Jump to content

Κατάστημα στην Αθήνα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλημέρα! Υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα(κατά προτίμηση κέντρο ή Β.Π. ) όπου θα μπορούσα να αγοράσω άμεσα ενα τηλεσκόπιο(το θέλω για δώρο και βιάζομαι λιγάκι :lol:).

Επίσης στην τάξη των 350Ε θα βρω κάτι? Τι θα μου προτείνατε???

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων....

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τώρα μάλιστα!

Βιάζεσαι κιόλας!

Στον Πειραιά βρίσκεται ο Νομικος ,τα βιβλιοπωλεία του Παπασωτηρίου έχουν Skywatcher.

Στα χρήματα αυτά δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχει μικρό Dobson,ενώ απο Skywatcher παίρνεις το 130eq2 κατοπτρικό (αιτία .... διαρκών διενέξεων !!!)

Γιά ποιόν είναι ,τι ηλικία έχει, έχει ξαναασχοληθεί, υπάρχουν οικονομικά περιθώρια προς τα άνω,δόσεις κ.λ.π. ???

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Είναι 33 ετών και εντελώς αρχάριος....

Ο νομικός στον Πειραια μάλλον είναι η μόνη λύση( από όσο έχω ψάξει και εγώ)

Ευχαριστώ πολύ...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Έφη καλησπέρα και από εμένα!!

Προφανώς είσαι και εσύ αρχάρια, σωστά???

Αν ναι, ΜΗ πάρεις τηλεσκόπιο για δώρο αλλά αγόρασε από τα βιβλιοπωλεία Παπασωτηρίου το περιοδικό nightwatch του Terence Dickinson!! Δε φαντάζεσαι πόσο θα βοηθήσει και πόσο καλό δώρο είναι!!!

Η πλάκα είναι πως έχει λιγότερα από 35 ευρώ και έχει μέσα "τα πάντα" που πρέπει να ξέρει κάποιος για την πρώτη του αγορά τηλεσκοπίου!!!

Φιλική συμβουλή, πάρε πρώτα το βιβλίο και μετά οτιδήποτε άλλο!! Θα με θυμηθείς!!!

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Έφη καλησπέρα και από εμένα!!

Προφανώς είσαι και εσύ αρχάρια, σωστά???

Αν ναι, ΜΗ πάρεις τηλεσκόπιο για δώρο αλλά αγόρασε από τα βιβλιοπωλεία Παπασωτηρίου το περιοδικό nightwatch του Terence Dickinson!! Δε φαντάζεσαι πόσο θα βοηθήσει και πόσο καλό δώρο είναι!!!

Η πλάκα είναι πως έχει λιγότερα από 35 ευρώ και έχει μέσα "τα πάντα" που πρέπει να ξέρει κάποιος για την πρώτη του αγορά τηλεσκοπίου!!!

Φιλική συμβουλή, πάρε πρώτα το βιβλίο και μετά οτιδήποτε άλλο!! Θα με θυμηθείς!!!

 

Aγαπητη Εφη,θα συμφωνησω απολυτα με τον προλαλησαντα. Εαν ειναι εντελως αρχαριος, αλλα του αρεσει το χομπι κ θελει να ασχοληθει, καλυτερα να του παρεις αυτο το βιβλιο.Πιστεψε με θα βοηθησει πολυ περισσοτερο κ μετα θα ξερει καλυτερα αν χρειαζεται τηλεσκοπιο κ πιο ειναι αυτο!!Αν ειναι εντελως αρχαριος το τηλεσκοπιο ισως του φανει αχρηστο κ καταληξει πεταμενο σε μια γωνια..

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συμφωνώ κι εγώ. Αγόρασε του το βιβλίο και δώσε του και την ιστοσελίδα μας. Το καλύτερο και οικονομικότερο δώρο. Αφού κατασταλάξει στο τι του ταιριάζει (κιάλια, τηλεσκόπιο, αξεσουάρ), μπορείς να τον βοηθήσεις να τα αποκτήσει. Τότε όμως θα ξέρει τι θέλει, ενώ τώρα, εσύ «τσαλαβουτάς» στα ρηχά κι εκείνος δεν έχει ιδέα τι όμορφες εμπειρίες τον/σας περιμένουν.

 

Φιλικά

 

PapGeo

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συμφωνώ με τους προηγούμενους με μία διαφορά όμως, ο Νομικος είναι επιεικώς πανάκριβος, εγώ προμηθεύομαι εξοπλισμό απο το αστεροσκοπείο Θεσσαλονίκης. Θεωρώ ότι έχουν πολύ πιο προσητες τιμές και επιπλέον σε τρεις μέρες ότι παραγγήλεις το έχεις. Αμα ενδιαφέρεσαι Εφη θα σου στειλω τηλέφωνο επικοινωνίας.

 

Μπορείς επίσης να τους στείλεις mail στο site www.astronomy.gr οπου θα δείς μέρος των προιόντων τους.

Δευτεροετής φοίτητής μηχανολογίας ΕΜΠ

Έτός γεννήσεως 1986

 

Υ.Γ: Για όσους παραξενέυονται δεν είμαι 55 ετών αλλα 19, τα 55 χρόνια είναι ο χρόνος που πέρασε απο τον θάνατο του γνωστού Κωνσταντίνου Καραθεοδωρή.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

προμηθεύομαι εξοπλισμό απο το αστεροσκοπείο Θεσσαλονίκης

 

Για την αποφυγή τυχόν παρανοήσεων, δεν πρόκειται για κρατικό αστεροσκοπείο, αλλά για κερδοσκοπική εταιρία, την “ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΣΑΜΠΟΥΡΑΣ & ΣΙΑ ΟΕ”. Σε κάθε περίπτωση, σωστός καταναλωτής είναι ο ενημερωμένος και «ψαγμένος» καταναλωτής.

 

Φιλικά

 

PapGeo

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Με 350 ευρω μπορεις να παρεις το SKYWATCHER MAK 90 EQ-1.Δε χρειαζεται σπουδαια συντηρηση ωποτε θα μπορεσει να δωσει τι χρονο του στην εξικοιωση με αυτο.Ειναι πολυ ευκολο στη μεταφορα αλλα εχει μικρη ανοιγμα μπροστα .οσο για το τριποδο του πιστευω ειναι οπως ολα τα αλλα σε αυτη τη τιμη.Εκτος αν σκευτεσαι για κιαλια οπου με ~150- 200 ευρω μαζι με τριποδο,ανταπτορα .Ετσι θα του ειναι πιο ευκολο να μαθει τον εναστρο ουρανο.

 

Καλες γιορτες και καλα Χριστουγεννα σε ολους :D

Τα πάντα ειναι Μαθηματικά.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εφη κατ'εμέ παρετου το βιβλίο που και για μένα είναι κορυφαίο για να ξεκινήσει κάποιος =D> και ένα ζευγάρι κυάλια για να μπορεί να ξεκινήσει αμέσως την παρατήρηση :P . Θα σου έρθει περίπου στα χρήματα που θες με ένα ζευγαρι κυάλια που θα τα κρατήσει και μετα και ας εχει και τηλεσκοπιο. με τα κυάλια όσο και αστειο να σου φαίνεται βλέπεις πάρα πολλά αντικείμενα deep sky. είναι ευχριστα εύκολα στημεταφορα και μέσα σε 3 λεπτα μπορεις να βρεθεις στον οριώνα και όχι μόνο.

 

Κοίταξε εκτός του astronomy.gr και το aktistar.gr.

 

Νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο μπορεις να κάνεις για έναν αρχάριο...

Μακριά απο τηλεσκόπια σε τέτοια φάση.. Μιλάει παθών..

Νίκος

Thinking is not a crime....!

φιλικά

Νίκος Λουρίδης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης