Jump to content

SkyLux 70mm refractor


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για οσους φιλους ακομα ενδιαφερονται, υπαρχουν τεμαχια σε διαφορα καταστηματα της LIDL.

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

καλησπερα παιδια!!!!

:D

βλεποντας τις συζητησεις σας περι του συγκεκριμενου τηλεσκοπιου μου κινησε την περιεργια και ειπα να παω να ριξω μια ματια απο το lidl. ετσι και αλλιως δεν ειχα τιποτα να χασω. το τηλεσκοπιο ηταν οντως εκει μαζι με αλλα 4 κομματια.

σκευτομαι να παω αυριο να το παρω για τον λογο οτι ειμαι εντελως ασχετος με την αστροπαρατηρηση απο τηλεσκ :mrgreen: . φανταστειτε δεν εχω δει ακομα μεσα απο ενα τηλεσκοπιο. :roll: ετσι πιστευω ειναι προτιμοτερο να παρω αυτο το συγκεκριμενο και να δω πρωτα αν μου αρεσει και αν μου ταιριαζει σαν χομπυ απο το να πεσω κατευθειαν στα βαθεια χωρις καθολου εμπειρια με ενα τηλεσκ των 600ευρω. δεν ειναι θεμα χρηματων αλλα πιστευω ειναι κριμα να παρεις ενα τοσο μεγαλο και καλο τηλ και μετα να μετανιωσεις ](*,)

πιστευω οτι θα συμφωνειται και εσεις...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πάρε κυάλια και το Νightwatch!!!

Aκόμη κι αν δεν "κολλήσεις" δεν πρόκειται να πετάξεις τα κυάλια.

Αν ξεκινήσεις όμως μ'αυτό , προβλέπω να... απομακρύνεσαι σύντομα!

Οσο για ευκαιρίες,πάντα θα υπάρχουν!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητε max planck σεβομαι απολυτα την γνωμη σου!!!

το nightwatch θα το παρω λιαν συντομος.

οσο για το skylux θελω να μπω στον πειρασμο να το παρω! σιγουρα ευκαιριες θα υπαρχουν παντα οπως πολυ σωστα ειπες αλλα....με τρωει το χερι μου!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλορίζικο!!! να κάνεις πάντα τι λέει η καρδία σου, είναι σαν την γυναίκα και αυτό πρέπει να διαλέγεις αυτήν που αγαπάς!!!

 

Φιλικά Γιώργος

Ταρσούδης Γιώργος

Αλεξ/πολη

George Tarsoudis

Υπό κατασκευή / προσωρινό

http://lunarcaptures.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητε max planck σεβομαι απολυτα την γνωμη σου!!!

το nightwatch θα το παρω λιαν συντομος.

οσο για το skylux θελω να μπω στον πειρασμο να το παρω! σιγουρα ευκαιριες θα υπαρχουν παντα οπως πολυ σωστα ειπες αλλα....με τρωει το χερι μου!!! :mrgreen:

Με γειά σου λεβέντη μου!!!!

Σε καθε περίπτωση θα αποκτήσεις και ένα καλό οδηγητικό για το ... τερατάκι που εύχομαι να πάρεις αργότερα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ο αγιος βασιλης τελικα με λυπηθηκε μια και ημουν κακο παιδι(εκλεψα τα καλαντα απο τα παιδια που ηρθαν να μου τα πουνε :mrgreen: ) και μου εφερε το τηλεσκοπιο.καπως επρεπε να μπω και εγω στο club :D

επεται και συνεχεια..........

 

642020834_1-1-2006044.jpg.91bebc3debe8dbd54737760adc81aec5.jpg

το πρωτο μου τηλεσκοπιο

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλορίζικο και σε καλή μεριά!!! =D> =D> =D> \:D/

 

Γιώργος σου ήρθε καλά η χρονιά

Ταρσούδης Γιώργος

Αλεξ/πολη

George Tarsoudis

Υπό κατασκευή / προσωρινό

http://lunarcaptures.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλοριζικο! Κουκλι ειναι! Μην ξεχνας να βαζεις τα καπακια οταν δεν το χρησιμοποιας γιατι θα σε μαλωσει ολο το φορουμ!!!! [-X :D :D :D :D :D

Ad Astra Per Aspera

www.agapioselia.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

:D ευχαριστω ευχαριστω!!

τα καπακια αγαπητε foehammer κανουν την δουλεια τους.το τηλεσκοπιο ειναι ερμητικα κλειστο γιατι εχει συννεφια αυτες τις μερες εδω στη ροδο. :cry:

κριμα :(

αν και χτες ανεβηκα στην ταρατσα λιγο πριν φυγουμε για το ρεβεγιον :mrgreen: και το παλεψα λιγο. αχ καθε αρχη και δυσκολη!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γειτονας δηλαδη! Σκεψου οτι στην εκλειψη του Μαρτιου εσυ θα εισαι απο την μια μερια του totality και εγω απο την αλλη! :D

Ad Astra Per Aspera

www.agapioselia.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όταν το αγόρασα είδα ότι η στήριξη του ερευνητή είναι εντελώς άθλια και έφαγε ξύλωμα μαζί με την υποδοχή του πάνω στο τηλέ. Ίσως του βάλω κανέναν ερευνητή κόκκινης κουκίδας.

 

Όταν κοίταξα το Μ42 μία με το skylux κ μία με το 6" δεν μου έκανε έκπληξη τίποτα, το 6" έδειχνε πολύ καήτερα το νεφέλωμα.

 

Άσχετο, με εστιασμένο προσοφθάλμιο με το IR cut της Baader τοποθέτησα επιπλέων και το UHC astronomik και διαπίστωσα ότι δεν χρειαζόταν ξανά εστίαση :?: Μου φάνηκε πολύ περίεργο αφού όταν το τοποθετώ στο εστιασμένο προσοφθάλμια (χωρίς τι IR) χρειάζεται εστίαση. Πάντως το φίλτρο κάνει εκπληκτική δουλειά!

Την ώρα που εμείς κοιτάμε τα :cheesy: , τα βλέπουν και κάποιοι άλλοι, ίσως όχι από τον δικό μας κόσμο... :cheesy: :cheesy: :cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

φιλε παναγιωτη ο ερευνητης κοκκινης κουκκιδας που αναφερεις ειναι καλυτερος?

οσο για την στηριξη του ερευνητη δεν ξερω :| θα σου πω σε λιγο καιρο :D αλλα για να το λες....

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης