Jump to content

Πωλείται Meade ETX-125AT


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά δύσκολο να πουληθεί το τηλεσκόπιο στα 1178 ευρώ,λοιπον,το αφηνω στα 1000 ευρώ η τιμή δεν προκειται να ανεβει η να κατεβει αλλο,θα την αφησω εκει μεχρι να πουληθει,1000 ευρώ για ενα τηλεσκοπιο που κοστιζει 1478 ευρώ και το εχω δυο μηνες,ακριβως,πιστευω οτι ειναι πολυ καλα.Αλλα οχι λιγοτερο απο 1000 ευρω για τον μοναδικο λογο οτι το τηλεσκοπιο ειναι καινουργιο.

 

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δε φευγουν ρε συ τετοια τηλεσκοπια που να χτυπιεσαι κατω. Πρεπει ο ανθρωπος να σταθει πολυ τυχερος για να του φυγει.

 

Τετοιας κατηγοριας τηλεσκοπια δεν εχουν μεταπωλητικη αξια. Δε θα παει κανεις να σκασει 1000 ευρω και 1500 για να παρει 5" τηλεσκοπιο επιτραπεζιο. Σκας 1100 ευρω και αγοραζεις 12" dobsonian lightbridge πλεον που στο κατω κατω ειναι 1000 φορες καλυτερο απο το ETX. Και θα ειναι και καινουριο φυσικα ετσι?

 

Οχι οτι 2 μηνων τηλεσκοπιο θεωρειται μεταχειρισμενο. Σα καινουριο ειναι αλλα αυτος που ενδιαφερεται να αγορασει του χτυπαει συνεχεια αυτη η λεξη στο μυαλο του

STARFINDER EQUATORIAL 8\" FL 1200mm MEADE

 

Series 4000 MEADE 6.7mm - 40mm 52

 

HYPERION 13mm 68 :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγω για 1000€ θα το σκεπτομουν σοβαρα(στην ουσια ειναι καινουργιο),μονο και μονο γιατι ειναι.....επιτραπεζιο.Εκει που εισαι αραχτος στην βεραντα,το βαζεις στο διπλανο τραπεζακι,χωρις να το σκεφτεις δευτερη φορα =D> =D> =D> (Γι αυτο το λογο εχω παρει το επισης καταπληκτικο Celestron 8i)

Και ως γνωστο,εχει αριστες σεληνιακες-πλανητικες επιδοσεις,και ικανοποιητικη αποδοση σε βαθυ ουρανο αν παρατηρει καποιος απο πραγματικα σκοτεινο σημειο.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τοτε βρε Κωστακη δε κανεις παρατηρηση. Παιζεις. Το ΕΤΧ ειναι ενα τηλεσκοπιο για αρχαριους. Και ο αρχαριος δε θα σκασει στην Ελλαδα 1000 ευρω.

 

Να μου πεις το βαζει σε τριποδο. Δε ξερω

STARFINDER EQUATORIAL 8\" FL 1200mm MEADE

 

Series 4000 MEADE 6.7mm - 40mm 52

 

HYPERION 13mm 68 :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μην μπερδευεις την ευκολια χρησης με την αποδοση!Το οτι ειναι ΟΝ-ΟΦ δεν σημαινει οτι ειναι της πενταρας.Προσεξε τις φωτογραφιες που εχουν δημοσιευθει απο ΕΤΧ,και θα δεις οτι δεν προκειται για παιχνιδι.Το θεωρω αριστο σαν δευτερο τηλεσκοπιο,και κατω απο ορισμενες συνθηκες,και ως πρωτο.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 1 μήνα αργότερα...

Με ενδιαφέρει το τηλεσκόπιό σου αλλά θα ήθελα να επικοινωνήσουμε τηλεφωνικά αν μπορείς για να ρωτήσω κάποα πράγματα

 

Ανταλλαγή κινητών μέσω πμ

 

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης