Jump to content

TS 20x80 Triplet Vs Vixen Ark 20x80


DeepBlue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείς τις διαφορές (που σίγουρα υπάρχουν με τέτοια διαφορά τιμής) ανάμεσα στα παραπάνω κιάλια;

Βλέπω τα ίδια χαρακτηριστικά, οπότε θα με βοηθούσε ιδιαίτερα η γνώμη κάποιου που έχει χρησιμοποιήσει και τα δύο... Βέβαια, κάθε άποψη δεκτή!

 

PS Στις φωτό βλέπω στους αντικειμενικούς της Vixen έντονο πράσινο χρώμα που λείπει απο τα TS. Και τα δύο είναι πλήρως πολυεπιστρωμένα. Τι ακριβώς σημαίνει για τις επιστρώσεις;

Aut dosce, aut disce, aut discede

(Ή δίδαξε, ή μάθε, ή φύγε...)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

να και κάποιος που ασχολείται με κυάλια.

εγώ σαφώς θα έπερνα από τα 2 τα vixen.

όμως θα σου πρότεινα να μην πάρεις κανένα από αυτά και είτε να πάρεις ένα καλό τηλεσκόπιο στα λεφτα αυτά είτε να πάρεις τα vixen ultima 9x63.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπέρα,

 

Είχα Vixen της σειράς ARK, εξαιρετικά αλλά πολύ ακριβά...

Αλλά θα έπαιρνα τα TS που είναι φθηνότερα και θα έδινα λεφτά σε τηλεσκόπιο (αν δεν έχεις).

Παλιά, πριν 1-2 χρόνια δεν θυμάμαι, έκανε ένας εδωμέσα review για τα Triplet και ήταν όντως πολύ καλά για την τιμή τους.

;) Έλπις ;)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Από τηλεσκόπια είμαι καλυμμένος (3 τον αριθμό).

Έχω επίσης και τα ultima, πράγματι φανταστικά και αναντικατάστατα!

 

Ψάχνω για μεγάλα να αντικαταστήσουν τα skymaster (αφού παρέδωσαν το πνεύμα μετά από πτώση από το τρίποδο!).

 

Κοιτούσα σχεδόν αποκλειστικά προς Vixen αφού είμαι ευχαριστημένος, αλλά το μεγάλο κόστος μαζί με τα χαρακτηριστικά των TS με έκαναν να το ξανασκεφτώ.

 

Έτσι κι αλλιώς θα τα δοκιμάσω κ τα δύο, αλλά είπα να ρωτήσω μήπως κάποιος έχει εμπειρία με TS και Vixen και γνωρίζει περισσότερα..

 

ΥΓ Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Aut dosce, aut disce, aut discede

(Ή δίδαξε, ή μάθε, ή φύγε...)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης