

 

ΥΓ για να μην ληφθει το ποστ μου ως διαφημιση για το συγκεκριμενο καταστημα θεωρω απαραιτητο να πω οτι ουτε γνωριζω τον κ.Ν.Τσακαλο προσωπικα, παρα μονο μεσα απο αυτην την αγορα που εκανα και ουτε κανενα προσωπικο οφελος εχω.

 

img7357sx1.jpg

 

\:D/ \:D/

Φιλικα, Νικος
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Νικοοοο :) καλοριζικη, για τις συνεφιες ετιμα σου για κυριακοδευτερο, ετσι λεει :?:

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Kαλοριζικη και καλες φωτογραφησεις!!!

Με ελεγχομενη θερμοκρασια..και με τετοιο αισθητηρα νομιζω οτι ειναι μεγαλη προκληση με αυτη την πολυ καλη τιμη που εχει...

Σαν κατασκευη τι αισθηση δινει?

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλοριζικη :mrgreen: :mrgreen:

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης