Jump to content

Τηλεσκόπιο GALAXIA 114/900 Bresser


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδια.αγορασα σημερα το GALAXIA 114/900 Bresser για να μπω και εγω σιγα σιγα λιγο στο κλήμα.θα ήθελα αν έχετε την διαθεση να μου πείτε κάποια σχολοα - συμβουλες για το συγκεκριμένο τηλεσκόπιο.Ευχαριστώ πολύ και καλή συνέχεια!!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Για εμένα το καλό είναι πως έχει ισημερινή στήριξη και θα σε βάλει στο κλίμα αλλά μπορεί να σε δυσκολέψει στην αρχή! Για παρατήρηση πλανητών και φεγγαριού θα κάνει την δουλειά του αλλά για πιο βαθιά αντικείμενα θα χρειαστείς αρκετά σκοτεινό ουρανό και από αυτά θα δεις τα πιο φωτεινά! Θα σου έλεγα να μην επενδύσεις κάτι παραπάνω σε αυτό αλλά φρόντισε να μάθεις καλά τον ουρανό! Καλή αρχή!

 

http://www.telescopeshop.gr/show.asp?productId=4

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

προς το παρον σκεψου ... προσπερναω την συναρμολογηση αλλα σιγουρα . . . με τρομαζει η πολικη ευθυγραμμιση . . . .
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και εγώ τρόμαζα στην αρχή αλλά για μόνο για παρατήρηση δεν θα έχεις πρόβλημα!!

 

δες αυτόν τον οδηγό!! http://www.themcdonalds.net/richard/index.php?title=Polar_Alignment_of_your_Equatorial_Mount

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.Δηλαδή εσύ μου προτείνεις να μην δώσω χρήματα για εξοπλισμό για αυτό το τηλεσκόπιο???Πάντως επειδή μένω στην Νίκαια και δεν έχει και το καταλληλότερο καιρό για παρακολούθηση των άστρων πιστεύω ότι και ένα πιο ακριβό να αγόραζα στάμπα θα πήγαινε. Το σίγουρο είναι ότι θέλω αρκετό διάβασμα.

 

Υ.Γ αν κάποιος φίλος μένει στην Νίκαια και έχει χρόνο και θέληση να δείξει σε έναν αρχάριο κάποιο μυστικά κερνάω καφεδάκι ή ότι άλλο θέλει η ψυχή του!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης