Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να εκφρασω τη θλιψη μου για την αποχη του Αρισταρχους απο το αστροβοξ.

Αν μας διαβαζει,να ξερει οτι τωρα στερουμαστε εναν αλιθηνο δασκαλο αστρονομιας και ηθους.

Ειμαι της ταπεινης αποψης,και χωρις διαθεση υποδειξης λειτουργειας του φορουμ, το αστροβοξ να ανοιξει ενα θεμα,οπου εγω και οποιοι συμφωνουν μαζι μου να του ζητησουμε ονομαστικα να επιστρεψει(κατι σαν λιστα υπογραφων). :cry:

Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δυστυχώς λόγω διαφόρων καταστάσεων, το AstroVox έχει χάσει κάποια πολύτιμα μέλη του.Ας ελπίσουμε μόνο να μην αποχωρήσουν και άλλοι :!: κ.Αντώνη, αν το διαβάζετε αυτό, παρακαλώ επιστρέψτε.Η απουσία σας είναι πολύ αισθητή όπως και του φίλου Βασίλη (maxplank).
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συμφωνώ κι εγώ πως με στεναχωρεί που δεν έχουμε ακούσει για πολύ καιρό από τον κ.Αντώνη... Κάποια στιγμη του είχα στείλει και ένα πμ αλλά δε μου είχε απαντήσει...

 

Ας ελπίσουμε πως θα τον έχουμε σύντομα πάλι κοντά μας!

astrovoxsigmz0.jpg

nightskybarweb9dg.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πραγματικά το Astrovox είναι φτωχότερο χωρίς τον κ Αντώνη. Χθές που έριξα μια ματιά έχει να κάνει Login απο τον Ιούνιο. Αν μπαίνει μόνο σαν επισκέπτης μπαίνει. Και σίγουρα πμ δέν έχει λάβει..
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητοί φίλοι,

 

Αναμφισβήτητα ο Αντώνης μάς λείπει καθημερινά και όλοι μας θα χαιρόμασταν με την επιστροφή του! Η προσφορά του σε κάθε τομέα εδώ στο AstroVox για πολλά χρόνια παραμένει ανεκτίμητη.

 

Πολλές φορές οι άνθρωποι κουράζονται, πολλές φορές διαφωνούν, πολλές φορές στενοχωριούνται από διάφορα πράγματα. Σε κάθε περίπτωση δε θα επιχειρήσω να αναλύσω θέματα του παρελθόντος ούτε είναι σκόπιμο να ξαναγίνει αυτό από κανέναν.

 

Το astrovox έχει ανοιχτή αγκαλιά για τον Αντώνη, ανά πάσα στιγμή που αυτός θελήσει. Αν και όποτε αυτός κρίνει ότι θέλει να συμμετέχει και πάλι, εμείς θα χαρούμε να τον έχουμε.

 

Ανδρέας

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

τον ιουνιο προσπαθησα να μπω στην σελιδα του κυριου αγιομαμιτη (perseus.gr) κ ειδα οτι δεν μπορουσα να δω τις φωτο απο την σελιδα. του εστειλα mail και μου ειπε οτι εχει κλεισει συμφωνια με καποια εταιρεια (δεν θυμαμαι ποια) και οτι θα ξαναβγαλει τις φωτο με το νεο διοπτρικο της εταιρειας. ομως αυτο εχει πολυ δουλεια. σημερα μου ειπε οτι δεν μπορεσε να εκτελωνησει τα δεματα επειδη υπαρχουν ακομα πολλα και θα ξαναπαει σε 10 μερες.. οποτε ο ανθρωπος εχει πολυ δουλεια. ελπιζω και εγω να ξαναρθει συντομα και βεβαια να αρχισει και την αστροφωτο για να απολαυσουμε τις εικονες του.

Κυριάκος Καβακλιώτης

 

41 . 05΄. 55΄΄ Ν

23 . 33΄. 25΄΄ Ε

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

...οπότε ο ανθρωπος εχει πολυ δουλεια

 

Δε νομίζω πως είναι αυτός ο λόγος που δε γράφει εδώ, αλλά ας μην το αναλύσουμε περεταίρω...

astrovoxsigmz0.jpg

nightskybarweb9dg.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και εγώ θα ήθελα να ξαναδώ δημοσιεύσεις του φίλου αρίσταρχου και maxplank στο astrovox.

Η βοήθεια τους προς στα άλλα μέλη, το ήθος τους και η συμβολή τους γενικά σε αυτή την κοινότητα είναι ανεκτίμητη!

ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ : Γεννήθηκε στην Σάμο. Είναι ο πρώτος καταγεγραμμένος άνθρωπος ο οποίος πρότεινε ηλιοκεντρικό μοντέλο του ηλιακού συστήματος.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και για να μην ξεχνιομαστε, Στο Astronomy του Αυγουστου δημοσιευονται συγκριτικες φωτογραφιες του κου Αντωνη, του ηλιου στο περιηλιο και στο αφηλιο και της σεληνης στο περιγειο και στο απογειο.

Μπραβο στην Αστροφωτογραφια του κου Αντωνη

=D> =D> =D> =D>

 

Κωστας

Όλη της τη ζωή μελετούσε το σύμπαν, αλλά είχε παραβλέψει το πιο ξεκάθαρο μήνυμά του.

Για τα μικρά πλάσματα σαν εμάς η απεραντοσύνη του γίνεται υποφερτή μονάχα μέσω της αγάπης.

C. Sagan. Επαφή.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δε θα αναλυσω το τι φταιει για την απουσια του Αντωνη Αγιομαμιτη γιατι θα εχουμε κακα ξεμπερδεματα παλι.

 

Οφειλουμε ολοι καπου καπου ομως να παιρνουμε τα μετρα μας απεναντι σε διαφορες συμπεριφορες. Και παντα οφειλουμε να σεβομαστε τους μεγαλυτερους απο μας και κυριολεκτικα και πνευματικα.

STARFINDER EQUATORIAL 8\" FL 1200mm MEADE

 

Series 4000 MEADE 6.7mm - 40mm 52

 

HYPERION 13mm 68 :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης