Jump to content

Το Νέο μου site... www.astrocapturing.eu


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρήκα επιτέλους το χρόνο και τελείωσα στα γρήγορα το καινούριο μου site!! H διεύθυνση είναι

 

http://astrocapturing.atspace.com

 

Δυστυχώς το περιέχομενο είναι ακόμα λιγοστό αλλά δεσμεύομαι να γεμίσει πολλές πολλές φωτογραφίες!

Εχώ κρατήσει λιτή γραμμή σχεδίασης χωρίς πολλά πολλά! Ελπίζω να σας αρέσει και κάθε σχόλιο 'η παρατήρηση είναι ευπρόσδεκτη!

 

ΥΓ. με την ανάλυση ελπίζω να τρέχουν όλα καλά...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητέ Παναγιώτη,

με μια πρώτη ματιά ο ιστοχώρος σου είναι πολύ όμορφος.

Δει πειράζει που είναι λιτός, τα καλύτερα πράγματα είναι τα απλά.

Σου εύχομαι καλές παρατηρήσεις και καθαρούς ουρανούς.

Sky-Watcher 200mm f/6 Newtonian Telescope
Auto-Tracking = [-X Go-to controls = [-X
Κάτι ψήνεται...Ακόμα το ](*,) ](*,) ](*,)

...to be continued
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπράβο Παναγιώτη!!!!!

Ωραίο site!!!!

Καλές Παρατηρήσεις & Καθαρούς Ουρανούς!

 

Μάκης Λυκόπουλος

Μέλος Ελληνικής Αστρονομικής Ένωσης (ΕΑΕ)

Μέλος Συλλόγου Ερασιτεχνικής Αστρονομίας Βοιωτίας (ΣΕΑΒ)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν μπορεί κάποιος να είναι ερασιτέχνης αστρονόμος και να τον χαρακτηρίζει η έπαρση ! Καλύτερα λοιπόν που είναι λιτή άρα..... και ωραία ! Μπράβο φίλε μου οργάνωσε την σιγά σιγά!!
Ο ΣΚΥΛΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Bravo zio :cheesy:

ΑΛΗΘΙΝΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ!!!!!!!](*,)

«Δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία. Και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα σίγουρος ...» Άλμπερτ Αϊνστάιν. :-$

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν μπορεί κάποιος να είναι ερασιτέχνης αστρονόμος και να τον χαρακτηρίζει η έπαρση !

Μήν το λές! Εχουμε δει εδώ... :mrgreen:

Μπράβο zio όμορφο απλό κατατοπιστικό ΕΛΛΗΝΙΚΟ! Αξιέπαινη κάθε φιλοτιμη προσπάθεια =D>

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παναγιώτη σου εύχομαι καλή αρχή στο site σου και μακάρι να το γεμίσεις με τις πιο ποιοτικές φωτογραφίες και σύντομα! :cheesy: =D>

 

Θα συμφωνήσω για την απλότητα, μη σε απασχολεί καθόλου...αν είχαν όλοι το πιο σούπερ ντούπερ site από την αρχή...

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πάνο πολύ ωραίο και δομημένο το site, σου εύχομαι να το γεμίσεις με πολλές φώτο και άλλο υλικό !!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια! Αυτό που με καίει περισσότερο όμως είναι να γεμίσει αυτό το site με ωραίο και ποιοτικό περιεχόμενο ώστε να έχει και λόγο ύπαρξης! Καθαρούς και μαύρους ουρανούς είναι το ζητούμενο και ελπίζω να το έχουμε όσο πιο σύντομα γίνεται..

 

ΥΓ. Επειδή ένα μυαλό έχω και το έστησα μέσα σε 2 μέρες όποιον έχω ξεχάσει να βάλω στα links και σίγουρα είναι πολλοί ας μου στείλει ένα pm ή ένα mail να μου το θυμίσει!!

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Είναι πολύ όμορφη αισθητικά, Παναγιώτη. Καλορίζικη.

Όσο για το "λιτή", έτσι κι αλλιώς όσο θα τη γεμίζεις σιγά-σιγά με διαμαντάκια, θα γίνει ... "πολυτελείας"!

Το μόνο που χρειάζεται είναι - όπως λέει κι ο Νίκος παραπάνω - καθαροί ουρανοί

Συμπληρωματικό μήνυμα:

"Ωχ, γράφαμε μαζί με τον Παναγιώτη, κι έτσι το σχόλειό μου μοιάζει λίγο παράτερο :mrgreen:"

...,εάν αποτύχει, τουλάχιστον θα αποτύχει έχοντας τολμήσει να μεγαλουργήσει. Οπότε η θέση του ποτέ δεν θα είναι ανάμεσα στις κρύες και δειλές ψυχές, που δεν γνώρισαν ποτέ, ούτε τις νίκες ούτε τις ήττες. (Theodore Roosevelt)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συμφωνώ..Κύριε Μάνο.... :wink:

(Σε βλέπουμε...μετά από αρκετό καιρό.... :mrgreen: :-k )

Πέτρος Δεσύπρης

Corvus Eye Observatory

ATHENS / S Y R O S

 

http://www.pdesypris.com/

http://www.ceo-despet.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ένα μικρό update στο Site!! Μπορείτε πλέον να αφήνετε τα σχόλια σας για ότι θέλετε στην επιλογή 'Comments'

 

:)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δύο νέα μικρά updates!! Το ένα έχει να κάνει με τον καιρό με live cam από τον Κιθαιρώνα http://astrocapturing.atspace.com/weather.html ενώ το αλλό είναι ένα μικρό vote σχετικά με την κάμερα που σκοπεύω να πάρω!! :)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 μήνες αργότερα...
Μιας και ο server που είχα πριν ήταν free άρχισε να έχει αρκετά προβληματάκια και έτσι μετακόμισα σε καινούργιο domain: www.astrocapturing.eu
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης