Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έστειλα mail και τον ρωτάω τον τύπο που το δίνει, αν είναι μόνο για iPhone.

Προς το παρόν μάλλον έτσι είναι, θα σας ποστάρω την απάντηση όταν την λάβω.

Φαίνεται πολύ καλό πάντως και αν μπορεί να παίξει σε Windows Mobile 6.1 που έχω στο PDA iPAQ 214 θα το πάρω σίγουρα!

Αναμένουμε... :cheesy:

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτό το Astromist το έχει κανείς σε full version και όχι demo να μου το σφυρίξει σε pm? Ευχαριστώ :wink: :wink: :wink:

Gazing at the universe through the ΄Eyes΄ of an astrophotographer...!!!

http://www.astrothemis.gr

 

Greek Astrophotography Discord Chat!

https://discord.gg/2DUPacrNfM

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παναγιωτη το astromist ειναι καλο προγραμμα με ποιο πολλα αστρα αλλα ειναι παλιο απο το 2003 .Το starmap ερχεται με ποιο πολλα και ποιο συγχρονα και εγχρωμα καλουδια.

Προσπαθω τωρα να βαλω το starmap σε HP 6815 IPAQ αν τα καταφερω

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε Karavatzio δεν θα τα καταφέρεις...κοίτα τι μου απάντησε αυτός που φτιάχνει το Starmap τελικά...

 

Dear Tassos Vratolis,

 

First thank you very much for your interest in Starmap :-) The application only works on iPhones and iPod touch. Sorry ...

 

Kind regards,

Frédéric

 

](*,) ](*,) ](*,)

εγώ πάντως έχω και το Pocket Stars http://www.nomadelectronics.com/ ... είναι πολύ καλό αλλά έχει και κάτι κουσούρια...το Starmap φαίνεται πολύ καλύτερο :( :(

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

[-X δυστυχώς όχι φίλε μου... :( :(

 

το HTC Touch HD τρέχει Windows Mobile Professional 6.1, δηλαδή πλατφόρμα Microsoft...αυτός ο π@#$#$ρας το φτιάχνει μόνο για πλατφόρμες Apple!!!:cry: :cry:

 

και εγώ έχω το HTC Touch Diamond και θα το ήθελα πολύ και στο κινητό να το έχω..όμως..ας το ξεχάσουμε προς το παρόν το Starmap..εκτός αν κάποια στιγμή το βγάλει και για Windows Mobile ή...πάρεις iPhone ή iPod Touch :-note

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το astromist εξελισεται ακομη και σημερα. Προσφατα εβγαλε καινουργια subversion (πριν απο 1-2 βδομαδες). Και πιστεψτε με, ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ. Και απο χαρτες (βαζει κατω χαλαρα πολλά προγραμματα που εχω δει σε υπολογιστή) και απο λειτουργιες.

Το εχω σε ενα παλιο Palm μονιμα μεσα στην τσαντα με τα παρελκομενα, και κανω οτι μπορεις να φανταστεις μαζι του : απο planning, Polar alignment, μεχρι goto στην βαση μεσω bluetooth. Το μονο παραπονό μου, ενω του το εχω ζητήσει, δεν εχει βαλει ακομη μεσα ουτε ελεγχο εστιαστή για LX200 ούτε την ενεργοποιηση DSLR με τις εντολές για τον ανεμηστηρα σε LX). Αν τα βαλει και αυτα, το μονο που δεν θα κανει ειναι οδηγηση και καφεδες :) !!!

 

(και ειναι και για Palm και για Windows mobile και ειναι και φτηνο)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιαννη φαινεται καλο θα το κατεβασω σε wm

Παντως να ξερεις μολις ειδα οτι εβγαλε και το PalmDSLR δωρεαν

http://www.astromist.com/palmdslr.html

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το palmdslr ειναι παλια ιστορία. Ειναι ενσωματωμενο στο astromist εδω και καιρο, αλλα το εχει και σαν stand alone εδω και καιρο. Αυτο που του ζητησα εγω ειναι να εχει μια επιπλεων επιλογη, να μπορει να κανει trigger την μηχανη οχι ενεργοποιοντας καποια πορτα οπως τωρα, αλλα στελνοντας την εντολή ενεργοποιησης του ανεμιστηρα (αν εχεις κεφαλή που μιλαει με LX200). Αν το κανει, εγω θα συνδεσω το pin για τον ανεμιστηρα στο optocoupler του καλωδίου της EOS :)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιαννη το πληρωσα χθες με pay-pal αλλα το προγραμμα δεν μου το εστειλαν .

Το λεω γιατι λεει οτι μετα την πληρωμη ερχεται αυτοματοποιημενα.

Μηπως πρεπει να περιμενω απο δευτερα?

Παντως τους εστειλα ενα email ελπιζω να απαντησουν.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καμια φορα καθυστερει να απαντησει, δωστου 1-2 μερες. Ενας ανθρωπος ειναι, μπορει να του ετυχε κατι και να μην πηρε εμαιλ. Αν ομως καθυστερει πολύ υπαρχει και το φορουμ στο yahoo, πες μου αν χρειαστει να στειλω κανενα μυνημα εκει. Αυτο που περιμενεις ειναι ενα εμαιλ με τους κωδικούς σου και τα λινκ για να κατεβασεις την registered version και τους καταλογους / εικονες / οδηγιες.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιαννη χιλια ευχαριστω, μπορω να περιμενω και παραπανω απλα δεν ηξερα τι να κανω.

Ελπιζω οταν το εγκαταστησω και κολησω καπου να βοηθησεις λιγο σαν παλιος, μη φοβασαι δε θα σε πριξω.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το Starmap το εχω βάλει εγώ στο iPhone, όχι το Starmap Pro (10 ευρώ το απλό, 15 ευρώ το Pro)...

 

Αν και το έγραφε σαφώς οτι δεν έχει ΟΛΑ τα αντικείμενα το απλό (το PRO τα έχει), περίμενα να έχει NGC όπως το διπλό σμήνος του Περσέα...

 

Με τον αισθητήρα κλίσης του iPhone μπορείς να κουνάς τον χάρτη, και στο καινούριο iPhone 3GS που ενσωματώνει και πυξίδα, το Starmap θα θυμίζει αρκετά το Celestron SkyScout

 

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει σε παρατήρηση, αλλα φαντάζομαι θα ναι ΟΚ (κοκκινίζει την οθόνη)

Λέσχη Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης