Jump to content

Ένας ακόμη δωρεάν εκτυπώσιμος άτλας (Deep-Sky Hunter)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ:

 

Οι χάρτες έχουν τυπωθεί ΚΑΙ πλαστικοποιηθεί ΟΛΟΙ! :mrgreen: \:D/

 

Μένει το δέσιμο με σπιράλ, οπότε θα πάμε αρχές της άλλης εβδομάδος, υπάρχει και μια μικρή έλλειψη στο μέγεθος αυτού του σπιράλ που θα μπει. Προχωράμε πάντως, σύντομα θα τους έχουμε όλοι στα χέρια μας! \:D/

 

Έχουν ολοκληρωθεί και οι πληρωμές όλων εκτός από 2 φίλων που θα πληρώσουν με την παραλαβή.

 

Θα ενημερώσω σύντομα ξανά... 8)

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 104
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ No 2:

 

Με κάλεσε ξανά το φωτοτυπείο με τους χάρτες μας το απόγευμα.

 

Το βάρος όλων, των 19 τευχών του χάρτη είναι τεράστιο! Μιλάμε για πάνω από 50 κιλά!! :shock: #-o #-o :D

 

Αυτό σημαίνει πως δεν θα μπορούσα φυσικά σε καμία περίπτωση να βρεθούμε σε κάποιο κεντρικό σημείο, π.χ. Σύνταγμα, όπως αρχικά υπολόγιζα βάσει του μικρού αριθμού ατόμων που είχαμε τότε, για να σας τα μοιράσω.

 

Οι χάρτες λοιπόν αποφασίστηκε να έρθουν στο Περιστέρι στο σπίτι μου, θα τους στείλει το μαγαζί στις αρχές της επόμενης εβδομάδος. Από εδώ θα γίνει η διανομή σε όλους τους τοπικούς αγοραστές. Είμαι μόλις 350μ. από το Μετρό του Αγ. Αντωνίου, πανεύκολο να έρθετε, θα στείλω λεπτομέρειες σε όλους μόλις έχω τους χάρτες εδώ. Σκεφτήκαμε επίσης πως είναι καλύτερα έτσι, γιατί το μαγαζί βρίσκεται δίπλα στο Νεκροταφείο του Ζωγράφου, Μετρό δεν έχει δίπλα, οπότε για να μην τρέχετε εκεί πάνω, καλύτερα στο Περιστέρι.

 

Οι φίλοι της επαρχίας θα τα παραλάβουν μέσω των courier που μου υπέδειξαν, θα τα στείλω μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μανώλη μην το συζητάς, το έκανα με μεγάλη μου χαρά, μου αρέσουν όλες οι καταστάσεις που απαιτούν οργάνωση.

Το έχω κολλήσει μάλλον από το επάγγελμα με τους υπολογιστές, όπου χωρίς οργάνωση και μεθοδικότητα... δεν καταφέρνεις τίποτα! :D 8)

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΕΛΙΚΗ:

 

Καλημέρα σε όλους.

 

Οι χάρτες απόψε Τετάρτη, αργά το βράδυ, θα είναι στα χέρια μου όλοι!

Χθες πέρασα από το μαγαζί και τους είδα κιόλας, έγιναν φανταστικοί! \:D/

 

Οπότε, αύριο το απόγευμα της Πέμπτης θα μπορούμε να αρχίσουμε την διανομή!!

 

Θα επικοινωνήσω με mail, check your inbox αύριο!! 8)

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μόλις έστειλα mail με λεπτομέρειες παραλαβής στους Αθηναίους φίλους.

 

Οι χάρτες της επαρχίας θα αποσταλλούν αύριο Μεγ. Παρασκευή σε Κρήτη (csot+Παναγιώτης) και Θεσσαλονίκη (silverhawk).

 

Για σας παιδιά, το κατάστημα τους τύλιξε σε χονδρή ζελατίνη για προστασία κατά την μεταφορά. Επίσης θα τους στείλω μέσα σε σακούλα του μαγαζιού που θα την έχω κλείσει με ταινία. Πιστεύω δεν θα έχουν πρόβλημα.

 

Από σήμερα το απόγευμα μετά τις 8, μπορεί όποιος θέλει να έρθει να παραλάβει τον χάρτη. Το έγραψα και στο mail αυτό.

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ο 1ος χάρτης βρήκε τον ιδιοκτήτη του, Βασίλη (bkot)! :mrgreen: Παρελήφθη πριν από λίγο...

 

Για περάστε και οι υπόλοιποι!! :cheesy: :D

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και ο δεύτερος επίσης!Παρέλαβα πριν από λίγο κ έχω πάθει την πλάκα μου! :lol: Τάσο χίλια ευχαριστώ κ ένα τεράστιο μπράβο γι αυτή την πρωτοβουλία.Ο χάρτης είναι πραγματικά ανπέκταμπλ \:D/
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γεια σας! Μόλις πήρα κι εγώ τον χάρτη στα χέρια μου!

Είναι πραγματικά σούπερ. Μου αρέσει το ότι οι σελίδες στα "σαλόνια" έχουν συνέχεια μεταξύ τους..και όταν είναι ανοιχτός είναι σα να έχεις χάρτη διαστάσεων Α2! Πραγματικά άνετο και ευανάγνωστο.

Ανυπομονώ να τον χρησιμοποιήσω σε παρατήρηση!

 

Τάσο ευχαριστούμε πολύ για την οργάνωση και τον κόπο σου!

Εγώ προσωπικά γλίτωσα και ένα σωρό λεφτά (η τιμές στην αγορά είναι ...αστρονομικές σε σύγκριση αυτά που δώσαμε!) και απέκτησα κάτι πραγματικά ποιοτικό.

 

:cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χαίρομαι πολύ που σας άρεσαν παιδιά!! Τον ίδιο ενθουσιασμό έχω και εγώ, ανυπομονώ να τον δοκιμάσω στις 10-11 Μαΐου με την Νέα Σελήνη!!

 

Λοιπόν, μόλις έφυγε το courier της ΓΕΝΙΚΗΣ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΗΣ. Ο άνθρωπος παρέλαβε χάρτες για τους ακόλουθους φίλους:

 

Mr. Astrovox - Ανδρέας 1 χάρτης.

Παραλαβή από Γεν. Ταχυδρομική Πάτρας, κατάστημα:

ΤΡΙΩΝ ΝΑΥΑΡΧΩΝ 18 ΠΑΤΡΑ Τηλ.: 2610-317910

 

Silverhawk - Μανώλης 1 χάρτης με εναλλακτικό εξώφυλλο.

Παραλαβή στην διεύθυνσή του στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, όπως ζήτησε.

 

csot - Χρίστος και Παναγιώτης Π. 2 χάρτες.

Παραλαβή από Γεν. Ταχυδρομική Χανίων ΚΡΗΤΗΣ, κατάστημα:

ΣΟΦΟΚΛΗ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 1 ΧΑΝΙΑ Τηλ.: 28210 - 90155

 

Αμέσως μετά το Πάσχα θα τους έχετε στα χέρια σας!

 

Θα σας στείλω με ΠΜ τους αριθμούς αποστολής!

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πριν λίγο παρέλαβα κι εγώ (ευχαριστώ Γιώργο!). Είναι πολύ ωραίος ο χάρτης, τόσο-όσο και από άποψη μεγέθους και από άποψη βάρους, μένει τώρα να δούμε και από άποψη πεδίου -- όταν μας κάνει τη χάρη ο καιρός.

 

Ευχαριστώ πολύ όλους όσοι συνέβαλαν με τον τρόπο τους και ιδιαίτερα τον Τάσο για το χρόνο που αφιέρωσε.

 

Καλές παρατηρήσεις σε όλους!

I am floating in a most peculiar way

And the stars look very different today

Here am I sitting in a tin can far above the world

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παρελήφθη κι εδώ! Έγινε άψογη δουλειά, ευχαριστούμε για όλα! Τώρα μένει η δοκιμή στο πεδίο...
«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παρελήφθη κι εδώ! Έγινε άψογη δουλειά, ευχαριστούμε για όλα! Τώρα μένει η δοκιμή στο πεδίο...

 

:shock: :shock: Δεν το πιστεύω!! Μου είπαν μετά το Πάσχα ότι θα φτάσουν οι εκτός Αθηνών αποστολές...

 

Πετάει η Γεν. Ταχυδρομική τελικά! :D :D \:D/

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ξέρεις εκείνη την σκηνή σε μία ταινία, που ξεκινάει ένας να χειροκροτάει αργά και αποφασιστικά και είναι ο μόνος που ακούγεται και μετά παρασύρει τους άλλους... ε αυτό το χειροκρότημα αξίζει στον Τάσο. Μεγάλε έγραψες! =D>

Χρίστος "WorkaholiC" Σωτηρόπουλος

Εθνικός Συντονιστής για τους Αστρονόμους Χωρίς Σύνορα & για τους Αστρονόμους των Πεζοδρομίων

Έφορος Εκπαιδευτικών Θεμάτων του Σ.Φ.Α.Κ.

http://www.sfak.org Facebook: www.facebook.com/groups/sfakorg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τάσο, σου τα είπα και από κοντά, αλλά όσο τον κοιτάζω τον χάρτη, τόσο πιο πολύ ενθουσιάζομαι. Είναι άνετος στην ανάγνωση, όντως δημιουργεί "δισέλιδα", δηλ. πολλοί αστερισμοί φαίνονται "απλωμένοι" σε όλο το άνοιγμα των 2 σελίδων, είναι ωραία η πλαστικοποίηση και ωραίο το δέσιμο. Το βάρος και το μέγεθος είναι σε ανεκτά επίπεδα, άλλωστε ήταν αναμενώμενα.

Τελικά το αποτέλεσμα είναι πέρα των προσδοκιών μου.

Νά'σαι καλά για τον κόπο και την φροντίδα σου, ώστε να φτάσει στα χέρια μας ένα τέτοιο εργαλείο.

...,εάν αποτύχει, τουλάχιστον θα αποτύχει έχοντας τολμήσει να μεγαλουργήσει. Οπότε η θέση του ποτέ δεν θα είναι ανάμεσα στις κρύες και δειλές ψυχές, που δεν γνώρισαν ποτέ, ούτε τις νίκες ούτε τις ήττες. (Theodore Roosevelt)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τάσσο όπως σου είπα και από κοντα, η ποιότητα και όψη του χάρτη είναι πολύ καλή, η πλαστικοποίηση δίνει άλλη όψη.

Είναι πολύ ευανάγνωστος και εύχρηστος ο χάρτης, τελικά το μέγεθος Α3 είναι δόκιμο.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την προσπάθεια που έκανες.

Καλές παρατηρήσεις, να είσαι καλά.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Super ό χάρτης Τάσο, ανυπομονώ να τον δοκιμάσω στο πεδίο!!!!! =D>

LoginImage.png

The goal of planetary imaging is not to acquire beautiful images, but to capture useful scientific data !

https://www.e-astronomer.com - Ιωάννης Α. Μπούχρας

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητοί φίλοι,

 

η διανομή των χαρτών έχει σχεδόν ολοκληρωθεί, μένει μόνο ο φίλος Νίκος Μ. (abaou) να παραλάβει και τελειώσαμε.

 

Χαίρομαι ιδιαιτέρως που σας άρεσε, τα ίδια λέω και εγώ για τον χάρτη αυτόν, ενθουσιάστηκα πραγματικά για την δουλειά που μας έκαναν. Ελπίζω να μας βοηθήσει στο έπακρο στις αστροαλματικές μας αναζητήσεις! :mrgreen:

 

Σας καλώ, όποιες εντυπώσεις αποκομίσετε από την χρήση του να τις γράψουμε εδώ ώστε αν τελικά βρούμε και κάποια λάθη (για το ίδιο παρακαλεί και ο δημιουργός του χάρτη), να τα μαζέψουμε και να του τα στείλουμε να τα διορθώσει.

 

Το ειδικού τύπου σπιράλ που έχετε με τον χάρτη ευτυχώς ανοίγει, που σημαίνει ότι θα μπορούμε με άνεση να προσθαφαιρέσουμε αν χρειαστεί, κάποιες σελίδες διορθωμένες στο μέλλον. Μπορεί όμως και να μην χρειαστεί και να είναι άρτιος εξ'αρχής, πράγμα που το εύχομαι!

 

Ευχαριστώ και εγώ με την σειρά μου όλους σας που ανταποκριθήκατε γρήγορα και με συνέπεια στην οργανωτική αυτή πρωτοβουλία και πρωτίστως τον φίλο μας Ανδρέα Βοσσινάκη που μας τον έδειξε τον χάρτη και μας έβαλε την πρώτη "φωτιά"! :D

 

Ένα τεράστιο ευχαριστώ πάει και στο κατάστημα ΦΑΣΜΑ στου Ζωγράφου και στον υπεύθυνό του, Χρήστο Δομπάρα και την κοπέλα που εργάζεται εκεί, την Δήμητρα, οι οποίοι αξίζουν συγχαρητήρια για την τιμή και την δουλειά που μας έκαναν, και μάλιστα τόσο επιμελώς.

Θυμίζω ότι έγινε σε πολύ πιεστικές συνθήκες γιατί συμπέσαμε με τις φοιτητικές εκλογές του Πολυτεχνείου οι οποίες τους είχαν φορτώσει με εκτυπώσεις χιλιάδων, κυριολεκτικά, φυλλαδίων. Η εμπειρία τους όμως από το 1987 και ο άριστος εξοπλισμός που κατέχουν, τους έκαναν να μην πτοηθούν καθόλου.

 

Το site του καταστήματος είναι το ακόλουθο http://www.fasmacopy.gr/welcome.html

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Επίσης πιστεύω πως με λίγο κόπο και λίγες γραμμές κώδικα μπορεί να φτιαχτεί ένα ευρετήριο αντικειμένων του χάρτη που να παραπέμπει σε συγκεκριμένες σελίδες. Μακάρι να είχα χρόνο τώρα, ίσως το δοκίμαζα.
«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ωραία ιδέα Ανδρέα. Όποτε μπορείς ευπρόσδεκτη προσθήκη θα είναι! :cheesy: \:D/
«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ωραίος χάρτης! Ίσως ψηθώ κι εγώ να τον εκτυπώσω, έχω του Taki τον 8.5 αλλά είναι λίγο μπέρδεμα...

 

Για το ευρετήριο, υπάρχει ένα ευρετήριο στο site, 35 σελίδες, μπορεί να σημειωθεί δίπλα ο αριθμός της σελίδας. Εκτός αν τον έχετε συμπεριλάβει ήδη και λέω βλακείες.

astrovoxsigmz0.jpg

nightskybarweb9dg.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βαγγέλη,

 

στο κατάστημα υπάρχει το αρχείο PDF του χάρτη, φυσικά. Επειδή είχε πάρει κάμποσο υλικό πλαστικοποίησης Α3 και χαρτί Α3 160γρ. παραπάνω, μπορεί να έχει περισσέψει. Διάβασε όμως και παρακάτω..

 

Προς όλους τους φίλους που θα επιθυμούσαν από εδώ και πέρα ένα τεύχος του χάρτη Deep Sky Hunter Atlas από το φωτοτυπείο ΦΑΣΜΑ, στα 35 ευρώ κόστος:

 

Επειδή προσωπικά δεν μπορώ να εμπλακώ άλλο και περαιτέρω, με νέες εκτυπώσεις του εν λόγω χάρτη, ο καθένας από εσάς που επιθυμεί ένα αντίγραφο και δεν είδε έγκαιρα το νήμα ή δεν πρόλαβε όλους εμάς τους υπόλοιπους, μπορεί να τηλεφωνήσει απευθείας στο κατάστημα και να ζητήσει μια εκτύπωση, ΕΦΟΣΟΝ όμως υπάρχει ακόμη διαθέσιμο υλικό από την πρώτη μεγάλη παραγγελία.

 

Λίγο νωρίτερα, στο προτελευταίο post έβαλα link με το site του μαγαζιού που λέγεται ΦΑΣΜΑ και είναι στου Ζωγράφου. Ξαναβάζω και εδώ τα στοιχεία επικοινωνίας

http://www.fasmacopy.gr/epikoinonia.html

 

Τηλεφωνώντας, θα ζητήσετε αποκλειστικά την Δήμητρα. Είναι η κοπέλα που έχει ασχοληθεί με τους χάρτες μας και ξέρει όλες τις λεπτομέρειες, την έχω ενημερώσει αν προκύψει κάποιος άλλος που επιθυμεί τον χάρτη, ότι θα συνεννοηθείτε δηλαδή μαζί τους. Βρίσκεται εκεί Δευτέρα έως Παρασκευή 10:00-17:00.

 

Θα πείτε ότι καλείτε από μένα. Εξυπακούεται ότι οι Αθηναίοι φίλοι θα ανεβείτε ως του Ζωγράφου (κοντά στο τέρμα του λεωφορείου 608, στο νεκροταφείο) για να παραλάβετε τον χάρτη σας πληρώνωντας επιτόπου, ενώ οι φίλοι της επαρχίας θα κανονίσετε να περάσει κάποιο courier όπως η ταχύτατη Γενική Ταχυδρομική από το μαγαζί, ώστε να παραλάβει το αντίγραφό σας με χρέωση δική σας και να σας το στείλει όπου βρίσκεστε. Εσείς θα κανονίσετε να πληρώσετε με κάποια κατάθεση ή αντικαταβολή.

 

Επίσης, πρέπει να θυμάστε πως η τιμή των 35 ευρώ ανά τεμάχιο, ισχύει όσο υπάρχει ακόμη υλικό που περισσεύει από την μεγάλη παραγγελία.

 

Αυτά και καλές εκτυπώσεις! 8)

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπερα σε ολους,

ειμαι η Δημητρα απο το Φασμα που εκτυπωσαμε τους χαρτες σας

χαιρομαι που διαβαζω οτι σας αρεσε το αποτελεσμα και ηθελα να ευχαριστησω

και εγω με την σειρα μου τον Τασο για την προτιμηση, την εμπιστοσυνη του και

φυσικα την υπομονη του!!!

Ηδη εχω καποιες παραγγελειες του χαρτη απο αυτους που δεν προλαβαν τη μαζικη εκτυπωση

και ειναι ιδιατερα ευχαριστο!! αν και καποιος αλλος θελει να του τον εκτυπωσουμε παρακαλω

να επικοινωνησει αμεσα μαζι μου γιατι το χαρτι ειναι ιδιαιτερο και θελει παραγγελια οπως

και το σπιραλ του Α3 δεν γινεται εδω.

Επισης αν υπηρχε προβλημα με καποιον απο τους χαρτες που εχετε παρει επικοινωνηστε μαζι μου να τους διορθωσουμε.

Οτι αλλο χρειαστειτε ειμαι στη διαθεση σας

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης