Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά εγώ αν και συντονιστής των συζητήσεων στο τομέα των συζητήσεων για τη συνάντηση των Πειραιοτών θα πρότεινα κάποιος άλλος, εκτός απο μένα να αναλάβει συντονιστής της συνάντηση διότι όπως λένε και οι κολλητοί μου, κάνω πάντα συνενόηση φυστίκι, καταλαβαίνετε τι εννοώ, έτσι δεν θα ήθελα να διακινδυνεύσω τη συνάντηση με συνενοησιακά λάθη! Ευχαριστώ!
Για το αρχείο σας!!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γειά σας φίλοι Πειραιώτες και μή,

παρακολουθώ την προσπάθειά σας για συνάντηση, με χαρά και αγωνία. Χαρά γιατί και εγώ τα ίδια περνάω εδώ πάνω στην Αλεξ/πολη και αγωνία για την επιτυχία της προσπάθειάς σας. Πάντως το μόνο που έχω να σας πώ είναι ΟΡΓΑΝΩΘΕΙΤΕ, τοποθετήστε κάποιους κανόνες επικοινωνίας, φτιάξτε ένα δυνατό πυρήνα (αυτή τη συμβουλή μου την έδωσε κάποιος, πιό έμπειρος από μένα) και καλή συνέχεια.

Φιλικά,

 

Δημήτρης Πρασόπουλος

Αλεξανδρούπολη/ Κομοτηνή

http://prasopoulosdimitrios.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπερα!!

Κατα τη γνωμη μου, δε χρειαζεται ο συντονιστης, εμεις χρειαζεται να συντονιστουμε(δηλαδη να υπαρξει μεταξυ μας καλη συνεννοηση) ωστε να πραγματοποιηθει η συναντηση μας.

 

Αλλωστε νομιζω οτι ειμαστε στην σωστη κατευθυνση γι'αυτο κι επιλεξαμε το φορουμ ως μεσο επικοινωνιας, ολοι οι ενδιαφερομενοι πληροφορουνται μεσω αυτου.

 

Οσο για το θεμα των παρατηρησεων πιστευω πως ειναι καλυτερα να πιουμε το καφεδακι μας πρωτα, να γνωριστουμε και οι παρατηρησεις θα ερθουν πιστευω συντομα, αρκει να υπαρχει διαθεση.

 

Για τις λεπτομερειες της συναντησης περιμενω να ακουσουμε προτασεις και να βρουμε στη συνεχεια τα "σημεια τομης" αυτων ωστε να αποφασισουμε τελικα.

φιλικα Βαγγελης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά το θέμα της συνάντησης το σκεφτόμουνα όλο το απόγευμα και μου ήρθε μία ιδέα! Καλό θα ήταν να ανταλλάξουμε τηλέφωνα, ακίνητα και κινητά, για αυτό το σκοπό μια και θα ήταν αδιανόητο να δημοσιέυσουμε τα τηλέφωνα μας, έτσι ο κάθε τυχαίος που διαβαζει αυτό το forum να μας παίρνει τηλέφωνα για πλάκα, προτείνω να δημοσιέυσουμε τα e-mail μας προκειμένου να αποστείλουμε ο καθένας σε όλους του άλλους τα τηλέφωνα του και το πραγματικό του όνομα εάν αυτό δεν το έχει κάνει μέσω του forum! Αποφεύγω να προτείνω να ορίσουμε ημερομηνία τόπο και ώρα εδώ για ευνόητους λόγους! :? Εξάλλου η συνενόηση μέσω προσωπικων e-mail και τηλεφώνων πιστευω είναι καλύτερη και αμεσότερη!συμφωνείτε ή με βρίσκετε πολύ μυστικοπαθή; :roll: :arrow: :?:
Για το αρχείο σας!!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αφού σου αρέσει η ιδέα μου, δες και το δικό e-mail: silversoldier@in.gr,

σύντομα θα σου έχω στείλει τα τηλέφωνα μου αφού το όνομα μου είναι γνωστό! :wink:

Για το αρχείο σας!!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

crusader@mycosmos.gr είναι η δική μου.

Το πρόσωπο που ανέλαβε συντονιστής μπορεί να στείλει σε όλους τους ενδιαφερόμενους, την ημέρα και ώρα συνάντησης και να βρεθούμε.

APM Astrograph 107, Baader Steeltrack Focuser, NEQ6 Pro

ATIK 314L+, QHY5, Starlight Xp. USB Filter Wheel

 

http://astrophotographia.blogspot.com

http://photographiaHD.blogspot.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

η μάλλον στείλτε μου στην ηλεκτρονική διεύθυνση,

grigoris_reras@yahoo.gr

 

c ya arround dudes!!

APM Astrograph 107, Baader Steeltrack Focuser, NEQ6 Pro

ATIK 314L+, QHY5, Starlight Xp. USB Filter Wheel

 

http://astrophotographia.blogspot.com

http://photographiaHD.blogspot.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Kαλημέρα παιδια .

Νομίζω οτι μπορούμε να κανονίσουμε μια συνάντηση για ανταλλαγές αποψεων και μάλιστα προς το τέλος του μήνα δεν θα έχουμε φεγγάρι ετσι

είναι εύκολο να κάνουμε και μια καλή παρατήρηση. Υπάρχουν αρκετές περιοχές κοντά στην Αττική που μπορούμε να δούμε με σκοτεινό ουρανό.

Ελπίζω οτι δεν βγάζετε εκτος , εμάς απο τα βόρεια προάστια.

ΦΙΛΙΚΑ.

"blackjanuaryout"
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

:) Εγώ μένω στα Βριλήσσια, και άν δεν σας πειράζει και εσας δεν έχω κανένα πρόβλημα να έρθω μέχρι τον Πειρεά.Το e-mail μου είναι hunter155@in.gr.
Άλεξ Λομπάνοβ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλοι μου είναι πολύ ευχάριστο που μαζευτήκαμε πολλοί αλλα περιμένουμε ακόμα το e-mail του΄φίλου μας Evan! Ευχάριστο είναι επίσης το γεγονός ότι η παρέα μεγάλωσε! Επιπρωσθέτως ήρθα σε τηλεφωνική επικοινωνία με τον αγαπητό pascal με τον οποίο θέσαμε δύο βασικά ερωτήματα το πρώτο είναι ότι η συναντηση πρέπει να γίνει σύντομα ακόμη και την επόμενη εβδομάδα και το δεύτερο ήταν ότι θα ήταν καλό να κανονίσουμε αργότερα και κάποια παρατήρηση με κύρια μέριμνα τον τόπο που θα γίνει! Περιμένω προτάσεις αν και προτρέχω λίγο! Και κάτι άλλο ποιοί απο εσας είναι ολυμπιακοί, φίλοι γαυράκια! :!:
Για το αρχείο σας!!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

φίλε μου Αντώνη τα e-mail τα δημοσίευουμε προκείμενου να ανταλλάξουμε τηλέφωνα! Ωστόσο τουλάχιστον σε εμένα δεν έχεις στείλει τα τηλέφωνα σου για να μπορέσουμε ύστερα να συνεννοηθούμε! Εγώ έστειλα τα τηλεφωνά μου! Φιλικά Κώστας! :?
Για το αρχείο σας!!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Φίλοι μου μετά την συνάντηση των ερασιτεχνών αστρονόμων του Πειραία είπαμε να ξεκινήσουμε νέο κύκλο συζητήσεων με αφορμή το γεγονός ότι θέλουμε να διευρίνουμε την παρέα του Πειραιά με όσους μένουν στις γύρω περιοχές πχ. Αθήνα. Εάν ενδιαφέρεται κανείς μπορεί να κοιτάζει το forum με το όνομα Διευρίνουμε την Παρέα του Πειραιά ή κάτι ανάλογο! Ευχαριστώ!!! :wink:
Για το αρχείο σας!!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης