Jump to content

Το αστείο της ημέρας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχαχαχ! μην το γελάς καθόλου! Σε ένα μαγαζί (Public...) έχουν βάλει τον ερευνητή ανάποδα!! ](*,)

 

 

:mrgreen: :mrgreen:

π = ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ ΤΟ ΚΥΚΛΟΥ ΜΗΚΟΣ ΙΝΑ ΟΡΙΣΗ ΔΙΑΜΕΤΡΩ ΠΑΡΗΓΑΓΕΝ ΑΡΙΘΜΟΝ ΑΠΕΡΑΝΤΟΝ ΚΑΙ ΟΝ ΦΕΥ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΟΛΟΝ ΘΝΗΤΟΙ ΘΑ ΕΥΡΩΣΙ... :-k
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και η πλάκα είναι ότι κανείς από αυτούς που είναι γύρω της δεν έχει παραξενευτεί...

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τι κοροϊδεύετε βρε άσχετοι. Η γυναίκα γνωρίζει τι κάνει. Δεν είναι η θέση της στο προσοφθάλμιο. Απλώς έχει στηθεί και περιμένει τον οφθαλμίατρο να της εξετάσει τον καταρράκτη.

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Απίστευτο!!! =D> =D>

Καλές Παρατηρήσεις & Καθαρούς Ουρανούς!

 

Μάκης Λυκόπουλος

Μέλος Ελληνικής Αστρονομικής Ένωσης (ΕΑΕ)

Μέλος Συλλόγου Ερασιτεχνικής Αστρονομίας Βοιωτίας (ΣΕΑΒ)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η ερμηνεία του Κώστα μου θύμισε την ιστορία - αστικός μύθος κατα πάσα πιθανότητα - που έμαθα από συνάδελφο για μία γριούλα που πονούσε ο λαιμός της και βρέθηκε σε εφημερία επαρχιακού νοσοκομείου....

 

Απο εδώ κι απο εκεί αντί να την κατευθύνουν στον ΩΡΛ, μπερδέυτηκε η γριούλα και βρέθηκε στο γυναικολογικό... πνιγμένος ο γιατρός πριν προλάβει να μιλήσει η γιαγιά, της λέει γδύσου γιαγιά και πέρνα στο εξεταστήριο! Ανυποψίαστη η γιαγιούλα το κάνει, και μετά από δύο λεπτά ο γιατρός μπαίνει στο εξεταστήριο και βλέπει τη γιαγιά γυμνή, με τα χέρια της στα σταντ για τα πόδια του γυναικολογικού "μπουμ" και σε στάση "δίκην γκιλοτίνας" να περιμένει με ανοιχτό το στόμα να εξετάσει ο γιατρός το λαιμό της!

You can live to be a hundred if you give up all the things that make you want to live to be a hundred.

Woody Allen

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Απο τη στιγμη που μου το χουν κανει στις αστροβραδιες στη Χαλκιδικη , δε μου φαινεται παραξενο .

Ολο το φευγει με τη πρωτη φορα !!

Τα πάντα ειναι Μαθηματικά.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Απο τη στιγμη που μου το χουν κανει στις αστροβραδιες στη Χαλκιδικη , δε μου φαινεται παραξενο .

Ολο το φευγει με τη πρωτη φορα !!

 

Όχι για να δείτε τι χάνετε όσοι δεν έχετε έρθει στις αστροβραδιές της Χαλκιδικής!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ωραια η γιαγια :lol:

 

 

 

Η αληθεια ειναι οτι σε αστροβραδιες εχω δει και χειροτερα ](*,)

 

-ενας κυριος αφου ειδε μεσα απο τον φακο και του αρεσε μας ζήτησε να αλλάξουμε την "εικονα" και να βαλουμε κατι αλλο (οχι δεν εννοουσε να βαλουμε αλλο αντικειμενο, νομιζε οτι ηταν ηλεκτρονική εικόνα)

-ενα αλλο αστειο ειναι οταν κουτουν μεσα απο τον φακο και λενε: "ωωω πολυ ωραιο", και μετα ελεγχεις το ειδωλο και βλεπεις οτι εχει κουνουθει απ'τον στοχο και ειναι και εντελώς ανεστίαστο ](*,)

-Κυριος κοιταζει μεσα...στον Telrad (αντι για τον φακο) βλεπει και λεει: ωωω πολυ καλο-πολυ καλο μπραβο ](*,) ](*,)

-Κυρια επειδη δεν εφτανε τον φακο, τραβαει ολο το τηλεσκοπιο προς τα κατω ωστε να το φερει στο υψος του ματιου της, κοιταζει μεσα και λεει: μμμ πολυ καλο :-({|=

κ.α.

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παντως λογικο εινια να κανουν τετοια λαθη , οπως κι εμεις θα καναμε σε καποιο αλλο χομπυ με το οποιο δεν ασχολουμαστε .

 

Παντως το 2ο που λεει ο Βασιλης θα εχει τυχει σε ολους μας .Νομιζω το λενε απο ευγενια (ελπιζω :mrgreen: ) .

 

Και το τελευταιο μου τυχε απο μια κυρια στη Ποτιδεα , που πραγματικα πηγε να γαντζωθει πανω απο το Νευτωνιο ενω το ειχα λυμενο για να βρισκω τον στοχο μονος μου .Ευτυχως προλαβαμε το τηλεσκοπιο :mrgreen: :mrgreen: .

 

Αλλο που εχει τυχει ειναι καποιος να πηγαινει να δει πισω απο το Νευτωνιο .

 

Περιμενουμε να ακουσουμε κι απο αλλους :D

Τα πάντα ειναι Μαθηματικά.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

εγώ παιδιά όταν πήρα το dob το είχα αφήσει πάνω στον καναπέ και όταν μπήκε στο σπίτι η αδερφή μου νόμιζε πως χάλασε ο θερμοσίφωνας και πήραμε καινούριο!! Πολύ γέλιο!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οντως Αλεξανδρε απο ευγένεια το λενε,

απλα ειπα να γραψω γιατι πολλες φορες εχει πλακα.

 

 

εγώ παιδιά όταν πήρα το dob το είχα αφήσει πάνω στον καναπέ και όταν μπήκε στο σπίτι η αδερφή μου νόμιζε πως χάλασε ο θερμοσίφωνας και πήραμε καινούριο!! Πολύ γέλιο!
Πολλοι μου το λενε αυτο οταν το εχω μεσα στο αυτοκινητο. "Που πας με τον θερμοσίφωνα;;" :lol:

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης