Jump to content

ΣΥΜΠΑΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ & ΦΥΣΙΚΗ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φοβερό βιβλίο. Αναλύει εκτενέστατα σχεδόν τα πάντα γύρω από την αστρονομία. Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα, του Ιωάννη Μυλωνά, Νάουσα 2003.

 

Ενδεικτικά:

 

1. Ο ΚΟΣΜΟΣ - ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΑΝΑΔΡΟΜΗ

2. Η ΝΕΥΤΩΝΕΙΑ ΣΥΝΘΕΣΗ

3. Η ΕΝΟΠΟΙΗΣΗ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΟΥ - ΜΑΓΝΗΤΙΣΜΟΥ - ΟΠΤΙΚΗΣ

4. Η ΕΙΔΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ ΤΗΣ ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

5. Η ΓΕΝΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ ΤΗΣ ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

6. Η ΧΩΡΟΙ ΤΟΥ ΡΗΜΑΝ

8.Η ΒΑΡΥΤΙΚΗ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΗ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ

9. Η ΚΒΑΝΤΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ

10. ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΥΡΗΝΕΣ

11. Η ΚΒΑΝΤΙΚΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗ

12. Η ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΤΙΑΣ

13. ΚΒΑΝΤΙΚΗ ΗΛΕΚΤΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ

14. Η ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ

15. ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΣΩΜΑΤΙΔΙΑ

16. Η ΕΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΘΕΜΕΛΙΩΔΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ

17. ΥΠΕΡΧΟΡΔΕΣ

19. Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ

 

+ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ, ΓΛΩΣΣΑΡΙΟ, ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ & ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ

 

ΣΕΛΙΔΕΣ: 441

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 4 μήνες αργότερα...

Ευχαριστουμε,πρεπει οντως να ειναι καλη επιλογη.

Παρεπιπτωντος αυτη τη περιοδο διαβαζω το βιβλιο του Stephen Hawking "Το συμπαν σε ενα καρυδοτσουφλο". Μπορει να ειμαι ακομη στην αρχη ομως ειναι συναρπαστικο και παραθετει τρομερες εικονες =D>

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φοβερό βιβλίο. Αναλύει εκτενέστατα σχεδόν τα πάντα γύρω από την αστρονομία. Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα, του Ιωάννη Μυλωνά, Νάουσα 2003.

 

Ενδεικτικά:

 

1. Ο ΚΟΣΜΟΣ - ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΑΝΑΔΡΟΜΗ

2. Η ΝΕΥΤΩΝΕΙΑ ΣΥΝΘΕΣΗ

3. Η ΕΝΟΠΟΙΗΣΗ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΟΥ - ΜΑΓΝΗΤΙΣΜΟΥ - ΟΠΤΙΚΗΣ

4. Η ΕΙΔΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ ΤΗΣ ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

5. Η ΓΕΝΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ ΤΗΣ ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

6. Η ΧΩΡΟΙ ΤΟΥ ΡΗΜΑΝ

8.Η ΒΑΡΥΤΙΚΗ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΗ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ

9. Η ΚΒΑΝΤΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ

10. ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΥΡΗΝΕΣ

11. Η ΚΒΑΝΤΙΚΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗ

12. Η ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΤΙΑΣ

13. ΚΒΑΝΤΙΚΗ ΗΛΕΚΤΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ

14. Η ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ

15. ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΣΩΜΑΤΙΔΙΑ

16. Η ΕΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΘΕΜΕΛΙΩΔΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ

17. ΥΠΕΡΧΟΡΔΕΣ

19. Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ

 

+ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ, ΓΛΩΣΣΑΡΙΟ, ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ & ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ

 

ΣΕΛΙΔΕΣ: 441

 

 

Πολύ καλό βιβλίο για κάποιον που είναι στο πανεπίστημιο...Δεν το συστήνω σε παιδιά της ηλικίας της Tsaprazi είναι πολύ εξιδεικευμένο... =;

Πάντως παιδιά στη δική σου ηλικία Ελένη μου δεν θα καταλάβαιναν σχεδόν τίποτα,αμφίβάλλω και για σένα που το διαβάζεις... =; :D

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα διαφωνήσω μαζί σου διότι τα μαθηματικά και η φυσική που περιέχει αυτό το βιβλίο θα είναι σε πολύ ανώτερο επίπεδο..από τα περιέχομενα φαίνεται..βέβαια το βιβλίο αυτό να έχει μόνο θεωρία,αυτό είναι άλλο καπέλο..Αλλά δεν μπορεί ένα παιδί του γυμνασίου να καταλάβει αυτές τις έννοιες..Δεν μπορεί ένα παιδί που να μην ξέρει τι εννοείται όταν λύνουμε ως πρός κάποιον παράγοντα,να καταλαβαίνει ολοκληρώματα για παράδειγμα..Μην τα ισοπεδώνουμε και όλα.. =; :D

 

Φιλικά

:cheesy: :cheesy:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φοβερό βιβλίο. Αναλύει εκτενέστατα σχεδόν τα πάντα γύρω από την αστρονομία. Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα, του Ιωάννη Μυλωνά, Νάουσα 2003.

 

Ενδεικτικά:

 

1. Ο ΚΟΣΜΟΣ - ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΑΝΑΔΡΟΜΗ

2. Η ΝΕΥΤΩΝΕΙΑ ΣΥΝΘΕΣΗ

3. Η ΕΝΟΠΟΙΗΣΗ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΟΥ - ΜΑΓΝΗΤΙΣΜΟΥ - ΟΠΤΙΚΗΣ

4. Η ΕΙΔΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ ΤΗΣ ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

5. Η ΓΕΝΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ ΤΗΣ ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

6. Η ΧΩΡΟΙ ΤΟΥ ΡΗΜΑΝ

8.Η ΒΑΡΥΤΙΚΗ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΗ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ

9. Η ΚΒΑΝΤΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ

10. ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΥΡΗΝΕΣ

11. Η ΚΒΑΝΤΙΚΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗ

12. Η ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΤΙΑΣ

13. ΚΒΑΝΤΙΚΗ ΗΛΕΚΤΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ

14. Η ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ

15. ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΣΩΜΑΤΙΔΙΑ

16. Η ΕΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΘΕΜΕΛΙΩΔΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ

17. ΥΠΕΡΧΟΡΔΕΣ

19. Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ

 

+ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ, ΓΛΩΣΣΑΡΙΟ, ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ & ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ

 

ΣΕΛΙΔΕΣ: 441

 

 

Πολύ καλό βιβλίο για κάποιον που είναι στο πανεπίστημιο...Δεν το συστήνω σε παιδιά της ηλικίας της Tsaprazi είναι πολύ εξιδεικευμένο... =;

Πάντως παιδιά στη δική σου ηλικία Ελένη μου δεν θα καταλάβαιναν σχεδόν τίποτα,αμφίβάλλω και για σένα που το διαβάζεις... =; :D

 

 

προσωπική σου άποψή,ο καθένας μας έχει δυνατότητες και ικανότητες οι οποίες κάποιες φορές μπορεί να μην συμβαδίζουν με την ηλικία του.

 

 

και παρεπιμπτόντως, ξέρω πολλούς που γνωρίζουν να λύνουν ως προς κάποιον παράγοντα άλλα δεν γνωρίζουν ούτε την αξία ούτε και την χρησιμότητα του ολοκληρωματος, γενικά αν το αντικείμενο που ασχολείται κάποιος του είναι αδιάφορο, όσες γνώσεις και να έχει δεν ωφελούν σε τίποτα, αγάπη και υπομονή θέλει το κάθετι και όλα τα υπόλοιπα έρχονται.

Η ΑΣΤΡΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ !!!!!

astronomy for all

 

http://mechntua.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα συμφωνήσω με την άποψη ότι έχουμε βιβλία για πιο μετά!!Μιχάλη φυσικά και είναι προσωπική μου άποψη δεν είπα σώνει και καλά να την ενστερνιστεί κάποιος =; Επίσης υπάρχουν άτομα που έχουν δυνατότητες και ικανότητες οι οποίες κάποιες φορές μπορεί να μην συμβαδίζουν με την ηλικία τους,γιατί και εγώ διάβαζα μικρή βιβλία ανώτερου επίπεδου...

Τέλως πάντων ότι είχα να πω τα είπα με κάθε καλή διάθεση και πάντα φιλικά!!

 

Φιλικά!!

 

:cheesy:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πολύ καλό το βιβλίο που μας παρέθεσες tzaprazi.Πάντως ο καθένας έχει την άποψη του και δεν χρειάζεται αμέσως να κριτικάρουμε. 8)

 

Και εγώ έχω κανά δυό βιβλία που τα φυλάω να τα διαβάσω πιο μετά. :D

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ:

 

ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΣΥΜΠΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ & ΦΥΣΙΚΗ

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εντάξει μπορεί όντως κάποια βιβλία να είναι ανώτερου επιπέδου και να περιέχουν δυσνόητες έννοιες και ποσότητες όμως κατά τη γνώμη μου αυτό κάθε άλλο παρα να μας αποθαρρύνει πρέπει.ΟΚ, κατανοώ την άποψη που λέει κάθε πράγμα στο καιρό του, όμως καμία προσπάθεια δεν πάει χαμένη και προσωπικά επικροτώ την Tranpazi γιατί το διάβασε και προσπάθησε.Βέβαια δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω πόσο δύσκολο της φάνηκε ή όχι, όμως το θέμα είναι πως λίγο ή πολύ εμαθε νέα πράγματα πράγμα που μόνο καλό μπορεί να της έκανε.Κι αυτό γιατί ακόμη και στην περίπτωση που δεν κατόρθωσε να κατανοήσει πολλά πράγματα (κάτι απολύτως λογικό) εντούτοις της γεννήθηκε η απορία και η θέληση να ψάξει περαιτέρω από αυτά που το σχολείο της παρέχει.

Με μέτρο όμως ε!, μην παρεξηγηθώ,προς Θεού δεν εννοώ να ξεκινήσει να λύνει ολοκληρώματα και τα συναφή, κυρίως ως προς θεωρία αναφέρομαι.Έτσι θα πάρει μια καλή προγευση και αργότερα που θα το ξαναδιαβάσει σίγουρα θα καταλάβει πολύ περισσότερα =D>

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καθώς έκανα μια αναζήτηση στο Ίντερνέτ για τον εν λόγω βιβλίο,καθώς και σε βιβλιοπωλέία από Νάουσσα μέχρι Αθήνα και Θεσσαλονική δεν βρήκα τίποτα για το εν λόγω βιβλίο ούτε κάν την ύπαρξη του.Αμφίβαλλω αν υπάρχει ένα αυτό το βιβλίο..Όσο για τον συγγραφέα τον βρήκα αλλά έλεγε ότι ήταν απλά υπαλλήλος της ΔΕΥΑΝ..δεν νομίζω να έγραψε ένα τέτοιο βιβλίο.. :-k :-k ..Ακόμα και να έχει εξαντληθεί το βίβλιο νομίζω πώς είναι εφικτό να το βρεί κάποιος..

 

Παρακαλώ θα ήθελα από την αγαπήτη Tsaprazi να ανεβάσει στο φόρουμ αν γίνεται μια σχετική φωτογραφία του βιβλίου αυτού... :-k

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καθώς έκανα μια αναζήτηση στο Ίντερνέτ για τον εν λόγω βιβλίο,καθώς και σε βιβλιοπωλέία από Νάουσσα μέχρι Αθήνα και Θεσσαλονική δεν βρήκα τίποτα για το εν λόγω βιβλίο ούτε κάν την ύπαρξη του.Αμφίβαλλω αν υπάρχει ένα αυτό το βιβλίο..Όσο για τον συγγραφέα τον βρήκα αλλά έλεγε ότι ήταν απλά υπαλλήλος της ΔΕΥΑΝ..δεν νομίζω να έγραψε ένα τέτοιο βιβλίο.. :-k :-k ..Ακόμα και να έχει εξαντληθεί το βίβλιο νομίζω πώς είναι εφικτό να το βρεί κάποιος..

 

Παρακαλώ θα ήθελα από την αγαπήτη Tsaprazi να ανεβάσει στο φόρουμ αν γίνεται μια σχετική φωτογραφία του βιβλίου αυτού... :-k

 

 

](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Η ΑΣΤΡΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ !!!!!

astronomy for all

 

http://mechntua.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καθώς έκανα μια αναζήτηση στο Ίντερνέτ για τον εν λόγω βιβλίο,καθώς και σε βιβλιοπωλέία από Νάουσσα μέχρι Αθήνα και Θεσσαλονική δεν βρήκα τίποτα για το εν λόγω βιβλίο ούτε κάν την ύπαρξη του.Αμφίβαλλω αν υπάρχει ένα αυτό το βιβλίο..Όσο για τον συγγραφέα τον βρήκα αλλά έλεγε ότι ήταν απλά υπαλλήλος της ΔΕΥΑΝ..δεν νομίζω να έγραψε ένα τέτοιο βιβλίο.. :-k :-k ..Ακόμα και να έχει εξαντληθεί το βίβλιο νομίζω πώς είναι εφικτό να το βρεί κάποιος..

 

Παρακαλώ θα ήθελα από την αγαπήτη Tsaprazi να ανεβάσει στο φόρουμ αν γίνεται μια σχετική φωτογραφία του βιβλίου αυτού... :-k

 

 

](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

 

[-X

 

Το εν λόγω βιβλίο δεν το βρίσκω ούτε εγώ όσο και εάν έψαξα.Δεν γίνεται να μην υπάρχει στο ίντερνετ. :-k

 

 

Μπορείς tsaprazi να μας αναφέρεις τις εκδόσεις του βιβλίου?

 

Ευχαριστώ.

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καθώς έκανα μια αναζήτηση στο Ίντερνέτ για τον εν λόγω βιβλίο,καθώς και σε βιβλιοπωλέία από Νάουσσα μέχρι Αθήνα και Θεσσαλονική δεν βρήκα τίποτα για το εν λόγω βιβλίο ούτε κάν την ύπαρξη του.Αμφίβαλλω αν υπάρχει ένα αυτό το βιβλίο..Όσο για τον συγγραφέα τον βρήκα αλλά έλεγε ότι ήταν απλά υπαλλήλος της ΔΕΥΑΝ..δεν νομίζω να έγραψε ένα τέτοιο βιβλίο.. :-k :-k ..Ακόμα και να έχει εξαντληθεί το βίβλιο νομίζω πώς είναι εφικτό να το βρεί κάποιος..

 

Παρακαλώ θα ήθελα από την αγαπήτη Tsaprazi να ανεβάσει στο φόρουμ αν γίνεται μια σχετική φωτογραφία του βιβλίου αυτού... :-k

 

 

](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

 

Δεν καταλαβαίνω την αντίδραση σου... ](*,) Το βίβλιο το βρήκα ενδιαφέρον και θα ήθελα να το πάρω καθώς όμως το έψαξα δεν το βρήκα..Υπάρχει πρόβλημα σε αυτο? ](*,)

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στις εκδόσεις δεν αναφέρει κάτι ιδιαίτερο, απλά μία ένδειξη "ΝΑΟΥΣΑ 2006" ή 2007 νομίζω, δε θυμάμαι, δεν έχω το βιβλίο μαζί μου.

 

Το πήρα από ένα βιβλιοπωλείο στη Νάουσα σε μία εκδρομή, όντως δεν υπάρχει στο Ίντερνετ και μάλιστα ήταν και το τελευταίο τεύχος στο βιβλιοπωλείο. :roll:

 

Καλές διακοπές!!! :P

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στις εκδόσεις δεν αναφέρει κάτι ιδιαίτερο, απλά μία ένδειξη "ΝΑΟΥΣΑ 2006" ή 2007 νομίζω, δε θυμάμαι, δεν έχω το βιβλίο μαζί μου.

 

Xμμμ, πώς γίνεται να μην γράφει εκδόσεις..??? :-k :?:

 

Τέλος πάντων. :roll: Οκ, ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ελπίζω να μπορέσω να ανεβάσω φωτογραφία όταν γυρίσω από τις διακοπές μου..! Θα ήθελα επίσης να αναφέρω ότι όχι μόνο το βιβλιοπωλείο από το οποίο το προμηθεύτηκα δεν έχει ιστοσελίδα στο Ίντερνετ, μάλιστα είναι και σε άθλια κατάσταση, ένα ετοιμόρροπο κτίριο σε ένα στενό της Νάουσας. :lol:

 

Καλή συνέχεια σε όλους! :D

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ελπίζω να μπορέσω να ανεβάσω φωτογραφία όταν γυρίσω από τις διακοπές μου..! Θα ήθελα επίσης να αναφέρω ότι όχι μόνο το βιβλιοπωλείο από το οποίο το προμηθεύτηκα δεν έχει ιστοσελίδα στο Ίντερνετ, μάλιστα είναι και σε άθλια κατάσταση, ένα ετοιμόρροπο κτίριο σε ένα στενό της Νάουσας. :lol:

 

Αυτό θα πει τύχη. 8) Πάντως, όποτε μπορέσεις ανέβασε μια φωτογραφία να δούμε πώς είναι.Ευχαριστώ.

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ok, κατά τα τέλη Ιουλίου ελπίζω να μπορέσω να ανεβάσω κάποιες επιπλέον πληροφορίες.

 

Καλό βράδυ. :)

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σε ευχαριστώ Ελένη μου!! :mrgreen:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Στο κάτω μέρος του βιβλίου αναφέρει: ΝΑΟΥΣΑ 2003

 

Στο εξώφυλλο έχει το M16 και ο συγγραφέας είναι ο ΙΩΑΝΝΗΣ Α.ΜΥΛΩΝΑΣ. Στο πίσω εξώφυλλο:

 

Ο Γιάννης Μυλωνάς γεννήθηκε στη Νάουσα όπου τελείωσε τις εγκύκλιες σπουδές. Κατόπιν σπούδασε μαθηματικά στο ΑΠΘ...Έγραψε δεκάδες άρθρα σε εφημερίδες και περιοδικά. Διδάσκει μαθηματικά στη μέση εκπαίδευση.

 

Έχει και την ηλεκτρονική του διεύθυνση, αλλά δεν ξέρω εάν επιτρέπεταιαπό τους κανονισμούς να το αναφέρω. Τέλος πάντων... :?

 

milonas@alfanet.gr

 

Έχω χάσει το καλώδιο του κινητού με το οποίο ανεβάζω τις φωτογραφίες, εάν το βρω θα ανεβάσω κάποιες φωτογραφίες.

 

Καλό βράδυ :D

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κάποιες φωτογραφίες του βιβλίου. :D

 

1123.thumb.jpg.b3355ba5fa016cb00aaa4ca15199568a.jpg

Το πίσω εξώφυλλο

 

1122.thumb.jpg.6f3533ee49701dc515a22e616f58f815.jpg

Το εξώφυλλο

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης