Jump to content

To απολυτο κιτς;!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακάρι όλοι να φορούσαμε την ελληνική σημαία!! Δεν βρίσκω κανένα ενδοιασμό στο να γίνει ένδυμα το σύμβολο της ιστορίας και του έθνους μας. Ίσα ίσα, ίσως μας θυμίζει ότι δεν είμαστε αμερικάνικη επαρχία, ότι δεν είμαστε μία μάζα, όλα τα έθνη ούτε πρέπει να αντιγράφουμε ότι κάνουν οι άλλοι, λες και είναι καλύτεροι απο μας. Το να φοράς την ελληνική σημαία δεν είναι καθόλου υποτιμητικό!! Το να τη καις όπως κανουν καποιοι δήθεν προοδευτικοί και να την αγνοείς λέγοντας "ένα πανί είναι" όταν κάποιος την υποστέλει (βλ. Ίμια) είναι αίσχος! Συνεπώς μπροστά σε τέτοιες αντιμετωπίσεις που έχει δεχθεί η ελληνική η σημαία κατα καιρούς, όπως το κάψιμό της πολλάκις απο αλβανούς ή η παρέλασή της σε εθνικές επαιτίους σε χέρια αλλοεθνών πράξεις τόσο ντροπιαστικές και αιχρές (να αφήσω έξω τη λεηλάτηση των βιβλίων ιστορίας απο το κράτος, τα πολιτικά δικαιώματα που πανε να δώσουν σε ξένους, και τις αλλεπάληλες ήττες μας στην εξωτερική πολιτική), το να τη φορούσε ο καθένας θα πρέπει πλέον να θεωρείται άξιο συγχαρητηρίων.
IK Observing System
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ολε ελληναρα πατριωτη Αχιλλεα! =D> =D> =D>

Δεν ξερω τι εννοεις απο ποιους ειμαι παντως εσυ εισαι σιγουρα απο εκεινους που εχουν προβλημα και μαλιστα χοντρο!

Ισως κανα τηλεσκοπιο με σημαιες και τσολιαδακια να εκανε καλο στην περιπτωση σου παντως!

 

Προς Ιφικρατη: Αυτα που γραφεις ειναι παραληρημα ρατσισμου και δεν μπορει να ειναι ανεκτο! Καλω τους moderators να το διαγραψουν!

Facebook Giorgos'' videoastronomy page https://www.facebook.com/videoastronomy/
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Achilleas και giorgosgr...

παρακαλώ οι προσωπικές σας διαφωνίες με πμ

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Προς όλους: οι μεταξύ σας διαφωνίες με πμ. Συνεχίζουμε χωρίς να τσακωνόμαστε επί του θέματος, ήτοι το τηλεσκοπιάκι με την αμερικανική σημαία.
«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το ότι προχώρησαν σε ένα σύνηθες μαρκετιστικο κόλπο για να προσελκύσουν επιπλέον αγοραστικό κοινό από την αχανή αμερικανική αγορά, εμένα δεν θα με επηρεάσει πάντως. Η γνώμη που έχω για την συγκεκριμένη εταιρεία και τα προϊόντα της είναι η καλύτερη και δεν είναι δυνατόν να αλλάξει επειδή έβγαλαν ένα προϊόν που απευθύνεται αποκλειστικά σε Αμερικανούς. Έλεος…!

 

Φυσικά δεν συμφωνώ με τις πρακτικές κάποιων εταιρειών (των περισσοτερων) που προσπαθούν να εκμεταλλευτούν το πατριωτικό συναίσθημα κάποιων για να αυξήσουν τις πωλήσεις τους. Και θα συμφωνήσω με τον Βαγγέλη ότι και την Ελληνική σημαία να είχε πάλι κιτς θα μου φαινόταν.

 

Φιλικά

Νίκος

8" Meade LX90 LNT

5" Celestron Nexstar SE

ZenithStar 66 F/5.9 SD Doublet Apo

9x63 Bresser Binos

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το παράξενο είναι που εκτός της σημαίας πίστευα ότι θα έχει και το σχήμα ενός όπλου, πυρομαχικού, RPG, LOW κάτι τέτοιου....

Θα ταίριαζε με τη σημαία άψογα...

dreamers and not, do not lower the head...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

αν το βαλουμε στον ασβεστη νομιζω οτι θα ειναι πολυ καλυτερο.

ετσι παντος ουτε για δωρο δεν το δεχομαι :frown:

Για ολα φταιει η μανα του Χριστοφορου(κολομβου)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

είναι ατελές όμως...

του λείπει μια κούκλα του μπούς, να το έχει πάρει καβάλα, και να λέει διάφορες πατριωτικές ατάκες...

 

Α! και το God bless America..

 

(Αηδία.. ](*,) ](*,) ](*,) )

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ετσι παντος ουτε για δωρο δεν το δεχομαι :frown:

Εγω το δεχομαι και αμεσως μετα eBay .... :mrgreen:

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ετσι παντος ουτε για δωρο δεν το δεχομαι :frown:

Εγω το δεχομαι και αμεσως μετα eBay .... :mrgreen:

βρωμικο χρημα [-X [-X [-X

Για ολα φταιει η μανα του Χριστοφορου(κολομβου)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ετσι παντος ουτε για δωρο δεν το δεχομαι :frown:

Εγω το δεχομαι και αμεσως μετα eBay .... :mrgreen:

 

Μια εξυπνη κινηση αλλα οχι αμεσως. Περιμενουμε λιγο καιρο και το πουλαμε ως συλλεκτικό στη 5πλασια τιμη!!!!!

8" Meade LX90 LNT

5" Celestron Nexstar SE

ZenithStar 66 F/5.9 SD Doublet Apo

9x63 Bresser Binos

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης