Jump to content

*Βρέθηκε ευχαριστώ!* Ζητείται eq3 ή az4 ή ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζητώ φθηνή αλταζιμουθιακή στήριξη az4 (ή az3) .

Η' κάποια ισημερινή "φορητή" χωρίς μοτέρ (κατά προτίμιση eq3). Για ed80.

Όποιος έχει κάποια πρόταση πμ.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Την ΑΖ4 δεν την έχω δει να πωλείται στην Ελλάδα Ουρανία.

Ίσως πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή ακόμη και 2-3 up μέχρι να βρείς. Οι περισσότεροι Astrovoxίτες ισημερίζονται.

Εγώ πάντως, ενώ σκεφτόμουν μια μη ηλεκτρική υψαζιμουθιακή, κατέληξα σε φωτογραφικό τρίποδα και είμαι ικανοποιημένος, καθώς έχει μεγαλύτερη ευελιξία και εφαρμογές. Αλλά το ED80 είναι μακρύτερο από τα δικά μου τηλεσκοπιάκια και θα παρουσιάζει ροπές που ίσως αλλάζουν τα δεδομένα. Τέλος πάντων. Περίμενε λίγο ακόμη.

Αν όμως δεν έχεις την υπομονή, η AZ3 είναι τόσο φθηνή που, είτε καινούρια είτε μεταχειρισμένη δεν έχει μεγάλη διαφορά κατά την γνώμη μου.

Παρεμπιπτόντως, πως είναι το ED80 στην παρατήρηση; Αν και χωρίς τρίποδα ίσως δεν το δοκίμασες ακόμη, αλλά μια ερώτηση δεν βλάπτει.

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ναι Κώστα, μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχουν στο πλανητάριο "μέσες λύσεις" (eq4, heq4, az4, cg4).

Το ed θα το πάρω μια απ' αυτές τις μέρες απ' τον φίλο Βασίλη! Και βρέθηκε μόλις και μια μεταχειρισμένη az3 σας ευχαριστώ πολύ. :mrgreen:

Το βιαζόμουν για να πάω χωριό (νησί-βουνό) γιατί δεν μπορώ να πάρω το dob ! Ανυπομονώ!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όντως είναι πολύ φθηνή είτε μεταχειρισμένη είτε καινούργια αλλά καμιά φορά όπως καλή ώρα τώρα την έχει κάποιος και κάθεται. Και η αλήθεια είναι δεν περίμενα τόσο γρήγορη ανταπόκριση!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης