Jump to content

Τιμές για ΕΛΤΑ και Courrier


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΤΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ 2 ΔΕΜΑΤΑ,ΤΟ 1 3 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΟ 2 1.4 .ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΣΤΑ ΤΡΙΑ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 33.60 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΣΤΟ 1.4 24.35.ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΕΣ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΑΥΤΕΣ΄;ΤΟΣΟ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ;58 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ -ΧΑΝΙΑ;ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ! ](*,) :(
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τι λέτε ρε παιδιά, εγώ είχα δώσει 20 ευρώ στην Speedex για ταχύτατη μεταφορά 20 κιλών, ολόκληρο το Dob! Θεσσαλονίκη-Αθήνα! Και σκάτε στα ανεκδιήγητα ΕΛΤΑ τόσα?
Λέσχη Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπέρα σε όλους :D

Φιλική συμβουλή προς όλους:

Σε μεταφορές ακριβών ή ευαίσθητων δεμάτων να προτιμάτε ΠΑΝΤΑ κούριερ και να ασφαλίζετε τα δεματά σας!! :!: :!:

Και πιο γρήγορα έρχεται το δέμα σου και μπορείς να κοιμάσαι ήσυχος αν μια στο τόσο πάθει κάτι το περιεχόμενό του .....

Και είμαι σίγουρος πως θα συμφωνήσετε όλοι πως τα ΕΛΤΑ είναι πολύ χειρότερα των κούριερ..... [-( [-( [-(

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγω νόμιζα απλά οτι τα ΕΛΤΑ είναι πιο αργά στην μεταφορά, δεν ήξερα οτι είναι και 400% πιο ακριβά απο τα ασφαλέστερα, ταχύτερα κούριερ...
Λέσχη Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ακομη και η ταχυμεταφορες των ΕΛΤΑ ειναι πολυ πιο αργες απο τα courier.

Το καταλαβα απο πρωτο χερι , μενοντας στην ακριτικη γραμμη κι εχοντας συγκρινει και τις δύο δυνατοτητες|(ΕΛΤΑ και courier )

Τα πάντα ειναι Μαθηματικά.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

οχι ρε παιδια εγω για την EQ6 και τρηποδα δυο δεματα 32 κιλα απο θεσσαλονικη Αργος με μεταφωρα φωρτηγου μονο 10 ευρο οχι ΕΛΤΑ

Σ.Ε.Α.Α (συλλογος ερασιτεχνικης αστρονομιας αργολιδας)

 

http://astropanorama-panorama.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδια μην ψαρωνετε.Καποτε εστειλα στην πατρα με ελτα ενα car kit 4 κ κατι ευρω συστημενο(Πορτα πορτα μουζητουσαν κατω απο 10 ευρω).Μου το επεστρεψαν με κουριερ 17 ευρω.

Εταιριες οπως η aktis κ το πλανηταριο εχουν κανει ειδικη συμφωνια κ γι αυτο μας στελνουν πραγματα πιο φθηνα απο τα ελτα.

Αν ειναι να στειλετε δικα σας πραγματα σε φιλους δε συμφερουν τα κουριερ. [-X [-X [-X [-X [-X [-X

Το εχω τσεκαρει πολλες φορες

Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πράγματι, δεν το είχα σκεφτεί αυτό, οτι δηλαδή οι εταιρίες όπως AKTIS, έχουν κάνει συμφωνία...Έτσι βγαίνει νόημα...
Λέσχη Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΕΓΩ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΖΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΝΟΜΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΑΛΛΙΩΣ.ΓΙΑ ΤΩΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ.ΧΤΕΣ ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΦΑΝΗΚΑΝ ΠΡΟΘΥΜΟΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ,ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΔΕΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟ,ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΣΘΜΦΕΡΕΙ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ.ΣΤΑ ΕΛΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ,ΣΥΝ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥΤΗ ΕΠΑΘΑΝ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΒΡΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΤΟ ΔΕΜΑ ΕΨΑΧΝΕ ΚΑΝΑ 20ΛΕΠΤΟ.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν ειναι να στειλετε δικα σας πραγματα σε φιλους δε συμφερουν τα κουριερ.

 

Ετσι ακριβως ειναι! Τα curier ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ. Θυμαμαι πριν χρονια επι δραχμης ακομα ενα δεματακι για ΗΠΑ ζηταγαν 11.000 δρχ οταν τα ΕΛΤΑ ζηταγαν 1.500... φυσικα το στειλα με ΕΛΤΑ και εφτασε μια χαρα!

Επισης και εντος Ελλαδας ειναι φτηνοτερα τα ΕΛΤΑ. Θυμαμαι και απο Ελλαδα που εχω παραγγειλει πραγματα και ρωταγα για εξοδα αποστολης παντα τα ΕΛΤΑ ειναι φτηνοτερα. Τα curier εκτος της περιπτωσεως που καποιος βιαζεται κατι πολυ δεν συμφερουν (και ουτε παντα φερνουν τα δεματα οσο γρηγορα υποσχονται).

Facebook Giorgos'' videoastronomy page https://www.facebook.com/videoastronomy/
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης