Jump to content

Καλώς σας βρήκα + κάποιες ερωτήσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα το παραγγείλω το 10αράκι σε κανα δυο βδομάδες

Ευχαριστώ τους πάντες για τη βοήθειά τους.

 

Έχε στο νου σου και τα καινούργια GSO (http://www.aktistar.com/).

Είναι λίγο ακριβότερα από τα Skywatcher αλλά έχουν σαφώς καλύτερο εξοπλισμό.

 

Για περισσότερες λεπτομέρειες http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p1192_GSO-Dobsonian-250-1250mm-Deluxe---w-altitude-tension-system.html

ametop3a.jpg
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Το παράγγειλα!!! 10αράκι Skywatcher..

Ευχαριστώ τους πάντες για τις συμβουλές τους!! ΄

 

\:D/ \:D/ \:D/

 

εξαιρετική επιλογή :D

 

 

υγ πέθανα στα γέλια με το "να μας ΤΑ ζαλίσεις όσο θες" :lol:

Γιατί, αλήθεια, Ελευθερία, γεννημένη από σεισμούς, είναι έξω από τα κράτη κι έξω από τους θεσμούς. Έχει από τον ήλιο κάτι κι από τους αστερισμούς...

 

Μ.Χ.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΦΤΟΥ! Με πήραν τώρα από το πλανητάριο και μου είπαν ότι η παρτίδα που είναι να έρθει τώρα έχει ήδη πολλές προ-κρατήσεις και δεν ξέρουν ακόμα αν θα μου το φέρουν όταν θέλω!!

ελπίζω να μην τα χετε κλείσει όλα τα διαθέσιμα, γιατί θα γίνουμε από δυό χωριά χωριάτες εδώ μέσα :P :P :P :P :P :P :) :) :lol: :lol:

Skywatcher 10 / ΝΕQ6
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΦΤΟΥ! Με πήραν τώρα από το πλανητάριο και μου είπαν ότι η παρτίδα που είναι να έρθει τώρα έχει ήδη πολλές προ-κρατήσεις και δεν ξέρουν ακόμα αν θα μου το φέρουν όταν θέλω!!

 

Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές... :wink:

ametop3a.jpg
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΦΤΟΥ! Με πήραν τώρα από το πλανητάριο και μου είπαν ότι η παρτίδα που είναι να έρθει τώρα έχει ήδη πολλές προ-κρατήσεις και δεν ξέρουν ακόμα αν θα μου το φέρουν όταν θέλω!!

 

Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές... :wink: :wink: :wink:

 

Estarian μη ψάχνεις αλλού. Ο Βοώτης στο φαγε :lol:

 

Κι εγώ για 2 προσοφθάλμια είχα γράψει και ξαφνικά εξαφανίστηκαν από το "πλανητάριο"! :cheesy:

Γιατί, αλήθεια, Ελευθερία, γεννημένη από σεισμούς, είναι έξω από τα κράτη κι έξω από τους θεσμούς. Έχει από τον ήλιο κάτι κι από τους αστερισμούς...

 

Μ.Χ.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΦΤΟΥ! Με πήραν τώρα από το πλανητάριο και μου είπαν ότι η παρτίδα που είναι να έρθει τώρα έχει ήδη πολλές προ-κρατήσεις και δεν ξέρουν ακόμα αν θα μου το φέρουν όταν θέλω!!

 

Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές... :wink: :wink: :wink:

 

Estarian μη ψάχνεις αλλού. Ο Βοώτης στο φαγε :lol:

 

Κι εγώ για 2 προσοφθάλμια είχα γράψει και ξαφνικά εξαφανίστηκαν από το "πλανητάριο"! :cheesy:

Γιατί, αλήθεια, Ελευθερία, γεννημένη από σεισμούς, είναι έξω από τα κράτη κι έξω από τους θεσμούς. Έχει από τον ήλιο κάτι κι από τους αστερισμούς...

 

Μ.Χ.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΦΤΟΥ! Με πήραν τώρα από το πλανητάριο και μου είπαν ότι η παρτίδα που είναι να έρθει τώρα έχει ήδη πολλές προ-κρατήσεις και δεν ξέρουν ακόμα αν θα μου το φέρουν όταν θέλω!!

 

Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές... :wink: :wink: :wink:

 

Estarian μη ψάχνεις αλλού. Ο Βοώτης στο φαγε :lol:

 

 

Δηλώνω αθώος κύριε πρόεδρε :lol: :lol: :lol:

 

Πέρα από την πλάκα, μίλησα για πορτοκαλιές γιατί και εγώ το τηλεσκόπιο το έιχα παραγγείλει από Πλανητάριο αλλά καθυστερούσε υπερβολικά και έτσι πήγα στην ΑΚΤΙΣ και πήρα το GSO \:D/ και τους άφησα με την παραγγελία στο χέρι :mrgreen: . Φοβερός στρατηγικός ελιγμός :cheesy:

ametop3a.jpg
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τα 80 ευρώ παραπάνω από τα 544 έουρος όμως, είναι 180 παραπάνω από αυτά που είχα σχεδιάσει να δαπανήσω αρχικά. :P
Skywatcher 10 / ΝΕQ6
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τα 80 ευρώ παραπάνω από τα 544 έουρος όμως, είναι 180 παραπάνω από αυτά που είχα σχεδιάσει να δαπανήσω αρχικά. :P

 

Παρασύρθηκες λιγάκι και εσύ ε; :lol: Όλοι το παθαίνουν. Και εγώ για άλλο πήγαινα και με άλλο (και ακριβότερο) κατέληξα :lol: .

 

Κοίταξε να δείς τι γίνεται. Τα νέα GSO αξίζουν τα παραπάνω χρήματα γιατί είναι καινούργια μοντέλα με καλύτερο εξοπλισμό. Βέβαια άμα βάλεις και μεταφορικά θα ανεβεί ακόμα περισσότερο το ποσό #-o

 

Άλλη επιλογή είναι το 8άρι, το οποίο φαίνεται και αυτό πολύ καλό αλλά δεν το έχω δει από κοντά.

 

Και βέβαια μπορείς πάντα να περιμένεις τα Skywatcher και να προσεύχεσαι να μην αργήσουν και πολύ [-o<

 

Επιλογή δική σου.

ametop3a.jpg
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης