Jump to content

Περίεργη αλλαγή στην ατμόσφαιρα της Αθήνας...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ πολύ τις φίλες και φίλους που ακολούθησαν τους δαιδαλους των συλλογισμών και προσθέσαν στη συζήτηση το κατι τις τους. Δυστυχώς ακόμη δεν κατάφερα να βρω αν φυσούσε βοριάς ή νοτιάς την συγκεκριμένη χρονική περίοδο. Ολα αυτά τα σαιτ επιμένουν να θεωρούν τον κόσμο με default date την current. Σαν να πηγαίνεις στην πολεοδομία και να ζητάς στατιστικά στοιχεία για τα αυθαίρετα, ένα πράγμα. :D

 

Υγ.1 Το γέλιο ειναι ζωή.

Υγ2. Καλά ειναι να ξυπνάει κανεις απο το βαθύ του ύπνο.

Υγ3. Ευχαριστώ πολυ που με αγνοείς με τόσο πάθος Κατερίνα.χαχχαχα

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μήπως υπήρχε κάποια μαγνητική ή άλλη επίδραση ή μήπως χημική ( σκέφτηκα μεχρι και μήπως και μας ψεκάζουνε με τίποτα τώρα που παίζονται παιχνίδια στην περιοχή… )

 

Εγώ πάντως αυτό που έχω να πω είναι ότι εκεί κάτω στην αθήνα σας έχει βαρέσει το νέφος κατακούτελα και άρχισαν οι ασυναρτησίες.

 

Άκου λέει μας ψεκάζουνε!?!?!?

 

:shock:

 

Με τι? με αμωνιαζόλ; :mrgreen:

 

 

Και που να σφίξουν και οι ζέστες....

ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ : Γεννήθηκε στην Σάμο. Είναι ο πρώτος καταγεγραμμένος άνθρωπος ο οποίος πρότεινε ηλιοκεντρικό μοντέλο του ηλιακού συστήματος.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε dimos...Tο αμμωνιαζόλ ειναι παλιό τ αστείο... Χαχαχχα Εδώ και καιρό, έχουμε περάσει στην σφαίρα του «αλουμινιαζόλ» - ( φωτοαντανακλαστικά σωματίδια αλουμίνιου αν σου λέει κάτι...) κι αναρωτιέμαι φίλοι μου,

....

 

Άραγε θα έχει κάποια επίδραση στην ορατότητα των τηλεσκοπίων και ποια ακριβώς θα είναι αυτή;

 

(Αλλά ξέρω - ξέρω...κινδυνολογώ :lol: ... γιατί για την υγεία μας είμαι σίγουρη…δεν χρειάζεται να ρωτήσω γιατρό…)

....

Αν δε σου λέει τίποτα το αλουμινιαζόλ μπορείς αν θες να πάρεις μια γεύση...http://www.dialogos.gr/w-agora/view.php?site=attachellas&bn=attachellas_&key=1048536446.... :shock:

Με τον συντάκτη του παραπάνω κειμένου θα συμφωνήσω στο συμπέρασμα…

Καλύτερα λίγες ερωτήσεις τώρα παρά μαζική υστερία στο μέλλον! :idea:

Καλή σας μέρα και πάλι! :D

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

:-k :-k σαν πολυ καιρο ελειψα και χανω τα ωραια :D

 

η κοπελα μια ερωτηση εκανε.ειτε στεκει ειτε δεν στεκει δεν μας νοιαζει.

οποιος ξερει απανταει..ας μην της πεφτουμε σαν τα κορακια :mrgreen:

αγαπητη Κατερινα??...γιατι αυτη η κοντριτσα μεταξυ σας??? 8-[

 

για να επανελθουμε στην συζητηση λοιπον...

αγαπητη Ευαγγελια,εγω δεν παρατηρησα τιποτα τετοιο.μια χαρα μενω ξυπνιος..ουτε υπνηλια με πιανει ουτε τιποτα!μαλλον κατι θα ειδες σε καμια Τηλεοραση ή θα το ακουσες πουθενα,σου καρφωθηκε στο υποσυνειδητο.κ λες...:νυσταζω!..φταιει το καυσαεριο..φταιει το μαγνητικο πεδιο και καπως ετσι σου χει κατσει!ενω καταβαθος νυσταζεις

 

\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ πω πω...το βραδυ με πειραζει!!!καλυτερα να με πιανε κ μενα υπνηλια ](*,)' ](*,)

BRESSER-GALAXIA(114/900)

K-6mm,K-25mm,barlow 2x

celestron kit : 5 plossl fully multicoated(32mm,15mm,9mm,6mm,4mm,barlow 2x) +7 planet filters.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ααα!τωρα που το θυμηθηκα!κατι εχω προσεξει στην ατμοσφαιρα...

μυριζουν ξανα τα σκουπιδια!!!!!! και μαλιστα υπερβολικα.

μενω Πετρουπολη και αυτες τις μερες η κατασταση ειναι τραγικη.

BRESSER-GALAXIA(114/900)

K-6mm,K-25mm,barlow 2x

celestron kit : 5 plossl fully multicoated(32mm,15mm,9mm,6mm,4mm,barlow 2x) +7 planet filters.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ααααααααχαααααααχαααα :mrgreen: :mrgreen:

=D> =D> =D>

 

ελατε ρε παιδια,γιατι να κλεισει το θεμα?θα τοποθετηθει και αυτος κ θα μεινει ανοιχτο.εκτος και αν ξεφυγουμε! =;

 

Παντως μεταξυ μας Ευαγγελια?μην φοβασαι για ψεκασμους και τετοια.

αυτο που πρεπει να φοβασαι,ειναι ο καρκινος που θα παθουμε ολοι απο τους ρυπους.

κατεβαινεις κατω στην Αθηνα για ψωνια και ερχεσαι σπιτι σου και νιωθεις λες κ διενυσες διαδρομη 100χιλιομετρων.

BRESSER-GALAXIA(114/900)

K-6mm,K-25mm,barlow 2x

celestron kit : 5 plossl fully multicoated(32mm,15mm,9mm,6mm,4mm,barlow 2x) +7 planet filters.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Έπιασε και μία φωτιά χτες σε εργοστάσιο χημικών στο Λαυριο, άλλα δεν νομίζω να φτάσαν τα αέρια Αθήνα..
www.myspace.com/astrovoxgr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οταν βλεπω οτι η συμμετοχη σε ενα θεμα ξεπερναει τις 3 σελιδες,εχω παντα την υποψια οτι προκειται για αντιπαραθεσεις η οτιδηποτε ασχετο με την αστρονομια(εαν υπαρχει στατιστικη στο θεμα αυτο,ας με διαφωτησετε).

Μην ξεχναμε ποτε οτι το astrovox ειναι ενας καθρεπτης της ελληνικης ερασιτεχνικης αστρονομιας,και οτι ανθρωποι που αναζητουν καποιο τροπο να επικοινωνησουν με σχετικα με το αντικειμενο ατομα μπορει να το κανουν για πρωτη φορα σε αυτη την ιστοσελιδα.

Καλο το χιουμορ,αλλα να μην αλλοιωνουμε την εικονα μας χωρις λογο.

Ειναι πολυ πιο συνετο να εξηγουμε σε αυτους που δεν εχουν πολλες γνωσεις(πχ τυποι σαν και εμενα)το τι εχει ανακαλυψει η επιστημη απο το να ειρωνευομαστε και να γινομαστε αγενεις.

Η αστρονομια πρεπει να διδασκει σεμνοτητα.Οποιος ειχε την τυχη,οπως εγω,να γνωρισει τον heal η τον aristαrchus απο κοντα,καταλαβαινει τι θελω να πω.:?

Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης