Jump to content

ζητειται στηριξη για skywatcher ed80


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θέλω να σου χαλάσω την αγγελία αλλά πρέπει να πεις για πιο λόγο χρειάζεσαι την στήριξη για το συγκεκριμένο τηλεσκόπιο!! Την θες απλά για παρατήρηση ή για αστροφωτογραφία?
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Aν ειναι για φωτογραφιση η φωτο του φιλου ziorange απανταει σηγουρα σε μια καλη προταση :cheesy:

Κων/νος Σιδηρόπουλος

 

Το πεπρωμένο μας είναι τ''άστρα.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

θελω την στηριξη μονο για παρατηρηση και ψαχνω για κατι απλο και οικονομικο οπως ΑΖ3 ,eq3-2 η κατι σχετικο ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

AZ3 ξεχνα το ! θα το μετανιωσεις εκτος αν θες να κανεις πολυ προχειρη παρατηρηση!

H στηριξη που θες ειναι 2 , η eq3 η ακομα καλυτερα eq5, μπορει καποια στιγμη να μην θες να βαλεις μονο το 80ρη μπορει να θες να βαλεις ενα 8ιτσο, η 5ρα θα σε καλυψη η 3ρα οχι...

Απλα οταν αποφασισεις και παρεις ισημερινη, για να κανεις μια αξιοπρεπεστατη παρατηρηση και ανετη.. χρειαζετε μοτερ ! εστω ενα της ορθης αναφορας..

82758172.gif
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ευχαριστω ...ειμαι σχετικα αρχαριος στο χομπυ και χρειαζομαι τις συμβουλες σας παιδια αλλα δεν μπορω να δωσω πολλα χρηματα.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

την πουλησα μαζι με το τηλεσκοπιο γιατι δεν με βολεψε ουτε η στηριξη ουτε το τηλεσκοπιο.Επρεπε για να βρω το στοχο να περιμενω ποση ωρα να βρει το στοχο-χρονοβορα διαδικασια...θελω κατι σε χειροκινητο.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παρε μια καινουργια GP2 Great Polaris την εχω και εγω , ειναι απιστευτα στιβαρη και οικονομικη αγορα και θα την ευχαριστηθεις. Παρε τηλ Ακτις http://www.aktistar.com/ αμα δεν θες και goto η τιμη θα ειναι super . Εγω παρολο που εχω και goto ζητημα να το χρησιμοποιησα 5 φορες , και εγω την δουλευω χειροκινητα και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Αλλα παρε μαζι και πολικη διοπτρα και θα εισαι οκ.

 

Φιλικα Δημητρης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης