Jump to content

Βλαβη σε Celestron PowerTank


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2Α αποκλείεται να είναι !!!! αφού αυτή η έξοδος σηκώνει μέχρι 10Α. Με 2Α θα καιγόταν βέβαια έχει δίκιο ο φίλος. Για αυτό είπα πολύμετρο!!!! εκεί θα καταλάβαινες ότι η συσκευή δεν έχει πρόβλημα. Αλλά κάτι στο καλώδιο η το βύσμα.

 

Φιλικά Γιώργος

Φίλε Γιώργο καλησπέρα,

Επειδή είμαι ηλεκτρονικός, Εξοδος 10Α σημαίνει ότι μπορεί να δώσει φορτίο max 10Α. Η στήριξη η συγκεκριμένη της Celestron δεν χρειάζεται 10Α για να δουλέψει, γιαυτό και λέω αν θυμάμαι καλά η ασφάλεια πρέπει να είναι 2Α. Αλλο τι φορτίο μπορεί να σου δώσει η πηγή που χρησιμοποιείς και άλλο τι χρειάζεται μία συσκευή για να δουλέψει οπότε και βάζεις την ανάλογη ασφάλεια για να τη προστατεύσεις από ενδεχόμενη αύξηση του ρεύματος. Οσο για το πολύμετρο που αναφέρεις, καλά θα είναι να μπορούμε όλοι μας να το έχουμε και να το χρησιμοποιούμε.

Ελπίζω να βοήθησα

Φιλικά Κώστας

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν ξέρω αν η συσκευή αυτή έχει 2Α ασφάλεια ούτε δεν ήξερα την κατανάλωση της στήριξης του. Το γεγονός είναι ότι όπως λες θα πρέπει να έχουμε στην βαλίτσα μας με τα διάφορά αξεσουάρ μας και ένα πολύμετρο!!! εμένα με έχει γλιτώσει πολλές φορές από κόπο και χρόνο. ](*,)

 

Φιλικά Γιώργος

Ταρσούδης Γιώργος

Αλεξ/πολη

George Tarsoudis

Υπό κατασκευή / προσωρινό

http://lunarcaptures.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλημερα παιδια! Καταρχην σας ευχαριστω για το ενδιαφερον και τις συμβουλες! Παρελαβα ψες το powertank απο τον ηλεκτρονικο σε αριστη κατασταση...παω σπιτι , το ενωνω και....Press Enter to begin alignement!!! Αληλουια!!!!

 

Τελικα οπως αποδειχτηκε ηταν θεμα ασφαλειας... :cheesy: (8 ευρω η ατιμη!!! χαλαλι ! )

 

Παρελαβα και το πακετο απο την Ακτις με τα Astrosolar και την πλατφορμα για την ψηφιακη... \:D/(επαληθευοντας την καταρα χτες ειχαμε χαλαζι εδω..)

Foehammer ready for action!!!!!

Ad Astra Per Aspera

www.agapioselia.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 1 μήνα αργότερα...

Την ξαναπαθαμε παιδια!!! Την Κυριακη το βραδυ ξανακαηκε η ασφαλεια αλλα ευτυχως το καταλαβα και πηρα σημερα μια χουφτα να εχω..

 

:cheesy:

Ad Astra Per Aspera

www.agapioselia.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν είναι όμως λογικό να σου καίγετε τόσο πολύ, μάλλον πριν το ανοίξεις να κοιτάς το βύσμα που βάζεις στην οπή να κάθετε καλά!!! Πρόσεξέ το αυτό, γιατί μόνο εκεί πάει το μυαλό μου. :wink:

Ταρσούδης Γιώργος

Αλεξ/πολη

George Tarsoudis

Υπό κατασκευή / προσωρινό

http://lunarcaptures.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ισως να εχεις δικαιο..τελικα η ασφαλεια στο βυσμα ειναι 3.15Α...ο ηλεκτρονικος χρεωσε ενα ξεβιδωμα και μια αλλαγη ασφαλειας 8 ευρω και την αγορασα για 26 λεπτα!!!!!! Αν ειναι δυνατον!!!!

Ad Astra Per Aspera

www.agapioselia.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

E!!! τι να κάνει και αυτός θέλει να ζήσει. Απλά για τόσο απλό πράγμα δεν ζητάς 8€ αλλά το κάνεις τζάμπα και μένει και ο πελάτης ευχαριστημένος και όταν πάθει κάτι σοβαρό τότε πάς σε αυτών και σου το χρεώνει εκεί!!! :-note

Ταρσούδης Γιώργος

Αλεξ/πολη

George Tarsoudis

Υπό κατασκευή / προσωρινό

http://lunarcaptures.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης