Jump to content

10o Θερινό Σχολείο Αστρονομίας 2009


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλα καποιος αλλος απ'οτι φαινεται προσεχε(γιατι αραγε?) περισσοτερο τις αντιδρασεις μας παρα το μαθημα... :-#

 

 

Xaxaxa :lol: αυτό θα το περάσω για αστείο...Γιώργο μου αυτιά έχουμε για να ακούμε δεν χρειάζεται να παρακολουθούμε κάποιον για να ξέρουμε αν παρακολουθεί ή όχι.. :-# Το μάθημα όπως προείπα και δεν ξέρω αν διάβασες την υπόλοιπη απάντηση και στέκεσαι μόνο σε ένα συγκεκριμένο σημείο =; αλλά είπα ότι το μάθημα ήταν εξαίσιο και δεν αρκέστηκαν μόνο σε θεωρία αλλά έδειξαν και απόδειξεις και η ανάλυση του μαθήματος ήταν πάρα πολύ καλή καθώς έγραφα και σημειώσεις στο τετράδιο μου δεν ξέρω αν το είδες..άρα όπως βλέπεις παρακολουθούσα(αν θές σου λέω και επάκριβώς τι είπαν ε?:P)..Όποτε μην βγάζεις βεβιασμένα συμπέρασματα =; :-#

 

Παρόλα αυτά και δεν δίνω άλλη έκταση στο θέμα γιατί δεν αξίζει.Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται αυτό λέω εγώ...

Χαίρομαι που περνάτε τέλεια και εύχομαι και ακόμα καλύτερα!!! :cheesy:

 

Καλή σύνεχεια!!Αν και σήμερα είναι η τελευταία μέρα!! :mrgreen:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 209
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Xaxaxa :lol: αυτό θα το περάσω για αστείο...Γιώργο μου αυτιά έχουμε για να ακούμε δεν χρειάζεται να παρακολουθούμε κάποιον για να ξέρουμε αν παρακολουθεί ή όχι.. :-#

 

Ξερω κι αλλα τετοια αστεια αμα θελεις.Κι εσυ τι ακουγες,τη σιωπη??

 

Το ποιος εχει τη μυγα ειναι πολυ σαφες σε ολους για να καθομαι να εξηγω,δεν ασχοληθηκαμε εμεις μαζι σου :P Η ουσια της απαντησης δεν ηταν σε περιπτωση που δν καταλαβες(η δεν θελεις) οτι δεν κοιτουσες το μαθημα αλλα πως ασχολεισαι με εμας...Γι'αυτο λοιπον ασε το τμημα της ολυμπιαδας να χειριστει την κατασταση οπως αυτο καλυτερα ξερει και σταματα να χωνεσαι και να εκτιθεσαι....

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μολις γυρισα απο το 8ερινο σχολειο αστρονομιας!Περασαμε υπεροχα!Τα μα8ηματα η παρεα τα ξενυχτια και...χμ..οι παταουγκες ηταν φανταστικα!!Ενω ηταν η πρωτη μου φορα που συμμετειχα στο 8ερινο περασα υπεροχα και σιγουρα του χρονου 8α ειμαι εκει!!!

 

 

 

 

ΥΓ:Η λαικα ηταν ολα τα λεφτα!!! :lol: καημενο σκυλι!!

Αυτο που κανει πολλους να εκνευριζονται σχετικα με τα αστρα ειναι το γεγονος οτι κατι τοσο ομορφο ζει τοοοσο μακρυα τους......

 

 

 

 

 

 

 

Στους αστροφιλους,

Χριστίνα Τρυφώνη :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

...

Αυτο που κανει πολλους να εκνευριζονται σχετικα με τα αστρα ειναι το γεγονος οτι κατι τοσο ομορφο ζει τοοοσο μακρυα τους......

 

 

 

 

 

 

 

Στους αστροφιλους,

Χριστίνα Τρυφώνη :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λοιπόν, μόλις τελιώσε και το 10ο Θερινό Σχολείο Αστρονομίας.Πέρασα μια πολύ όμορφη εβδομάδα και έζησα για ακόμη μια φορά μια καταπληκτική εμπειρία.Γνώρισα πάρα πολλά άτομα όπως τον κ. Σοφολόγη, την spaceadmirer, τον LOKman, τον sithonas15 κ.α. που πέρασα πολύ όμορφα μαζί τους. :D (κ.Σοφολογή σας ευχαριστώ για την όμορφη κουβέντα και τις συμβουλές σας 8) ). Συνάντησα και παλιούς γνώριμους όπως τον Στέφανο, τον Koyote, τον βολιώτη, τον Θανάση Αλευρόπουλο, τον Alexriddle κ.α. :D Δυστυχώς την πρώτη μέρα που ήταν να γίνει η αστροβραδιά μας τα χάλασε ο καιρός αλλά ανταμειφθήκαμε και με το παραπάνω με την εξαίσια ομιλία του κ.Σειραδάκη σχετικά με τον Μηχανισμό των Αντυκηθύρων.Την δεύτερη μέρα παρακολουθήσαμε το μάθημα του κ.Χ. Ξενάκη και του κ.Α. Ξενάκη σχετικά με την ''Αρχή της Αβεβαιότητας του Heisenberg''.Ήταν πραγματικά εκπληκτικό μάθημα.Με λίγα μαθηματικά μπορούσες να καταλάβεις την σημασία της αρχής αυτής στο τελικό στάδιο των αστέρων και όχι μόνο.Την τρίτη μέρα παρακολούθησαμε το μάθημα του κ.Χ. Ξένακη ''Τι σύμβαινει στην καρδιά των αστέρων'' δείχνόντας μας θερμοπυρηνικές αντιδράσεις και γένικοτερα κάποια στοιχεία πυρηνικής Φυσικής που ισχύουν στους αστέρες.

Την τέταρτη μέρα παρακολουθήσαμε το μάθημα του κ. Μουτσιάρα ''Πώς υπολογίζονται οι αποστάσεις των αστέρων''.Μας έδειξε με λίγα μαθηματικά και αρκετό τυπολόγιο πώς μπορούμε να υπολογίσουμε την απόσταση ενός αστέρα, την φωτεινότητα, την θερμοκρασία και πολλά άλλα.Επίσης, την 2η ώρα παρακολουθήσαμε το μάθημα του κ.Πάτση με θέμα ''Γαλαξίες, τα δομικά υλικά του σύμπαντος.Τέλος, την τελευταία μέρα, παρακολουθήσαμε το μάθημα του κ .Βαβουγυιού με θέμα ''Μαθηματική δυναμική του Ηλιακού συστήματος''.Έαν και τα μαθηματικά που μας έδειξε ήταν σε επίπεδο λίγο παραπάνω από αυτό του Λυκείου ήταν εξίσου ενδιαφέρον και μας έδειξε πώς μπορούμε να υπολογίσουμε εκτός από την τροχιά ενός πλάνητη, εάν είναι ευσταθής η τροχιά του ή όχι και πολλά άλλα.

 

Τα μαθήματα ήταν παραπάνω από εξαιρετικά και οι καθηγητές επίσης ήταν πολύ φιλικοί και εξαίρετοι στο μάθημα με όλους και διατεθειμένοι να βοηθήσουν λύνοντας κάθε απορία αλλά και μέσω συζητήσεων να ανταλλαχτούν απόψεις.Αξίζουν συγχαρητήρια στην Εταιρεία Αστρονομίας και Διαστήματος Βόλου για την περαιτέρω αναβάθμιση του Θερινού Σχολείου όχι μόνο σε θέματα υποδομής αλλά και σε θέματα σχετικά με την οργάνωση. =D>

 

Ελπίζω να μπορέσω να πρεβρεθώ του χρόνου και πάλι για 5η χρονιά. 8)

 

Όσο αναφορά για την ομάδα που θα μας εκπροσωπήσουν στην διεθνή Ολυμπιάδα, ο καθένας έχει την άποψη του(προς koyote..).Δεν υπάρχει λόγος για χλευασμό πιστεύω. =; O καθένας έχει το δικαίωμα να κρίνει και να εκφράσει αυτό που πιστεύει.Αλλιώς τί δημοκρατία θα είχαμε... :P

Εάν παρακολούθησαν ή όχι, δεν το γνώριζω.Το μόνο που έχω να πω σε αυτό το θέμα είναι η προετοιμασία των παιδιών σίγουρα ήταν αρκετά καλύτερα από πέρυσι, από όσα άκουσα.Τώρα είναι στα χέρια των παιδιών μέχρι τον Οκτώβριο που είναι η Ολυμπιάδα, να προετοιμαστούν ακόμη περισσότερο.

 

Προς Koyote και προς τα υπόλοιπα παιδιά της ομάδας:Το μόνο που μπορώ να πω είναι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και εύχομαι να τα πάτε πολύ καλά.Μπόρει να είναι ένας δύσκολος αγώνας αλλά πράλληλα είναι πολύ όμορφος, διότι σίγουρα το αγαπάτε και θέλετε να τα πάτε καλά. :)

 

 

 

Υ.Γ:Συγνώμη εάν ξέχασα κάποιο όνομα να αναφέρω αλλά δεν τους θύμαμαι όλους. :? :oops:

Σε λίγες μέρες θα βάλω και μερικές φωτογραφίες. 8)

 

Κ.Σοφολόγη σας ευχαριστούμε θερμότατα για τις φωτογραφίες είναι υπέροχες. =D>

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

 

Xaxaxa :lol: αυτό θα το περάσω για αστείο...Γιώργο μου αυτιά έχουμε για να ακούμε δεν χρειάζεται να παρακολουθούμε κάποιον για να ξέρουμε αν παρακολουθεί ή όχι.. :-#

 

Ξερω κι αλλα τετοια αστεια αμα θελεις.Κι εσυ τι ακουγες,τη σιωπη??

 

Το ποιος εχει τη μυγα ειναι πολυ σαφες σε ολους για να καθομαι να εξηγω,δεν ασχοληθηκαμε εμεις μαζι σου :P Η ουσια της απαντησης δεν ηταν σε περιπτωση που δν καταλαβες(η δεν θελεις) οτι δεν κοιτουσες το μαθημα αλλα πως ασχολεισαι με εμας...Γι'αυτο λοιπον ασε το τμημα της ολυμπιαδας να χειριστει την κατασταση οπως αυτο καλυτερα ξερει και σταματα να χωνεσαι και να εκτιθεσαι....

 

 

Kαι η σιωπή ωραία ήταν αν θυμάμαι καλά..ακουγόταν το μάθημα καλύτερα.. :P

Πέρα από την πλάκα Γιώργο η πρόθεση μου δεν ήταν από την αρχή να σας προσβάλλω ή να θίξω κάποιον από εσάς και φυσικά δεν απευθύνθηκα με ειρωνία..Όμως επείδη πέρασες στη ΝΑΣΑ και στην Ολυμπίαδα δεν σου δίνει το δικαίωμα να απάντας με αυτόν τον τρόπο από τη στιγμή που εγώ απευθύνθηκα χιομοριστικά..μην θεωρείς τον εαυτό σου καλύτερο από τους άλλους επειδή πέτυχες σε ένα διαγωνισμό και να μου επιτίθεσαι αμέσως λές και με ξέρεις από χθές γιατί έγω δεν το έκανα..αν δεν το κατάλαβες δικαίωμα σου =; ..Φυσικά όντως το ποιος έχει τη μύγα είναι σαφές καθώς ήσουν ο πρώτος που αμέσως απάντησες στα λεγόμενα μου λές και θίχτηκες..όπως είπα ήταν προσωπική μου γνώμη(αν διαβάζεις ολόκληρη την απάντηση ή στέκεσαι σε συγκεκριμένο σημείο)..Επίσης δεν θυμάμαι να ασχολήθηκα μαζί σας παραπάνω από το 1 λεπτό για να γράψω την παρατηρήση μου...Φυσικά και θέλω να τα πάτε καλά στην Ολυμπίαδα και το εύχομαι ολόψυχα...

 

Οπότε σου συνιστώ να μην επιτίθεσαι με το παραμικρό και αν κατάλαβες

καλά εγώ δεν επιτέθηκα =;

 

Το ποιος εκτίθεται φαίνεται ξεκάθαρα.. :-#

 

 

Eπίσης για να μην φτάσει το θέμα στα άκρα που δεν το θέλω...το θέμα το σταματώ εδώ... =; =; Και καλύτερα μην συνεχίσουμε με παραθέσεις και τα συναφή γιατί με κούρασαν.. =;

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φταιω εγω που ασχολουμαι......Κακως που απαντησα και δεν ακουσα ΟΛΑ τα παιδια(και οχι μονο βεβαια!) που μου ζητησαν να μη συμμετασχω σε αυτο το παραληρημα...Ενα μονο τελευταιο θελω να ξεκαθαρισω,την απαντηση τη δωσαμε ολα τα παιδια της ολυμπιακης ομαδας,απλως μεσω του προφιλ μου..Οποιος ξερει ελληνικα το διαβασε..ΕΝΤΑΞΕΙ?ΑΝΤΕ ΜΠΡΑΒΟ...

Οσο για τις υπολοιπες μπουρδες περι πρωτιας κλπ τι να πω,υπαρχει ισως ελπιδα...Δεν ξανασυζηταω το θεμα,γραψε ο,τι θες,απλως να ξερεις πως εκτιθεσαι

 

=;

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΉΜΑΡΤΟΝ...Ειρήνη ήμιν..! 8) Και οι δύο εκτίθεστε σε αυτό το παραλήρημα που κάνετε.Τέλος. =; Γνωρίζεστε 3 χρόνια.ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ??ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ..???Το θέμα το άνοιξα καθαρά μόνο και μόνο για να πούμε τις εμπειρίες μας και τις απόψεις μας και όχι για να γίνουν συγκρούσεις και να ανταλλάσονται πικρόχολα σχόλια.Ξέρετε κάτι?Υπάρχουν και τα προσωπικά μυνήματα..Άντε μπράβο..! 8)

 

Το θέμα καλύτερα να σταματήσει εδώ γιατί εκτός ότι δεν βγαίνει άκρη, δεν είναι σωστό εσείς να εκτίθεστε με αυτόν τον τρόπο.

 

Τέλος. :cheesy: Ας επιστρέψουμε στο θέμα μας και ας αφήσουμε αυτά στην άκρη.

 

Το τι κάνατε και τι δεν κάνατε Γιώργο, θα φανεί στην Ολυμπιάδα.Όποτε δεν υπάρχει λόγος ούτε να στεναχωριέσαι ούτε και να σκας.Κάνεις δεν ξέρει καλύτερα από ότι εσύ, την προετοιμασία που έκανες.Όποτε ασε τους άλλους να λένε αυτό που πιστεύουν να λένε και δεν υπάρχει λόγος να χλευάζεις όπως είπα. :D

 

Δεν ήμουν στο τμήμα της Ολυμπιάδας όποτε δεν μπορώ να πω πώς είσασταν αλλά σίγουρα είσαστε περισσότερο προετοιμασμένοι.Τώρα, μέχρι τον Οκτώβριο, έχετε αρκετό διάβασμα και χρόνο να προετοιμαστείτε καλύτερα. :D

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

δεν ηθελα να συμμετασχω στην συζητησα,αλλα ειλικρινα σταματηστε να τσακωνεστε...μερικοι το κανουν συχνα και ειναι κουραστικο,αν ειναι να υπαρχει και εδω ανταγωνισμος τοτε μην ασχολειστε αλλο με αστρονομια

 

 

κατ αλλα συγχαρητηρια στην ομαδα της ολυμπιαδαςκαι ευχομαι να τα πατε πολυ καλα!

Η ΑΣΤΡΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ !!!!!

astronomy for all

 

http://mechntua.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά δεν τελιώνει το θέμα των τσακωμών??? #-o :lol: Μιχάλη, νομίζω πώς τέλιωσε το θέμα.Μην το κουράζουμε και να μην το συζητάμε άλλο.Δεν υπάρχει λόγος εξάλλου.19 χρονών είναι τα παιδιά ας λύσουν τις διαφορές μόνοι τους. :D

 

ΑΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ, που είναι το θερινό σχολείο και να μπορέσουμε να περιγράψουμε τις εμπειρίες που αποκομίσαμε και τα όσα ζήσαμε. :D

 

Τελευταία παράκληση κάνω. :D Αλλιώς ας κλειδωθεί το θέμα.

 

δεν ηθελα να συμμετασχω στην συζητησα,αλλα ειλικρινα σταματηστε να τσακωνεστε...μερικοι το κανουν συχνα και ειναι κουραστικο,αν ειναι να υπαρχει και εδω ανταγωνισμος τοτε μην ασχoλείστε με την αστρονομία

 

[-X [-X Αυτό είναι αρκετά άσχημο να το λες.Πάντα θα υπάρχουν διαμάχες ακόμη και ανάμεσα σε επιστήμονες..Αν είναι δυνατόν να λες κάτι τέτοιο.Απαράδεκτο.. :lol: :lol:

Εξάλλου πολλές φορές μέσω αντιπαραθέσεων αναπτύσσεται ένας υγιής διάλογος.Το θέμα έχει τελιώσει.

 

Αν είναι να συνεχιστεί η ανατροφοδότηση της διαμάχης, καλύτερα να κλειδωθεί το θέμα για την ηρεμία όλων. =;

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα συμφώνησω απόλυτα με την Μαρία με κάλυψε!!! =D> =D>

 

Λοιπόν επειδή δεν μου αρέσουν οι διαπλεκτισμοί θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη από τα παιδιά της Ολυμπιακής ομάδας,δεν ήθελα να σας θίξω ούτε να προσβάλλω την προσπάθεια σας..Καταλαβαίνω τι περνάτε καθώς και η αδερφή μου ήταν στην Ολυμπιακή ομάδα πέρυσι και καταλαβαίνω απόλυτα τι περνάτε.Ήταν λάθος μου να βγάλω βεβιασμένα συμπέρασματα και ζητώ συγνώμη για αυτό.Σας εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου και ολόψυχα καλή επιτυχία στην Ολυμπίαδα!!! :cheesy:

 

Δεν θα ήθελα να σας πτοήσω το ηθικό δεν είναι η πρόθεση μου.Φέρθηκα υπερβολικά και το ξέρω,ήταν όντως παραλήρημα και συμφωνώ με τον Γιώργο.Αγχωνώμαστε για να τα πάτε τέλεια και θέλουμε τα καλύτερα για εσάς!!Αν είναι δυνατόν να αμφισβητήσω την προσπάθεια σας ξέρω ότι κοπιάζετε και κουράζεστε και τι περνάτε!!!Ζητώ συγνώμη και πάλι!! :oops:

 

Η προετοιμασία ήταν πολύ καλύτερη το ομολογώ και εγώ και συγχαρητήρια στην Εταιρεία που τολμά και φέτος για την Ολυμπίαδα!! =D> =D>

 

Καλή επιτυχία!!!! :cheesy: :cheesy:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μια άξια αντιπροσωπευτική ομάδα!!!Εύχομαι τα καλύτερα για την ολυμπίαδα!!Και καλή τους επιτυχία!! :cheesy:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λιγες φωτογραφιες απο το μοναστηρι που μειναμε για καποιες μερες , για την εκπαιδευση των παιδιων της Ολυμπιαδας .

Θα δειτε οτι το μερος ειναι πανεμορφο , αλλα ακομη πιο ομορφη ηταν η ατμοσφαιρα που επικρατουσε :D

DSC_3393.thumb.jpg.0f46ad33ec946f14cf29bb83c5a9b02d.jpg

DSC_3394.thumb.jpg.3672e9ae7ec6284ffc6a7ccce0ad63c8.jpg

DSC_3396.thumb.jpg.9a108decf42950d24079e4c2d7e5836e.jpg

DSC_3411.thumb.jpg.7e67316b2cc2b52ed2dc0c1bf537a27f.jpg

Τα πάντα ειναι Μαθηματικά.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

οντως πολυ ωραιες φωτος...γιωργο καλωσορισες στο φορουμ! :D

Αυτο που κανει πολλους να εκνευριζονται σχετικα με τα αστρα ειναι το γεγονος οτι κατι τοσο ομορφο ζει τοοοσο μακρυα τους......

 

 

 

 

 

 

 

Στους αστροφιλους,

Χριστίνα Τρυφώνη :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όντως πρέπει να ήταν υπέροχα στη Μονή. Αλήθεια, πως προέκυψε να γίνουν τα μαθήματα του τμήματος της Ολυμπιάδας εκεί;;;

 

 

Υ.Γ. Πάντως έμαθα πέρασε πολύ ωραία ο sithonas με το nikola... Αληθεύει??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Το μήκος κύματος της ακτ.υποβ. έφυγε απ’την ορατή περιοχή,όταν το Σύμπαν συμπλήρωνε τα 10 εκ. χρόνια.Η ημέρα η μία τέλειωσε μέσα στην φωτοπλημμύρα του 1ου δειλινού!Κ εγένετο εσπέρα κ έγένετο πρωί,ήμερα η μία.Δεν είχε αυγή!Είχε όμως μεσημβρία και δείλι..
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ευχαριστώ Χριστίνα!

Δεν ξέρω γιατί έγιναν εκεί τα πρώτα μαθήματα, αλλά υποθέτω πως ήθελαν να αυξήσουν τη διάρκεια και αφού η μονή είναι συνεδριακό κέντρο (άρα έχει χώρους) και ανήκει και στο πανεπιστήμιο Θεσσαλίας...Τέσπα το θέμα είναι ότι περάσαμε τέλεια και η ατμόσφαιρα ήταν υπέροχη.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ναι ψηλε !

Οι περισσοτερες ειναι ενω εσεις κανατε μαθημα :)

 

Και τι να κανεις ? :P

Ηταν καταπληκκτικα στη μονη !!

Τα πάντα ειναι Μαθηματικά.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μια χαρά είμαι, διάβασμα και πάλι διάβασμα.Εσύ;

Αυτό ξαναπές το.Από τα καλύτερα μέρη που μπορούσαν να διαλέξουν.Τέτοια ηρεμία σε λίγα μέρη μπορούσαμε να βρούμε. :D Κρίμα που ήταν μόνο 4 μέρες. :(

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτη εχω εγω...αλλα θα ψαξω και γιαλλες απο αλλα παιδια..

ΥΓ:Αυτη η φωτο ηταν της Μαριας απο τη δικη της φωτογραφικη!!!

5292_1162159183597_1516365012_30461191_2677497_n.jpg.c71bb02840bb22788ea55297b1a522a5.jpg

Αυτο που κανει πολλους να εκνευριζονται σχετικα με τα αστρα ειναι το γεγονος οτι κατι τοσο ομορφο ζει τοοοσο μακρυα τους......

 

 

 

 

 

 

 

Στους αστροφιλους,

Χριστίνα Τρυφώνη :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης