Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτελους ηρθε.αγαπητοι φιλοι ειμαι αθηνα με αδεια και σημερα παρελεβα το meade etx 125 ενος φιλου του αδερφου μου που σας ελεγα.καταπληκτικο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Δεν βλεπω την στιγμη να το δοκιμασω. 8) 8) 8) 8) 8)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ηλια καλησπερα/Σκεφτομαι να αγορασω ενα απο τον νομικο,αλλα ακομη σημερα το πηρα και δεν το εχω μαθει.Θα δουμε τωρα αυριο το πρωι.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βρε παιδιά οταν αγοράζομε ένα όργανο καλό θα είναι να γράφεται σωστά π.χ Μeade ETX-125!!!

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

ΠΕΤΡΟΣ.

Πέτρος Δεσύπρης

Corvus Eye Observatory

ATHENS / S Y R O S

 

http://www.pdesypris.com/

http://www.ceo-despet.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ελα βρε Πέτρο

τρέμουν τα χέρια τού arkantos, απο χαρά ,άλλωστε όπως και να το γράφει έχει ενα καταδιοπτρικό τηλεσκόπιο 5" της Meade :D

Καλές παρατηρήσεις φίλε arkantos, Παρασκευή και Σαββατο ειναι ότι πρέπει ( σχεδόν καθόλου φεγγάρι ).

"blackjanuaryout"
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδια στην οθονη μου φαινεται μια χαρα η ονομασια.ευχαριστω πολυ για το <καλες παρατηρησεις>.ανυπομονω να το δουλεψω. :D :D :D :D :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φυσικά και κάνω πλάκα φίλε Αντώνη.Τά ίδια και χειρότερα ειχα πάθει και εγώ.Ετρεμα όλος όταν ενεργοποιούσα το Go-To!!!

Φίλε arkantos ειναι ωραίο όργανο και κυρίως σε σκοτάδι.Θα δεις ωραία πράγματα.Να είσαι καλά να το χαρείς!!!!!

Πέτρος

Πέτρος Δεσύπρης

Corvus Eye Observatory

ATHENS / S Y R O S

 

http://www.pdesypris.com/

http://www.ceo-despet.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπερα σε ολους.επειδη δεν θελω να παρεξηγηθω με κανεναν να ξεκαθαρισουμε λιγο τα πραγματα.την τριτη το πρωι πηγα στου νομικου ,στον πειραια.εκει συναντησα για πρωτη φορα καποιο μελος του ASTROVOX,τον πετρο.σημειωση οτι εχω να γραψω στο foeum απο το σαββατο.εμαθα απο τον πετρο ,οτι υπαρχουν μυνηματα στο ψευδονημο ARKANTOS.ακρη δεν εχω βγαλει ακομα,αλλα σαββατοκυριακο που επιστρεφω χανια θα το ξεκαθαρισω τελειως το θεμα,η θα φτιαξω καινουργιο λογαριασμο.ζηταω συγνωμη απο ολους τους φιλους στο forum,αν και δεν φταιω προσωπικα.

τωρα οσο αφορα το MEADE ETX 125,ναι εχω αγορασει ενα απο τον νομικο και προσπαθω να το μαθω.την προηγουμενη εβδομαδα ειχα και βαρδειες οποτε δεν προλαβα να ασχοληθω οσο θα ηθελα.σε μια βαρδεια μου το πηρα μαζι.λποιπον καταφερα να δω τον ΔΙΑ,οχι πολυ καθαρα παντως.αυτα. :frown: :x :evil: :twisted: :?

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σημειωση:το αρκαντος το εχει χρησιμοποιηση και ενας φιλος για να μου στειλει ενα μυνημα καποια στιγμη που ημουν βαρδεια.μαλλον κακως τον εμπιστευτηκα,γιατι σε αυτον πρεπει να οφειλεται η ολη ιστορια.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Επιτελους ηρθε.αγαπητοι φιλοι ειμαι αθηνα με αδεια και σημερα παρελεβα το meade etx 125 ενος φιλου του αδερφου μου που σας ελεγα.καταπληκτικο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Δεν βλεπω την στιγμη να το δοκιμασω. 8) 8) 8) 8) 8)

 

(θα έστελνα αυτό το μήνυμα προσωπικά αλλά μιας και σκέφτεσαι να αλλάξεις κωδικό φοβήθηκα μήπως δεν το δεις)

 

Σκέφτομαι και εγώ να προχωρήσω στην αγορά ενός ETX-125 (λόγω φορητότητας), οπότε οι εντυπώσεις σου με ενδιαφέρουν πολύ. Αν μπορείς στείλε μου ένα μήνυμα με τις εμπειρίες σου με δ' αυτο.

38° 05' 01,77" , 23° 48' 56,79"
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φιλε GSTATH καλημερα.τον κωδικο μου αλλαξα,οχι το ARKANTOS.δεν ειμαι πολυ καιρο στο χωρο της αστρονομιας και το MEADE ETX 125 το εχω περιπου ενα μηνα.παρ' ολα αυτα ,με την λιγη εμπειρια που εχω μου φαινεται πολυ καλης κατασκευης,αρκετα σταθερο και με εχει εντυπωσιαση αρκετα.ακομμη ομως δεν το εχω δουλεψει πολυ για να σε βοηθησω περισοτερο.καλο θα ηταν να φτιαξεις ενα θεμα και να ρωτησεις τα υολοιπα μελη,ειναι 2-3 παιδια που εχουν το MEADE ETX 125 αι θα σε βοηθησουν πιο πολυ.οτι νεοτερο θα σε ενημερωσω.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης