Jump to content

Πρόσθεση φωτοφραφιών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί φίλοι,

 

Έχώ την sony p 92 που έχει μέγιστο χρόνο έκθεσης 2 δευτερόλεπτα.Γνωρίζει κανεις αν μπορώ να προσθέσω π.χ 2 φωτογραφίες των 2 δευτερολέπτων ώστε να έχω τελική φωτογραφία όμοια με μία 4 δευτερολέπτων;

 

Φιλικά Γιώργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε Γώργο,

 

καλώς όρισες στο Astrovox. Αυτό που ρωτάς γίνεται εύκολα με τα κατάλληλα προγράμματα. Δεν ξέρω ποιό είναι καταλληλότερο γι' αυτή τη δουλειά, πάντως άν έχεις π.χ. τα registax και photoshop σίγουρα μπορείς να το κάνεις. Ανάλογα με τις συνθήκες, μπορεί να έχεις βελτίωση στον ψηφιακό θόρυβο σε σχέση με μία φωτογραφία των 4 δευτερολέπτων. Η άθροιση μπορεί ασφαλώς να γίνει και για πολύ περισσότερα από δύο καρέ.

  • Φιλικά, Στέφανος

"Πως να σωπάσω μέσα μου την ομορφιά του κόσμου; ..." Κώστας Κινδύνης

"Με το λύχνο του άστρου στους ουρανούς εβγήκα, στο αγιάζι των λειμώνων, στη μόνη ακτή του κόσμου..." Οδυσσέας Ελύτης

www.a-polaris.org

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτό με απασχολεί και εμένα πολυ καιρο αλλα δεν εχω βρει πως γινεται.Μηπως ξερει κανεις πως ακριβως γινεται αυτο μεσα απο το μενου του photoshop :?: :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητοί φίλοι

 

 

Προσπαθώ εδώ και αρκετές μέρες να προσθέσω φωτογραφίες που έχω τραβήξει με την Canon 300D χρησιμοποιώντας το registax αλλά δεν έχω καταφέρει σχεδόν τίποτα. Μετά την τοποθέτηση των φωτογραφιών επιλέγω ALIGN και βγαίνει ένας υπέροχος .. αχταρμάς. Κάτι γίνεται στραβά ίσως και δεν προστίθενται σωστά οι φωτογραφίες.

Προσυπογράφω για βοήθεια

 

Αστρο-φιλικά Βασίλης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης