Jump to content

Τηλεοπτική Κάλυψη της Έκλειψης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας. Με λένε Νίκο Μαζαράκη.

Είμαι μετεωρολόγος. Εργάζομαι στο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών καθώς επίσης και στο κανάλι 9. Στις 29 Μαρτίου μου ανατέθηκε από το κανάλι να καλύψω τηλεοπτικά την έκλειψη ηλίου από το Καστελόριζο οπότε και θα κατέβω με το τηλεποτικό συνεργείο του Channel 9 το οποίο από ότι ξέρω είναι το μόνο κανάλι που θα καλύψει ζωντανά με link το σπουδαίο αυτό γεγονός.

Στο Καστελόριζο θα είμαι με το Νίκο Ματσόπουλο.

Επειδή όπως και γω αγωνιούμε ιδιαίτερα για την εξέλιξη του καιρού τη κρίσιμη εβδομάδα από την Πέμπτη 23/3 θα γράφω προγνώσεις του καιρού στη λίστα των ερασιτεχνών μετεωρολόγων Hellas Weather (http://groups.yahoo.com/group/hellasweather/).

Θα τα πούμε κάτω λοιπόν!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Υπέροχα νέα. Καλή επιτυχία.

Τέτοια γεγονότα χρειάζονται προβολή παντού.

Εύχομαι να είναι και καθαρός ο ουρανός. [-o<

Συγχαρητήρια ! =D>

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Είναι πολύ ευχάριστο το γεγονός ότι το νέο κανάλι σας δεν ακολουθεί την πεπατημένη και ενδιαφέρεται για θέματα που στα υπόλοιπα κανάλια δεν τυγχάνουν ιδιαίτερης προσοχής... Δεν θα ξεχάσω την τελευταία φορά που περνούσε η Αφροδίτη μπροστά από τον Ήλιο, που τηλεφώνησα στο Μega για να δείξει κάποιο πλάνο.... και ούτε λίγο ούτε πολύ με αντιμετώπισαν σαν να τους τηλεφωνούσα εγώ από την Αφροδίτη... Ξέρετε τώρα... Τι μας λέει ο τύπος και τέτοια....
Και εγένετω φως....
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στις 29 Μαρτίου μου ανατέθηκε από το κανάλι να καλύψω τηλεοπτικά την έκλειψη ηλίου από το Καστελόριζο οπότε και θα κατέβω με το τηλεποτικό συνεργείο τοnnel 9 το οποίο από ότι ξέρω είναι το μόνο κανάλι που θα καλύψει ζωντανά με link το σπουδαίο αυτό γεγονός.

 

Επισης ισως πρεπει να μαθετε οτι θα γινει και παγκοσμια καλυψη του γεγονοτος μεσα απο τον Hellas sat απο το Καστελοριζο, και δεν εννοω την μεταδωση του χωρου που θα γινονται οι παρατηρησεις απο ολους αλλα την μεταδωση της ιδιας της εκλειψης σε ολο της το μεγαλιο.

Αυτο αλωστε ειπωθηκε και αλλου στο forum.

Στο Απειρο και Ακομα Παραπερα ...... dance004.gif dance017.gif

J.N

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

κ. Μαζαράκη σας ευχαριστούμε και ελπίζω και εγώ ότι καλύτερο, μπράβο και στην προσπάθεια του καναλίου σας για την κάλυψη του φαινομένου =D> =D> =D> . Να ξέρετε ότι αν τελικά έχει επιτυχία η έκλειψη οι εικόνες σας θα κάνουν τον γύρω του κόσμου.

 

Φιλικά Γιώργος

Ταρσούδης Γιώργος

Αλεξ/πολη

George Tarsoudis

Υπό κατασκευή / προσωρινό

http://lunarcaptures.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ποσο χαιρομαι (!) να διαβαζω τετοιες πρωτοβουλιες στη χωρα που γεννησε την αστρονομια!!!! =D> =D> =D> =D>

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κύριε Μαζαρακη συγχαρητηρια για την πρωτοβουλια σας!Ειναι αναγκαιες για τον χωρο της αστρονομιας. Ευχομαι καλη επιτυχια στην καλυψη του φαινομενου!!

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης