Jump to content

Bresser 10x50 LIDL


hypercube

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ενα μηνα περιθωριο να τα παω πισω , αλλωστε δεν τα ανοιξα και γι αυτο δεν αγχώνομαι...αν στο μεταξυ βρω κατι καλυτερο ή ανεβω επιπεδο προς celestron 15x70...

''''''''''''''''''''''''''''''''Τα πάντα εν σοφία Εποιησε'''''''''''''''''''''''''''''''' [-o<

S ταύρος Α μανατιδης του Χ αραλαμπου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Την προσωπική μου άποψη την έχω ξαναπεί και πηγάζει από την μακρά ενασχόληση και τις δοκιμές με κιάλια δίπλα-δίπλα. Δεν ανεβαίνεις επίπεδο, όπως υποστηρίζεις μάλλον κατεβαίνεις. Δεν θα κουραστώ να το γράφω. Κάπου μάλιστα τα Celestron είναι χειρότερα από τα Bresser του Lidl. Και με τα λεγόμενα παραπάνω, αν τα Bresser έχουν κακή σχέση τιμής/ποιότητας τα Celestron 15Χ70 έχουν πολύ κακή σχέση τιμής/ποιότητας.

 

Φυσικά το πόσο φτηνά θέλει να αγοράσει κάποιος είναι δικό του θέμα και η κρίση μια καλή δικαιολογία. Αλλά καμία κρίση δεν δικαιολογεί το φτηνιάρικο και το ακατάλληλο.

 

Θα πρότεινα να μην πετάξεις τα χρήματά σου αφού δεν είναι πολλά και να τα κρατήσεις για καλύτερα κιάλια ή μικρό τηλεσκόπιο.

Φιλικά - Ντίνος Μακρόπουλος

 

*Όλα τα ταξίδια κάποια μέρα θα τελειώσουν. Βρες το σύμπαν μέσα σου και μπορείς να ταξιδεύεις για πάντα*.

Prem Rawat

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

](*,) ](*,) ](*,) σοβαρα μιλας?

εγω νομιζα οτι ειναι πολυ καλα κιαλια, αυτο το συμπερασμα νομιζω εβγαινε απο ενα αντιστοιχο θεμα παρουσιασης των συγκεκριμενων κιαλιων....οκ δεκτο φιλε!!! :-$

''''''''''''''''''''''''''''''''Τα πάντα εν σοφία Εποιησε'''''''''''''''''''''''''''''''' [-o<

S ταύρος Α μανατιδης του Χ αραλαμπου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 7 μήνες αργότερα...

Επιστρεφω στο θεμα καθως τα συγκεκριμενα κιαλια δεν τα χαρηκα καθόλου γιατι λιγο μετα την αγορα τους επαισαν στα χερια της μικρης και εγιναν ετσι

 

http://rs1244.pbsrc.com/albums/gg565/saxlina/Mobile%20Uploads/DSC_0086_zpsb7994283.jpg~320x480

 

http://rs1244.pbsrc.com/albums/gg565/saxlina/Mobile%20Uploads/DSC_0087_zps795edea1.jpg~320x480

 

Μου εσπασε την βιδα στην μεση που συγκρατούσε τα προσοφθαλμια!πως μπορει να εγινε αυτο!

Τελικα μετα απο κανα διμηνο πηρα τηλ στα lidl

Αυτα με παρεπεμψαν σεναν τυπο που ειχε την αντιπροσωπεια;ηταν εισαγωγεας;αγνωστο!

Ο οποιος με την σειρα του μου εδωσε ενα αλλο νουμερο 0800.... το οποιο ηταν της. Bresser!

Δεν ηλπιζα βεβαια σε κατι , ενδιαμεσα ειχα και καποια προβληματα υγειας με αποτελεσμα μολις πριν ενα μηνα να τους καλεσω και αφησα μηνυμα στον τηλεφωνητη τους να με καλεσουν!

Και τελικα μια μερα που ελειπα καλεσε ενας γερμανοφωνος μιλησε με την γυναικα που δεν ειχε χαμπαρι τι γινόταν και της αφησε ενατemail επικοινωνιας!

Του εστειλα ενα mail με πληροφοριες κλπ και μου ζητησαν τις πιο πανω φωτο και μια της αποδειξης αγορας!

Ο καιρος περασε και χωρις απαντηση προχθες ελαβα ενα ολοκαινουργιο ζευγάρι κιαλια,με κουριερ και χωρις καμια απαιτηση!

Ολο αυτό το γραφω για να πω ενα μεγάλο ευχαριστω ενα μπράβο ,και συγχαρητηρια για τον επαγγελματισμό τους ,την οργανωση και την υπευθυνότητα τους και την άμεση εξυπηρετηση χωρις το παραμικρο σκαλωμα!

''''''''''''''''''''''''''''''''Τα πάντα εν σοφία Εποιησε'''''''''''''''''''''''''''''''' [-o<

S ταύρος Α μανατιδης του Χ αραλαμπου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης