Jump to content

Astrovox Athens Meeting


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πράγματι το Starbucks της Κοραή είναι μια καλή ιδέα για το ραντεβού γιατί είναι: 1. στο κέντρο, 2. δίπλα σε στάση μετρό και 3. δίπλα σε στάσεις δεκάδων λεωφορείων και τρόλευ.

 

Οπότε ας γίνει εκεί το αρχικό ραντεβού, αφού έχει ήδη προταθεί και συμφωνούν πολλοί, και μετά οι παρόντες ας αποφασίσουν επιτόπου για το που θα πάνε και τι θα κάνουν, αν δεν θέλουν να μείνουν εκεί, ή αν ο αριθμός είναι μεγάλος και δεν μπορούν να κάτσουν εκεί. Μπορούν να πάνε ακόμα και με τα πόδια στο Μοναστηράκι, στο Κολωνάκι, στο Σύνταγμα, η στην Πλάκα που είναι σε κοντινή απόσταση. Ή παίρνουν μετρό και κατεβαίνουν Ακρόπολη και κάνουν μια ωραία βόλτα στην Αρεοπαγίτου και στο Θησείο, αν είναι και ρομαντικοί :cheesy:

 

Πάντως αν μαζευτούν 5-10 να είστε ευχαριστημένοι.

Αμφιβάλλω, άρα ίσως υπάρχω.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πράγματι το Starbucks της Κοραή είναι μια καλή ιδέα για το ραντεβού γιατί είναι: 1. στο κέντρο, 2. δίπλα σε στάση μετρό και 3. δίπλα σε στάσεις δεκάδων λεωφορείων και τρόλευ.

 

Οπότε ας γίνει εκεί το αρχικό ραντεβού, αφού έχει ήδη προταθεί και συμφωνούν πολλοί, και μετά οι παρόντες ας αποφασίσουν επιτόπου για το που θα πάνε και τι θα κάνουν, αν δεν θέλουν να μείνουν εκεί, ή αν ο αριθμός είναι μεγάλος και δεν μπορούν να κάτσουν εκεί. Μπορούν να πάνε ακόμα και με τα πόδια στο Μοναστηράκι, στο Κολωνάκι, στο Σύνταγμα, η στην Πλάκα που είναι σε κοντινή απόσταση. Ή παίρνουν μετρό και κατεβαίνουν Ακρόπολη και κάνουν μια ωραία βόλτα στην Αρεοπαγίτου και στο Θησείο, αν είναι και ρομαντικοί :cheesy:

 

Πάντως αν μαζευτούν 5-10 να είστε ευχαριστημένοι.

 

 

Γιατί τόσο β' και γ' πληθυντικός?

Εσύ δεν θα έρθεις? :)

Λέσχη Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όπως και να 'χει κατά πάσα πιθανότητα θα μπορώ να παρεβρεθώ και εγώ στη συνάντηση..αν βέβαια δέχεστε μη Αθηναίους

ΩΧ, ΟΧΙ!!!! scared001.gif

Χα Χα Χα!!! evil.gif

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η γνωμη μου ειναι να παρουμε τα αμαξακια μας ΄΄η οπως θελουμε σαν παρεα οποιος δεν εχει μπορω να παρω ατομα...

Να παμε καπου χαλαρα καμια παρνηθα....η μετα την βαρκιζα και να κανουμε μια αστροπαρατηρηση!

 

Τι λετε?

Το Ελληνικό Φόρουμ για τα Μπονσάι

http://www.bonsaiforum.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όταν αποφασήσετε βγάλτε ανακοίνωση σε άλλο post.
Την ώρα που εμείς κοιτάμε τα :cheesy: , τα βλέπουν και κάποιοι άλλοι, ίσως όχι από τον δικό μας κόσμο... :cheesy: :cheesy: :cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κιαι εγω ψηφιζω ανοιχτο χωρο και αστροπαρατηρηση(εστω και μονο κρονο)καπου στην Αθηνα,ωστε να μπορουν να ερθουν ολοι και με μετρο κλπ :D
Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εκεί έξω απο τα Starbucks εχει πολύ χώρο, αν και θα ναι λίγο περίεργο να στήσομε τηλεσκόπια σε τέτοιο κομβικόσημείο, μάλλον πρωτοφανές.
IK Observing System
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πάμε στο Starbucks, όποιος έχει την δυνατότητα, ας έρθει με αυτοκίνητο (γεμάτο με τον εξοπλισμό του) και θα δούμε μήπως πεταχτούμε πουθενά!

(Ifikratis, με αυτοκίνητο έλα :P ) Εγώ θα φέρω τα 25x100 μου μαζί με τρίποδο!

 

Πάντως η αρχική ιδέα ήταν καφες+συζήτηση, δεν είναι ανάγκη πάντα να υπάρχει και πρακτικό κομμάτι της βραδιάς, αλλα αν δεν βαριέστε να οδηγείτε τότε μέσα λογικά!

(Εγώ δεν έχω αυτοκίνητο, μάλλον λόγω ηλικίας 8-[ )

Λέσχη Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το κλεινουμε για 18.00 Κυριακή 7 Φεβρουαρίου 2007...Νωρίς Νωρίς για να προλάβουμε να μαζευτούμε όσοι είμαστε και να δούμε τι παίζει μετά, μήπως πεταχτούμε σε κανα parking/ταράτσα κάποιου που μένει κοντά, για σύντομη παρατήρηση!
Λέσχη Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δυστυχώς προέκυψε κάτι άλλο και θα είμαι πολύ μακριά από Αθήνα..καλά να περάσετε!!

 

Υ.Γ. Ηλία γλιτώσατε!

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ωραια, εκλεισε για 18:00 την κυριακη 11 φευρουαριου στα starbucks?? :?:
Να δουμε ποτε θα ξαναδουμε σκοταδι.... Ριμαδα φωτορυπανση... ](*,) ](*,) ](*,)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδια μάλλον θα ειμαι και εγω εκει \:D/

(Αν και μετακόμισα απο Αθηνα, έγινα... Πυργιώτης) :wink:

Θα χαρώ να δω παλιούς φιλους και να γνωρίσω πολλους καινουριους :wink:

Όλη της τη ζωή μελετούσε το σύμπαν, αλλά είχε παραβλέψει το πιο ξεκάθαρο μήνυμά του.

Για τα μικρά πλάσματα σαν εμάς η απεραντοσύνη του γίνεται υποφερτή μονάχα μέσω της αγάπης.

C. Sagan. Επαφή.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα που θα γίνει η αυριανή συνάντηση Starbucks αμπελοκήπων ή Starbucks κοραή (στάση μετρό πανεπιστήμιο);

“The fault, dear Brutus, is not in our stars, but in ourselves, that we are underlings.”

― William Shakespeare, Julius Caesar

 

ALBIREO OBSERVATORY

Αlbireoobservatory

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δυστυχως δεν μπορω να λαβω μερος σε αυτη τη συναντηση αλλα απο οτι ειδα στην αρχη αυτου του thread ο Αχιλλεας μιλησε για το starbucks της Κοραη.

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ναι παιδιά, παρανόηση, στη κοραή οκ. (παρεπιπτόντως έχει κάτι το σιτε και δε μπορώ να γράψω; γιατι γράφω με notepad και coopypaste)
IK Observing System
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπορούν οι admin παρακαλώ να βγάλουν μια ανακοίνωση στην πρώτη σελίδα για να πέφτει το μάτι εύκολα?

 

Starbucks Κοραή (Μετρό Πανεπιστήμιο)

Κυριακή 11/2/07

18.00

Λέσχη Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ερώτηση: πως θα γνωριστούμε οι του αστροβοξ;

Ο καθενας να εχει μαζι του το τελευταιο τευχος του S&T. :mrgreen:

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

:D :D :D Για πρωτη συναντηση δεν ηταν και ασχημα.Ειμασταν πολυ λιγοι,ισως στις μερες μας η επαφη των ανθρωπων γινεται πιο ευκολα ηλεκτρονικα.Παντως εχει ενδιαφερων να αποκαλυπτεις ποιος κρυβεται πισω απο το καθε ψευδονυμο.Ελπιζω να ξαναβρεθουμε, πιο πολλοι και σε πιο <αστρονομικο> χωρο.
Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα ερχόμουν και εγώ αλλά δυστυχώς έμπλεξα.

Με το καιρό θα έρχονται περισσότεροι (παρατηρημένο από άλλο φόρουμ που συμμετέχω).

Άντε με το καλό και το πρώτο official astrovox star party

Σπύρος
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης