Jump to content

W.A.F. HELLAS και δε κολλάς!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας φίλοι

Στο site μας πολλές φορές έχουν παρουσιαστεί διάφορες προτάσεις είτε για αγορά καποιου εξαρτήματος

ειτε για μετατροπή καποιου υπάρχοντος ,είτε για ιδιοκατασκευή!

Επειδή η συντριπτική πλειοψηφία των προτάσεων θα περάσει απο... ιερά εξέταση , προτείνω την εισαγωγή

ενός νέου παράγοντα :

Φίλοι σας παρουσιάζω τον

W.A.F. !!!

WIFE ACCEPTANCE FACTOR !!!

Συντελεστής αποδοχής συζύγου!!!

Θα πρέπει να αναγράφεται ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ δίπλα σε καθε πρόταση!!!

Με βαθμολογία απο 1 εως 10

Π.χ η πρόταση του Kostakis για τη canon: waf=10

Κατασκευή ντουλάπας για το τήλε, απο τον Κostakis και πάλι:waf=5?

Αγορά laptop για το τηλε:waf=1???

Mην υποτιμάτε οτι θα επαιδεύσουμε στη παρανομία και τους ανύπαντρους φίλους μας!!!

Θα τους έχουμε εφοδιάσει με ολόκληρη λίστα απαντήσεων!!!

"Τσάμπα,100 ευρώ απο έναν ανίδεο σε δημοπρασία!" (για αποχρωματικό 150άρι!!!)

Ας οργανωθούμε φίλοι

Η ΙΣΧΥΣ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βασιλη,

 

Μια αλλη λυση ειναι να "χαθει" ενα απο τα τελικα μηδενικα ... δηλαδη το Schuler H-α απο 100$ ειναι ξαφνικα 10$ ... η βαση της Astro-Physics ειναι τωρα 1000$ κοκ.

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βασιλη,εγω γελασα παρα πολυ,αλλα θα σου πω το εξης.

Αν περιμεναμε εσενα να μας ανοιξεις τα ματια,θα ειχαμε χωρισει εδω και καιρο.Επισης οι δικαιολογιες που δινεις ειναι παιδικες.Τελευταια,εχουν πονηρεψει τοσο,που θελει ολοκληρη στρατηγικη!Το κολπο με τον αφελη που του πηραμε σχεδον τσαμπα το LX-200,ειναι παλιο.Εγω για την ντουλαπα,ειπα οτι θα την εχουμε για παπουτσοθηκη :^o οταν ξεφωρτωθω το τηλεσκοπιο!Οσο για τα ''Υπεριων'' που πηρα προσφατα,δεν ειναι δικα μου αλλα ενος φιλου που ζει στο εξωτερικο και ερχεται που και που,αλλα δεν ασχολειται με το αθλημα.Ολες μου οι αγορες και κατασκευες ειναι >8 στην κλιμακα WAF.

Αμ......πως!!!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πρόσεξε,μιλάς σε παλάίμαχο του είδους :D

Εχω εκπαιδευθεί στα... στερεοφωνικά!!!

Άκούω σαν τώρα τη φωνή στο τηλέφωνο,γυναίκας φίλου μου.

Ούτε "γειά" δεν είπε!!!

"ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΣ ,ΤΑ ΚΙΒΩΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΥΒΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ,Η ΤΟΥ ΚΑΝΑΚΑΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΥΒΕΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ???"

***********************************************

Πάγωσε το άιμα μου φίλε.

Κατάφερα και ψέλλισα"χεχε,ενός φίλου ,που φίλος του, τα κρύβει απο τη γυναίκα του".

Ο απόλυτος τρόμος.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γέλασα μέχρι δακρύων!!!

Max σ΄ευχαριστώ!

 

PapGeo

--------------------------

Υ.Γ. Λοιπόν, μπορούμε να υιοθετήσουμε διαφόρων ειδών «F», όπως FF (Fear Factor), PF (Pantofla Factor), BCF… :-$ σσσσ!!! Πρέπει να κλείσω, δυό γυναικεία μάτια με παρακολουθούνε!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: =D> =D> =D>

 

Βασιλη,Κωστακη ειστε φοβεροι!!! Πωπω ετσι ειναι τα πραγματα στους παντρεμενους???? Μας τρομαζετε.Ευτυχως εχω καιρο ακομα..!!!

 

Υ.Γ.Οχι μονο να χρησιμοποιηθει αυτος ο συντελεστης αλλα μην σας πω να φτιαξουμε κ ειδικη κατηγορια στο Αστροβοξ!!Χαχαχα!!

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

quendi,δωσε πολυ προσοχη στις συμβουλες μας,γιατι αν παντρευτεις και δεν εισαι ετοιμοπολεμος,υπαρχει περιπτωση να βλεπεις αστρακια και χωρις τηλεσκοπιο,ανεξαρτητως seeing. :mrgreen:

(κρανος=χρησιμο πραμα) 8)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μου θυμίζετε τους geek-κομπιουτεράδες-gamers, των οποίων το όνειρο, το holly grail, η απόλυτη ευτυχία είναι να βρούνε γυναίκα που να είναι όμορφη και να παίζει παιχνίδια (Attractive Female Gamer). Ή τους μηχανόβιους bickers που θέλουν αντίστοιχες όμορφες γυναίκες.
"All those moments will be lost in time... like tears in the rain."
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Xμμ, με προβληματίζει ελαφρά η απάντησή σου , χρήστη dkef.

Oχι, το ονειρό μου δεν είναι ,ουτε ήταν ποτέ να βρώ ένα ουάου-girl για να μοιραστώ μαζί της my sticky passions.

Σαν μοτοσυκλετιστής δε,εδώ και 25 χρόνια και κατά τη διάρκεια 250.000 Χλμ με διάφορες συμπαθείς δίκυκλες κυρίες , η μοναδική κυρία που δεν σκέφτηκα να αλλάξω προς χάριν του νέου μοντέλου ηταν η εδω και πολλά χρόνια συντροφισά μου και μητέρα των παιδιών μου.

Ονειρό μου είναι να μεγαλώσω σωστά τα παιδιά μου, να καταφέρω να ανταποκριθώ στις πάμπολλες υποχρεώσεις που συνεπάγεται η ανατροφή τεσσάρων παιδιών και να προσφέρω μέσα απο τη δουλειά μου στα παιδιά άλλων.

Η ενασχόληση με την αστρονομία είναι που με οδηγεί πολλές φορές σε κατάσταση ψυχικής ευφορίας και τότε αρχίζει σύν τοις άλλοις και η πλάκα με τους εκλεκτούς φίλους μου.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αααααααααααααα....

Εντάξει κύριε Παπαϊωάννου καταλάβαμε... :wink:

Η τελευταία απάντησή σας είναι πολύ διαφορετικού περιεχομένου και ύφους από τις προηγούμενες... Παραδεχτείτε το λοιπόν, μη ντρέπεστε!!

Μόλις η κυρία Παπαϊωάννου έκανε έφοδο στο δωμάτιο σας και βλέπει τι γράφετε στον υπολογστή σας, έτσι δεν είναι??? :shock: ???? :lol: :lol: :lol: ?????? O:) O:)

 

Υ.Γ. Αφού δε πέθανα από τα γέλια που ρίχνω εδώ και ένα τέταρτο, δε θα πεθάνω ποτέ μ'αυτό τον τρόπο....!!!!

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδια.......κακα τα ψεματα(για να σοβαρευτουμε και λιγο).Αν το οικογενειακο περιβαλλον δεν ειναι ευχαριστο και ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ αγαπητο,δεν σου ''βγαινει'' τιποτα.Ποσο μαλιστα και η ενασχοληση με τα αστρα,που προυποθετει και δοσεις ρομαντισμου.Αλλωστε η αστρονομια δεν ειναι και το καλυτερο χομπυ για φυγη απο μια κατασταση γκρινιας και κατηφειας(ποδοσφαιρο π.χ.).

Τωρα, οσοι επιλεγουν συντροφους αναλογα με τις δραστηριοτητες τους.............δεν θα σχολιασω, γιατι θεωρω αγενεια να αναφερομαι εστω και υποθετικα σε θεματα αυστηρα προσωπικα και ευαισθητα.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συχνά, όταν θέλω να δικαιολογήσω κάποια δαπάνη που αφορά τις ενασχολήσεις που αγαπώ ιδιαίτερα, λέω στην γυναίκα μου "μιλάμε για το πλέον must, το καλλίτερο, το πλέον in πράγμα αυτή την στιγμή" και πολύ συχνά πιάνει !!!! Αυτό γιατί η λατρεμένη μου σύζυγος (δεν λέω ψέματα), έχει μια μικρή δόση ψώνιου, ευεργετική σε αυτές τις περιπτώσεις.

Με την αγορά τηλεσκοπίου όμως έχω το εξής πρόβλημα : δεν έχει αντίρρηση να το αγοράσω (κρύβω βέβαια το πραγματικό κόστος), θεωρεί όμως ως τηλεσκόπιο κάτι που θα ταιριάζει με τα έπιπλά της !!! Έχει δει αυτά που δείχνουν στα φίλμ, ξέρετε, τύπου Orion, με μπρούτζινο σωλήνα και ξύλινο τρίποδα. Τώρα πως να της φέρω σπίτι το άχαρο Dobsonian 10" ?

Έχετε κάποια ιδέα, έμπειροι φίλοι?

Nothing to say, so much to show :?:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Kαλημέρα

Εμεις οι παντρεμένοι λιγο-πολύ έχουμε παρει τις αποφάσεις μας,αρα το ζητούμενο νομίζω είναι : Ευτυχία μας είναι η ευτυχια του άλλου.

Που σημαίνει οτι η παρακάτω σκηνη θα ειναι και πληρως αποδεκτη απο τους οικειους μας. Χωρις καμια αναφορα στην υποθεση διακοσμηση,του στυλ ( Αχ!! δεν παει μετο χρωμα του χαλιου-καναπε-κλπ)

dob-gt_116.jpg.48648bb436025f294458ae042dc4284a.jpg

"blackjanuaryout"
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αντωνη,κανε οτι και εγω.Μπορεις να καλυπτεις το ανοιγμα με ενα ωραιο ''σεμεδακι''(θα χαρει πολυ) η να του βαζεις απο πανω ενα ασορτι ''ριχταρι'' :D .

Εγω τετοια κανω,και παει με τα νερα μου,σε σημειο να μου αγοραζει για δωρο Χριστουγεννων φιλτρακια και ανταπτορες \:D/ .

Προσεξε μονο να καταλαβει,οτι το νεο νευτωνιο,δεν μπορει να ειναι ΚΑΙ ανθοστηλη ](*,) .

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλοι, το θέμα είναι τόσο σημαντικό, που και το CloudyNights έχει αφιερωμένο ένα χιουμοριστικό αλλά και σοβαρό άρθρο ως παράδειγμα προς μίμηση (και αποφυγή). Διαβάστε το!

http://www.cloudynights.com/item.php?item_id=368

 

Η αμοιβαία αποδοχή των ενδιαφερόντων και των χόμπυ δύο συντρόφων είναι κάτι παραπάνω από απαραίτητη όταν ο σκοπός της σχέσης είναι η συμβίωση. Αρκεί βέβαια τα ενδιαφέροντα να μην είναι αντίθετα προς τις συμφωνημένες προτεραιότητες και στόχους. Κάποιοι (ίσως περισσότερο κάποιες) τα καταλαβαίνουν αυτά πολύ αργά (ή ποτέ) υποβαθμίζοντας ή καταστρέφοντας τις σχέσεις τους. Όμορφη σχέση σημαίνει αμοιβαία απελευθέρωση όχι αμοιβαίος περιορισμός.

 

Ο Φοίβος Δεληβοριάς το τραγούδησε πολύ ωραία:

:-({|= "Μα εσύ, που στ' άστρα βλέπεις μόνο ζώδια..."

 

Στέφανος

"Πως να σωπάσω μέσα μου την ομορφιά του κόσμου; ..." Κώστας Κινδύνης

"Με το λύχνο του άστρου στους ουρανούς εβγήκα, στο αγιάζι των λειμώνων, στη μόνη ακτή του κόσμου..." Οδυσσέας Ελύτης

www.a-polaris.org

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά διαβάστε παρακάτω και το εξής δικό μου κόλπο που έπιασε!!

Αναγκάστηκα να το κάνω χτες αφού παρέλαβα το Meade 12" και ότι και να έλεγα ήταν περιττό γιατί το μέγεθός του δεν μου άφηνε πολλά περιθώρια για δικαιολογίες....

Βάζεις την γυναίκα σου να διαβάσει όλα όσα αναφέρθηκαν στην ενότητα αυτή :shock: Μετά αρχίζεις το μπλα μπλα λέγοντας για παράδειγμα : να είδες εγώ ποτέ δεν σου είπα ψέμματα βλέπεις τι τραβάει ο κόσμος ; Αφού καταλαβαίνει ότι όντως ΔΙΑΚΥΝΔΥΝΕΨΕΣ ΠΟΛΛΑ αφήνοντας την να διαβάσει το θέμα η εμπιστοσύνη της ανεβαίνει κατακόρυφα.

Αφού το διαβάσετε σβήστε με κάποιο τρόπο την δική μου απάντηση και βάλτε τις γυναίκες σας να το διαβάσουν!!!

Με το παραπάνω κόλπο το τηλεσκόπιο μου στοίχησε 2800!! ( Για αυτό και ο κακός αντιπρόσωπος δεν μου έδωσε απόδειξη) \:D/

SAC
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σας είπα ρε γαμότο σβήστε την απάντησή μου μπήκε και το διάβασε!!! ](*,)

ΟΟΟΟχι με τον πλάστη..... #-o

 

maxplanck αρνήσου τα πάντα πες ότι ο φίλος που το έγραψε ήταν μεθυσμένος....

SAC
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πωλειται ολος ο εξοπλισμος οσο-οσο,η ανταλλασεται με χαλια,πινακες,polymixer,γλαστρες , και αλλα πραγματικα χρησιμα αντικειμενα!!!

(που να μην ξαναδειτε ξαστερια :evil: )

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μέσα στην ταλαιπωρία είστε!!!

 

Αντρέα, κάνε μια καινούρια ενότητα Astro-Date μπας και βρώ γυναίκα από δω μέσα γιατί αλλιώς δε με βλέπω καλά... 8-[

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μέσα στην ταλαιπωρία είστε!!!

 

Αντρέα, κάνε μια καινούρια ενότητα Astro-Date μπας και βρώ γυναίκα από δω μέσα γιατί αλλιώς δε με βλέπω καλά... 8-[

 

=D> =D> Πολυ καλη ιδεα Vegan..παρα πολυ καλη!! Νομιζω οτι πρεπει να γινει οπωσδηποτε!! :lol: :lol:

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λαμπρή ιδέα!!!

Στο πρώτο ραντεβού θα υπάρξει και καταμερισμος εργασίας.

Ο ένας τα dark frames , η άλλη τα flat fields!!!!

"ISO 1600???"., " με τρελλαίνεις γλυκειά μου"!!!

Υπο της ήχους του "Μoonlight shadow"-Mike Oldfield!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης