Jump to content

Starry Night Pro Plus 6


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω το 4 και το 5, αλλά προτιμώ το 4.

Είναι πάντως πολύ πιο εύχρηστο και παραστατικό από όλα τα αστρονομικά προγράμματα.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 105
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τα γραφικά του είναι πραγματικά πολύ όμορφα. Δεν έχω βάλει όλα τα προγράματα που λες αλλά σε σχέση με το Cartes du Ciel είναι πολύ πιο αληθοφανές και αποδίδει πολύ όμορφα την εικόνα του νυχτερινού ουρανού.
«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πιστεύω το πιο ισχυρό σημειο στο Cartes du Ciel είναι το κουμπακι που λεεί "πηγες on line" που σου δίνει την δυνατότητα να εμπλουτίζεις "στενα" πεδια με αστερια αμυδρότερα του 13 mag, από μια σειρα καταλόγων που διατίθεντε. Ακόμα και εικόνες μπορεις να κατεβαζεις ανάλογα με το πεδίο που έχεις.

Όλη της τη ζωή μελετούσε το σύμπαν, αλλά είχε παραβλέψει το πιο ξεκάθαρο μήνυμά του.

Για τα μικρά πλάσματα σαν εμάς η απεραντοσύνη του γίνεται υποφερτή μονάχα μέσω της αγάπης.

C. Sagan. Επαφή.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πιστεύω το πιο ισχυρό σημειο στο Cartes du Ciel είναι το κουμπακι που λεεί "πηγες on line" που σου δίνει την δυνατότητα να εμπλουτίζεις "στενα" πεδια με αστερια αμυδρότερα του 13 mag, από μια σειρα καταλόγων που διατίθεντε. Ακόμα και εικόνες μπορεις να κατεβαζεις ανάλογα με το πεδίο που έχεις.

 

την ιδια δυνατότητα έχει και το SN.... Σαν πρόγραμμα έιναι καταπληκτικό και απο πλευράς δυνατοτήτων και απεικονισης.

Το αδυνατό του σημείο είναι οι πολλοί καταλογοι οι οποιοι δεν γίνονται cross reference με αποτέλεσμα οταν κάνεις αναζήτηση για ένα ουράνιο αντικείμενο μπορεί να σου βγάλει (πχ) 10 αποτελεσματα, γιατί το αντικείμενο αυτό βρίσκεται σε 10 καταλόγους...

8" Meade LX90 LNT

5" Celestron Nexstar SE

ZenithStar 66 F/5.9 SD Doublet Apo

9x63 Bresser Binos

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ξεχάσατε την πιο βασική ιδιότητα του Starry Night Pro Plus που να δικαιολογεί τα 250 euro πού κοστίζει.Εκτός από τις αστρονομικές δυνατότητες που προσφέρει, μπορείς να ακούς και τζιτζίκια την ώρα που το τρέχεις!!! :cheesy:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ξεχάσατε την πιο βασική ιδιότητα του Starry Night Pro Plus που να δικαιολογεί τα 250 euro πού κοστίζει.Εκτός από τις αστρονομικές δυνατότητες που προσφέρει, μπορείς να ακούς και τζιτζίκια την ώρα που το τρέχεις!!! :cheesy:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

:lol:

 

εγώ επιλέγω να ακούω "κυματισμούς θάλασσας"!

8" Meade LX90 LNT

5" Celestron Nexstar SE

ZenithStar 66 F/5.9 SD Doublet Apo

9x63 Bresser Binos

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 μήνες αργότερα...

Αν έχετε Windows Vista και θέλετε να τρέξετε το Starry Night 6 θα χρειαστείτε τα εξής απαραίτητα βήματα:

 

1. Εγκατάσταση σύμφωνα με τις εξής οδηγίες:

http://starrynight.com/support/support_trio/index.php?action=kb&article=236

 

2. Update στην έκδοση 6.0.6 όχι από τον updater αλλά από το Pro Plus 6.0.6 (Windows - includes Java VM) (83 MB)

 

3. Update των drivers της κάρτας γραφικών στην τελευταία έκδοση

 

Στη δική μου περίπτωση ΚΑΙ τα τρία αυτά βήματα ήταν απαραίτητα. Η έκδοση 6.0.6 είναι, πλέον, συμβατή με τα vista και τρέχει γρήγορα και χωρίς προβλήματα. Οι προηγούμενες εκδόσεις έτρεχαν από καθόλου έως προβληματικά. Ειδικά όσον αφορά τις κάρτες γραφικών, το starry night σε εμένα δεν έτρεχε καθόλου με drivers που ήταν μόλις ενός μήνα παλιοί. Με τους καινούριους τρέχει μια χαρά.

 

Την αναβάθμιση των drivers συνιστώ και σε όσους το τρέχουν στα ΧΡ. Το ίδιο και για το update στο 6.0.6 που λύνει πολλά προβληματάκια. Αν έχετε ΧΡ μπορείτε να κάνετε update κανονικά από τον updater του προγράμματος.

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν έχετε Windows Vista και θέλετε να τρέξετε το Starry Night 6 θα χρειαστείτε τα εξής απαραίτητα βήματα:

 

1. Εγκατάσταση σύμφωνα με τις εξής οδηγίες:

http://starrynight.com/support/support_trio/index.php?action=kb&article=236

 

2. Update στην έκδοση 6.0.6 όχι από τον updater αλλά από το Pro Plus 6.0.6 (Windows - includes Java VM) (83 MB)

 

3. Update των drivers της κάρτας γραφικών στην τελευταία έκδοση

 

Στη δική μου περίπτωση ΚΑΙ τα τρία αυτά βήματα ήταν απαραίτητα. Η έκδοση 6.0.6 είναι, πλέον, συμβατή με τα vista και τρέχει γρήγορα και χωρίς προβλήματα. Οι προηγούμενες εκδόσεις έτρεχαν από καθόλου έως προβληματικά. Ειδικά όσον αφορά τις κάρτες γραφικών, το starry night σε εμένα δεν έτρεχε καθόλου με drivers που ήταν μόλις ενός μήνα παλιοί. Με τους καινούριους τρέχει μια χαρά.

 

Την αναβάθμιση των drivers συνιστώ και σε όσους το τρέχουν στα ΧΡ. Το ίδιο και για το update στο 6.0.6 που λύνει πολλά προβληματάκια. Αν έχετε ΧΡ μπορείτε να κάνετε update κανονικά από τον updater του προγράμματος.

 

Η ακόμα καλύτερα, να μην τρέχει κανείς Vista (τουλάχιστον οχι μέχρι να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα οπού θα λυθούν τα όποια προβλήματα αντιμετωπίζουν).

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σε μένα τρέχουν μια χαρά αλλά δε θα επιμείνω σε αντιπαράθεση. Οποιος θέλει τα βάζει, τα δοκιμάζει και έχει δική του άποψη :)

 

Το θέμα πάντως είναι ότι πια η πλειοψηφία των νέων υπολογιστών, ειδικά laptop, έρχονται με Vista οπότε και να θες να έχεις ΧΡ δεν είναι πλέον εύκολο.

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Geia xara

 

Pragmatika h egkatastash toy Starry Night 6 se Vista mesw XP Compatibility mode, lynei ola ta problhmata.

Me ton idio tropo (mesw XP Compatibility mode) egkatestisa epishs kai alla programmata ta opoia den mporoysan na egkatastathoyn se Vista. Telika, aytos einai o tropos gia na antimetwpisoyme tis opoies asymbatothtes (kai einai polles!!) tvn programmatvn sta Vista, h mporei na dhmioyrghsei alloy eidoys problimata h synexhs egkatastash mesw aytoy toy tropoy?

 

Me ektimish

Yiannis

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτός ο τρόπος είναι ένα μπάλωμα επί της ουσίας δε λύνει το πρόβλημα. Η μόνη ουσιαστική και σίγουρη λύση είναι να είναι ένα πρόγραμμα από μόνο του ή μέσω αναβάθμισης συμβατό και ελεγμένο για τα vista. Αυτό ισχύει για το starry night για την έκδοση 6.0.6 με την οποία και δε θα έχεις πρόβλημα. Πολλά προγράμματα τρέχουν κι ας μην είναι θεωρητικά συμβατά (πχ το Skype) αλλά εμένα μου αφήνουν ένα αίσθημα αβεβαιότητας.
«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αντ' αυτού μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το redshift με μουσική της επιλογής σας. :-({|=

Υπάρχει λύση για την απληστία του ανθρώπου?

 

Πάν μέτρον άριστον

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πάντως πρέπει να πούμε ότι ωραίο το starry night 6 αλλά η τιμή είναι λίγο τσουχτερή και ιδικά για κάποιο νέο. :-k :shock:

Γι αυτό θέλω να πω σε όποιον δεν θέλει να διαθέσει τόσα χρήματα ότι στο eBay βρίσκεις γνήσια starry night παλαιοτέρων εκδόσεων στα 10 € με 15 € με τα μεταφορικά. \:D/

Είναι πολύ καλά και όχι μόνο για αρχή.

Στο www.eBay.com.uk και μετά γράφεις στην μπάρα αναζήτησης starry night και σου βγάζει μια λίστα να ψάξεις. Ψάξετε και δεν θα χάσετε. Και όχι μόνο στο starry night αλλά και σε αλλά ενδιαφέροντα προγράμματα ( Photoshop, Corel κλπ) :wink:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ :cheesy:

 

Αυτά που ο ΘΕΟΣ μας έχει δώσει πρέπει να τα σεβόμαστε , να τα προστατεύουμε και να τα αγαπάμε. ΔΕΝ μας ανήκουν , τα έχουμε όλα δανεικά!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Έχω το starry night το 6 pro plus και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Η κάρτα γραφικών που έχω δεν υποστηρίζει OpenGL. Το starrynight όμως όταν ξεκινάει φορτώνει το opengl με αποτέλεσμα να μην φαίνονται καθόλου τα αντικείμενα και να δείχνουν όλα χάλια. Θέλω να απενεργοποιήσω το opengl από το πρόγραμμα και δεν μου δίνει αυτή την δυνατότητα. Στα prefernces και στο OpenGl δεν υπάρχει επιλογή για απενεργοποίηση σε σχέση με παλιές εκδόσεις.

Θεόδωρος Σπανός

 

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπορείς να μου γράψεις το μοντέλο της κάρτας γραφικών σου;

 

Μήπως είναι κάποια ενσωματωμένη στη μητρική;

Γραφετε καθαρά, χωρίς μουντζούρες.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ναι έχεις δίκιο, η κάρτα είναι onboard στην μητρική. Είναι τσιπακι της VIA. Το θέμα είναι πως απενεργοποιώ το opengl από το StarryNight.

Θεόδωρος Σπανός

 

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η έκδοση 6 χρειάζεται OpenGL 1,4 ή 2,0

 

Η κάρτα γραφικών σου πρέπει να υποστιρίζει τουλάχιστον OpenGL 1.4. αλλοίως δεν θα δεις σωστό αποτέλεσμα (δοκίμασε να ενημερώσεις τους drivers της κάρτας γραφικών).

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις τις εξής επιλογές στο Starry Night 6:

 

1) AllSky Image shader

2) Daytime sky" shader

3) Animated horizons

Γραφετε καθαρά, χωρίς μουντζούρες.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δυστυχώς η κάρτα γραφικών δεν υποστηρίζει opengl ούτε με τους τελευταίους drivers. Θα απενεργοποιήσω αυτά που μου είπες. Ευχαριστώ.

Θεόδωρος Σπανός

 

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 1 μήνα αργότερα...
Kαι μενα παντως μου φαινεται ακριβο για τον μεσο χρηστη.Αλλα τελικα ποιος θα δωσει 50 ευρω οταν μπορει να εχει την πληρη εκδοση δωρεαν;ουτως η αλλως τα χρηματα που χανουν θα μπορουσαν να τα κερδισουν κανωντας τις τιμες πιο προσιτες.εμενα παντως το stellarium μια χαρα μου φαινεται για το επιπεδο μου αν και δεν εχω δει το starry night και δεν σας κρυβω οτι το πρωτο που σκεφτηκα ειναι να το κατεβασω και οχι να το αγορασω
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Kαι μενα παντως μου φαινεται ακριβο για τον μεσο χρηστη

 

...

 

παντως το stellarium μια χαρα μου φαινεται για το επιπεδο μου

 

 

Συγνώμη, αλλά έχω την εντύπωση πως το πρόγραμμα αυτό δεν είναι για τον "μέσο χρήστη". Ο "μέσος χρήστης" μπορεί να κατεβάσει ένα σωρό προγράμματα που είναι δωρεάν όπως τους Χάρτες του Ουρανού κ.α. για να παίξει κι αν μετά θέλει να ...αναβαθμιστεί σε "υψηλού επιπέδου χρήστη" (δε γνωρίζω ποιο είναι το επόμενο σκαλοπάτι από το "μέσος") να επενδύσει ένα Χ ποσό.

 

Η εργασία που χρειάζεται για να κατασκευαστεί ένα τέτοιο λογισμικό, η εξειδίκευση που απαιτείται, οι πληροφορίες που περιέχει και γενικώς τα όσα προσφέρει στον χρήστη του, έχω την εντύπωση πως όχι μόνο δικαιολογούν τα 200 ευρώ αλλά μάλλον είναι και σε τιμή ευκαιρίας, μη πω ότι θα έπρεπε να κοστολογείται περίπου στα διπλάσια.

 

Σα να κάνουμε κουβέντα καφενείου και να λέμε "ω, ρε, μεγάλε, η Φερράρι είναι ακριβή για τον μέσο οδηγό" κλπ. Ο "μέσος - οτιδήποτε" έχει χιλιάδες λύσεις να ακολουθήσει, οι περισσότερες των οποίων είναι είτε δωρεάν, είτε σε πολύ μικρό κόστος.

 

Το θέμα όμως είναι πως έχει πρόβλημα με αυτό ακριβώς (δηλαδή ότι θεωρεί τον εαυτό του "μέσο") και πάντα προσπαθεί να βρίσκει πλάγιους (κι όχι απαραίτητα νόμιμους) τρόπους να αποκτά κάτι "μη μέσο" για να δείξει πως κι αυτός δεν είναι τέτοιος. Γι αυτό είτε αντιγράφουμε παρανόμως τα λογισμικά, είτε ψάχνουμε πλάγιους τρόπους να βρούμε καλύτερο αυτοκίνητο χωρίς δασμούς κ.ο.κ. λες και με αυτά θα δείξουμε το επίπεδό μας.

 

Και στην τελική, ο "μέσος χρήστης" ή ο "μέσος πολίτης" είναι ένα ον ανύπαρκτο που έχει δημιουργηθεί για τις ανάγκες τις στατιστικής.

Κοιτώντας ψηλά και μακριά

http://astronomy.bouzaras.info

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Νομίζω πως είναι η φιλοσοφία του internet γενικά που δεν μπορεί να μπει σε κανόνες. Δεν μπορείς να πεις με βεβαιότητα ‘αυτό είναι παράνομο’. Υπάρχουν διάφορες κοινότητες με διαφορετικά πιστεύω η κάθε μια. Οι developers πάνω στους οποίους πχ δημιουργείται όλο το σύστημα δεν παίρνουν φράγκο .Πχ για να φτιαχτεί το starry night χρησιμοποιήθηκε κάποιο λογισμικό κάποιες βιβλιοθήκες έτοιμες που επεκτάθηκαν (ακόμα και compilers και τόσα αλλά) . Ωραία ως εδώ τίποτα το παράνομο. Ξαφνικά κάποιος το παίρνει αυτό το πρόγραμμα και το εμπλουτίζει για προσωπική του χρήση χρησιμοποιώντας αλλά προγράμματα (ναι μιλάω για τα λεγόμενα crack) Τώρα ξαφνικά έγινε παράνομο.

Μπορεί ακόμα η χώρα που μένει ο άλλος να μην έχει καν νόμους περί πνευματικής ιδιοκτησίας. Αυτό είναι το internet!!! Βέβαια υπάρχουν και άλλες λογικές και η κουβέντα μοιάζει να μην έχει τέλος σε αυτό το θέμα . Θα περάσουν πολλά χρόνια να μπουν καλούπια.

Hellooooooo, my name is Ηλίας. :-note

 

http://astrocom.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τρανταχτό παράδειγμα η Ρωσία όπου η αντιγραφή δεν διώκεται!!

 

Σαφώς και παρθενογέννεση στο χώρο των λογισμικών δεν υπάρχει (όπως και στο χώρο των Τεχνών γενικότερα) αφού μέχρι και τα Windows αποκαλύφθηκε πως χρησιμοποιούν (/ χρησιμοποιούσαν) κώδικα από το FREE BSD!

 

Ασχετα όμως από τους νόμους και μόνο για το γεγονός πως κάποιος κουράστηκε για να προσφέρει σε εμάς κάτι το οποίο χρησιμοποιούμε, μας "δεσμεύει" ηθικά απέναντί του.

 

Κι όταν το προϊόν είναι εμπορικό και διατίθεται προς πώληση, καλύτερα είναι να το αγοράζουμε ή να προτιμάμε κάποιο αντίστοιχο που είναι δωρεάν. Το φαινόμενο κάποιοι να κλέβουν ένα προϊόν και μετά να φωνάζουν πως "δεν είναι καλό" ή πως "το αντέγραψα γιατί η τιμή ήταν ακριβή" είναι το άκρον άωτον του θράσους και υποδεικνύει άτομα που μάλλον ποτέ δε θα προσέφεραν τίποτε σε κανέναν. Ας κάτσουν όλοι αυτοί να γράψουν ένα προγραμματάκι έστω για πασιέντζα και μετά το συζητάμε.

 

Τώρα, στην περίπτωση του Starry Night, πιστεύω πως μάλλον θα έπρεπε να είμαστε κι ευχαριστημένοι που υπάρχουν εταιρείες που ασχολούνται με την κατασκευή τόσο εξειδικευμένων αστρονομικών προγραμμάτων, αντί να τις "μαλώνουμε" κι από πάνω για τις τιμές τους!

Κοιτώντας ψηλά και μακριά

http://astronomy.bouzaras.info

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το θέμα όμως είναι πως έχει πρόβλημα με αυτό ακριβώς (δηλαδή ότι θεωρεί τον εαυτό του "μέσο") και πάντα προσπαθεί να βρίσκει πλάγιους (κι όχι απαραίτητα νόμιμους) τρόπους να αποκτά κάτι "μη μέσο" για να δείξει πως κι αυτός δεν είναι τέτοιος. Γι αυτό είτε αντιγράφουμε παρανόμως τα λογισμικά, είτε ψάχνουμε πλάγιους τρόπους να βρούμε καλύτερο αυτοκίνητο χωρίς δασμούς κ.ο.κ. λες και με αυτά θα δείξουμε το επίπεδό μας[

 

Δεν ξερω αν το προβλημα ειναι οτι θεωρει τον εαυτο του μεσο η τελικα αν το προβλημα ειναι ειναι οτι ο μεσος δεν μπορει να καταλαβει που βρισκεται.Προσωπικα φιλε bouzaras δεν εννοω τον μεσο με τον τροπο που τον αντιλαμβανεσαι εσυ οπως προκυπτει απο το αποσπασμα που παραθετω.Ο μεσος χρηστης,απο την στιγμη που μιλαμε για την αστρονομια ειναι, ο αρχαριος, αυτος που εχει ακομα μικρη τριβη με το αντικειμενο αυτος εν πασει περιπτωση που θα παρει ενα τηλεσκοπιο που ανταποκρινεται στις αναγκες του αναλογα με τις γνωσεις του για να κανει αυτο που αγαπα(αυτον τον εξοπλισμο εχουν πανω κατω οι περισσοτεροι.) .Ο μεσος χρηστης οπως τον εννοω ειναιι αυτος που ειναι μεσος και το ξερει και γι αυτο λεω οτι για μενα προσωπικα το stellarium με καλυπτει οποτε δεν μπαινω στην λογικη αν ειναι ορθο η οχι να το κατεβασω(to starry night) καθοτι αυτο που με καλυπτει σε αυτη την φαση ειναι δωρεαν(το stellarium).Aν απο κει και περα δεν με καλυπτει θεωρω για να μιλησω ειλικρινα οτι θα το κατεβαζα και δεν θα τ αγοραζα.Ο μεσος οπως τον εννοεις εσυ αν καταλαβα καλα ειναι ο κομπλεξικος κατι που δεν εννοουσα προσωπικα.Εξαλλου και σε σχεση με την μουσικη παρατηρειται αυτο.Κατεβαζουμε-κατεβαζετε-κατεβαζουν(διαλεγεις) ολοκληρες δισκογραφιες για να λεμε οτι τα εχουμε ολα απο τον ταδε καλλιτεχνη αλλα δεν τ ακουμε...Αυτα τα 300 ευρω παντως θα τα διεθετα για κατι αλλο και το προγραμμα θα το κατεβαζα για να το χρησιμοποιησω κι οτι για να δειξω επιπεδο.Εξαλλου θεωρω οτι αυτοι που κανουν κατι τετοιο ειναι λιγοι,πιο πολλοι για μενα ειμαστε οι αχορταγοι με το κατεβασμα σε καμια περιπτωση ομως για να δειξουμε επιπεδο(το πολυ πολυ κανα καλο ratio στα torrent site :D

 

Υ.Γ. Τελικα ποσοι το εχουν κατεβασει και ποσοι το εχουν αγορασει;( γιατι το μεσο εδω μπορει να κλινει προς τους αγοραστες τελικα)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτό που κατάλαβα εγώ πάντως από την κουβέντα είναι πως το Napster πέθανε και τώρα υπάρχει αυτό το Torent που κατεβάζεις τα πάντα!!

 

:mrgreen:

Κοιτώντας ψηλά και μακριά

http://astronomy.bouzaras.info

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης