Jump to content

Ηρθε το καλοκαιρι, πλακωσαν και τα κουνουπια. Καμια λυση????


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια, εφαρμοζει κανεις καμια καλη λυση για τα κουνουπια στον χωρο που παρατηρει??

Καμια που να εχει εξαιρετικα απολεσματα?

 

Εγω μπορω να σας πω μονο οτι περεσυ το καλοκαιρι ειχα προμηθευτει ενα φυσικο σπρει εντομοαπωθητικο με βοτανα, απο αυτα που ψεκαζεις το δερμα σου.

Παταγωδης αποτυχια...

Τα κουνουπια ουτε χαμπαρι το πηραν...

Αποτελεσματα μηδεν!

 

Ελπιζω να ξερει και να εφαρμοζει καποιος καμια καλη λυση γιατι δεν γουσταρω και αυτο το καλοκαιρι να με τσιμπανε τα κουνουπια...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 92
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τα κουνουπια πολλες φορες ειναι η αιτια να φυγω πολυ νωριτερα απο τον χωρο της παρατηρησης και να κοψω την παρατηρηση στην μεση...Δεν θα ξεχασω κατι Super-Duper κουνουπια που μας ειχαν κανει να μην ξερουμε :-# :-# :-# :-# αστα να πανε, σκεψου οτι μας τσιμπουσαν πανω απο τα ρουχα, και απο το Τζιν!! :shock: Και βεβαια μετα τα τσιμπιματα ηταν λες και σε τσιμπησε Κεντρινα! Εκεινο το βραδυ η πλατη μου ειχε πανω απο 70 τσιμπηματα...

Απο τοτε προσεχω, εχω μαζι μου φιδακια και διαφορα σπρευ απο το φαρμακειο ...τωρα τι σπρευ θα σε γελασω... οτι κανει δουλεια! δεν ειναι οτι καλυτερο για την υγεια τα χημικα, τουλαχιστον προσπαθω να μην τα βαζω στο δερμα μου αλλα πανω στα ρουχα.

 

 

ΥΣ

Να δω στην Κινα το θα κανουμε με τα Τιγρης που κυκλοφορουν εκει...

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

E, πες μας κανα καλο συστημα που να πιανει...

Φιδακια? Ποσα?

Τι μαρκα σπρει για τα κουπια?

 

Τα σπρει ρε Βασιλη δεν κανουν και τοσο δουλεια...

Βαζεις σπρει στα χερια και στο λαιμο και αυτα πανε και σε τσιμπανε πανω απο τα ρουχα και το τζιν...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φιδακια...οτι εχει το supermarket :wink:

οχι βεβαια που κανουν δουλεια...θα πρεπει να εχει απνοια, βαζω 5-6 γυρω-γυρω απο των χωρο που εχω τοποθετησει τον εξοπλισμο, περιπου 2 μετρα απο εμενα ωστε να μην μου ερχετε ο καπνος τους πανω μου.

 

Το σπρευ το ριχνω πανω στα ρουχα (δεν μου αρεσει να βαζω χημικα πανω μου) και εχουμε και κανενα φυτικο σπρευ να βαζουμε πανω στα χερια-λαιμο κτλ...

 

Τωρα απο μαρκες θα σε γελασω...

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

υπαρχουν κατι αυτοκολητα που τα κολας επανω σου νομιζω εχουν citronela

τα ειχα δοκιμαση κατι εκαναν!!!νομιζω τα εχουν στα φαρμακια!!

meade sn6 f/5_BRESSER

mount:skywatcher eq6

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πατεντα της πεθερας μου...βαλε σ΄ενα κομματι αλουμινοχαρτο μια κουταλια της σουπας ελληνικο καφε και αναψε τον με αναπτηρα.Θα με θυμηθεις... :wink:
...ΚΙ ΕΣΥ ΕΧΘΡΕ ΕΙΣΑΙ ΚΙLL ΑΠΟ ΩΡΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

τα ειχα δοκιμαση κατι εκαναν

Ποσο κατι?

Ποσα αυτοκολλητα?

 

βαλε σ΄ενα κομματι αλουμινοχαρτο μια κουταλια της σουπας ελληνικο καφε και αναψε τον με αναπτηρα.Θα με θυμηθεις...

Δεν καταλαβα... Να βαλω τον αναπτηρα κατω απο το αλουμινοχαρτο?

Και ποση ωρα θα κρατησει η μυρωδια του καμενου ελληνικου καφε?

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν δε φοβάστε λίγη χημεία παραπάνω, υπάρχουν ουσίες όπως η πυρεθρίνη ή η ικαριδίνη (pyrethrin, icaridin) που χρησιμοποιούνται σε βαριές περιπτώσεις. Ανάλογα με την περιεκτικότητα του μείγματος σε δραστική ουσία αυξάνεται και η αποτελεσματικότητα. Προσοχή όμως αν τυχόν έχετε κατοικίδια κοντά σας, κάποιες φορές είναι τοξικές. Όχι για τον άνθρωπο όμως. Η icaridin είναι η ουσία που περιέχεται και στο Autan, αλλά δε γνωρίζω το ποσοστό.

 

Επίσης, από γιατρούς προτείνεται και το DEET, ιδιαίτερα σε περιοχές που ευδοκιμεί η ελονοσία.

 

Δεν ξέρω από που μπορεί κάποιος να τις προμηθευτεί... Google :P

astrovoxsigmz0.jpg

nightskybarweb9dg.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

παιδια μια μονο ειναι η λυση...πασαλειφθειτε με...πετρελαιο :mrgreen:

 

 

απλη και δοκιμασμενη συνταγη!μετα απο αυτο δν νομιζω να σας ξαναπλησιασει κουνουπι ακομα και μετα την αποτυχημενη συνηθως προσπαθεια να απαλαγειτε απο την μυρωδια του!

 

για να ειμαι ειλικρινης νομιζω ουτε καποιος ανθρωπος δν θα μπορει να σας πλησιασει αλλα ετσι ειναι η αστρονομια θελει θυσιες #-o ετσι θα αποθειτε και τους ενοχλητικους!

 

 

 

 

προς αποφυγην παρεξηγησεων,ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ

Η ΑΣΤΡΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ !!!!!

astronomy for all

 

http://mechntua.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και ένα paper από έρευνα πάνω στα εμπορικά σκευάσματα.

 

Φαίνεται πως το Autan κερδίζει... Ειδικά αν γίνεται να προμηθευτεί κανείς icaridin σε διαφορετικές περιεκτικότητες θα ήταν ιδανικό.

astrovoxsigmz0.jpg

nightskybarweb9dg.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

συμφωνω, αλλα λογω του οτι εξατμιζεται πολυ γρηγορα πιστευω οτι ειναι πολυ δυσκολο να χρησιμοποιηθει για κατι τετοιο,και επιπλεον πρεπει να διασκορπιστει στο χωρο...

 

 

 

 

ρε παιδια να ρωτησω κατι ,μια που του εμποριου τα σκευασματα δν δειχνουν να εχουν ικανοποιητικα αποτελεσματα ανακαλλω στην μνημη μου τον τροπο ,με τον οποιο ο παππους μου απομακρυνει τις μελλισσες απο την φωλια τους για να τις φροντισει,αναβει φωτια σε κοπρια και ο καπνος οντως τις απομακρυνει ,λετε να δουλευει?

Η ΑΣΤΡΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ !!!!!

astronomy for all

 

http://mechntua.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δε μπορεις να ανάβεις φωτιές την ώρα της παρατήρησης... Και δεν είναι και τόσο αποδοτικό.

 

Νομίζω πως το Autan με είχε καλύψει πέρσι το καλοκαίρι. Απλά θέλει να ακολουθήσεις τις οδηγίες, δλδ κάθε πόσο πρέπει να ξαναβάζεις κλπ.

astrovoxsigmz0.jpg

nightskybarweb9dg.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν καταλαβα... Να βαλω τον αναπτηρα κατω απο το αλουμινοχαρτο?

Και ποση ωρα θα κρατησει η μυρωδια του καμενου ελληνικου καφε?[/quoteΔεν το εξηγησα καλα,sorry...Παρε αρκετο αλουμινοχαρτο και διπλωσε το στα τεσσερα,δωσε του σχημα σαν μικρη γαβαθα,βαλε μεσα τον καφε και ΑΝΑΨΕ ΤΟΝ ΚΑΦΕ,οχι το αλουμινοχαρτο απο κατω.Ισως δυσκολευτεις λιγο να τον αναψεις αρχικα,θα βοηθησει αν φυσηξεις ελαφρα.Αν αρπαξει ο καφες καλα θα καιγεται για αρκετη ωρα ομοιομορφα,κι εσυ δεν θα 'χεις κανενα προβλημα με κουνουπια...

...ΚΙ ΕΣΥ ΕΧΘΡΕ ΕΙΣΑΙ ΚΙLL ΑΠΟ ΩΡΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το αμεσως καλυτερο,μετα τον καμμενο καφε φυσικα,ειναι το αντικουνουπικο του Ε.Σ.Βi2L,εσυ που εισαι φρεσκος πολιτης θα το θυμασε καλυτερα.Σε μενα παντως,στον Εβρο,οπου τα κουνουπια ειναι σαν σπουργιτια,ειχε καλο αποτελεσμα.Ασχετα αν κολουσε πανω σου σαν βιοχλαπατσα.Εχω κρατησει ενα μπουκαλακι απο τοτε για ενθυμιο...
...ΚΙ ΕΣΥ ΕΧΘΡΕ ΕΙΣΑΙ ΚΙLL ΑΠΟ ΩΡΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδια, μην αναβετε φωτιες στην εξοχη, ειδικα για πατεντες. Αφηστε τες για τη γιαγια. Θα ειναι κριμα να παει κατι στραβα και να καψετε ενα ολοκληρο δασος. Οχι μονο, αλλα θα το φερετε βαρος και στη συνειδηση σας μια ζωη. Το φιδακι ειναι καλο, αρκει να εχει απνοια, να το προσεχετε και να θυμηθειτε να το σβησετε καλα στο τελος. Καλυτερα ουτε αυτο.

 

Προς θεου οχι πετρελαιο στο δερμα, ασχετως τι καναν οι παππουδες μας. Δεν ειχαν σπουδασει και δεν ηξεραν. Το πετρελαιο και τα παραγωγα του ειναι ακρως τοξικα και επικινδυνα. Οταν το βαζετε στο δερμα, το πετρελαιο διαλυει το δερμα (με την εννοια της διαλυσης στη χημεια). Επισης προκαλει σοβαρα χημικα εγκαυματα και τελικα, αφου κανει γερη ζημια στο δερμα, περνα μεσα στο αιμα και προκαλει σοβαρη βλαβη σε εγκεφαλο και πνευμονια. Ακομα κι αν βαλετε λιγο μονο, αυτο αργα η γρηγορα θα περασει στο αιμα και στην καλυτερη περιπτωση θα μαστουρωσετε αρκετα ωστε η παρατηρηση να ειναι πια της πλακας, πολυ πιθανο ειναι να παθετε βαρυ εγκαυμα (και δε μιλαμε για απλο ηλιακο εγκαυμα), ενω η επιστροφη με το αυτοκινητο θα ειναι επικινδυνη. Ο κινδυνος ειναι να τρεχετε αρον αρον στο νοσοκομειο (η μαλλον να σας τρεξουν) με βαρυτατα εγκαυματα, σοβαρη εγκεφαλοπαθεια και ισως και ανεπανορθωτη ζημια στα πνευμονια. Η θνησιμοτητα σε τετοιες περιπτωσεις ειναι μεγαλη και ο θανατος φρικτος. Τα κουσουρια που αφηνει ειναι διανοητικη υστερηση, σχιζοφρενεια και αλλες σχετικες με τον εγκεφαλο ζημιες. Επιπλεον, το πετρελαιο και τα παραγωγα του συχνα περιεχουν ποσμιξεις καρκινογονες. Δεν δεχομαι επιχειρηματα του τυπου "οι παππουδες μας γιατι τριβονταν με βενζινη". Και ο δικος μου ο παππους ραντιζε φυτοφαρμακο το περιβολι του χωρις μασκα. Δεν ηταν σωστο κι ας ελεγε πως δεν εχει αναγκη.

 

Τωρα, το να παρετε εντομοκτονα χυμα απο το Internet και να φτιαξετε δικο σας αντικουνουπικο, το βρισκω επικινδυνο. Σε μεγαλες δοσεις αυτα ειναι τοξικα, σε χρονια χρηση ειναι καρκινογονα, συχνα οχι τα ιδια, αλλα οι ουσιες μεσα στις οποιες διαλυονται. Ενας λογος που αρκετα απο τα αντικουνουπικα ειναι αναποτελεσματικα, ειναι πως αν ειχαν επαρκη δοση, θα καναν ζημια και στον ανθρωπο.

 

Για τα κουνουπια πολυ καλο ειναι το Crilen (εχει citronella και το βρισκετε στα φαρμακεια) αλλα εχει λιγο κοστος. Ειναι καλυτερο απο το αντικουνουπικο του ΕΣ (που εμενα δε μου γεμισε το ματι, νομιζω τα γκατζολοκουνουπα ειναι εκπαιδευμενα εναντιον του, η ειναι πια βετερανοι - βεβαια, τα γκατζολοκουνουπα δεν ειναι συνηθισμενα κουνουπια αλλα σωστα θηρια). Και το Autan καλο ειναι. Τα αυτοκολλητα ειναι αποτελεσματικα οταν τα κουνουπια ειναι λιγα. Να ξερετε πως το ποσο θα τσιμπησουν καποιον τα κουνουπια εξαρταται απο το ποσοστο λιπους στο σωμα του αλλα και απο το τι εχει φαει. Οι λιπαρες τροφες τα τραβανε σα μαγνητης. Οταν τα κουνουπια ειναι λιγα, εγω αφηνω να με τσιμπανε. Οταν ειναι πολλα, αρκετα αντικουνουπικα δεν μπορουν να τα εμποδισουν. Ενα μεσημερι Απριλιου, στον Εβρο, ακριβως στην οχθη, μας τσιμπουσαν πανω απο τη στολη, στα βλεφαρα, στα μαλλια, παντου.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

στον Εβρο,οπου τα κουνουπια ειναι σαν σπουργιτια

 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα....συγγνώμη για το offtopic αλλά είχα καιρό να γελάσω τόσο :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Άγγελος Μακρής

 

www.aggelosmakris.com

www.facebook.com/aggelosmakrisnightscapes

www.instagram.com/aggelos_makris

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φωναζεις την αστυνομια να διωξει τα κουνουπια!

:lol:

Ελπίζω να κάνεις πλάκα ότι πήρες την αστυνομία για να διώξει τα κουνούπια !

:lol:

Είμαστε ταξιδιώτες που πάνω στη Γη διασχίζουν το διάστημα, σαν επιβάτες πάνω σε πλοίο, και πολλοί

από εμάς δε νογάμε κανένα μέρος του σκάφους πέρα από την καμπίνα όπου καταλύουμε.

S.P. Langley

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οχι ρε συ γιατι? Αφου δεν ερχονται (τα κουνουπια να μιλησουμε και να τα βρουμε) αναγκαστηκα να καλεσω τους Mpatsoys!!!

Η Γνώση δημιουργήθηκε για να μας ενώνει

Oχι για να μας απομακρύνει.....

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

lol , άμα πήρες την αστυνομία όπως λες δλδ τι τους είπες ?

Ελάτε να διώξετε κάποια κουνούπια για την προστασία των πολιτών ?

Και άμα ήρθαν τι έκαναν ? Πυροβολούσαν στον αέρα ?

Ελεος ρε :lol: :lol: :lol:

Εντάξει δε λέω σε μέρη όπως Αμερική και τέτοια ίσως υπάρχουν κάποιες υπηρεσίες για την

αντιμετώπιση εντόμων αλλά όχι και να πάρεις την αστυνομία !

Είμαστε ταξιδιώτες που πάνω στη Γη διασχίζουν το διάστημα, σαν επιβάτες πάνω σε πλοίο, και πολλοί

από εμάς δε νογάμε κανένα μέρος του σκάφους πέρα από την καμπίνα όπου καταλύουμε.

S.P. Langley

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγω σας το προτεινω παντως! Για την δικη σας ασφαλια! :-({|= :-({|= :-({|=

Η Γνώση δημιουργήθηκε για να μας ενώνει

Oχι για να μας απομακρύνει.....

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κόψτε την πλάκα... με πετρέλαια και κρέμες...

Εγω θα άπλωνα μία κουνουπιέρα γύρω από το τηλεσκόπιο. Κάτι σαν παραλλαγή όπως κάνουν στο στρατό. Προσοχή μην κλείσετε κανένα κουνούπι μέσα και δεν έχει από που να βγει. :P :P :P

 

Καλό Σαββατοκύριακο.

C8-N

CG-5 Advanved GT

 

Elementary, my dear Data!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδια, μην αναβετε φωτιες στην εξοχη, ειδικα για πατεντες. Αφηστε τες για τη γιαγια. Θα ειναι κριμα να παει κατι στραβα και να καψετε ενα ολοκληρο δασος. Οχι μονο, αλλα θα το φερετε βαρος και στη συνειδηση σας μια ζωη. Το φιδακι ειναι καλο, αρκει να εχει απνοια, να το προσεχετε και να θυμηθειτε να το σβησετε καλα στο τελος. Καλυτερα ουτε αυτο.

 

Προς θεου οχι πετρελαιο στο δερμα, ασχετως τι καναν οι παππουδες μας. Δεν ειχαν σπουδασει και δεν ηξεραν. Το πετρελαιο και τα παραγωγα του ειναι ακρως τοξικα και επικινδυνα. Οταν το βαζετε στο δερμα, το πετρελαιο διαλυει το δερμα (με την εννοια της διαλυσης στη χημεια). Επισης προκαλει σοβαρα χημικα εγκαυματα και τελικα, αφου κανει γερη ζημια στο δερμα, περνα μεσα στο αιμα και προκαλει σοβαρη βλαβη σε εγκεφαλο και πνευμονια. Ακομα κι αν βαλετε λιγο μονο, αυτο αργα η γρηγορα θα περασει στο αιμα και στην καλυτερη περιπτωση θα μαστουρωσετε αρκετα ωστε η παρατηρηση να ειναι πια της πλακας, πολυ πιθανο ειναι να παθετε βαρυ εγκαυμα (και δε μιλαμε για απλο ηλιακο εγκαυμα), ενω η επιστροφη με το αυτοκινητο θα ειναι επικινδυνη. Ο κινδυνος ειναι να τρεχετε αρον αρον στο νοσοκομειο (η μαλλον να σας τρεξουν) με βαρυτατα εγκαυματα, σοβαρη εγκεφαλοπαθεια και ισως και ανεπανορθωτη ζημια στα πνευμονια. Η θνησιμοτητα σε τετοιες περιπτωσεις ειναι μεγαλη και ο θανατος φρικτος. Τα κουσουρια που αφηνει ειναι διανοητικη υστερηση, σχιζοφρενεια και αλλες σχετικες με τον εγκεφαλο ζημιες. Επιπλεον, το πετρελαιο και τα παραγωγα του συχνα περιεχουν ποσμιξεις καρκινογονες. Δεν δεχομαι επιχειρηματα του τυπου "οι παππουδες μας γιατι τριβονταν με βενζινη". Και ο δικος μου ο παππους ραντιζε φυτοφαρμακο το περιβολι του χωρις μασκα. Δεν ηταν σωστο κι ας ελεγε πως δεν εχει αναγκη.

 

Τωρα, το να παρετε εντομοκτονα χυμα απο το Internet και να φτιαξετε δικο σας αντικουνουπικο, το βρισκω επικινδυνο. Σε μεγαλες δοσεις αυτα ειναι τοξικα, σε χρονια χρηση ειναι καρκινογονα, συχνα οχι τα ιδια, αλλα οι ουσιες μεσα στις οποιες διαλυονται. Ενας λογος που αρκετα απο τα αντικουνουπικα ειναι αναποτελεσματικα, ειναι πως αν ειχαν επαρκη δοση, θα καναν ζημια και στον ανθρωπο.

 

Για τα κουνουπια πολυ καλο ειναι το Crilen (εχει citronella και το βρισκετε στα φαρμακεια) αλλα εχει λιγο κοστος. Ειναι καλυτερο απο το αντικουνουπικο του ΕΣ (που εμενα δε μου γεμισε το ματι, νομιζω τα γκατζολοκουνουπα ειναι εκπαιδευμενα εναντιον του, η ειναι πια βετερανοι - βεβαια, τα γκατζολοκουνουπα δεν ειναι συνηθισμενα κουνουπια αλλα σωστα θηρια). Και το Autan καλο ειναι.

 

 

Συμφώνω απόλυτα.Παιδιά, μην φτάνουμε σε ακραίες κατάστασεις για την αντιμετώπιση των κουνουπιών όπως πετρέλαια και φωτιές.Εγκυμονούνται πολλοί κύνδινοι.

Το μόνο που μπορώ να προτείνω είναι να πάρετε κάποιο αντικουνουπικό καλό από το φαρμακείο όπως σώστα προτείνεται παραπάνω.

Προσωπικά εγώ είχα πάρει απλά ένα καλό αντικουνουπικό σε μορφή σπρέυ χωρίς πολλά χημικά από το Φαρμακείο για την Ινδονησία, που εκεί πραγματικά τα κουνούπια είναι τέρατα(!) και έκανε την δουλειά του. :mrgreen: (Μια φορά ξέχασα να βάλω και την πάτησα τότε... :lol: :lol: 8) )

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης