Jump to content

Αγορά από το εξωτερικό (Paypal)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν βιαστείτε να με κατακρίνετε, δηλώνω και εγώ ένοχος. Αλλά σοβαρά το σκέπτομαι να αλλάξω.

 

My Optics

Οταν αλλάξει η αρίθμηση, στο λινκ my Optics, απο τύπου Βιντγκεστάιν στο δεκαδικό σύστημα με μέγιστο εύρος απο 1 έως 10 ... το συζητάμε πάλι :)

too many stars
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 92
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...Μήπως βρε παιδιά να παύαμε να ψάχναμε τρόπους παράκαμψης των περιορισμών και να συμμορφωνόμασταν προς το πνεύμα των μέτρων...

 

Πριν βιαστείτε να με κατακρίνετε, δηλώνω και εγώ ένοχος. Αλλά σοβαρά το σκέπτομαι να αλλάξω.

 

Ωραία ιδέα!!!

Σκέψου το και όταν (και αν) αλλάξεις πες μας και εμάς και το σκεφτόμαστε τότε. Διαφορετικά για άλλη μια φορά θεωρητική είναι η σκέψη.

Φιλικά - Ντίνος Μακρόπουλος

 

*Όλα τα ταξίδια κάποια μέρα θα τελειώσουν. Βρες το σύμπαν μέσα σου και μπορείς να ταξιδεύεις για πάντα*.

Prem Rawat

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Να καταθέσω και εγώ την δική μου εμπειρία μιας και κάνω σχεδόν κάθε μέρα αγορές από εξωτερικό ειδικά από ebay. Συγκεκριμένα σήμερα παράγγειλα 3 πραγματάκια συνολικής αξίας 50 ευρώ. Για να καταφέρω να αγοράσω και τα 3 πέρασα από αρκετούς διαφορετικούς πωλητές μέχρι να πετύχω αυτούς που δέχονται να πληρωθούν από το paypal μου στο οποίο να σημειώσω δεν έχω καθόλου Balance μέσα.

Οπότε όταν θέλω να αγοράσω κάτι κάθομαι με υπομονή και πατάω το pay μέχρι να βρεθεί κάποιος να τα δεχτεί.

 

Μπορώ να επιβεβαιώσω την εμπειρία του Άγγελου με την επιπλέον επισήμανση πως ποτέ δεν κατάφερα να περάσω πληρωμή από ασιατικό πωλητή, μόνο από Ευρωπαίο. Δεν ξέρω αν ο Άγγελος τα κατάφερε και με Κίνα μεριά...

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτό το αρχείο (My Optics) με βοήθησε να διατηρήσω κάποιον έλεγχο και θα με βοηθήσει όταν γράψω τη διαθήκη μου. Δεν έχει αλλάξει παρά μόνο σε λεπτομέρειες τα τελευταία 3 χρόνια, με εξαίρεση κάποιες εξυπηρετήσεις που έκανα σε φίλους που ήθελαν να ξεφορτωθούν μερικά πράγματα. Το ερώτημα το έθεσα μεταξύ σοβαρού και αστείου και διαθέτει και τις δύο συνιστώσες, αλλά ίσως το αντιληφθούν καλύτερα φίλοι με τους οποίους το έχουμε ήδη συζητήσει λεπτομερέστερα. Εγώ συνεχίζω να αναρωτιέμαι εάν έχει βάση και επειδή δεν είμαι οικονομολόγος δεν μπορώ να το απαντήσω, αλλά ούτε και εσείς μου το απαντήσατε.

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Να καταθέσω και εγώ την δική μου εμπειρία μιας και κάνω σχεδόν κάθε μέρα αγορές από εξωτερικό ειδικά από ebay. Συγκεκριμένα σήμερα παράγγειλα 3 πραγματάκια συνολικής αξίας 50 ευρώ. Για να καταφέρω να αγοράσω και τα 3 πέρασα από αρκετούς διαφορετικούς πωλητές μέχρι να πετύχω αυτούς που δέχονται να πληρωθούν από το paypal μου στο οποίο να σημειώσω δεν έχω καθόλου Balance μέσα.

Οπότε όταν θέλω να αγοράσω κάτι κάθομαι με υπομονή και πατάω το pay μέχρι να βρεθεί κάποιος να τα δεχτεί.

 

Μπορώ να επιβεβαιώσω την εμπειρία του Άγγελου με την επιπλέον επισήμανση πως ποτέ δεν κατάφερα να περάσω πληρωμή από ασιατικό πωλητή, μόνο από Ευρωπαίο. Δεν ξέρω αν ο Άγγελος τα κατάφερε και με Κίνα μεριά...

Δεν έχει να κάνει απο που είναι ο πωλητής. Τελευταίο λόγο έχουν οι κωδικοί που έχει δηλώσει οτι πουλάει. Αυτο που περνάει σίγουρα ειναι οι γενικοί κωδικοί σε μεμονομενα άτομα.

Απο Optcorp αγοράζεις ενώ απο άλλο αστρονομικό site στη Αμερική, δεν θυμάμαι όνομα, δεν αγοράζεις. Έχει να κάνει καθαρά με τους κωδικούς συναλλαγών.

Manousos Special 24.4" f/3.2 Truss Dobsonian
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

 

και προπληρωμενη του εξωτερικου να εχεις δεν σου εξασφαλιζει ασφάλεια αγορας

 

 

 

Εχω συνδέσει την προπληρωμένη κάρτα στο paypal. Το όποιο πρόβλημα δεν προέρχεται ευθέως απο το paypal αλλα απο την αποδοχή ή οχι της συναλλαγής απο τον εκδότη της κάρτας. Προφανώς εκεί γίνεται ο έλεγχος για το είδος της αγοράς και η τράπεζα απορρίπτει την συναλλαγή.

 

Οταν απορριφθεί μια συναλλαγή απο την χρεωστική της Alpha που την έχω δηλώσει σαν "κυρια" κάρτα (9 φορές στις 10) το paypal προτείνει την επόμενη κάρτα που έχω συδέσει (προπληρωμένη εξωτερικού) και ολοκληρώνει την συναλλαγή.

Μιχάλης - CptFurz

www.michael-stephanou.com

Lunt LS100THA DS PT

Skylight 100 / f15

Meade Lightbridge 12” HiLux

Celestron Nexstar 8SE

IN ED 70/420

Mod PST102/1000, CaK module

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

κακως την συνδεσες την καρτα εμεισ δεν ειπαμε αυτο

«Μην βαδίζεις απαλά μέσα σε αυτήν την καλή νύχτα – Εξοργίσου, εξοργίσου ενάντια στον θάνατο του φωτός».Do Not Go Gentle Into That Good Night

Dylan Thomas (1914-1953)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

cptfurz όπως είπε και ο jimkopa δεν υπάρχει λόγος που σύνδεσες την κάρτα εξωτερικού με το paypal. Αφού και πάλι μπορείς να στέλνεις απευθείας με έμβασμα από την τράπεζα σου στο λογαριασμό του paypal. Ποιος ο λόγος να τα στείλεις με έμβασμα στο λογαριασμό της κάρτας και μετά να τη χρησιμοποιείς στο paypal; Άσε που θα δίνεις και παραπάνω προμήθεια. Η προπληρωμένη κάρτα του εξωτερικού έχει νόημα για απευθείας αγορές με την κάρτα χωρίς paypal. Έτσι είναι μια πολύ καλή λύση όταν το κατάστημα δεν χρησιμοποιεί paypal.

 

Μπες στο paypal. (Ανανεωμένο από σήμερα) και πάτα εκεί που λέει Top Up και θα καταλάβεις αυτό που λέω.

Θεόδωρος Σπανός

 

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Να το ξαναπώ: χρεωστική alpha bank AMEX (american express) παίζει απροβλημάτιστα οποιαδήποτε ώρα και μέρα με paypal, ebay και sites εξωτερικού
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Advocatus Diaboli:

 

Μήπως βρε παιδιά να παύαμε να ψάχναμε τρόπους παράκαμψης των περιορισμών και να συμμορφωνόμασταν προς το πνεύμα των μέτρων, το οποίο αποσκοπεί στο να μείνει κανένα δόλιο ευρώ στην Ελληνική επικράτεια και να μην τα συλλέγουν όλα οι Γερμανοί, οι Ιάπωνες, οι Αμερικανοί και οι Κινέζοι;

Πριν βιαστείτε να με κατακρίνετε, δηλώνω και εγώ ένοχος. Αλλά σοβαρά το σκέπτομαι να αλλάξω..

 

Εγώ συνεχίζω να αναρωτιέμαι εάν έχει βάση και επειδή δεν είμαι οικονομολόγος δεν μπορώ να το απαντήσω, αλλά ούτε και εσείς μου το απαντήσατε.

 

Αγαπητέ Κώστα:

Οικονομολόγος δεν είμαι, αλλά αγοράζοντας εισαγόμενα στην Ελλάδα τα χρήματα δεν τα συλλέγουν πάλι οι έξωθεν πωλητές; :-k

Τουλάχιστον πολλά πράγματα είναι αρκετά φτηνότερα από τους ντόπιους εμπόρους, άσε που δεν υπάρχουν ότι θες στην Ελληνική αγορά. :cry:

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Έχεις δίκιο. Η μόνη λύση είναι να εισάγουμε προϊόντα και υπηρεσίες μεν αλλά παράλληλα να εξάγουμε κιόλας. Και το ισοζύγιο εισαγωγών- εξαγωγών να είναι ευνοϊκό για εμάς. Δυστυχώς, αυτή τη στιγμή το εμπορικό ισοζύγιο εξακολουθεί να είναι αρνητικό (-17 δις το 2014) και ας μας παραπλανούσαν μιλώντας για θετικό πλεόνασμα (εννοώντας το ισοζύγιο τρεχουσών συναλλαγών).

Ελπίζω να μπορούμε σε λίγα χρόνια να αγοράζουμε τηλεσκόπια από την Κρήτη όλο και περισσότεροι, κι ας έρχονται απ' εξω τα οπτικά.

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Έχεις δίκιο. Η μόνη λύση είναι να εισάγουμε προϊόντα και υπηρεσίες μεν αλλά παράλληλα να εξάγουμε κιόλας. Και το ισοζύγιο εισαγωγών- εξαγωγών να είναι ευνοϊκό για εμάς. Δυστυχώς, αυτή τη στιγμή το εμπορικό ισοζύγιο εξακολουθεί να είναι αρνητικό (-17 δις το 2014) και ας μας παραπλανούσαν μιλώντας για θετικό πλεόνασμα (εννοώντας το ισοζύγιο τρεχουσών συναλλαγών).

Ελπίζω να μπορούμε σε λίγα χρόνια να αγοράζουμε τηλεσκόπια από την Κρήτη όλο και περισσότεροι, κι ας έρχονται απ' εξω τα οπτικά.

 

Συμφωνώ, αλωστε υπάρχουν προσπάθειες από Έλληνες κατασκευαστές γνωστούς στο φόρουμ (και τους εύχομαι καλές δουλειές) =D>

Που αν ήθελα κάτι θα το πλήρωνα έστω και ποιο ακριβά, όπως κάνω στις υπόλοιπες αγορές μου. \:D/

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ με Πειραιώς mastercard ψώνισα χωρίς προβλήμα απο Γερμανία (υπάρχει δυνατότητα για αγορά απο εξωτερικό ή τραπεζικού εμβάσματος εως 500€ ). Επίσης, μεταφέροντας χρήματα απο το paypal που έχω συνδέσει την κάρτα μου, σε νέο δικό μου paypal, ψωνίζω άνετα με το paypal balance. Αυτά τους τελευταίους τρείς μήνες.

 

Όσον αφορά τις αγορές απο εσωτερικό, ευχαρίστως να αγοράσω απο Ελληνικό κατάστημα εφόσον με συμφέρει. Απλά και όμορφα.

Δηλαδή, αν θέλω ένα προιόν που εδω κοστίζει όσο και στις υπόλοιπες αγορές τοτε φυσικά θα το πάρω απο εδώ. Όταν όμως βλέπω λάμπα led απο Κίνα 6€ και στην Ελλάδα την ίδια ακριβώς σε κατάστημα 18€ φυσικά θα κοιτάξω το συμφέρον μου και όχι το συμφέρον του καταστήματος που πιθανότατα να την πήρε απο την ίδια πηγή και να την μεταπουλάει 200% πάνω.

Έτσι είναι το εμπόριο βέβαια, το οποίο λόγω του ιντερνετ και για κακή τύχη του εμπόρου, μπορέι και ελέγχεται ανα πάσα ώρα απο τον καταναλωτή.

 

Επίσης ισχύει και αυτό που είπε ο sevax οτι εδώ δε βρίσκεις αυτό που θες. Πχ η τελευταία αγορά που έκανα απο Γερμανία, ο explore scientific 24mm 68 και μάλιστα σε προσφορά στα 99€ που σημαίνει οτι τους τα έδωσα μετα χαράς, είπα και ευχαριστώ. Η προσφορά υπάρχει ακόμα και ο φακός είναι φοβερός.

Γιάννης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συμφωνώ, αλωστε υπάρχουν προσπάθειες από Έλληνες κατασκευαστές γνωστούς στο φόρουμ (και τους εύχομαι καλές δουλειές) =D>

Που αν ήθελα κάτι θα το πλήρωνα έστω και ποιο ακριβά, όπως κάνω στις υπόλοιπες αγορές μου. \:D/

 

Ακριβώς. Άλλο είναι να έχεις την επιλογή να δώσεις 100 έξω, ή 150 σε Έλληνας ο οποίος θα κρατήσει τα 50 και θα δώσει τα 100 έξω, και άλλο είναι να έχεις να επιλέξεις ανάμεσα στο να δώσεις 100 έξω ή 120, 130 ακόμα και πάνω από 150 σε Έλληνα που θα δώσει έξω μόνο για τα υλικά του και θα φτιάξει κάτι ποιοτικό. Στην πρώτη περίπτωση αν πάρεις από τον Έλληνα είσαι απλώς κορόϊδο, αφού απλά μετέφερες λεφτά από την τσέπη σου στην τσέπη του - το ίδιο ποσό έφυγε για έξω, στη δεύτερη περίπτωση ενισχύεις όντως την Ελληνική οικονομία και πιθανότατα με αυτό τον τρόπο να αυξήσεις και τον ανταγωνισμό αν αρχίσουμε να παράγουμε μερικά πράγματα.

 

Τώρα βέβαια αυτό με την Ελληνική παραγωγή (ή την έλλειψή της για την ακρίβεια) είναι μεγάλο κεφάλαιο και είναι από τα κύρια αίτια για τη σημερινή κατάσταση...

Astro Blog Delta & Polar Scope Align for iOS

http://astro.ecuadors.net

 

Violence is the last refuge of the incompetent.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Που αν ήθελα κάτι θα το πλήρωνα έστω και ποιο ακριβά, όπως κάνω στις υπόλοιπες αγορές μου. \:D/

 

 

Το παίζεις κουβαρντάς αλλά μετά γκρινιάζεις πως δεν σου φτάνει η σύνταξη. :roll: :roll: :twisted: :twisted: 8) :lol:

 

Υ.Γ: Την άποψη μου την γνωρίζεις αλλά δεν θα την αναφέρω(εκτενέστερα) διότι θα πέσουν κοράκια να με φάνε!!! Στο κεφάλαιο θα πάνε πάλι είτε είναι εισαγόμενο είτε ελληνικό, άρα θα προτιμήσω το ποιο φτηνό.:mrgreen: :mrgreen: :-note :-note

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Με την ένσταση όμως παιδιά, ότι έχουν δημιουργηθεί εδώ κάποιες θέσεις εργασίας στα καταστήματα κτλ.

Άγγελος Μακρής

 

www.aggelosmakris.com

www.facebook.com/aggelosmakrisnightscapes

www.instagram.com/aggelos_makris

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Με την ένσταση όμως παιδιά, ότι έχουν δημιουργηθεί εδώ κάποιες θέσεις εργασίας στα καταστήματα κτλ.

 

Είναι πιο περίπλοκα τα πράγματα. Αν είναι έτσι σπάμε και ένα παράθυρο ώστε να έχει δουλειά ο κόσμος (broken window fallacy για τους μη μυημένους).

Astro Blog Delta & Polar Scope Align for iOS

http://astro.ecuadors.net

 

Violence is the last refuge of the incompetent.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

4. Μια χρεωστική θα χρησιμοποιείται με το δεύτερο email για να πληρώνεις τα request (εκτός PayPal χωρίς log in και με χρήση της κάρτας μόνο)

 

Μια και δουλευεις στη τραπεζα, μηπως ξερεις γιατι η ιδια χρεωστικη πειραιως την

μια φορα εγινε δεκτη για request και και σε μια εβδομαδα δεν έγινε δεκτη?

 

Πλαφον ποσου δεν παιζει, γιατι την ιδια

στιγμη εγινε δεκτη χωρις προβλημα μια αλλη χρεωστικη πειραιως, ενος φιλου.

 

Σε αλλες 10 μερες εν τω μεταξυ ξαναεγινε δεκτη η καρτα που ειχε

γινει στην αρχη δεκτη και μετα ειχε απορριφθει.

 

Το ιδιο προβλημα με το request και τις καρτες διαβαζω οτι υπαρχει σε

πολυ κοσμο σε ολα τα φορουμ.

___________________________________________________________
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

παιδια ΑΝΟΙΞΑΝ οι αγορες απο Ebay δοκιμαστε και σεις μολις εκανα αγορα ...ενω μεχρι τωρα δεν μπορουσα \:D/

 

 

τωρα που το βλεπω ο πωλητης ειναι απο Ολλανδια δεν ξερω αν αυτο φταει

 

 

 

 

 

 

 

****update

 

 

προσπαθησα και δευτερη δυστυχως εφαγα πορτα ....απο οτι βλεπω αυτος ειναι απο κινα

«Μην βαδίζεις απαλά μέσα σε αυτήν την καλή νύχτα – Εξοργίσου, εξοργίσου ενάντια στον θάνατο του φωτός».Do Not Go Gentle Into That Good Night

Dylan Thomas (1914-1953)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Προφανώς θα εννοεις οτι το paypal δέχτηκε την κάρτα σου απευθείας διότι το ebay δεν σταμάτησε ποτέ. Απο τον Ιούνιο μέχρι σήμερα έχω κάνει 10 αγορές με χρήματα από το paypal balance. Προχθές πήγα να κάνω αγορά απο astroshop.eu με την κάρτα που χρησιμοποιησα για αγορές απο άλλα καταστήματα του εξωτερικού (Γερμανίας) και δεν την δέχτηκε αλλά αμέσως φόρτωσα με την ίδια κάρτα το paypal balance και η αγορά εγινε μεσώ paypal.

254 Skyliner FlexTube goto, 200PDS, 130PDS, StarTravel 120, EvoStar 72 ED DS, EvoStar 120 ED DS.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

παιδια ΑΝΟΙΞΑΝ οι αγορες απο Ebay δοκιμαστε και σεις μολις εκανα αγορα ...ενω μεχρι τωρα δεν μπορουσα

 

Δε θέλω να μου παρεξηγηθείς, αλλά μήπως τώρα καταλαβαίνεις τί εννοώ τις (μία η δύο νομίζω) φορές που σου έχω ζητήσει να μην είσαι απόλυτος; Όταν δοκιμάζεις κάτι π.χ. αγορά από το ebay και δε σου δουλεύει, αμέσως λες "δε δουλεύουν οι αγορές από το ebay" και ας σου λένε άλλοι ότι μερικές αγορές περνάνε και βλέπουμε ότι είναι θέμα πωλητή, πού βρίσκεται και σε τί κατηγορία είναι δηλωμένος και όχι γενικό του ebay. Με το που καταφέρνεις μία αγορά, όπως σου έλεγαν οι άλλοι τόσο καιρό ότι γίνεται για ορισμένους πωλητές, αμέσως λες "ΑΝΟΙΞΑΝ"...

Astro Blog Delta & Polar Scope Align for iOS

http://astro.ecuadors.net

 

Violence is the last refuge of the incompetent.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

δεν ξερω αν καταλαβες ολο το ποστ ...νομιζω το εξηγω καλα ..

 

 

μπορουσα να το διορθωσω απλα ειπα να το αφησω

 

 

 

η πρωτη σειρα ηταν Αυθορμητη χαρας χωρισ να το πολυσκεφτω μετα το ψαχνω λιγο και γραφω στην συνεχεια το ιστορικο

 

 

μην διαβαζεισ μονο την μια σειρα αλλα ολοκληρο το ποστ αν θελεις να βγαζεις συμπερασματα για αυτο που γραφει καποιος

 

 

 

*εντελως φιλικα και και χωρισ ιχνος ενοχλησης

 

 

 

 

Απο την αρχη αυτου του θεματος ημουν καθετος οτι οι "φυσιολογικες" (δηλαδη Ολες) οι αγορες ειναι ακομη κλειστες εκτος απο μερικες για συγκεκριμενους λογους ...

 

Απολυτος ημουν ομως με προυποθεσεις

«Μην βαδίζεις απαλά μέσα σε αυτήν την καλή νύχτα – Εξοργίσου, εξοργίσου ενάντια στον θάνατο του φωτός».Do Not Go Gentle Into That Good Night

Dylan Thomas (1914-1953)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπέρα σε όλους. Να πώ κ γω την εμπειρία μου.

 

Εφτιαξα μια vivawallet και την φορτιζω με το ποσό που θέλω.Έως τωρα μονο μια αγορά έχει εγκριθεί μέσω paypal σε κατάστημα στην Αγγλία και όλες οι υπόλοιπες έχουν απορριφθεί. Ωστόσο όταν προχωρώ σε αγορά απευθείας με την κάρτα πάντα περνάει. Ψωνισα από Αμερική Ολλανδία και Βιετνάμ χωρίς πρόβλημα. Τα ποσά ήταν από 80-250 ευρώ.

static1.squarespace.com(1).png

             www.star-surfing.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Να προσθέσω οτι με τον τρόπο που φορτώνουμε το paypal balanse απο πιστωτική έχει μεγάλες κρατήσεις .π χ στα 500 ευρώ εχει κράτηση 17,35 ευρώ.

254 Skyliner FlexTube goto, 200PDS, 130PDS, StarTravel 120, EvoStar 72 ED DS, EvoStar 120 ED DS.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης