Jump to content

Skysafari for Android


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρήκα αυτή την εφαρμογή στο Android Market αλλά δεν ξέρω αν είναι καλή και θέλω την γνώμη σας πριν την αγοράσω. :-k

 

https://market.android.com/details?id=com.southernstars.skysafari_lite&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLnNvdXRoZXJuc3RhcnMuc2t5c2FmYXJpX2xpdGUiXQ..

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εχω την ιδια στο iOS..δεδομενου οτι ειναι οι ιδιες ναι..να την αγορασεις..!Αξιζει!
Στη νεα ταξη πραγματων,τα πραγματα ειμαστε εμεις...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπέρα, καλωσόρισες στο astrovox

 

Εγω θα έλεγα να δεις πρώτα τα δωρεάν προγράμματα και αν δεν σε καλύπτουν τότε αγοράζεις ένα.

Δες εδω: http://www.astrovox.gr/forum/viewtopic.php?t=14598

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στο iOS εχω το SkySafari 3...Ειμαι πολυ ικανοποιημενος.Τις αλλες δυο δεν τις εχω αν και στο iOS τωρα η Pro εκδοση ειναι 25% φθηνοτερη.Η διαφορα τους ειναι οτι εχει περισσοτερους αστερες στην database της.Ισως και καποιες λειτουργιες παραπανω αλλα δεν ξερω αν αξιζει τα 30 ευρω που κοστιζει.

Αυτη με τα 2,3 € ειναι μια χαρα,αν μπορεις να δωσεις 9,19 € ισως ακομα καλυτερα ( αν και παλι δεν ειναι τρελες οι διαφορες ).

Εσυ αποφασιζεις 8)

Στη νεα ταξη πραγματων,τα πραγματα ειμαστε εμεις...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ευχαριστώ! Θα δοκιμάσω πρώτα τις δωρεάν εφαρμογές.

 

Το Android Market έχει τρεις εκδόσεις του Skysafari. Την μικρή έκδοση σκεφτόμουν να βάλω σε Samsung Galaxy.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σε ταμπλέτες υπάρχουν αυτές οι εκδόσεις?

Σε ταμπλετες Android ή Apple?

Για Apple εχω 2-3 πολυ καλες κατα τη γνωμη μου.

Στο Android εχω αλλες 2-3 αλλα απεχουν ετη φωτος ( κατα τη γνωμη μου ) απο αυτες της Apple..

Στη νεα ταξη πραγματων,τα πραγματα ειμαστε εμεις...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλύτερα θα ήταν να έδιναν και ένα trial για να μπορούμε να δοκιμάσουμε την εφαρμογή πριν την αγοράσουμε. Το Android Market δίνει μονο 15 λεπτά από την στιγμή της εγκατάστασης για δικαίωμα απεγκατάστασης και επιστροφής χρημάτων. Σε 15 λεπτά δεν προλαβαίνεις να δοκιμάσεις καμία εφαρμογή...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Για Android οι εφαρμογες που εχω εγω (μπορει να υπαρχουν και καλυτερες,εννοειται) ειναι :

Google Sky

Polystar

SkEye

Προφανως υπαρχουν και αλλες επι πληρωμη καλυτερες.

Στην Apple συσκευη μου εχω :

SkySafari

SkyWalk ( την λατρευω αυτη την εφαρμογη...)

StarRover

Moon Map

Exoplanet ( πολυ δυνατη εφαρμογη!!!)

Messier list

NGC List

Αν και δεν την εχω πιστευω καλη ειναι και η εφαρμογη Resdhift-Astronomy.

Στη νεα ταξη πραγματων,τα πραγματα ειμαστε εμεις...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τελικά πήρα απόφαση και το αγόρασα. Δουλεύει άψογα στο Samsung η εφαρμογή Android. Απότι βλέπω τώρα που το ψάχνω έχει εκτενή βάση πληροφοριών για κάθε αστέρα, νεφέλωμα κλπ. :cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

To Skysafari Pro το είχα κατεβάσει από το www.4shared.com και παίζει κομπλέ.!!!

Αλλά από ότι είδα πρέπει να κατέβηκε οπότε στείλτε μαιλ να σας το δώσω...

Gazing at the universe through the ΄Eyes΄ of an astrophotographer...!!!

http://www.astrothemis.gr

 

Greek Astrophotography Discord Chat!

https://discord.gg/2DUPacrNfM

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Την plus εκδοση που κανει 9.19 euro. Για τον ογκο δεδομενων και πληροφοριων που εχει το προγραμμα νομιζω ειναι καλη η τιμη. Ειμαι κατα της πειρατειας και δεν χρησιμοποιω σπασμενες εφαρμογες εφοσον κοστιζουν οτι αξιζουν. Δεν ειναι πολλα τα δυο ευρω για τη βασικη εκδοση για να το αγορασει καποιος γιατι ετσι στηριζεται και αυτος που το εγραψε για να συνεχισει να το βελτιωνει και να το αναβαθμιζει.

 

 

Επίσης παρατήρησα ότι το Android Market δίνει δυνατότητα εγκατάστασης του εκτός απο την ταμπλετα και σε κινητο Android μεσω του ίδιου λογαριασμου gmail. :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν ειναι πολλα τα δυο ευρω για τη βασικη εκδοση για να το αγορασει καποιος γιατι ετσι στηριζεται και αυτος που το εγραψε για να συνεχισει να το βελτιωνει και να το αναβαθμιζει.

Τα 2 ευρω δεν ειναι πολλα...τα 32 ομως που εχει στο AppStore η Pro εκδοση ειναι υπερβολικα.Παντως υπαρχουν εφαρμογες δωρεαν ή σε πολυ καλη τιμη , παραπανω απο αξιοπρεπεις.

Στη νεα ταξη πραγματων,τα πραγματα ειμαστε εμεις...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης