Jump to content

Πτυσομενο σκαμπο στα Lidl απο 17/12


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι το γνωστο σκαμπο που χρησιμοποιουν οι ντραμερς σε αρκετα καλη τιμη.

Μαλακη και περιστρεφομενη επιφανεια καθισματος καθως και δυνατοτητα ρυθμισης υψους.

Ανετο στην παρατηρηση με dob με μηκος εως 1.20m

http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20071217.p.skabogiamusikus

07_5184_b.jpg.fbcd487420ae5fac97046c6091cb21d4.jpg

Φιλικά

Δημήτρης Κ.

 

Σ.Ε.Α.Α (Συλλογος Eρασιτεχνικής Aστρονομίας Αργολίδας)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ενδιαφερον :D τιμη ξερουμε?το θεμα ειναι οτι εκει εξαντλουνται γρηγορα ολα,πρεπει να πας πλυ πρωι,αλλα αν ειναι σχετικα οικονομικο αξιζει
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

α τωρα ειδα τιμη,καλα στραβομαρα μου :shock: καλουτσικη τιμη μου φαινεται ειναι και πτυσομενο μπαινει αμαξι ευκολα,μαλακο, .το θεμα ειναι ποσο να αντεχει,καλα εγω ειμαι αδυνατος αλλα αμα θελει να κατσει να δει κανενας φιλος πιο ....ευσωμος? :oops:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Απο θεμα αντοχης δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα ακομη και για ευσωμους.

Σκεψου οτι ειναι κατασκευασμενο για να καθεται πανω ενας ανθρωπος (ντραμερ) και να παιζει (κουνιεται) διαρκως για πολλες ωρες καθε μερα.

Φιλικά

Δημήτρης Κ.

 

Σ.Ε.Α.Α (Συλλογος Eρασιτεχνικής Aστρονομίας Αργολίδας)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γενικά πολύ φθηνά καρεκλάκια όλων των ειδών υπάρχουν στα ΙΚΕΑ.Όποιος πάει ποτέ προς αεροδρόμιο,ας περάσει να δει.

 

Εγώ από εκεί εξόπλισα το σπίτι μου!

Άγγελος Μακρής

 

www.aggelosmakris.com

www.facebook.com/aggelosmakrisnightscapes

www.instagram.com/aggelos_makris

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κανονικά θα έπρεπε να αναφέρει μέγιστο βάρος που σηκώνει. Ισως το γράφει πάνω στο κουτί του διότι στο website δε λέει τίποτα.
«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πιστεύω πως πρόβλημα βάρους δεν θα υπάρχει μιάς και είναι γνωστό τοις πάσι ότι οι ερασιτέχνες αστρονόμοι προσέχουν τη φόρμα τους
dreamers and not, do not lower the head...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν γνωριζω βεβαια την ποιοτητα και την μαρκα του σκαμπο της προσφορας αλλα δεν νομιζω να υπαρχει προβημα αντοχης.

Ακομη και τα πιο φθηνα τετοιου τυπου ειναι αρκετα στιβαρα

Εχω αρκετα τετοια σκαμπο γνωστης ομως και ακριβης εταιριας και μπορω να πω οτι η αντοχη τους σε βαρος ειναι αξιοσημειωτη!

Πραγματικα χωρις υπερβολη μπορουν να αντεξουν ανετα μερικες εκατονταδες κιλα!

Θα φροντισω να παρω το σκαμπο της προσφορας και να σας πω τις οποιες εντυπωσεις μου και εαν αξιζει η αγορα του.

Φιλικά

Δημήτρης Κ.

 

Σ.Ε.Α.Α (Συλλογος Eρασιτεχνικής Aστρονομίας Αργολίδας)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το διαφημιστικό αναφέρει το μεταβαλλόμενο ύψος, δηλαδή από 46 – 66cm.

Προσωπικά, επειδή παρατηρώ συνήθως από ένα υπερυψωμένο – πάνω σε τραπεζάκι – dob, όρθιος, ορισμένες φορές θα ήθελα να έχω κάποιο κάθισμα με μεγαλύτερο ύψος – το υπολογίζω γύρω στα 70 - 75cm, για να «ακουμπάω», όταν παραμένω περισσότερη ώρα σε κάποιο αντικείμενο. Ίσως το σκαμπό αυτό, με κάποια σχετική πατέντα να μπορεί να με εξυπηρετήσει. Θετικό είναι ότι αναδιπλώνεται. Αν είναι κι ελαφρύ, μπορεί να αποτελέσει καλή επιλογή για αρκετό κόσμο. Η έλλειψη πλάτης από την άλλη είναι ένα αρνητικό στοιχείο, γιατί δεν μπορεί να μας ξεκουράσει σε μία ολονύκτια παρατήρηση. Γι’αυτό τον σκοπό απαιτείται άλλο κάθισμα. Εγώ λ.χ. χρησιμοποιώ αναδιπλούμενη καρέκλα αλουμινίου για κάμπικγκ, αλλά επειδή βυθίζεσαι μέσα της, δεν κάνει για παρατήρηση, ούτε σε χαμηλό ύψος.

 

Σε κάθε περίπτωση, αν το σκαμπό δεν μας κάνει, το επιστρέφουμε εντός μηνός και παίρνουμε πίσω τα χρήματά μας.

 

Φιλικά

 

PapGeo

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης