Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας ειμαι καινουργιος. Ασχολουμαι με την αστρονομια και γνωρισα το site σας απο τον ξαδερφο μου τον Τηλεμαχο Αθανασιαδη. Χαιρομαι που εγινα μελος και σκοπευω να παρω ενα Dobson 8''

 

Τα λεμε!! :wink:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλωσήλθες κι από μένα, φίλε και εξάδελφε του λαμπρού φίλου μας !

Σου εύχομαι καλές περιπλανήσεις στους ουρανούς ! :)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Nα υποθέσω ότι είσαι ο ξάδελφος του Τηλέμαχου που ήταν και στην εκδήλωση για την έκλειψη στο ΑΠΘ?

 

Πάρε και ένα καλως ήλθες απο μένα :D

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Nα υποθέσω ότι είσαι ο ξάδελφος του Τηλέμαχου που ήταν και στην εκδήλωση για την έκλειψη στο ΑΠΘ?

 

Πάρε και ένα καλως ήλθες απο μένα :D

 

Ναι!! καλά μάντεψες... :wink:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε Σάββα χτύπα το dobsonian skywatcher 8''.Tο έχουν προσφορά στα 299 ευρώ!!!Ίσα που προλαβαίνεις.. :cheesy: :-#

Μόνο που θα περιμαίνεις 2 μήνες για να το πάρεις. :evil: ](*,)

Άλεξ Λομπάνοβ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε Σάββα χτύπα το dobsonian skywatcher 8''.Tο έχουν προσφορά στα 299 ευρώ!!!Ίσα που προλαβαίνεις.. :cheesy: :-#

Μόνο που θα περιμαίνεις 2 μήνες για να το πάρεις. :evil: ](*,)

 

γιατί δύο μήνες; εμένα μου ήρθε σε δύο μέρες (με courrier)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σάββα καλώς όρισες

μη γίνεις κ εσύ φυσικός, γίνε μηχανικός που 'χει και καλύτερα φράγκα!!

 

(αστειεύομαι βέβαια, γίνε ότι σε προστάζει η καρδιά σου και έτσι θα γίνεις και καλός)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ναι ακριβως αυτο ειχα στο μυαλο μου να παρω (dobsonian Sky-Watcher 8'') αλλα εχω μερικους ενδοιασμους γιατι μενω στη Θεσ/νικη και δεν ξερω κατα ποσο θα μου χρησιμευσει με ολη αυτη τη φωτορυπανση! Βεβαια στις διακοπες (Χριστουγεννα, Πασχα και καλοκαιρι) ειμαι συνεχεια με τον Τηλεμαχο στη Χαλκιδικη μακρια απο τα φωτα των πολεων. Τι με συμβουλευετε να κανω? :?:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε Σάββα,

 

καλώς όρισες!!Βάλε τον ξάδερφό σου να σου μάθει όσα ξέρει...Θα γίνεις έτσι κι εσύ αστέρι!!

!Μ΄ένα τηλεσκόπιο κι εγώ ψάχνω το δρόμο να βρω το μακρινό!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το εχω λατρεψει ηδη το site! O:) Ο Τηλεμαχος μου μαθαινει θελω δεν θελω πολλα πραγματα και με παρασυρει μαζι του και αυτο τις περισσοτερες φορες μου βγαινει σε καλο.Τελευταια μου ''κολλησε'' τον ιο της παρατηρησιακης αστρονομιας και τωρα ασχολουμαι συνεχεια με αυτη μετριαζοντας καπως την τρελλα μου για την πυρηνικη φυσικη.Το κακο ειναι οτι δεν μπορουμε να μιλαμε πολυ γιατι εγω μενω στη Θεσ/νικη και ετσι πρεπει να κραταω τις αποριες μου μεχρι τις επομενες διακοπες που θα συναντηθουμε για να του τις ρωτησω.Νομιζω ομως οτι αυτο θα αλλαξει τωρα που εγινα μελος του astrovox γιατι θα μπορω να λεω τις αποριες μου σχετικα με την αστρονομια και σε εσας.

Τα λεμε! :)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το πηρα (το dobson 8'')! :D Δηλαδη δεν το πηρα ακομα αλλα το παρηγγειλα χθες και περιμενω να μου ερθει αρχες Ιουλιου περιπου!Εσεις τι μου προτεινετε να παρω απο προσοφθαλμια?
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης