Jump to content

SynScan Version 3


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα εκτιμήσεις από τη χρήση του συστήματος SynScn V.3 επι στηρίξεως ΕQ3. Aξίζει τα λεφτά της;
Ὁ μὲν βίος βραχύς, ἡ δὲ τέχνη μακρή, ὁ δὲ καιρὸς ὀξύς, ἡ δὲ πεῖρα σφαλερή, ἡ δὲ κρίσις χαλεπή
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν αναφερεσαι στην EQ3 Pro στο Astronomy Now του περασμενου Αυγουστου ειχα διαβασει μια παρα πολυ καλη κριτικη .
Τα πάντα ειναι Μαθηματικά.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Έχω ήδη την ΕQ3 (στην πραγματικότητα την omni CG4 ) και την αναβαθμίζω "φορώντας" της το SynScan V3. Δεν ξέρω αν αυτή η αναβάθμιση την κάνει ίδια με την EQ3 PRO ή η PRO έχει και κάποιο άλλο επιπρόσθετο χαρακτηριστικό.
Ὁ μὲν βίος βραχύς, ἡ δὲ τέχνη μακρή, ὁ δὲ καιρὸς ὀξύς, ἡ δὲ πεῖρα σφαλερή, ἡ δὲ κρίσις χαλεπή
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ουσιαστικά η στήριξη πήγαινε πακέτο με το νευτώνιο omni 150 της celestron. Σε δεύτερο χρόνο είχα αγοράσει μοτέρ για Ο.Α. και για απόκλιση (τα οποία δεν με βόλεψαν στην κίνηση) και σε τρίτο χρόνο παρήγγειλα (δεν έχει έρθει ακόμη) το SynScan 3 , το οποίο είναι συμβατό με τη στήριξή μου.
Ὁ μὲν βίος βραχύς, ἡ δὲ τέχνη μακρή, ὁ δὲ καιρὸς ὀξύς, ἡ δὲ πεῖρα σφαλερή, ἡ δὲ κρίσις χαλεπή
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αφου το εχεις ψαξει ετσι θα ειναι .Οποτε μαλλον μιλαμε για EQ3 Pro .

 

Στο τευχος που ανεφερα παραπανω , ο αρθρογραφος τη χρησιμοποιησε με τηλεσκοπια μικρης-μεσαιας εστιακης αποστασης .(Δυστυχως δε μπορω να δω το περιοδικο για περισσοτερες πληροφοριες .)

 

Εμεινε πολυ ευχαριστημενος .

 

Δε ξερω να πω κατι αλλο .Δεν εχω χρησιμοποιησει αναβαθμισμενη EQ3 , αλλα αφου εχεις ηδη κανει τη παραγγελια θα μας τα πεις απο πρωτο χερι :D

 

Χαιρετισμους

Αλέξανδρος

Τα πάντα ειναι Μαθηματικά.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ευχαριστώ πολύ. Μόλις τη δοκιμάσω θα σας πω τις εντυπώσεις μου.
Ὁ μὲν βίος βραχύς, ἡ δὲ τέχνη μακρή, ὁ δὲ καιρὸς ὀξύς, ἡ δὲ πεῖρα σφαλερή, ἡ δὲ κρίσις χαλεπή
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης