Jump to content

Tελικά πήγαμε στην Σελήνη;


Stratos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

M.Λ.Μ UZIEL

 

Φιλικα Δημητρης

 

Αν και θα προτιμούσα αν μη τι άλλο να είσαι ποιο ευγενικός φίλε μου. Απλά σου παραθέτω μία άποψη. Όσο για το Μ.Λ.Μ. το thread δεν το άνοιξα εγώ απλά μην είσαι τόσο απόλυτος. Δεν πάει να πει πως αν έχεις μία άλλη άποψη είναι σωστή και δεν έχεις κανένα δικαίωμα να χαρακτηρίζεις. Εγώ δεν σε κατέκρινα δεν απευθύνθηκα ποτέ σε σένα και δεν εκφράστηκα άσχημα για το άτομό σου. Δεν έχεις λοιόν το δικαίωμα να το κάνεις ούτε εσύ! Την επόμενη φορά που θα αναφερθείς στο άτομό μου θα σε παρακαλούσα να είσαι ποιο προσεκτικός...

 

ΦΙΛΙΚΑ

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 96
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξερεις ποσοι κομητες σαν εσενα εχουν περασει απο εδω και μας ειπαν τα ιδια, δες ποιο πισω και θα καταλαβεις. Μπουχτισαμε :evil:

 

Φιλικα Δημητρης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και ολοι εσεις κανετε 2 -3 δημοσιευσεις και μετα εξαφανιζεστε. Γιατι αραγε;

 

Φιλικα Δημητρης

 

Όταν θα εξαφανιστώ να μου το πεις.Τόρα θα κλείσεις το στοματάκι σου και θα μάθεις να φέρεσαι. Δεν σε χαρακτήρισα ούτε σε έβρισα όσο για το τι κάνουν οι άλλοι που εξανανίζονται δεν με νοιάζει...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΕΔΩ ειναι site ερασιτεχνικης αστρονομιας οχι ερασιτεχνικης παραφιλολογιας

 

Φιλικα Δημητρης

 

Τα παράπονά σου λοιπόν σε αυτούς που ανοίγουν το thread. Διάβασε λίγο ποιο πίσω και δες και άλλες απόψεις και δεν σε υποχρέωσε κανείς να απαντήσεις στο συγκεκριμένο thread. Ξέρω πολύ καλά τι πργματεύεται το forum. Αν δεν σε καλύπτει το υπό συζήτηση θέμα μην απαντάς.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Απλα εκνευριζομαι με τυπους σαν και εσενα που ερχονται ανωνυμα και λενε ενα σωρο κουραφεξαλα , αμα δεν ντρεπεσε γι αυτα που λες γραψε τα επωνυμα οπως κανω και εγω

 

Φιλικα Δημητρης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Απλα εκνευριζομαι με τυπους σαν και εσενα που ερχονται ανωνυμα και λενε ενα σωρο κουραφεξαλα , αμα δεν ντρπεσε γι αυτα που λες γραψε τα επωνυμα οπως κανω και εγω

 

Φιλικα Δημητρης

 

Ρε άνθρωπε του Θεού σε πείραξαν αυτά που είπα εγώ τα οποία εμέσως πλην σαφώς έχουν ειπωθεί πριν από εμένα? Δεν ντρέπομαι για την άποψή μου και την λέω! Εσύ πρέπει να ντρέπεσαι για τον τρόπο που μιλάς δημόσια και επώνυμα. Με το να εκφράζεσαι αρνητικά και να προσπαθείς να υποστηρίξεις την άποψή σου με βρισιές συνεχίζεις να γίνεσαι περίγελος. Απλά να σε πορφυλάξω προσπαθώ φίλε μου . Πάψε να προσπαθείς να αποδείξεις ότι η συμπεριφορά σου είναι σωστή ανλω και ο ίδιος γνωρίζεις πως είναι λάθος. Μάθε να φέρεσαι σε παρακαλώ μεγάλωσες......

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ειχαν δικιο οι φιλοι που μου εστειλαν μυνημα να μην ασχοληθω, τζαμπα χρονο χανω =;

 

( παλι τσιμπησα ) ειχες δικιο Δημητρη :lol:

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ειχαν δικιο οι φιλοι που μου εστειλαν μυνημα να μην ασχοληθω, τζαμπα χρονο χανω =;

 

Μπράβο λοιπόν μην ασχοληθείς μαζί μου φίλε μου. Κατάλαβε το λάθος σου και σώπασε....

 

Σε ευχαριστώ.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

οτι πεις UZIEL να μη γινω και εγω γραφικος

 

Δεν ξέρω αν απέφυγες να γίνεις γραφικός αλλά anyway εγώ το σταματάω εδώ αν και δεν το ξεκίνησα εγώ δεν ψοφάω για παρέλαση ούτως ή άλλως.

 

ΦΙΛΙΚΑ

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λοιπόν, όλοι εσείς που έχετε διάφορες απόψεις, οποιεσδήποτε κι αν είναι, καλό είναι να καταλάβετε πως ο καθένας έχει το δικάιωμα να έχει δική του άποψη, αλλά πρέπει να έχει και το στομάχι να αντέξει την κριτική των άλλων. Γιατί πάντα, για όλα τα θέματα, οι άνθρωποι κρίνουν τις απόψεις των άλλων. Αν λοιπόν έχετε γαστρίτιδα και ανακατώνεστε μόλις δείτε πως κάτι δεν πάει όπως θα σας άρεσε, μήπως αντί να λέτε "θα έπρεπε να ντρέπεσαι για τον τρόπο που μιλάς" να ντραπείτε οι ίδιοι για τις απόψεις σας; Τι νομίζετε; Επειδή λέτε την άποψή σας, χωρίς να σας νοιάζει ότι εκτίθεστε, οι υπόλοιποι πρέπει σώνει και καλά να κάτσουν να σας πάρουν στα σοβαρά; Αφού οι ίδιοι δεν παίρνετε τον εαυτό σας στα σοβαρά και μόνοι σας γίνεστε περίγελως (με ωμέγα γράφεται). Σας πειράζει το πώς αντιδρούν στις απόψεις σας και προσβάλλεστε. Μήπως όμως οι απόψεις σας είναι απλά σαχλαμάρες, οπότε οι άλλοι τις αντιμετωπίζουν ανάλογα;

 

Uziel, αντί να προφυλάξεις τον Δημήτρη, δεν κοιτάς να προφυλάξεις τον εαυτό σου (με το χρυσό προσόν της σιωπής); Προσωπικά τον βρήκα πολύ ευγενικό και έχω ξαναπεί παλαιότερα τι ωραία θα ήταν το φόρουμ μας αν δεν είχαμε λογής λογής φρούτα εξωτικά. Αν φύγεις, δε θα μας λείψεις. Καλά μυαλά...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λοιπόν, όλοι εσείς που έχετε διάφορες απόψεις, οποιεσδήποτε κι αν είναι, καλό είναι να καταλάβετε πως ο καθένας έχει το δικάιωμα να έχει δική του άποψη, αλλά πρέπει να έχει και το στομάχι να αντέξει την κριτική των άλλων. Γιατί πάντα, για όλα τα θέματα, οι άνθρωποι κρίνουν τις απόψεις των άλλων. Αν λοιπόν έχετε γαστρίτιδα και ανακατώνεστε μόλις δείτε πως κάτι δεν πάει όπως θα σας άρεσε, μήπως αντί να λέτε "θα έπρεπε να ντρέπεσαι για τον τρόπο που μιλάς" να ντραπείτε οι ίδιοι για τις απόψεις σας; Τι νομίζετε; Επειδή λέτε την άποψή σας, χωρίς να σας νοιάζει ότι εκτίθεστε, οι υπόλοιποι πρέπει σώνει και καλά να κάτσουν να σας πάρουν στα σοβαρά; Αφού οι ίδιοι δεν παίρνετε τον εαυτό σας στα σοβαρά και μόνοι σας γίνεστε περίγελως (με ωμέγα γράφεται). Σας πειράζει το πώς αντιδρούν στις απόψεις σας και προσβάλλεστε. Μήπως όμως οι απόψεις σας είναι απλά σαχλαμάρες, οπότε οι άλλοι τις αντιμετωπίζουν ανάλογα;

 

Uziel, αντί να προφυλάξεις τον Δημήτρη, δεν κοιτάς να προφυλάξεις τον εαυτό σου (με το χρυσό προσόν της σιωπής); Προσωπικά τον βρήκα πολύ ευγενικό και έχω ξαναπεί παλαιότερα τι ωραία θα ήταν το φόρουμ μας αν δεν είχαμε λογής λογής φρούτα εξωτικά. Αν φύγεις, δε θα μας λείψεις. Καλά μυαλά...[/quo

 

Δεν έχω σκοπό να φύγω φίλε μου αλλά δεν μου κέγεται καρφί αν θα σου λείψω ή όχι. Την άποψή μου θα την λέω όπως τόσοι και τόσοι άλλοι εδώ μέσα. Άσε λοιπόν να κρίνω εγώ αν εκτίθεμαι ή όχι. Απλά δεν θα ήθελα να δοθεί συνέχεια στο θέμα.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ναι, να λες την άποψή σου να γελάμε. Και μετά να κρίνεις εσύ αν εκτίθεσαι (όταν εκτίθεται κανείς, συμβαίνει, δεν είναι θέμα γνώμης).
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ναι, να λες την άποψή σου να γελάμε. Και μετά να κρίνεις εσύ αν εκτίθεσαι (όταν εκτίθεται κανείς, συμβαίνει, δεν είναι θέμα γνώμης).

 

Γέλα όσο θες φίλε μου το γέλιο είναι υγεία. :D

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τo μόνο που δεν μπορώ να καταλάβω ρε παιδιά είναι ότι το Thread έλεγε :<<πήγαμε τελικά στη Σελήνη?>> και ζητούσε την άποψή μας. Δεν έκανα τίποτα παραπάνω από το να την πω και πέσατε να με φάτε. Εγώ δεν είπα πως δεν δέχομαι την κριτική σας γιατί και εγώ κάποια στιγμή θα κρίνω. Είπα πως δεν θέλω να με βρίζουν... Αλλά anyway εγώ αν δεν δοθεί συνέχεια δεν πρόκειται να συνεχίσω.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε UZIEL..

 

Ναι, ο τίτλος είναι "πήγαμε τελικα στη σελήνη?"

και μετά απο τόσες σελίδες πλέον, νόμιζα οτι ήταν ξεκαθαρισμένο και ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟ οτι πήγαμε...

 

τώρα αν κάποιος "πιστεύει" το αντίθετο είναι δικαίωμά του (δεν αναφέρομαι ειδικά σε εσένα, το λεω για όποιον ενδιαφερόμενο..) αλλα πριν αρχίσει να λέει τα δικά του.. καλό θα ήταν να φέρει και αποδείξεις για αυτά που λέει.. ή να μπει στον κόπο να διαβάσει πρώτα τις αποδείξεις της αντίθετης πλευράς.. (αλλιώς υπάρχουν και κατι "λιακοπουλεϊκα" φορουμ που εκει ειναι σιγουρο οτι θα βρει το δίκιο του...)

 

τώρα αν θέλει κάποιος να συνεχίσει εδω...

 

ΠΟΠ ΚΟΟΟΟΟΡΝ!

ΚΟΚΑ ΚΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

ΠΑΡΤΕ ΚΟΣΜΕΕΕ ΠΑΡΤΕΕΕΕΕΕΕ........

 

(Πάντα φιλικα... Παναγιώτης)

 

Edit: Μόλις πήρα χαμπάρι οτι αυτό ειναι το post Νο234 για το ίδιο θέμα, εδω ειναι το ποστ που αναφέρομαι για τις αποδείξεις... κάντε ενα κόπο να το διαβάσετε οσοι ψάχνεστε.

ακόμα και εγω μπήκα στο κοπο να ψαξω για διάφορες φωτογραφικές "απατες" κτλ, οι οποίες εξηγούνται τελικά πολύ εύκολα, και άλλαξα γνωμη ψάχνοντας και βλέποντας τη γνώμη άλλων πιο εμπειρων απο μενα

http://www.astrovox.gr/forum/viewtopic.php?t=2927&start=0

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε UZIEL..

 

Ναι, ο τίτλος είναι "πήγαμε τελικα στη σελήνη?"

και μετά απο τόσες σελίδες πλέον, νόμιζα οτι ήταν ξεκαθαρισμένο και ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟ οτι πήγαμε...

 

 

Ρε παιδιά δεν έχω τίποτα προσωπικό με κανέναν σας! Δεν διαβάζω Λιακόπουλο! Ήμαρτον! Ακόμα και αν ήταν 800 σελίδες το thread δεν θα μπορούσα να αποδείξω ότι δεν πήγαμε στη σελήνη! Ποτέ δεν είπα ότι δεν πήγαμε! Ας διαβάσει ρε γαμώτο κάποιος το τι έγραψα πριν μπει στην διαδικασία να κατακρίνει! Είπα ότι έχω κάποιοες αμφιβολίες! Είναι προσωπικές αμφιβολίες και δεν προσπαθώ να πείσω κανένα! Ανέφερα στο πρώτο μου post από που μου δημιουργούνται οι αμφιβολίες. Έλεος ρε σεις κάνατε την τρίχα τριχιά! Έλεος ρε παιδιά! ΈΛΕΟΣ!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν διαβάσεις ΟΛΕΣ τις προηγούμενες σελίδες και τα link που σου έδωσα και έχεις ακόμα αμφιβολίες.... τότε μάλλον το θέμα δεν είναι για εδώ αλλά για πολύ υψηλότερα κλιμάκια....

 

Φιλικά

 

Βασίλης

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.

 

Arthur C. Clarke

 

 

http://vip-digital-imaging.blogspot.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Επειδή γράφαμε μαζι, δε σε πρόλαβα για την διορθωση του post.

 

Θα (ξανα)αναφέρω όμως οτι πριν κατι χρόνια "πίστευα" οτι εχει γίνει μια μικρή επεξεργασία στις φώτο της σελήνης, και γι'αυτο έλειπαν σταυροί, είχαν λοξές σκιές κτλ..

 

και να τι ειχα γράψει πριν 3 χρονια:

Ισως εδω να δεχθω, οτι οι φωτογραφίες επεξεργάστηκαν λίγο, λόγω δημοσιότητας και δημοσ.σχέσεων, οπότε προέκυψαν οι κομένοι σταυροί που αναφέρεις (που χρησίμευαν στην σωστή ευθυγράμμιση της κάμερας ωστε να μην βγάζουν στραβές φωτο) για σκέψου, να εχεις ξοδέψει εκατομμύρια για να τραβήξεις μερικές φωτογραφίες και να πρέπει μετά να τις δείξεις και να είναι τέλειες.. ακόμα και εσυ φαντάζομαι τις δικές σου θα τις πειράζεις με λίγο photoshop, ή για να το θέσω καλύτερα.. όλοι μας εδω, στις αστροφωτογραφίες, ανεβάζουμε "πειραγμένες" φωτο, και το θεωρούμε φυσιολογικό..

 

Απο τότε το πήρα το μάθημα μου.. ψάχνω λιγο, πριν πετάξω την επόμενη "κοτσάνα" μου για το τι "πιστεύω"

 

επιμένω λοιπόν να ριξεις μια ματιά εδω πριν συνεχίσουμε να γεμίζουμε άσκοπα το χώρο εδω..

http://www.astrovox.gr/forum/viewtopic.php?t=2927&postdays=0&postorder=asc&start=0

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης