Jump to content

Θελω camera για αστροφωτογραφιση!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

:-note Μην στεναχωριεσαι λεβεντια το χουι αυτο δεν το εχεις μονο εσυ,απλως καποια στιγμη αφου τα χωνεις τα χωνεις μετα καλμαρεις και καπου κατασταλαζεις για αρκετο καιρο ,το καλο σε ολη την υποθεση ειναι οτι οπως βλεπεις σου απαντανε τα παιδια και ετσι δεν θα εχεις μεγαλη χασουρα,καλως ορισες και μπραβο σου που βρηκες τετοια διεξοδος,να ασχοληθεις με κατι επικοδομητικο.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε Νικόλα,

καταρχάς καλωσόρισες.

Για την αστροφωτογραφία έχουν γραφτεί σελίδες επι σελίδων, γι' αυτό η δική μου πρόταση είναι να ψάξεις πολύ στο ιντερνετ, να διαβάσεις άρθρα και σε αυτό το φόρουμ, αλλα και σε άλλα ξενόγλωσσα, έτσι ωστε να αποκτήσεις μια θεωρητική πρώτη άποψη για την ενασχόληση αυτή.

Αν μετά νομίζεις οτι θέλεις πραγματικά να το κάνεις, ξεκίνα να πειραατίζεσαι

στο είδος της αστροφωτογράφησης που θα σε τραβήξει.

Αυτό που θέλω εγώ να σου πώ, είναι η πρόοδος να γίνεται σκαλοπάτι σκαλοπάτι και να έχεις γερό στομάχι για πειραματισμούς και αποτυχίες!

 

Καλή επιτυχία!

Κώστας

The Truth Is Out There... 8-[ 8-[ 8-[
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

χαχαχα παιδια χαιρομαι παρα πολυ που μου απαντατε και μου δινετε συμβουλες γιατι ετσι γινομαι καλητερος!!! Καποιος φιλος και αστροφωτογραφος μ ειπε!!! Θελει υπομονη και κοτσια η αστρονομια και ποσο μαλιστα η αστρονομια!!! Τωρα μ ειπε να κατσεισ να διαβασεισ να περασεισ εκει π θελεις και μετα θα σε περιμενουν ολα!!! Θελει πολυ χρονο το χομπι αυτο και το κακο ειναι οτι το μυαλο μ ειναι εκει συνεχεια!!! Γι αυτο λοιπον θελω να μαθω απο εσας και μετα να αρχιζω να πειραματιζομαι και να εξελισομαι!!! Γτ πολλοι κοιταζουν γυρω τους, Ψιλα λιγοι! Ευχαριστω! :D

Η Γνώση δημιουργήθηκε για να μας ενώνει

Oχι για να μας απομακρύνει.....

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

και ποσο μαλιστα η αστροφωτογραφια ηθελα να πω!! sry!

Η Γνώση δημιουργήθηκε για να μας ενώνει

Oχι για να μας απομακρύνει.....

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 4 μήνες αργότερα...

Αν ενδιαφέρεσαι για φωτο Σελήνης ή πλανητών πουλάω τη δική μου 120 Ευρώ και μεταφορικά δικά μου. Ειναι μια Philips SPC 900 NC Pc camera σε πολύ καλή κατάσταση που την αγόρασα πριν 4 μήνες από το Πλανητάριο Θεσαλονίκης 195 Ευρώ. Δουλεύει μια χαρά, απλά ζαχαρώνω μία καλύτερη για οδήγηση του τηλεσκοπίου.

Αν σε ενδιαφέρει θα σου στείλω φωτό της κάμερας και φωτό που πήρα με την ίδια την κάμερα.

\"Οι ουρανοί διηγούνται δόξαν Θεού, ποίησιν δε χειρών αυτού αναγγέλλει το στερέωμα\" (Ψαλ. 18,1)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης