Jump to content

Canon EOS 40D + EF-D 17-85KIT


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα παραγγειλα canon eos 40d με φακο EF-D 17-85 και ενα compactflash Sandisk 2Gb extreme IV απο καρτελο και μου ειπε οτι θα την εχω Δευτερα γιατι αν κοψει τιμολογιο απο 1/3 και μετα θα εχω επιστροφη χρηματων απο την canon 200ευρω. (προσφορα canon απο 1 Μαρτιου)

 

Φιλικα Δημητρης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλορίζικη Δημήτρη. Είναι καταπληκτική κάμερα... :cheesy:

 

Και ο EF-S 17-85mm είναι πολύ καλός φακός. Για κιτ ίσως είναι ο καλύτερος που προσφέρει η Canon.

 

Πάρε και ένα SW 80ED με μια καλή ισημερινή και είσαι έτοιμος για αστροφωτογράφηση........

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.

 

Arthur C. Clarke

 

 

http://vip-digital-imaging.blogspot.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σε ευχαριστω. Ετοιμος ειμαι αλλα μου βγηκε ολο το μαλι μαζι με PC , laser A3 ,DSLR, scanner 5600 Ευρω και για κανα μηνα και δεν γινετε να κανω αλλες αγορες... αλλα συντομα. :wink:

 

Φιλικα Δημητρης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

με γεια τα νεα σου καλουδια, περιμενουμε εντυπωσεις!!! =D>

 

Απο βδομαδα θα σας πω, αλλα απο οτι διαβασα στο ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ και στο dpgr ειναι κορυφαιο εργαλειο αλλα περισσοτερα next week

 

Φιλικα Δημητρης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Me geia to ergaleio!

 

Έχω και εγώ την ίδια και είναι όντως πολύ καλή και υπάρχει σαφέστατη διαφορά από την μικρότερη σειρά (δηλαδή 350D, 400D κτλ).

 

Πάντως, αν δεν έχεις ήδη, είναι μάλλον αδικία για αυτό το σώμα να μην το συνδυάσεις και με καλούς φακούς όπως τον

Canon 24-70L f/2.8 και τον

Canon 70-200L f/2.8 (IS).

Ειδικά ο δεύτερος είναι πολύ χρήσιμος.

 

Α και αν θέλεις να την παίρνεις και σε εκδρομές πάνω από 5-6 μέρες χρειάζεσαι οπωσδήποτε αρκετά μεγαλύτερη κάρτα καθώς είναι μεγάλες οι φωτογραφίες σε RAW.

 

Καλές φωτογραφήσεις!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συμφωνώ με τα παραπάνω. Οι συγκεκριμένοι φακοί είναι ό,τι καλύτερο για αυτό το σώμα και επιπλέον όντας EF (και όχι EF-S όπως του κιτ) όταν με το καλό πας σε full frame θα δεις τις πραγματικές τους δυνατότητες.

 

Εγώ επέλεγα δύο 4άρες ή 8άρα ή ακόμα και 12άρα, όλες extreme III. Φθηνότερα θα σου έρθουν και με μικρή διαφορά στην ταχύτητα αλλά τεράστια στην χωρητικότητα. Επίσης μια έξτρα μπαταρία θα είναι εξαιρετικά χρήσιμη. Μη σου πω πάρε οπωσδήποτε και batery grip.

 

Φιλικά

 

Βασίλης

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.

 

Arthur C. Clarke

 

 

http://vip-digital-imaging.blogspot.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ευχαριστω πολυ παιδια , εκανα και μια μικρη αλλαγη αντι για 2Gb extreme IV , πηρα 4 Gb extreme III

 

Φιλικα Δημητρης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης