Jump to content

Που πήγε ο ουρανός?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απευθύνομαι σε κατοίκους της Αθήνας κυρίως..

 

Εχω να δώ τον ουρανό 1 βδομάδα ακριβώς!!! Δεν φαίνεται ούτε ένα αστέρι...Χτες βγήκε η σελήνη για 1 λεπτό και μετά χάθηκε στο νέφος και αυτή...

 

Έχει ξανασυμβεί τέτοια μουντάδα?

Μπορεί κανείς να υποθέσει πότε θα καθαρίσει?

 

Σχεδιάζω ένα event στις 13 Μαίου και το τελευταίο πράγμα που θέλω είναι αυτός ο απαράδεκτος καιρός! :( :( :(

Λέσχη Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βασικά ένα παρτυ άσχετο, καμία σχέση με αστρονομία, αλλα μιας που θα έχει πανσέληνο και θα έχει και κομήτη έλεγα μήπως στήσω το τηλεσκόπιο (αν το έχω μέχρι τότε) έστω και για σελήνη!
Λέσχη Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Eλπίζω από αύριο να φτιάξει. Κάτι τέτοιο άκουσα. Ήθελα να πάω και στο παζάρι σήμερα της Ν. Φιλαδέλφειας αλλά "έφαγα" άκυρο. :(

Θεόδωρος Σπανός

 

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μακάρι ο ουρανός να φτιάξει σύντομα, γιατί κοντεύω να πάθω στερητικό σύνδρομο!

 

Τώρα τελευταία τον βλέπω μόνο σε φωτογραφίες:

http://mgpc3.as.arizona.edu/images/Night%20Sky%20large2.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η συννεφιά και εδώ Θεσ/νίκη κρατάει πάνω από μια εβδομάδα, αλλά το χειρότερο είναι πως άκουσα οτι δεν θα βελτιωθεί ούτε και αυτή την εβδομάδα αν και θα είναι λιγο καλήτερα τα ππάγματα τρίτη και τετάρτη. :( :x :evil: ](*,) :frown:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η συννεφιά και εδώ Θεσ/νίκη κρατάει πάνω από μια εβδομάδα, αλλά το χειρότερο είναι πως άκουσα οτι δεν θα βελτιωθεί ούτε και αυτή την εβδομάδα αν και θα είναι λιγο καλήτερα τα ππάγματα τρίτη και τετάρτη. :( :x :evil: ](*,) :frown:

 

μη μου λές τέτοια!!!!!!! :( :( :( :( :(

 

 

σκονίζεται ο εξοπλισμός!!!!!!!!!!! :evil:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δηλαδή εγώ τη να πω πήγα για 3ημερο στα καπετανιανα ένα χωριό με 10 όλα όλα σπίτια σε ένα βουνό νότια(τελείως νότια μιλάμε) της Κρήτης μιλάμε ουρανός να πάθετε πλάκα μαύρη μαυρίλα φαινόταν τα πάντα και ενώ είναι μέσα στη χαρά ότι θα τα γ@$#% όλα ενώ άρχισα να στήνω το τηλεσκόπιο laptop κτλ μου ρθε εγκεφαλικό καρδιακή προσβολή και άλλα πολλά θανατηφόρα νοσήματα μια και είχα ξεχάσει στο σπίτι μου τον ερευνητή τα νεύρα μουυυυυυυυυ φυσικά δεν χρειάζεται να σας πω τη είδα το καταλαβαίνετε και μόνη σας.

Ευελπιστώ σήμερα που γύρισα να δω κάτι αλλά όλο σύννεφα είναι ο καιρός

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

banner.jpg.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και στα Γιάννενα χάλια είναι ο καιρός...Παρόλο που έβρεξε δεν καθάρισε καθόλου η ατμόσφαιρα και έχω την εντύπωση ότι θα έιναι χειρότερα αύριο.. :(

Πίκρα,αλλά τι να γίνει;;Υπομονή..

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το καλοκαίρι είναι κοντά απέχει μόνο ένας μήνας!!Και για εμάς τους ερασιτέχνες αστρονόμους που πάμε σχολείο είναι έναμιση!!
!Μ΄ένα τηλεσκόπιο κι εγώ ψάχνω το δρόμο να βρω το μακρινό!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το καλοκαίρι είναι κοντά απέχει μόνο ένας μήνας!!Και για εμάς τους ερασιτέχνες αστρονόμους που πάμε σχολείο είναι έναμιση!!

 

Ωραίος xXx, και εγώ σαν και σένα, school ακόμα! :D

Λέσχη Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τηλέμαχε γειά σου, δυστυχώς αλλά ο καιρός σε γενικές γραμμές θα διατιρηθεί άστατος τουλάχιστον μέχρι και την Παρασκευή, θα έχει κάποια ανοίγματα αλλά έτσι δεν γίνεται τίποτα.

Ούτε τα κιάλια δεν θα μπορέσω να δοκιμάσω. :x

Παιδιά μιλώ για Θεσσαλονίκη βασικά μην χαλιέσται οι υπόλοιποι αν και δεν νομίζω πως θα είναι και πολύ καλήτερα.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης