Jump to content

Αγιομαμίτης σήμερα στα "Νέα".


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη χάσετε σήμερα το αφιέρωμα που έχουν τα "Νέα" στο δικό μας Αντώνη Αγιομαμίτη (Aristarchus). Πριν λίγο είδα το πρωτοσέλιδο της εφημερίδας σε πρωινή τηλεοπτική εκπομπή.

 

Man you're number one!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητήρια και από εμένα Αντώνη,

 

Διάβασα το άρθρο και έμαθα περισσότερα για εσένα.

Είσαι παράδειγμα προς μήμηση!

Χαίρομαι που έχω την τύχη να επικοινωνώ μαζί σου.

 

Κώστας

“The fault, dear Brutus, is not in our stars, but in ourselves, that we are underlings.”

― William Shakespeare, Julius Caesar

 

ALBIREO OBSERVATORY

Αlbireoobservatory

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αντώνη πραγματικά χαίρομαι που σε γνωρίζω έστω και μέσα απο το διαδύκτιο, αλλά πιο πολύ χαίρομαι που ένας διακεκριμένος αστροφωτογράφος όπως εσύ διατηρεί χαμηλό προφίλ και προσφέρει τεχνογνωσία σε όλους μας, αρχάριους και μή.

Συγχαρητήρια.

 

Νίκος.

Φιλικά, Νίκος
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητοι φιλοι,

 

Σας ευχαριστω για τα καλλα σας λογια και ευχες!!!

 

Σημερα τρεχω ΟΛΗ μερα και δεν μπορω να προλαβω - φυσικα αξιζει τον κοπο χωρις καμια επιφυλαξη.

 

Χαιρομαι παραπολυ που ΤΑ ΝΕΑ εδειξαν ενδιαφερον σε ενα χομπυ που ολοι μας αγαπαμε σαν μια πανεμορφη γυναικα (να μην πω και ισως περισσοτερο).

 

Ζουμε σε μια χωρα με πολλα προνομοια περι της αστρονομιας και πραγματικα ειμαστε ΟΛΗ σε θεση να κανουμε τα παντα ωστε να παρει μπρος το αγαμημενο μας χομπυ και ταυτοχρονα να υπαρχει μια παρουσια και σε διεθνεις επιπεδο.

 

Με τιποτα μπορω να περιγραψω τη χαρα μου οταν βλεπω τον Αρη, τον Ηλια, τον Κωστα (Κωστακις), KC και πολλους αλλους να ρωτανε το ενα και το αλλο και με τον δικο τους τροπο να μαθουν και να προσφερουν κατι σε/για ολους μας.

 

Ολη ξεκιναμε απο το ιδιο επιπεδο (δηλαδη ΜΗΔΕΝ) αλλα με αλληλοβοηθεια και λιγο κοπο και πονο, μπορουμε να κανουμε πολλα. Ας παμε απο EURO-2004 σε ΑΣΤΡΟ-2005 κοκ!!!

 

Και παλι σας ευχαριστω και ευχομαι να τα λεμε οπως παντα εδω αναμεσα με τη βοηθεια του AstroVox.

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητήρια και από εμένα είναι εκπληκτικές οι φωτογραφίες σου και αξίζουν κάθε έπαινο, μπράβο σου και χαίρομαι που μας κανείς τόσο περήφανους.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ταπεινα εκφραζω και εγω τα συγχαρητήρια μου για την τρομερη δουλεια και προσφορα σου , αλλα και για τον χαρακτηρα και το ηθος σου......
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αντώνη, θερμά συγχαρητήρια και πάντα επιτυχίες!!!

Με το νέο τηλεσκόπιο μάλλον θα μας εκπλήξεις και πάλι, πολλές φορές!

https://ui.adsabs.harvard.edu/search/q=%20author%3A%22tsamis%2C%20v.%22&sort=date%20desc%2C%20bibcode%20desc

"Αστέρας εισαθρείς, αστήρ εμός. Είθε γενοίμην ουρανός, ως πολλοίς όμμασιν εις σε βλέπω."

Πλάτων

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητέ Αντώνη,

 

Συγχαρητήρια για το έργο σου.

 

Είθε η προβολή αυτή της δουλειάς σου να δώσει περαιτέρω ώθηση στην ερασιτεχνική αστρονομία στην Ελλάδα.

 

Φιλικώτατα,

 

Αγγελος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητοι φιλοι,

 

Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια.

 

Αγγελε: συμφωνω μαζι σου απολυτα!

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλοι,

 

με τα επιτεύγματα του Αντώνη ασχολήθηκε και η κρατική ραδιοφωνία το πρωί της Τρίτης. Η γλυκιά φωνή της εκφωνήτριας, αφού αναφέρθηκε στη δουλειά του, έψαξε με λίγο δισταγμό τις κατάλληλες λέξεις και συνεχάρη «τον αστροφυσικό και αστροταξιδευτή Αντώνη Αγιομαμίτη».

 

Αντώνη, συγχαρητήρια κι από μένα για το έργο και το μεράκι σου, και πάντα επιτυχίες!

 

Φιλικά, Στέφανος

 

Σ.Γ. Πολύ φωτογενές το AP στην πρώτη σελίδα :lol:

"Πως να σωπάσω μέσα μου την ομορφιά του κόσμου; ..." Κώστας Κινδύνης

"Με το λύχνο του άστρου στους ουρανούς εβγήκα, στο αγιάζι των λειμώνων, στη μόνη ακτή του κόσμου..." Οδυσσέας Ελύτης

www.a-polaris.org

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κάτι πήρε το αυτί μου σε κουβέντα που είχα σήμερα με συναδέλφους και για εμφάνιση στο χτεσινό μεσημεριανό πρόγραμμα της ΝΕΤ, που δυστυχώς το έχασα, ή μήπως κάνω λάθος.

Ευτυχώς μερικές φορές τα ΜΜΕ προβάλλουν και άτομα που πράγματι το αξίζουν!

Αντώνη συγχαρητήρια!

Φιλικά Σταύρος :)

 

TS GSO 10' , skywatcer 100 bked, vixen ultima 9x63.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κάτι πήρε το αυτί μου σε κουβέντα που είχα σήμερα με συναδέλφους και για εμφάνιση στο χτεσινό μεσημεριανό πρόγραμμα της ΝΕΤ, που δυστυχώς το έχασα, ή μήπως κάνω λάθος.

Ευτυχώς μερικές φορές τα ΜΜΕ προβάλλουν και άτομα που πράγματι το αξίζουν!

Αντώνη συγχαρητήρια!

Είναι αλήθεια, τόπιασα κι εγώ στα τελευταία δευτερόλεπτα -αρκετά για να φουσκώσω απο αστροερασιτεχνική υπερηφάνεια.

Χρήστος Μαρινός
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης