Jump to content

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες κατα λαθος επιασα το κατω μερος του Barlow και του εκανα μια παρα πολυ ωραια δαχτυλια.....

Με το πανακι που καθαριζω τα γυαλια μου το ετριψα κυκλικα πολυ απαλα και σχολαστικα.. εχω ομςως την εντυπωση οτι εχει απλωσει το λιπος σε ολο το φακο.. Τι πρεπει να κανω????????? Αν γνωριζει καποιος παρακαλω πολυ να μου πει..

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΑΛΗΘΙΝΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ!!!!!!!](*,)

«Δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία. Και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα σίγουρος ...» Άλμπερτ Αϊνστάιν. :-$

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αριστοτέλη μην πανικοβάλεσαι αρχικά!

Διάβασε εδώ http://www.astrovox.gr/forum/viewtopic.php?t=7148&postdays=0&postorder=asc&highlight=%EA%E1%E8%E1%F1%E9%F3%EC%EF%F2&start=0

 

και επιπλέον κάνε και ένα search εδώ στο Astrovox και θα βρεις πολλά πράγματα.

 

Συνοπτικά, πρώτα με ένα φυσητήρι διώχνεις τη σκόνη καλά απ'το φακό, και ύστερα είτε με Ισοπροπυλική αλκοόλη (τη ζητάς στο Φαρμακείο της γειτονιάς σου) και μπατονέτα , είτε με κάποιο καλό καθαριστικό του εμπορίου κάνεις προσεκτικά τη δουλειά σου.

Μη σκουπίζεις το φακό με τέτοιο πανάκι γιατί είναι επικίνδυνο να τον χαράξεις ανεπανόρθωτα αν υπάρχει κάποιο σκουπιδάκι πάνω..

 

Υ.Γ. Όταν είχα πάει να ζητήσω Ισοπροπυλική Αλκοόλη στη γειτονιά μου, η φαρμακοποιός με πέρασε από "ανάκριση" γιατί το υλικό είναι εύφλεκτο και έχει χρησιμοποιηθεί και σε τρομοκρατικές ενέργειες.

Μόλις της εξήγησα γιατί το θέλω, μου ζητούσε να της δείξω τη Σελήνη με το τηλεσκόπιο :mrgreen:

Άγγελος Μακρής

 

www.aggelosmakris.com

www.facebook.com/aggelosmakrisnightscapes

www.instagram.com/aggelos_makris

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης