Jump to content

Προσφορες απο Lidl


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω αν ειναι το καταληλο σημειο να ποσταρω αλλα μιας και αγοραζουμε αρκετα πραγματα απο το lidl ανοιξα αυτο το θεμα για να ενημερωνωμαστε για προϊοντα το οποια μπορουμε να αγορασουμε απο εκει.

 

ξεκιναω λοιπον με τα 3Μ βελρκο τα οποια τα ειχα παρει πιο παλια και ειναι απιθανα σε σχεση με τα καλσικα υφασματινα για τοποθετουμε διαφορα αντικειμενα στις βασεις μας

 

http://lidl.gr/cps/rde/xchg/lidl_gr/hs.xsl/index_9120.htm

 

θα τα εχει στις 17/1 μην τα προσεπρασετε θα σας λυσουν τα χερια

Φιλικά Κώστας

 

http://www.astrobin.com/users/kookoo_gr/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 έτη αργότερα...

Το Σαββατο 26/1 εχει τον φορτιστη αυτοκινητου για 6/12v μπαταριες. τιμη 19,99€

 

GR_74798_12_s.jpg

 

 

Υ.Γ Αξιζει να τον αγορασω ή να ψαξω σε καταστημα ηλεκτρονικων για καλυτερο στα ιδια χρηματα;

Θα σβήσουμε τα φώτα της πόλης των σπιτιών

θα έχουμε απόψε Γιορτή των αστεριών...

 

Η Πούλια θ’ αναλάβει το μπαρ και τα ποτά

και η Μεγάλη Αρκούδα θα φτιάχνει παγωτά

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κοιτάω τα χαρακτηριστικά του:

 

Ηλεκτρονικά ελεγχόμενη, υπεραυτόματη φόρτιση με ενδεικτική λυχνία ελέγχου-LED

Για όλες τις μπαταρίες αυτοκινήτου και μοτοσυκλέτας με 6 V ή 12 V και 1,2 - 120 Ah- Χωρητικότητα

Με προστασία έναντι πολικότητας, βραχυκυκλώματος και υπερφόρτισης

Παλμική φόρτιση για την επαναλειτουργία άδειων μπαταριών

Σύνδεση μακράς διαρκείας, για ιδανική διατήρηση της φόρτισης, χωρίς τη δημιουργία θειικών

4 επιλεγόμενες λειτουργίες, για ιδανική προσαρμογή στον τύπο μπαταρίας

Μέγιστο ρεύμα φόρτισης: 3,8 A

3 χρόνια εγγύηση

 

Δεν είναι κακή η τιμή του για φορτιστή 3,8Α. Εγώ έχω πάρει το μικρότερο φορτιστή που ήταν για μπαταρίες μηχανής έως 7Ah και είχε βγει καλός.

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημήτρη δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για τον συγκεκριμένο...με είχαν αποτρέψει και εμένα κάποιοι γνωστοί μου.

Θα σου πρότεινα κάποιους από ένα γνήσιο κατάστημα ηλεκτρονικών όπως ο Βενιέρης.

 

Ρίξε μια ματιά

ΒΕΝΙΕΡΗΣ ΦΟΡΤΙΣΤΕΣ ΜΟΛΥΒΔΟΥ

 

Τελικά είναι πως θα βγει στον καθένα κάτι. Βλέπει ο Ανδρέας έχει διαφορετική εμπειρία..για φορτιστή εγώ θα πήγαινα μόνο σε καθαρά Ηλεκτρονικά. Μάλιστα σύντομα θα πάρω έναν από αυτούς που έδειξα για την μπαταρία μολύβδου που θα έχω.

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εχω μια μπαταρια συναργεμου 12v 7,2A και θα τη χρησιμοποιησω για το barndoor ,αλλα δεν εχω φορτιστη. Ο μικρος φορτιστης του lidl εχει βγει καλος και σε γνωστους μου. Τωρα αν αυτος λες οτι ειναι σκαρτος τι να πω; Σε καταστημα ηλεκτρονικων εδω στη θεσσαλονικη που πηγα δεν ειχαν φορτιστη με τα ιδια χαρακτηριστηκα κατω απο 30€.

Απο αυτους που εχει στο site ποιος ειναι ιδανικος γα μια μπαταρια σαν τη δικια μου; Ποσα Amp πρεπει να δινει; Αργη φορτιση φανταζομαι ειναι καλυτερη για αυτες τις μπαταριες;

Θα σβήσουμε τα φώτα της πόλης των σπιτιών

θα έχουμε απόψε Γιορτή των αστεριών...

 

Η Πούλια θ’ αναλάβει το μπαρ και τα ποτά

και η Μεγάλη Αρκούδα θα φτιάχνει παγωτά

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν λέω ακριβώς ότι είναι σκάρτος, απλώς μεταφέρω εντυπώσεις από κάποιους που έτυχε να τον αγοράσουν.

Πάντως καλό είναι να μην είναι και τρομερά ισχυροί για μπαταρίες που είναι γύρω στα 7Ah. Εγώ για μια τέτοια μπαταρία θα πάρω έναν με ρεύμα φόρτισης στο 1Α και είναι υπεραρκετός. Αν είναι παραπάνω δεν ενδείκνυται και τόσο γιατί την "σκίζεις" την μπαταρία! Και με 800mA θα έκανες δουλειά.

 

Στην τελική ένας με 1Α ισχύ θα στην φορτίζει πιο αργά, στις 7 ώρες, μια χαρά δεν είναι; Αν φορτίσεις τέτοια μπαταρία με παραπάνω Ampere μειώνεις την ζωή της αρκετά πιο γρήγορα από ότι με λιγότερα Ampere. Για να φορτίσεις αυτοκινήτου ναι, αλλάζει το πράγμα.

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

7 ωρες μου φαινονται λιγο :D Αυτες οι μπαταριες νομιζω θελουν 10-12 ωρες φορτιση για να ζησουν πολυ και να μην πεφτουν κατω απο ενα ποσοστο στην εκφορτιση. Φυσικα και η θερμοκρασια επιδρα για αυτο νομιζω θα την ντυσω κιολας την μπαταρια οπως ειπες και σε αλλο θεμα.

Θα σβήσουμε τα φώτα της πόλης των σπιτιών

θα έχουμε απόψε Γιορτή των αστεριών...

 

Η Πούλια θ’ αναλάβει το μπαρ και τα ποτά

και η Μεγάλη Αρκούδα θα φτιάχνει παγωτά

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ναι, αλλά ο χρόνος φόρτισης εξαρτάται από την ισχύ του ρεύματος με την οποία φορτίζεις την μπαταρία!! Αν έχει χωρητικότητα 7Ah με ισχύ 1 Ampere φορτίζεται σε 7 ώρες κατά προσέγγιση. Το να την φορτίζεις και ασταμάτητα δεν είναι πάλι καλό, πρέπει και να ξεφορτίζεται η μπαταρία!

 

Γενικά θέλει να γίνονται κύκλοι φόρτισης εκφόρτισης. Αν την ξεχάσεις αφόρτιστη ή την φορτίζεις συνέχεια...και με τους 2 τρόπους την χαλάς!

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αρα σκεφτεσαι για αυτον; http://venieris.com/%CE%97%CE%9B%CE%95%CE%9A%CE%A4%CE%A1%CE%9F%CE%9D%CE%99%CE%9A%CE%91%CE%97%CE%9B%CE%95%CE%9A%CE%A4%CE%A1%CE%9F%CE%9B%CE%9F%CE%93%CE%99%CE%9A%CE%91/%CE%97%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC%CE%95%CE%AF%CE%B4%CE%B7/tabid/122/CategoryID/3611/List/0/Level/a/ProductID/32632/Default.aspx

Αυτος ειναι μονο για 12v ετσι δεν ειναι;

 

Ποπο θα με κυνηγαει η γυναικα μου. Ξεκινησα να φτιαξω ενα barndoor για το χαμηλο κοστος του και να το ενα απο εδω να το αλλο απο εκει ξεφευγει σε κοστος. Ευτυχως τη μπαταρια την εκλεψα απο το συναγερμο του σπιτιου του πεθερου μου :mrgreen:

Θα σβήσουμε τα φώτα της πόλης των σπιτιών

θα έχουμε απόψε Γιορτή των αστεριών...

 

Η Πούλια θ’ αναλάβει το μπαρ και τα ποτά

και η Μεγάλη Αρκούδα θα φτιάχνει παγωτά

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ναι, κάτι τέτοιο έλεγα...δεν νομίζω πως χρειαζόμαστε κάτι πολύ εξεζητημένο για μια απλή τέτοια μπαταρία 12V. Ναι είναι μόνο για 12v. Έχει και έναν ακόμη που φορτίζει και 6V.
«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

έχω πάρει δυο τέτοιους φορτιστές εδώ και 3 χρόνια περίπου και οι δυο μου έχουν βγει μια χαρά. φορτίζω την μπαταρία (γύρω στα 40-50 Αh) της κάμερας μέσα σε ένα βράδυ, έχει και λειτουργία για χαμηλότερα Ah τα οποία χρησιμοποιούνται σε μπαταρίες για μηχανάκια οπότε σε μικρότερες μπαταρίες δουλεύει εξίσου μια χαρά. την προτείνω ανεπιφύλακτα μιας και φορτιστές με τα ίδια χαρακτηριστικά τους έχω βρεί και εγώ με τιμή πάνω από 30 ευρώ και σε περιτπώσεις 100 ευρώ

Φιλικά Κώστας

 

http://www.astrobin.com/users/kookoo_gr/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Είναι αλήθεια πως έχει δύο ρυθμούς φόρτισης, για πιο μικρές μπαταρίες (ανάλογες με αυτές των δικύκλων) και για μεγάλες μπαταρίες αυτοκινήτων. Βρήκα και ένα βιντεάκι που αναλύει τα χαρακτηριστικά σε περίπτωση που θέλει κανείς να δει:

 

http://www.youtube.com/watch?v=jVgGoKh5m2c

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το θεμα ειναι πως το εψαξα και σε forum ηλεκτρονικων και λενε οτι το προβλημα του συγκεκριμενου φορτιστη ειναι επειδη ειναι αυτοματος, αν η μπαταρια εχει αποφορτιστει τελειως μπορει να μην αρχιζει την φορτιση ή καμια φορα αν εχουν πεσει τα volt πολυ ,μπορει μια 12v να την βλεπει ως 6v και να μην συνεχιζει την φορτιση για τα 12...

Θα σβήσουμε τα φώτα της πόλης των σπιτιών

θα έχουμε απόψε Γιορτή των αστεριών...

 

Η Πούλια θ’ αναλάβει το μπαρ και τα ποτά

και η Μεγάλη Αρκούδα θα φτιάχνει παγωτά

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΠΑΙΔΙΑ o φορτιστής του LIDL είναι εξαιρετικός. Πάρτε τον με κλειστά μάτια. Η πιο χρήσιμη λειτουργια που εχει κατα τη γνωμη μου ειναι οτι σου επιτρεπει να τον εχεις συνεχεια πανω στην μπαταρια και να στην διατηρει φορτισμενη εως την επομενη εξορμηση..

Σημειωνω οτι ασχολουμε συστηματικα με το ραδιοερασιτεχνισμο και τον αερομοντελλισμο και εκει υπάρχει μεγάλη αναγκη για χρήση μπαταριών διαφόρων τύπων. ο Φορτιστης αυτός παίζει τέλεια.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

το θεμα ειναι να κοβει οταν φορτισει την μπαταρια. η γνωμη μου ειναι δωστε αλλα 10 ευρω και παρτε απο μαγαζι με ηλεκτρονικα αλλο.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ο φορτιστής κόβει όταν φορτίσει η μπαταρία και μπαίνει σε φάση συντήρηση όπως και στα ups, δεν μου έχει κάνει κανένα πρόβλημα τόσα χρόνια που τον δουλεύω

Φιλικά Κώστας

 

http://www.astrobin.com/users/kookoo_gr/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εχω τον ιδιο φορτιστη και κανενα δυο αλλους (μεταξυ αυτων και εναν ηλεκτρονικο για LiPO και ολα τα υπολοιπα ειδη μπαταριων - Δημήτρη φαντάζομαι καταλαβαίνεις για τι μιλάω)

Επειδή στις μπαταρίες μου έχω βολτομετρα, εχω παρατηρησει οτι οσυγκεκριμμένος σε πληρη φόρτιση μπαταρίας συντηρεί γυρω στα 14.5-15V σε αντιθεση με όποιονδηποτε άλλον που κρατά χαμηλώτερη ταση.

Ειναι φυσιολογικό αυτο?

Εμένα προσωπικά με φοβίζει και γι' αυτο τον χρησιμοποιώ μόνο για φόρτιση και οχι για συντήρηση.

Μιχάλης - CptFurz

www.michael-stephanou.com

Lunt LS100THA DS PT

Skylight 100 / f15

Meade Lightbridge 12” HiLux

Celestron Nexstar 8SE

IN ED 70/420

Mod PST102/1000, CaK module

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα επρεπε να δινει 13.8v ταση στη συντηριση;

Θα σβήσουμε τα φώτα της πόλης των σπιτιών

θα έχουμε απόψε Γιορτή των αστεριών...

 

Η Πούλια θ’ αναλάβει το μπαρ και τα ποτά

και η Μεγάλη Αρκούδα θα φτιάχνει παγωτά

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα επρεπε να δινει 13.8v ταση στη συντηριση;

 

Ετσι νομίζω κι' εγω, χωρίς όμως να είμαι απόλυτα βέβαιος.

Μιχάλης - CptFurz

www.michael-stephanou.com

Lunt LS100THA DS PT

Skylight 100 / f15

Meade Lightbridge 12” HiLux

Celestron Nexstar 8SE

IN ED 70/420

Mod PST102/1000, CaK module

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 11 μήνες αργότερα...

Μετα την πολυ καλη μου συμβιωση με τον φορτιστη μπαταριων του Lidl, τωρα βλεπω οτι βγηκε βελτιωμενη εκδοση του. http://www.lidl-hellas.gr/cps/rde/SID-E48FD8F3-C1341039/www_lidl_gr/hs.xsl/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=4354 Την Δευτερα.

92517_02_t.jpg

Θα σβήσουμε τα φώτα της πόλης των σπιτιών

θα έχουμε απόψε Γιορτή των αστεριών...

 

Η Πούλια θ’ αναλάβει το μπαρ και τα ποτά

και η Μεγάλη Αρκούδα θα φτιάχνει παγωτά

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 5 μήνες αργότερα...

Πως τη βλέπετε αυτη τη βαση μεταφορας σαλονι-μπαλκονι με 11€ για το 10" Dob;

http://www.lidl-hellas.gr/cps/rde/SID-57387F31-4F99DBCA/www_lidl_gr/hs.xsl/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=14305

66612_01_t.jpg

Θα σβήσουμε τα φώτα της πόλης των σπιτιών

θα έχουμε απόψε Γιορτή των αστεριών...

 

Η Πούλια θ’ αναλάβει το μπαρ και τα ποτά

και η Μεγάλη Αρκούδα θα φτιάχνει παγωτά

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ότι παίρνεις από lidle μπορεί να είναι φθηνό αλλά ποιότητα δεν λέει...

“The fault, dear Brutus, is not in our stars, but in ourselves, that we are underlings.”

― William Shakespeare, Julius Caesar

 

ALBIREO OBSERVATORY

Αlbireoobservatory

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ότι παίρνεις από lidle μπορεί να είναι φθηνό αλλά ποιότητα δεν λέει...
η ποιότητα είναι ανάλογη της τιμής. Έχω αρκετά εργαλεία από το lidl που στην ίδια τιμή επώνυμα είναι κατώτερα. Για οικιακή χρήση πάντα. Δεν λέω ο επαγγελματιας ότι θα βρει ευκαιρίες εκεί.

Πάντως ρόδες που έχω αγοράσει για να έφτιαχναν κάτι τέτοιο εγώ, μου στοίχισαν περισσότερο από αυτή την έτοιμη λύση.

Θα σβήσουμε τα φώτα της πόλης των σπιτιών

θα έχουμε απόψε Γιορτή των αστεριών...

 

Η Πούλια θ’ αναλάβει το μπαρ και τα ποτά

και η Μεγάλη Αρκούδα θα φτιάχνει παγωτά

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Πως τη βλέπετε αυτη τη βαση μεταφορας σαλονι-μπαλκονι με 11€ για το 10" Dob;

http://www.lidl-hellas.gr/cps/rde/SID-57387F31-4F99DBCA/www_lidl_gr/hs.xsl/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=14305

66612_01_t.jpg

IMG_1177.thumb.JPG.767f1ad816b0b9f4e04ebe9358da1026.JPG

IMG_1176.thumb.JPG.86e3773ad38d1e2eea816361a9934bcd.JPG

IMG_1174.thumb.JPG.0c7cd8be1a779a12240712370ff04ad6.JPG

IMG_1172.thumb.JPG.95eedee7e913ad9fc3d9b73be0c523e0.JPG

IMG_1171.thumb.JPG.61304a66f6fe3778fb50d9364a8095c1.JPG

IMG_1168.thumb.JPG.4e01f47a8d41c909a4bd0eb46e3e4aaa.JPG

IMG_1167.thumb.JPG.e4c28b36341a69fecb018211e70c9f11.JPG

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης