Jump to content

Πρόβλημα σύνδεσης etx90 με lpi στον υπολογιστή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

oδηγό για το etx έχεις φίλε? για να καταλάβει ο pc τι προσπαθείς να συνδέσεις και να λειτουργήσει. λογικά πρέπει να είχε μέσα.
keep going alone......
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

file mou exw egatastisei to logismiko.

to ena provlima pou exw einai oti i othoni sto pc pou logika tha edeixne oti kai o fakos, deixnei polyxrwmes teleies na tremopaizoun.

to deytero einai oti den anoigei to com1.

i alitheia einai oti den exw polles gnwseis kai pisteyw oti kapoies leptomereies ekana lathos.

An exeis paromoio tileskopio tha ithela kapoies symvoules.

se eyxaristw ek ton proterwn.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά έχω κι εγώ έν προβληματάκι με το go to του etx μου.Τις πρώτες μέρες όλα πήγαιναν τέλεια αλλα τώρα έχει πάθει κάτι και μου βγάζει ένα μήνυμα check mount slewing to this object may cause the telescope to hit the mount. κι όταν πατάω go to για να συνεχίσει πάει όπου του κατέβει ακόμα κι αν έχω κάνει align(πόλυ δύσκολα βέβαια αφού ακόμα και στο align πάει όπου θέλει..)Μήπως ξέρει κανείς πως το ρυθμίζουμε?
!Μ΄ένα τηλεσκόπιο κι εγώ ψάχνω το δρόμο να βρω το μακρινό!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

φίλε ΤΕΟ ίσως κάποιες ρυθμίσεις π πιστεύω θα λέει στο βιβλιαράκι.δεν τό έχω το συγκεκριμένο τηλεσκόπιο.ίσως να είναι πρόβλημα εστίασης(ίσως, δεν ειμαι σιγουρος).δοκίμασε να εστιάσεις καλα πχ στην σελήνη και ύστερα κοίταξε από το pc σου.

 

Φιλε Αρη δεν ξέρω, δοκίμασες να το βάλεις να κοιτάξει σε ένα αντικείμενο πχ την σελήνη??η μήπως του δίνεις μύνημα να δει προς το μέρος ενός αντικειμένου που δεν έχει βγεί ακόμη πάνω ωστε να το βλέπεις?και πάλι για αυτά π σου λέω δεν ειμαι και 100% σίγουρος...

 

Φιλικά Γιώργος

keep going alone......
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

file mou egw molis arxisa na asxoloume me tileskopia. i skepsi mou gi ayto pou les einai oti otan kati paei strava kalo einai na to ksekinas ksana apo tin arxi.diladi tha elega na ksanarithmiseis wres poli klp.

Tha ithela na se rwtisw an exeis to lpi .

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

οταν λες lpi τι ενοείς? όσο για το άλλο που μου λές νομίζω πως ναι απο την αρχή ξανακάνε ότι σ λέει το manual. αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει ή κάποιος που το έχει και το έχει κάνει ήδη
keep going alone......
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

lpi=Lunar Planetary Imager

1on metaferei tin eikona apo to tileskopio stin othoni tou ypologisti kai etsi exeis pio polles dynatotites paratirisis.

2on elenxeis tin kinisi tou tileskopioy apo to pc

Oso gia to ti allo mporei na kanei kai poso kala, an to xrisimopoisw tha sou pw.

estiasi pantws exw kanei.den ftaiei ayto.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης