Jump to content

Αστρονομικές ταχύτητες πρόσβασης και στο internet?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις επόμενες ημέρες πρόκειται να λήξει η συνδρομή dial up του internet που διατηρώ στην forthnet. Η τηλεφωνική γραμμή μου είναι μια απλή PSTN. Πολλά ακούω τον τελευταίο καιρό για νέα πακέτα γρήγορου internet με 24ωρη σύνδεση, που μαζί παρέχουν δωρεάν απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις.

 

Έχει κάποιος φίλος/η σχετική εμπειρία?

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πλεον δε σε συμφερει να εχεις PSTN ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα. Μιλαμε οτι η απλη 768 ADSL εχει πεσει στα 18 ευρω το μηνα. Εγω εχω ΟΤΕ και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τη συνδεση μου. Μαλιστα σε διαφορα τεστ που εχω κανει εχει βγει παρα πολυ γρηγορη. 24ωρες ειναι ολες οι συνδεσεις. Απλα υπαρχουν νομιζω ακομα (παιζει και οχι βεβαια) καποια πακετα που εχουν περιορισμενο ογκο download (download εννοωντας ακομη και τις σελιδες που επισκεπτεσαι).

 

Παρε ΟΤΕ. Ειναι τελεια συνδεση και φτηνη. Μην εμπιστευτεις ευκολα αλλη.

STARFINDER EQUATORIAL 8\" FL 1200mm MEADE

 

Series 4000 MEADE 6.7mm - 40mm 52

 

HYPERION 13mm 68 :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Υπάρχει το two-play της Forthnet, το οποίο με 40 ευρω, σου δίνει απεριόριστα αστικά και υπεραστικά τηλεφωνήματα, και σύνδεση DSL 1024

το μειονέκτημα είναι οτι αν μένεις σε περιοχή που η Forthnet δεν εχει δικό της δίκτυο χαλκού, αναγκαστικά πληρώνεις και άλλα 15ευρώ περίπου (30 το δίμηνο..) για το πάγιο του ΟΤΕ, αν και νομίζω οτι η Αθήνα πρέπει να καλύπτεται ολόκληρη απο το ιδιόκτητο δίκτυο, οπότε υπολόγισε 40 O:)

 

Υ.Γ. δεν περιλαμβάνει κινητά..!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και εγώ 768 από ΟΤΕ έχω. Είναι η καλύτερη επιλογή σε κόστος/ταχύτητα.

Σε χρήστες PSTN ο ΟΤΕ έδινε προσφορά την 768 (ONDSL KIT). Βάλε πρώτα την 768 και αν δεις ότι δεν σε καλύπτει, σε ένα χρόνο την αναβαθμίζεις σε μεγαλύτερη. (θα έχουν φθηνύνει πολύ) :wink:

 

Μην μπλέξεις με τις προσφορές του 1-2 Mbps. Το γρήγορο internet στο Ellada είναι ακόμα ακριβό.

Ένα link που εμένα με βοήθησε. Έχει τα πάντα για τις ADSL συνδέσεις. http://www.adslgr.com/features/ispsdirectory/ispindex.php

 

Παρε ΟΤΕ. Ειναι τελεια συνδεση και φτηνη. Μην εμπιστευτεις ευκολα αλλη.

=D> =D> =D> =D>

 

 

Δημήτρης.

Ένα παιδί μετράει τ΄ άστρα. Μ. Λ

 

ΣΕΑΑ (Σύλλογος Ερασιτεχνικής Αστρονομίας Αργολίδας)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η αγορά γύρω από τις ευρυζωνικές συνδέσεις μόλις ξεκινά την άνθησή της στην Ελλάδα. Πρόκειται να δούμε κι άλλες προσφορές, κι άλλες τεχνολογίες, κι άλλες μικρότερες τιμές.

 

Αυτός όμως δεν είναι λόγος να κάτσει κάποιος απ' έξω και να περιμένει.

 

Εγώ έχω tellas στα 4Mbbs και τηλεφωνία από αυτήν και είμαι ευχαριστημένος.

 

Συμφωνώ όμως ότι ο ΟΤΕ εξακολουθεί να είναι η πιό risk free επιλογή.

 

Αν έπρεπε να σου δώσω μια μόνο επιλογή, φίλε PapGeo, θα έλεγα να ξεκινήσεις χαλαρά με μια 1000άρα με Connex.

 

Με τον καιρό θα μπείς στο tripάκι, θα ρωτήσεις, θα μάθεις, θα βγούν ακόμα καλύτερες προσφορές και θα πάς σε κάτι καλύτερο για τις δικές σου ανάγκες.

 

Υ.Γ.

Οτι και να επιλέξεις να είσαι σίγουρος ότι η διαφορά στην ταχύτητα θα είναι πράγματι "αστρονομική"!! O:)

... και μετά σου λένε ότι όλα αυτά γίνανε μόνα τους!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Υ.Γ.

Οτι και να επιλέξεις να είσαι σίγουρος ότι η διαφορά στην ταχύτητα θα είναι πράγματι "αστρονομική"!! O:)

 

Αστρονομική έως αυτή του φωτός! :wink:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και ομως , οι φιλοι μας που εχουν οτε και πιο συγκεκριμενα conex πληρωνουν στον οτε συν τα 18€ και το παγιο της γραμμης τους , εξτρα καποια ~ 15 με 20 € που ειναι το τελος κατοχης γραμμης adsl...

Δηλαδη το adsl τους παει περιπου κανα 35€ + το παγιο της τηλεφωνικης γραμμης + τα τηλεφωνηματα...Απο αυτην την αποψη οτε δεν συμφερει με τιποτα...

Το καλυτερο ειναι να αγορασει καποιος ενα προπληρωμενο πακετο ( οχι απο οτε ) απο hol - forthnet , που συμπεριλαμβανετε το πιο πανω παγιο ( το πληρωνουν οι εταιρειες στον οτε...οχι ο χρηστης..)

Εγω πηρα hi box στα 768 , με 99€ για 7 μηνες και τους υπολοιπους 5 με 19€...το συνολο δηλ. τον χρονο 177€ + τα παγιο της απλης pstn γραμμης του οτε ( που ολοι μας πληρωνουμε ) και τα τηλεφωνα που κανω...

Τωρα για αυτο που ρωταει ο PapGeo , καλητερα κοιτα εαν σε καλυπτει το ιδιωκτιτο δυκτιο της vivody ( 4mBit internet ολη μερα + ολα τα παγια και αστικα-υπεραστικα τηλεφωνηματα ) με 50€ ΤΟΝ ΜΗΝΑ...

Απαλλεσεσε απο τον οτε , ( αλλα δυστυχως αλλαζεις τηλεφωνικο νουμερο)

Πληροφοριακα υπαρχουν και τα αντιστοιχα ιδιωτικα δυκτια της Τellas , Hol & Forthnet , περιπου με τα ιδια χρηματα και τις ιδιες πανω κατω επιδοσεις...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και εγώ προτείνω ΟΤΕ. Έχω 1 ΜBit και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Επίσης από μια πληροφόρηση μέσα από τον ΟΤΕ, θα συμβούν μεγάλες εξελίξεις τους επόμενους μήνες. Τέλος του 2007 όλοι οι πάροχοι θα πληρώνουν αυτό που πρέπει (στην επαρχία και εκεί που δεν έχουν ιδιόκτητο δίκτυο) με αποτέλεσμα να αλλάξουν οι τιμές... :wink: Για αυτό τρέχουν όλοι και περνάνε οπτικές ίνες ... Αλλά αυτό που δεν ξέρουν είναι ότι το last mile θα παραμείνει ΟΤΕ για λίγο ακόμα... μέχρι να σου φέρουν ίνα (ή χαλκό) στο σπίτι... Βέβαια μέχρι τότε το πιθανότερο να έχει βάλει ήδη ο ΟΤΕ, όπως 'άκουσα' ... (Δείτε τα οπτικά καφάο στο κέντρο της αθήνας...)
Δωρεάν ενέργεια για όλους...Φτάνει πια η εξάρτηση από το πετρέλαιο.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και εγώ προτείνω ΟΤΕ. Έχω 1 ΜBit και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Επίσης από μια πληροφόρηση μέσα από τον ΟΤΕ, θα συμβούν μεγάλες εξελίξεις τους επόμενους μήνες. Τέλος του 2007 όλοι οι πάροχοι θα πληρώνουν αυτό που πρέπει (στην επαρχία και εκεί που δεν έχουν ιδιόκτητο δίκτυο) με αποτέλεσμα να αλλάξουν οι τιμές... :wink: Για αυτό τρέχουν όλοι και περνάνε οπτικές ίνες ... Αλλά αυτό που δεν ξέρουν είναι ότι το last mile θα παραμείνει ΟΤΕ για λίγο ακόμα... μέχρι να σου φέρουν ίνα (ή χαλκό) στο σπίτι... Βέβαια μέχρι τότε το πιθανότερο να έχει βάλει ήδη ο ΟΤΕ, όπως 'άκουσα' ... (Δείτε τα οπτικά καφάο στο κέντρο της αθήνας...)
Εγώ έχω forthnet και είμαι εχυαριστημένος.Πάντως ΟΤΕ είναι ο πιο ακριβός απο όλους... η hellas online δείνει ωράια πακετάκια 2mbit 20Ε/μηνα...

3.jpg

\"Οι ευθύνες αρχίζουν από τα όνειρα...\"

Γ.Σεφέρης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ο ΟΤΕ είναι από τις πιό ακριβές επιλογές .

Επειδή οι εξελίξεις στο επόμενο διάστημα θα είναι ραγδαίες.

Η γνώμη μου να πάρεις ένα προπληρωμένο πακέτο ADSL που τα έχει όλα μέσα -εγώ έχω πάρει JET PACK 768 της ALTEC με 40 ευρώ για 3 μήνες ΟΛΑ ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ με δώρο 4 ώρες αστικά υπεραστικά το μήνα για ένα 4μηνο. Χωρίς δέσμευση για περεταίρω ανανέωση (το έχω αγοράσει 1 φορά, έληξε το ακύρωσα και το ξαναπήρα)

Και ανάλογα πως θα εξελιχθει η αγορά ADSL αποφασίζεις τι θα κάνεις

Φιλικά

Δημήτρης

 

CELESTRON Dob

 

www.medicalmarket.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημητρη και φιλοι,

 

Ηθελα να μαθω τι γινεται με τις ηλεκτρονικες διευθηνσεις καθε φορα που αλλαζετε υπηρεσια;

 

Ειμαι και εγω συνδρομητης του OTE (Conn-X) και ειμαι σε παρομοια θεση οπως τον Γιωργο (papgeo) οπου η συνδρομη θα ληξει σε περιπου 6 εβδομαδες. Το μεγαλυτερο προβλημα που εχω ειναι η ηλεκτρονικη μου διευθηνση (ayiomami@otenet.gr) που θα προτιμουσα να παραμεινει ιδια για αυτονοητους λογους. Τι προτεινεται;

 

Μερικες μερες μετα την συμφωνια μου για το πακετο του ΟΤΕ, η ΟΤΕΝet παρουσιασε μια αρκετα ποιο φτηνη προσφορα και η οποια μου εκανε εντυπωση εφοσον ειναι θυγατρικη του ΟΤΕ.

 

Ενα καλο με την αλλαγη της ηλεκτρονικης διευθηνσης ειναι οτι θα υπαρχει μια μεγαλη απαλλαγη απο το SPAM (250+ μηνυματα την ημερα). :-k

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εχω "κόψει" το τηλέφωνό στο σπίτι εδώ και 2 χρόνια, δηλαδή δεν έχω αριθμό κλήσης.

Υπάρχει κάποια εταιρία (εκτός απο τον ΟΤΕ) που μπορεί να μου δώσει DSL (δεν με ενδιαφέρουν τηλεφωνικές συνδιαλέξεις) χωρίς να "μπλέξω" με τα των γραμμών κλπ.; Έχετε ακούσει τίποτα;

Χρήστος Μαρινός
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Με τις ηλεκτρονικές διευθύνσεις μάλλον είναι λίγο ζόρικα τα πράγματα.

Αν κάποτε όμως αποφασίσεις να αλλάξεις ...... εγώ έχω την τζαμπολέ άπό το yahoo (και γλυτώνω απο τα SPAM).

 

Δεν έχω ακόυσει κάτι για εταιρεία που να δίνει σκέτο dsl

Ίσως μόνο η δικτύωση των εταιρειών της κινητής αλλά μάλλον είναι πολύ πιο ακριβή λύση από οποιοδήποτε συνδιασμό <<επίγειας>> σύνδεσης

Φιλικά

Δημήτρης

 

CELESTRON Dob

 

www.medicalmarket.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλοι μου σας ευχαριστώ ιδιαίτερα για τις απαντήσεις σας. Πολύ ενδιαφέρουσα η ιστοσελίδα που παρέθεσε ο dimpap.

 

Το σκεπτικό στην δική μου περίπτωση ήταν να αποκτήσω σύνδεση adsl και παράλληλα να μειώσω τα προσωπικά επαγγελματικά έξοδα της σταθερής τηλεφωνίας. Το ενδιαφέρον μου τράβηξε αρχικά το 2play της Forthnet με 12μηνο συμβόλαιο (40 ευρώ/μήνα), το οποίο όμως απ΄ότι διαπίστωσα στην πορεία αφορά μόνον οικιακές τηλεφωνικές συνδέσεις. Χθες 20/2, η Forthnet παρουσίασε το 2play SoHo που απευθύνεται σε επαγγελματίες (25 ευρώ/μήνα), αλλά εδώ έχουμε τηλεφωνία με χρονοχρέωση. Αντίστοιχα ή παραπλήσια προγράμματα σύνδεσης, για οικιακούς ή επαγγελματικούς χρήστες, υπάρχουν και από άλλους εμπλεκόμενους παρόχους, σε ταχύτητες για όλα τα γούστα, επίγειες ή... αστρονομικές!

 

Το πιο σημαντικό όμως για μένα, πέραν από όλα αυτά, είναι ότι, διαβάζοντας αρκετά threads από το site που παρέθεσε ο dimpap, διαπίστωσα ότι η κατάσταση με τις adsl συνδέσεις στην Ελλάδα είναι ακόμα ρευστή. Επειδή την adsl γραμμή μοιράζονται περισσότεροι χρήστες, αν κάποιοι από αυτούς – και δεν είναι λίγοι- κάνουν download μεγάλα πακέτα δεδομένων, τα αντίστοιχα υπάρχοντα τοπικά κέντρα «μπουκώνουν» και γιαυτό ουσιαστικά οι συνήθεις ταχύτητες που παρέχονται (768/1024/2048) είναι μόνον ονομαστικές, εξ΄ού και τα αμέτρητα παράπονα για τις εν λόγω συνδέσεις εναντίον όλων σχεδόν των εμπλεκομένων από τους χρήστες στο παραπάνω site – εξαιρουμένης ίσως της On Telecoms, επειδή είναι ακόμα καινούργια και δεν έχουν καταγραφεί ακόμα αρνητικά σχόλια. Για περισσότερα, σε σχετικά συνοπτική μορφή, διαβάστε εδώ: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=51551

 

Βεβαίως, όσο και να «πέφτει» η ουσιαστικά παρεχόμενη ταχύτητα πρόσβασης, υποθέτω ότι δεν μπορεί να συγκριθεί με τις αντίστοιχες της δικής μου dial up σύνδεσης. Και καλά, δεν με πειράζει να έχω κατά καιρούς ή ευκαιριακά μικρότερη από την αναμενόμενη ή έστω την στοιχειώδη ταχύτητα για το internet. Οποιαδήποτε όμως προβλήματα με τις τηλεφωνικές συνδιαλέξεις μέσω adsl, θα μπορούσαν να έχουν για μένα επαγγελματικά τουλάχιστον δυσάρεστα αποτελέσματα.

 

Διαβάζω από πολλούς ότι η κατάσταση αναμένεται να σταθεροποιηθεί μέχρι το καλοκαίρι, ή τα τέλη του 2007, οπότε η αγορά θα δείξει τους ικανούς, ενώ νέα δελεαστικότερα πακέτα θα εμφανισθούν. Λέω να περιμένω.

 

Φιλικά

 

PapGeo

---------

Υ.Γ.: Αντώνη, μου είπαν από την Forthnet, ότι σε περίπτωση διακοπής της dial up μου, χάνεται και το e-mail που μου παρείχαν. Ο dealer που μιλούσα δεν μου επιβεβαίωσε καν την δυνατότητα διατήρησής του σε περίπτωση που αλλάξω σε adsl την συνδρομή μου… Κάπου είδα στο site τους ετήσια συνδρομή e-mail με περίπου 30 ευρώ/χρόνο… Έχω την εντύπωση ότι καλό θα ήταν να απεξαρτηθείς σταδιακά από τα e-mail των παρόχων σε κάποιο άλλο τρίτου ανεξάρτητου.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Έχω την εντύπωση ότι καλό θα ήταν να απεξαρτηθείς σταδιακά από τα e-mail των παρόχων σε κάποιο άλλο τρίτου ανεξάρτητου.

Πρεπει να καθισω να δω σε τι βαθμο υπαρχει κινησει με τον λογαριασμο του ΟΤΕ. Κανω οτι μπορω η γνωστη διευθυνση μου να ειναι αυτη αναμεσα της ιστοσελιδας μου ωστε να ειμαι σε θεση για "redirect" απο xxx@perseus.gr προς ayiomami@otenet.gr και το οποιο οδηγει σε αυτο που προτεινεις. Με την αλλαγη σε νεο παροχο, απλα θα αλλαξω την μορφη του "redirect" απο xxx@perseus.gr προς ayiomami@neoparoxo.gr.

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εχω "κόψει" το τηλέφωνό στο σπίτι εδώ και 2 χρόνια, δηλαδή δεν έχω αριθμό κλήσης.

Υπάρχει κάποια εταιρία (εκτός απο τον ΟΤΕ) που μπορεί να μου δώσει DSL (δεν με ενδιαφέρουν τηλεφωνικές συνδιαλέξεις) χωρίς να "μπλέξω" με τα των γραμμών κλπ.; Έχετε ακούσει τίποτα;

 

Φυσικά και υπάρχει.

 

Είμαι 100% σίγουρος ότι το κάνει η tellas. Πρόγραμμα Tellas Zisto ADSL.

 

Νομίζω ότι το κάνει και η Vivodi. Δεν είμαι σίγουρος για αυτήν.

... και μετά σου λένε ότι όλα αυτά γίνανε μόνα τους!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δηλαδή αν βάλω Tellas Zisto ADSL δεν θα έχω πάγιο από τον ΟΤΕ :?:

Αυτό που είναι ακατάληπτο σχετικά με το σύμπαν είναι ότι θα έπρεπε να είναι πέρα για πέρα

καταληπτό

 

Albert Einstein :!:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δηλαδή αν βάλω Tellas Zisto ADSL δεν θα έχω πάγιο από τον ΟΤΕ :?:

 

Δεν θα έχεις πάγιο από τον ΟΤΕ.

... και μετά σου λένε ότι όλα αυτά γίνανε μόνα τους!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σε άσχετο forum τα συζητάμε! αλλά αφού την πιάσαμε την συζήτηση να κάνω κάποια σχόλια.

 

Ανοίγω παρένθεση (

 

Αν ρωτήσεις έναν πωλητή, τι γνώμη έχει για αυτό που πουλάει, θα σου πεί ότι είναι μακράν το καλύτερο από όλα τα ανταγωνιστικά προϊόντα.

 

Αν ρωτήσεις όλους τους πωλητές, θα σου πούν όλοι το ίδιο πράγμα!

 

Και ίσως έχουν όλοι δίκιο! :shock:

 

Γιατί; Γιατί κανένας δεν θα σου πεί με βάση πιό κριτήριο είναι καλύτερο. Ενα προϊόν είναι καλύτερο σε ένα τομέα, ενώ ταυτόχρονα χείρότερο σε κάποιον άλλο. Ισως να υπάρχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις για να ισχύουν ότι προσφέρουν.

 

Εκεί είναι που μπαίνουμε εμείς σαν αγοραστές. Ποιά είναι τα κριτήριά μας; Και πόσο ψάχνουμε την παγίδα.

 

Κλείνω παρένθεση )

 

Εγραψα σε ένα προηγούμενο post ότι με Tellas Zisto ADSL δεν πληρώνεις πάγιο ΟΤΕ. Και είναι σωστό. Τί δεν έγραψα όμως;

 

Οτι αν θες να διατηρήσεις το τηλέφωνο στον ΟΤΕ θα πρέπει το σπίτι σου να έχει δεύτερη καλωδίωση για τηλέφωνο. Αν όχι τότε είσαι ΟΚ και με απλό δίκλωνο καλώδιο.

 

Οτι αν η tellas δεν σε καλύπτει στο μέρος που μένεις θα σου προτείνει να γραφτείς μέν, αλλά αναγκαστικά θα πληρώνεις τότε το πάγιο του ΟΤΕ. Αν σε καλύπτει, τότε πράγματι δεν πληρώνεις ΟΤΕ.

 

Ολα αυτά, θέλοντας να τονίσω ότι πρέπει να είμαστε προσεκτικοί με τις πωλητικές τακτικές. Οι πωλητές μπορούν να μας βοηθήσουν αλλά και να μας κάψουν. Και δεν θα φταίνε αυτοί! Την δουλειά τους κάνουν.

... και μετά σου λένε ότι όλα αυτά γίνανε μόνα τους!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπέρα σε όλους! :D

Καταρχήν καλό είναι να γνωρίζουμε πως αν η βρύση στο σπίτι μας έχει μεγάλο στόμιο, ΔΕ σημαίνει πως θα βγάζει και τόσο νερό όσο χωράει από αυτό!!

Τα 4Mbps που υπόσχονται κάποιες εταιρίες δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύουν μιας και ρόλο παίζει η κίνηση που υπάρχει στην περιοχή που είμαστε καθώς και η κατάσταση του χάλκινου καλωδίου το οποίο έχει πάνω του τη γραμμή μας (Τοπικός Βρόχος - κάθε τηλ. γραμμή περνάει σε ένα τέτοιο καλώδιο), οι παρεμβολές που δέχεται από τα διπλανά και η απόσταση που έχει το σπίτι μας από το Αστικό Κέντρο του ΟΤΕ που ανήκουμε... Έτσι μπορεί εσύ να πληρώνεις την εν λόγω σύνδεση και να παίζεις με 1,2 (και εγώ να μένω στην περιοχή σου και να παίζω την ίδια ώρα με εσένα στο 1,2 αλλά με σύνδεση 2Μbps....)

Προτιμήστε μια normal ταχύτητα και όχι όρια, με την ελπίδα να παίρνετε τα ανάλογα με αυτά που πληρώνετε!!! =;

Επίσης το παραμύθι "ΔΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΓΙΟ" ψάξτε το καλύτερα... [-X [-X

Τι πάει να πει, "δε πληρώνεις εσύ, το πληρώνει ο Πάροχος (δηλαδή Tellas, Forthnet, HOL κτλ)?? Και αυτούς ποιός τους πληρώνει??

Οι περισσότεροι Πάροχοι χρησιμοποιούν το δίκτυο του ΟΤΕ, (πλήρης πρόσβαση=τηλεφωνία και δεδομένα από Πάροχο, Μεριζόμενη= μόνο δεδομένα από Πάροχο και η τηλεφωνία εξακολουθεί να παρέχεται από τον ΟΤΕ) και κάποιοι τελευταία έχουν ξεκινήσει να κατασκευάζουν ιδιόκτητα δίκτυα τα οποία δεν καταλήγουν στα σπίτια μας αλλά μέχρι τα Αστικά Κέντρα του ΟΤΕ (προς το παρόν τουλάχιστον).

Οι τιμολογιακές πολιτικές καθορίζονται από την ΕΕΤΤ (Εθνική Επιτροπή Τηλ/νιων και Ταχυδρομείων) και υπάρχουν αρκετοί συνδοιασμοί ενοικιάσεων των γραμμών του ΟΤΕ στους Παρόχους.

Προσέξτε να σας καλύπτει το δίκτυο της κάθε εταιρίας, δε μπορείτε να φανταστείτε τι προβλήματα μπορούν να προκύψουν και να θυμάστε πως: την υπογραφή σας μπορεί να τη βάλετε μέσα σε 2 λεπτά, το πρόβλημα που μπορεί να προκύψει (πχ να θες να ξαναεπιστρέψεις στον ΟΤΕ) μπορεί να κάνει μήνες να λυθεί... :wink:

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης