Jump to content

9o Eλληνικό Αστρονομικό Συνέδριο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραθέτω ένα άρθρο που λέει για το 9o Eλληνικό Αστρονομικό Συνέδριο! :)

 

http://unews.pathfinder.gr/tech/9o-ellhniko-astronomiko-synedrio.html

 

Θα πάτε; Εγώ το σκέφτομαι... Θα αξίζει τον κόπο ή δεν θα καταλαβαίνω τίποτα :?

π = ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ ΤΟ ΚΥΚΛΟΥ ΜΗΚΟΣ ΙΝΑ ΟΡΙΣΗ ΔΙΑΜΕΤΡΩ ΠΑΡΗΓΑΓΕΝ ΑΡΙΘΜΟΝ ΑΠΕΡΑΝΤΟΝ ΚΑΙ ΟΝ ΦΕΥ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΟΛΟΝ ΘΝΗΤΟΙ ΘΑ ΕΥΡΩΣΙ... :-k
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτό κοιτούσα τώρα. Εδώ το site του συνεδρίου: http://www.helas.gr/conf/2009/

Θα πάω την Κυριακή στην ανοικτή διάλεξη, μιας και τα άλλα μεσοβδόμαδα δε βολεύουν. Το πρόγραμμα φαίνεται πολύ πολύ ενδιαφέρον . Αν μπορείς πήγαινε κι ας καταλάβεις τα μισά :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παραθέτω ένα άρθρο που λέει για το 9o Eλληνικό Αστρονομικό Συνέδριο! :)

 

http://unews.pathfinder.gr/tech/9o-ellhniko-astronomiko-synedrio.html

 

Θα πάτε; Εγώ το σκέφτομαι... Θα αξίζει τον κόπο ή δεν θα καταλαβαίνω τίποτα :?

 

Nαι εγώ θα κάτεβω πιθανότατα αν και η μητέρα μου φέρνει αντιρρήσεις..αλλά θα προσπαθήσω..Βέβαια αυτό που θέλω περισσότερο είναι να έρθω στην διάλεξη την Κυριακή..

Και φυσικά αξίζει τον κόπο μπορεί να μην τα καταλάβεις και όλα..αλλά αξίζει και με το παραπάνω!! :wink:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ τελικά δεν θα πάω γιατί θα ανέβω Γιάννενα την Κυριακή για την εγγραφή στο πανεπιστήμιο :? :(

Αν έχω επιστρέψει όμως μέχρι τις 24 θα πάω σίγουρα! :P

π = ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ ΤΟ ΚΥΚΛΟΥ ΜΗΚΟΣ ΙΝΑ ΟΡΙΣΗ ΔΙΑΜΕΤΡΩ ΠΑΡΗΓΑΓΕΝ ΑΡΙΘΜΟΝ ΑΠΕΡΑΝΤΟΝ ΚΑΙ ΟΝ ΦΕΥ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΟΛΟΝ ΘΝΗΤΟΙ ΘΑ ΕΥΡΩΣΙ... :-k
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στα συνέδρια της Ελληνικής Αστρονομικής Εταιρείας οι εισηγήσεις είναι στα αγγλικά και γενικά αποτελούν εξειδικευμένες ομιλίες, προιόντα έρευνας. Γενικά εδείκνυνται για φοιτητές που ακολουθούν τον τομέα, μεταπτυχιακούς και φυσικά αστροφυσικούς, εκτός ίσως του session History & Education in Astronomy λόγω του ευρύτερου ενδιαφέροντος. Αυτά δεν τα αναφέρω για να αποθαρρύνω κάποιον, απλά για πληροφόρηση.

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ούτε και εγώ θα μπορέσω να παραβρεθώ στο συνέδριο..Πολύ στεναχώρηθηκα!!Είμαι σίγουρη ότι θα είναι ένα εξαιρετικό συνέδριο..!!Τι να κάνουμε next time!!! :cheesy:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πάντως εγώ θα πάω στο συνέδριο.Ελπίζω να έρθετε κι εσείς στο επόμενο

πανελλήνιο συνέδριο.

Καλές Παρατηρήσεις & Καθαρούς Ουρανούς!

 

Μάκης Λυκόπουλος

Μέλος Ελληνικής Αστρονομικής Ένωσης (ΕΑΕ)

Μέλος Συλλόγου Ερασιτεχνικής Αστρονομίας Βοιωτίας (ΣΕΑΒ)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΌΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ:

 

ΣΤΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΤΗΣ ΕΛΑΣΕΤ ΟΙ ΕΙΣΗΓΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ, ΣΕ ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΚΑΙ ΑΣΤΡΟΦΥΣΙΚΟΥΣ.

 

Είναι τελειώς περιττό παιδιά που είναι κάτω των 17 ετών να παρακολουθήσουν αυτό το συνέδριο διότι εάν κάποιος δεν έχει τις γνώσεις αστρονομίας και το υπόβαθρο σε μαθηματικά και Φυσική καθώς και σε Αγγλικά, δεν θα καταλάβει απολύτως τίποτα.Ίδιως όταν μιλάμε για 14χρονών.. =;

 

Τα συνέδρια δεν είναι διαλέξεις που θα πουν για το φεγγάρι, τους δορυφόρους και τα αστέρια αλλά για ερευνητικές εργασίες με υπεριξειδικευμένο επίπεδο πάνω στην αστροφυσική. .Το να πάει κάποιος χωρίς να καταλάβει τίποτα είναι τελείως άσκοπο.. =; (ήμαρτον πια...:lol: )

 

Σίγουρα η ομιλία του κ. Κριμιζή την πρώτη μέρα θα είναι άκρως ενδιαφέρουσα για όλους . :D

 

Μην κοιτάμε μόνο το περιτύλιγμα, αλλά και αυτό που έχει μέσα.

 

Πάντως ύπαρχουν άλλα τόσα συνέδρια και διαλέξεις για να παρακολουθήσει κάποιος, το συγκεκριμένο έχει και κάποιες προυποθέσεις.

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητή φίλη Μαρία

 

Ελπίζω στην ένωση στην οποία ανήκεις οι μεγαλύτεροι σου να μη σου μιλάνε με αυτό το ύφος.

Εγώ συμμετέχω σε ΌΛΕΣ τις εκδηλώσεις που οργανώνωει ή συμμετέχει η

Ε.Α.Ε.(στο συνέδριο έχει έκθεση φωτογραφίας).

Ανεξάρτητα αν καταλαβαίνω πολλά,λίγα ή καθόλου.

Καλές Παρατηρήσεις & Καθαρούς Ουρανούς!

 

Μάκης Λυκόπουλος

Μέλος Ελληνικής Αστρονομικής Ένωσης (ΕΑΕ)

Μέλος Συλλόγου Ερασιτεχνικής Αστρονομίας Βοιωτίας (ΣΕΑΒ)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μάλιστα..Θα σου προτείνω πρώτα να ρωτήσεις στον υπεύθυνο του 9ου Συνεδρίου από την Ελληνική αστρονομική Εταιρεία εάν μπορείς να το παρακολουθήσεις.Μετά εσύ αποφασίζεις τι θά κάνεις ακριβώς.Μην προτρέχεις.

 

Τέλος πάντων έπρεπε να το είχα γράψει πιο πριν.. #-o

 

Δεν θα αναφερθώ στο προηγούμενο ποστ.Ότι είχα να πω το είπα.Δεν πρόκειται να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν.Ούτως ή άλλως δεν θα ξαναποστάρω.Γράφω για να λυθεί η παρεξήγηση. :) Φίλε Makis μην το παίρνεις προσωπικά.Γενικά αναφέρθηκα.Απλά τυγχάνει να έχουν κάποιες προυπόθεσεις στα συνέδρια αυτά λόγω του επιπέδου που έχουν.Αν κοιτάξεις προσεκτικά στην ιστοσελίδα της ΕΛ.ΑΣ.ΕΤ. θα δεις ότι τα προηγούμενα συνέδρια ήταν ''κλειστά''.Μόνο για τα μέλη της ΕΛ.ΑΣ.ΕΤ. και για καθηγητές.

 

http://www.astro.auth.gr/elaset/

 

Υποθέτω λόγω του Παγκοσμίου έτους Αστρονομίας, μπορούν να το παρακολουθήσουν και κάποιοι παραπάνω.

 

Πάντως ρώτησε τον υπεύθυνο του συνέδριου εάν μπορείς να το παρακολουθήσεις.Αυτά.

 

Φιλικά,

 

:D

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητή φίλη Μαρία

 

Ελπίζω στην ένωση στην οποία ανήκεις οι μεγαλύτεροι σου να μη σου μιλάνε με αυτό το ύφος.

Εγώ συμμετέχω σε ΌΛΕΣ τις εκδηλώσεις που οργανώνωει ή συμμετέχει η

Ε.Α.Ε.(στο συνέδριο έχει έκθεση φωτογραφίας).

Ανεξάρτητα αν καταλαβαίνω πολλά,λίγα ή καθόλου.

 

Μαράκι,

 

Πολύ ωραία στην είπε ο φίλος μας, μπράβο του και οφείλεις να επανορθώσεις! Τι ιερή αγανάκτηση ήταν αυτή, εδω δεν μίλησαν καν και καν, μην γινόμαστε και βασιλικότεροι του βασιλέως δηλαδή!

Εαν ο φίλος μας ( ο όποιος φίλος μας δηλαδή) γουστάρει να πηγαίνει, καταλαβαίνει δεν καταλαβαίνει, δικός του λογαριασμός, σου λέει κάποια στιγμή θα καταλάβω που θα πάει. Εσένα τι σε κόφτει δηλαδή, το σάντουιτς σου τρώει;

Δημήτρης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΓΡΑΦΩ:

 

Μάλιστα..Θα σου προτείνω πρώτα να ρωτήσεις στον υπεύθυνο του 9ου Συνεδρίου από την Ελληνική αστρονομική Εταιρεία εάν μπορείς να το παρακολουθήσεις.Μετά εσύ αποφασίζεις τι θά κάνεις ακριβώς.Μην προτρέχεις.

 

Τέλος πάντων έπρεπε να το είχα γράψει πιο πριν.. #-o

 

Δεν θα αναφερθώ στο προηγούμενο ποστ.Ότι είχα να πω το είπα.Δεν πρόκειται να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν.Ούτως ή άλλως δεν θα ξαναποστάρω.Γράφω για να λυθεί η παρεξήγηση. :) Φίλε Makis μην το παίρνεις προσωπικά.Γενικά αναφέρθηκα.Απλά τυγχάνει να έχουν κάποιες προυπόθεσεις στα συνέδρια αυτά λόγω του επιπέδου που έχουν.Αν κοιτάξεις προσεκτικά στην ιστοσελίδα της ΕΛ.ΑΣ.ΕΤ. θα δεις ότι τα προηγούμενα συνέδρια ήταν ''κλειστά''.Μόνο για τα μέλη της ΕΛ.ΑΣ.ΕΤ. και για καθηγητές.

 

http://www.astro.auth.gr/elaset/

 

Υποθέτω λόγω του Παγκοσμίου έτους Αστρονομίας, μπορούν να το παρακολουθήσουν και κάποιοι παραπάνω.

 

Πάντως ρώτησε τον υπεύθυνο του συνέδριου εάν μπορείς να το παρακολουθήσεις.Αυτά.

 

Φιλικά,

 

:D

 

 

Φίλε Μakis, αν μπορείς, πήγαινε και αφού πιστεύεις ότι θα αποκομίσεις από το συνέδριο, παρακολούθησε το.

 

 

Μαράκι,

 

Πολύ ωραία στην είπε ο φίλος μας, μπράβο του και οφείλεις να επανορθώσεις! Τι ιερή αγανάκτηση ήταν αυτή, εδω δεν μίλησαν καν και καν, μην γινόμαστε και βασιλικότεροι του βασιλέως δηλαδή!

 

Αφήνω τα λόγια σας ασχολίαστα και ιδίως το τελευταίο που υπογραμμίζω. Αν το πιστεύετε αυτό που γράφετε οκ, κατάλαβα.Ο λόγος για τον οποίο το έγραψα ήταν άλλος (τον οποίο δεν θα αναλύσω) και δεν το έγραψα για να το ''παίξω'' ντίβα ή δερβέναγας :P ούτε κάτι τέτοιο.Αλλά μάλλον αυτή η ιδέα έχει επικρατήσει σε πολλούς από εσάς αλλά δεν πειράζει..Τι να κάνουμε!Όσοι με γνωρίσαν από κοντά με ξέρουν καλύτερα..!Δεν πρόκειται να αποδείξω το αντίθετο όχι γιατί δεν ισχύει αλλά επειδή θα παρεξηγηθεί ο γραπτός λόγος ή η στάση μου (again).Αλλά επειδή είπαμε είναι το τελευταίο ποστ, ας λυθούν οι παρεξηγήσεις και πω αυτά που νιώθω.:D

 

Φίλε Makis, όπως προείπα πριν το συνέδριο έχει υψηλό επίπεδο.Δεν αναφέρθηκα σε εσένα προσωπικά.Ρώτησε (τονίζω ξανά) τον υπεύθυνο του συνεδρίου και εάν μπορείς παρακολούθησε το.

 

Αποχωρώ ούτως ή άλλως από το φόρουμ (μετά από 2 χρόνια), για λόγους ευνόητους και γνωστούς.

Καλή συνέχεια στο φόρουμ και σε όλα τα μέλη!!ΚΑΘΑΡΟΥΣ ΟΥΡΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ!:D

Αααα,εννοείται ένα μεγάλο ευχαριστώ στα μέλη (και κυρίως στον κ. Despet, Στέφανο Σοφολόγη)για όλη τους την βοήθεια!!Σας ευχαριστώ πολύ!Έμαθα πάρα πολλά κατά την φιλοξενία μου εδώ!:D

 

Φιλικά,

 

Μαρία

 

 

:cheesy: :cheesy:

 

Υ.Γ: Συγνώμη για το off topic..Συνεχίστε :)

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αφήνω τα λόγια σας ασχολίαστα.........ας λυθούν οι παρεξηγήσεις και πω αυτά που νιώθω.:D

 

Αν και θα επιθυμούσα βαθύτατα να τα σχολίαζες, ας είναι, στο κάτω κατω είναι και πιό εύκολο. ΔΕΝ παρεξηγήθηκα, απλά προσπάθησα να πώ ότι είχες άδικο και κυρίως σε επίπεδο συμπεριφοράς, γιατί θα μπορούσες να πεις το ίδιο πράγμα ακριβώς (δες το post του Quendi) με λόγια που δεν θα ενοχλούσαν κανέναν.

Τώρα βέβαια αποχωρείς, ίσως ίσως αφήνοντας κάποιες αιχμές περι ντιβισμού κλπ που έχεις διαπιστώσει. Το αστείο είναι ότι φεύγοντας, σε ένα και μόνο post αναπαρήγαγες αυτό που σε ενόχλησε, θυμίζοντας μου αρκετούς φίλους που δεν μας τιμούν πλέον με την παρουσία τους. Αθέλητα; το ελπίζω και πολύ θερμά σου εύχομαι καλή επιτυχία στη ζωή σου απο εδώ και μπρός και να μην χαθείς

 

Φιλικά

Δημήτρης

Δημήτρης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν και θα επιθυμούσα βαθύτατα να τα σχολίαζες, ας είναι, στο κάτω κατω είναι και πιό εύκολο. ΔΕΝ παρεξηγήθηκα, απλά προσπάθησα να πώ ότι είχες άδικο και κυρίως σε επίπεδο συμπεριφοράς, γιατί θα μπορούσες να πεις το ίδιο πράγμα ακριβώς (δες το post του Quendi) με λόγια που δεν θα ενοχλούσαν κανέναν.

Τώρα βέβαια αποχωρείς, ίσως ίσως αφήνοντας κάποιες αιχμές περι ντιβισμού κλπ που έχεις διαπιστώσει. Το αστείο είναι ότι φεύγοντας, σε ένα και μόνο post αναπαρήγαγες αυτό που σε ενόχλησε, θυμίζοντας μου αρκετούς φίλους που δεν μας τιμούν πλέον με την παρουσία τους. Αθέλητα; το ελπίζω και πολύ θερμά σου εύχομαι καλή επιτυχία στη ζωή σου απο εδώ και μπρός και να μην χαθείς

 

Ok, ας μην φύγω με ένα πόστ, ας φύγω με δύο.. :cheesy: Δεν σχολίασα τα λόγια σας κ.Σοφουλη γιατί πολύ απλά με στεναχώρησαν πάρα πολύ.Και τι, να αποδειξω για αλλη μια φορά ότι δεν είμαι ελέφαντας??!Ποιός ο λόγος..Πάλι θα παρερμηνευθώ ή θα παρερμηνεύσω και θα ανοίξει διαμάχη!Επειδή αυτό το φόρουμ το σέβομαι διάλεξα τον τρόπο αυτό.Να μην σχολιάσω..!Η αποχώρηση μου δεν στάθηκε μόνο σε ένα γεγονός αλλά σε πολλά που μαζεύτηκαν εδώ κατά καιρούς αυτά τα δυο χρόνια..!Δεν άφησα αιχμές λες και είναι καμιά βόμβα ώστε από την αποχώρηση μου να σκάσει.Ξεκάθαρα τα είπα ότι είπα. :D

Όσο αναφορά για την συμπεριφορά, ο γραπτός λόγος δείχνει τα λόγια παρερμηνευμένα διότι δεν μπορεί να καταλάβει ο άλλος σε τι τόνο το λες και με ποιον τρόπο.Απλά λέξεις διαβάζει.Όπως είπα πιο πάνω, δεν θα κάτσω να αποδείξω για μια ακόμη φορά ότι δεν είμαι ελέφαντας.

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι τον κ. Αντρέα για την 2χρονη φιλοξενία μου, και εύχομαι καλή συνέχεια σε όλους τους Astrovoxites και τους αστρόφιλους! :mrgreen:

 

Συνεχίστε να ακολουθείτε τα όνειρα σας!!!Και να συνεχίσετε να μεταδίδετε την αγάπη σας για την αστρονομία και σε όλους τους άλλους!!!!ΚΑΛΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΟΥΣ ΟΥΡΑΝΟΥΣ!!! :D

 

Ελπίζω κάμια μέρα να τα ξαναπούμε!Ευχαριστώ όλους για όλα!!! :cheesy:

 

 

Φιλικά,

 

Μαρία

 

:cheesy:

 

 

Υ.Γ:Το θέμα έχει βγει off-topic και καλό θα ήταν να μην συνεχιστεί άλλο.Ευχαριστώ. :D

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η αλήθεια είναι ότι με στεναχωρεί που φεύγουν άτομα από το φόρουμ λόγων κάποιων τέτοιων θεμάτων.

Δεν θα το παίξω δικηγόρος κανενός,αλλά από τις απάντησεις που είδα έχω να πω ότι καλό θα ήταν να μην βγάζουμε βεβιασμένα συμπεράσματα για τον χαρακτήρα κάποιου μόνο και μόνο από ένα πόστ ή κάποιο θέμα.Δεν είμαστε εμείς κατάλληλοι για να κρίνουμε κάποιον άνθρωπο.''Μην κρίνεις για να μην κριθείς'' όπως λένε μερικοί.

Συγκεκριμένες συμπεριφόρες σε συγκεκριμένες περιπτώσεις δεν νομίζω πως επαρκούν για να βγάλουμε ένα γενικότερο χαρακτηρίσμο για κάποιον.

Έχω γνωρίσει αρκέτα άτομα από το φόρουμ,κυρίως τα νεότερα μέλη και πίστεψτε με ότι η πλειοψηφία από αυτούς αν δεν πω όλοι έχουν εξαιρετικό χαρακτήρα αν και μερικές φορές μπορεί να μην το δείχνουν στο φόρουμ.

Πρέπει να σεβόμαστε τα μέλη αυτού του φόρουμ και ας μην γίνομαστε εριστικοί χωρίς λόγο και αιτία.

Οι διαμάχες και τα πικρόχολα σχόλια που έχουν ως απότελέσμα να φεύγουν μέλη από το φόρουμ δεν νομίζω πως αρμόζουν.Δεν μιλώ για κάποιον συγκεκριμένα αλλά έχω παρατηρήσει και παρόμοια γεγονότα.

Καλό θα ήταν να υπάρχει μια αρμονία στο φόρουμ,γιατί αναρωτιέμαι τι παράδειγμα θα δώσουμε στους μικρότερους που είναι εδώ μέσω τέτοιων σχολιασμών.

Συγνώμη που έφυγα και εγώ off-topic αλλά με στεναχώρησε πολύ αυτό το γεγονός... :cry:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

[quote="MARIA

:cheesy:

 

 

Υ.Γ:Το θέμα έχει βγει off-topic και καλό θα ήταν να μην συνεχιστεί άλλο.Ευχαριστώ. :D

Καλές Παρατηρήσεις & Καθαρούς Ουρανούς!

 

Μάκης Λυκόπουλος

Μέλος Ελληνικής Αστρονομικής Ένωσης (ΕΑΕ)

Μέλος Συλλόγου Ερασιτεχνικής Αστρονομίας Βοιωτίας (ΣΕΑΒ)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΌΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ:

Τα συνέδρια δεν είναι διαλέξεις που θα πουν για το φεγγάρι, τους δορυφόρους και τα αστέρια αλλά για ερευνητικές εργασίες με υπεριξειδικευμένο επίπεδο πάνω στην αστροφυσική. .Το να πάει κάποιος χωρίς να καταλάβει τίποτα είναι τελείως άσκοπο.. =; (ήμαρτον πια...:lol: )

 

Σίγουρα η ομιλία του κ. Κριμιζή την πρώτη μέρα θα είναι άκρως ενδιαφέρουσα για όλους . :Dκάποιος, το συγκεκριμένο έχει και κάποιες προυποθέσεις.

Καλές Παρατηρήσεις & Καθαρούς Ουρανούς!

 

Μάκης Λυκόπουλος

Μέλος Ελληνικής Αστρονομικής Ένωσης (ΕΑΕ)

Μέλος Συλλόγου Ερασιτεχνικής Αστρονομίας Βοιωτίας (ΣΕΑΒ)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λοιπόν το θέμα έχει σταματήσει και αυτό ήταν και επιθυμία της Μαρίας και καλό θα ήταν να το σεβαστούμε.Makis το να συνεχίσεις το θέμα μόνο αναστάτωση πρόκαλείται και καλό θα ήταν να μην συνεχίστει =; Δεν είμαι υπεύθυνη του φόρουμ αλλά ώς μέλος της θα ήθελα να παραμένει η αρμονία και η ''ησυχία'' στα θέματα.Εκτός ότι βγαίνουμε εκτός θέματος προκαλείται άσκοπη αναστάτωση.

Για αυτό το θέμα σταματά εδώ. =;

 

Οσο για το σύνέδριο στην Αθήνα και όχι κανένα άλλο για να μην συγχέονται αυτά μπορεί να δει εδώ:

 

http://www.helas.gr/conf/2009/

 

Καλή συνέχεια σε όλους!!

:cheesy: :cheesy:

 

Υ.Γ

Πάντως ύπαρχουν άλλα τόσα συνέδρια και διαλέξεις για να παρακολουθήσει κάποιος, το συγκεκριμένο έχει και κάποιες προυποθέσεις.

 

Αυτό έλεγε και η Μαρία και καλό θα ήταν να μην επεξεργαζόμαστε τα μύνηματα και βγαίνουν βεβιασμένα συμπεράσματα.

 

Φιλικά

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης